Přejít na obsah


Fotka

Odchipování na TK.CZ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#51 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 6 květen 2022 - 15:09:08

 

 

Vážení kolegové, co takhle vykročit od digitální diskuze k analogovému pivu (jo, někdo se schází i k digitálnímu pivu :sad:)? Je jasné, že se nesetkáme napříč republikou. Já můžu zajít na pár točených třeba v Praze, zřídka též v Boskovické brázdě. Michle? Dejvice? Nebo třeba v Břevnově v zahradách v neděli po mši svaté (to tam totiž otvírá výčep v deset)?

 

Já jsem pro, jen si nedám pivo neboť alkohol nepraktikuji, v Praze kdykoliv. 

 

Bezva nápad, rád Vás poznám, po Praze kdekoliv. Spíš bych preferoval odpoledne/večer, ale v klidu se přizpůsobím.

 

 

Jedině odpoledne/večer, tak se snad dohodnem. Sobota/neděle mám docela volno.


  • 0

#52 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 7 květen 2022 - 10:03:18

Velevazeny kolego Jezevce,

 

predne, posilam uctive pozdraveni do temne nory, toho casu obklopen tremi monitory, dvema notebooky a skenerem. Do vsemoznych obrazovek civim v prumeru tak 12h denne (bohuzel povaha me prace nedovoluje produkci hodnot jinych nez ryze digitalnich). Dlouha leta jsem fotil digitalne, a - mimo jine - prave kvuli povaze sve prace jsem kompletne presedlal na analogovy proces v cele jeho delce. Libi se mi, ze kdyz neco pos*ru, nemohu z vysledku vinit spatne navrzeny software - jednoduse jsem nekde udelal chybu a je na me najit zpusob jak se ji priste vyvarovat. Me osobne to uci pokore a motuvuje se ucit nove veci. Pouzivam sice skener, ale jen za ucely prvotniho nahledu, pripadne (stejne jako Dan) pro snazsi publikovani na internetu. Na konci procesu je stejne vzdy zvetsenina. 

 

Diky TK jsem se dostal ke spouste zajimavych veci a velice si vazim casu a usili, ktere zdejsi "bardove" venuji pri sdileni zkusenosti, ke kterym se dopracovavali dlouha desetileti. Doufam jen, ze az budu "jednou velky", bude kolem nekdo, komu tu svou trosku budu moct taky predat ... 

 

Tak prosim, neodchipovavejte se, postovni znamky jsou cim dal drazsi a on ten digitalni svet obcas celkem pomaha preklenout vzdalenosti :-)

 

Suky


  • 4

#53 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 7 květen 2022 - 22:26:44

Vážený kolego suky57, v polesí vládne malebné ticho a příšeří, občas neslyšně proletí aerodynamicky dokonalá sova, přepravující nějakou zásilku. Malá tůňka, lehce podsvícená měsíčním svitem, hbitá myšice a datlova opuštěná kůrová klávesnice, očekávající ranní rozbřesk. Měkoučký polštářek mechu za uchem a tiché vrnění mé Mladé Jezevcové opodál. Uklizeno, navařeno, bez rušivých signálů, prostě pohoda. Fotoaparáty zavřely krytkami své skleněné oči, závěrky únavou zemdlely. Blíží se půlnoc a veverčák Tonda, generující v běhacím lipovém bubnu poslední elektrony dnešního dne, je také již notně unaven. Tichou noc, analogový sen, Vám všem !

"Starý Jezevec" Erik


  • 0

#54 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 7 květen 2022 - 23:59:34

Přijde mi zajímavý, jak si klasická fotka našla svoje místo. Uzavřený proces co mám komplet ve vlastních rukách, coby kompenzace pracovního (chipového) matrixu. 

A zároveň zdroj jiného úhlu pohledu, ten se může hodit.

To je podstatou hobby.

Tak fajn, jedeme dál, každý po svojí linii. 


  • 3

#55 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 květen 2022 - 12:27:19

Ale já neodpovídal, mě ten rámeček zajímá taky!

 

Tohle je ukázkový  nedorozummění v debatě přes monitor :grin:

 

Yes jak pise Ctvrtek

 

je to paterson... dela se i na 35mm i na 120 film...film se tam jen zasune pod takove folie, jen okraje at se mu nic nestane... je to na papir 8x10 a nebo 18x24 zalezi co ma clovek zrovna po ruce... kousek pak chybi ale nic ukrutneho

 

hodim sem foto esi by vas to zajimalo, daji se slusne sehnat
 


  • 0

#56 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 květen 2022 - 09:21:25

Dějiny dají starému obyvateli nory zapravdu, co tak pozoruji další vlákna, tak už se tak děje.


  • 0

#57 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 12 květen 2022 - 05:48:06

Vážený kolego Ploci. Oceňuji Vaši odvahu. Vleklý "Digital Incestus" - kopulace mezi blízkými příbuznými, to bude jediná diagnóza místního koronera v TK.CZ.

Přitom je tolik úžasných postupů, precizujících klasický fotografický proces, ale zde se pouze odkopávají další a další z těch, tvářících se vyhraněně analogově, až je to úsměvné. Ztrácí to svůj původní a veskrze ušlechtilý cíl a odporuje samé podstatě autentického poslání Temné komory. cz. "Starý Jezevec" Erik R.I.P.


  • 2

#58 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 12 květen 2022 - 08:23:28

Jé, úplně jsem si vzpomněl na Marka Grechutu a velkého Tadeusza Nowaka a jeho báseň Biełe litery (znáš, Cezary?). Omlouvám se, že jsem nereagoval na to pivo/nealko. Co takhle ve středu po šesté v Michli? z Modřan to je blízko. Vakcinace obecně myslím není třeba, leda proti vzteklině, abychom se nesežrali, žeano. Pane Jezevče, jaké že pivovary máte v okolí? Že bych si šel na výlet...


  • 0

#59 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 12 květen 2022 - 09:27:50

Jé, úplně jsem si vzpomněl na Marka Grechutu a velkého Tadeusza Nowaka a jeho báseň Biełe litery (znáš, Cezary?).

Jo znám, ale myslím, že autorem slov je Leszek A. Moczulski, přestože titul alba je "Pieśni do słów Tadeusza Nowaka".

 

Až už dojednáte to pivo, napište kde a kdy. 


  • 1

#60 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 12 květen 2022 - 10:22:46

Tekst piosenki: Najpierw pisano długo białe litery Na białym papierze Potem wiele czasu zajęło Odczytywanie z kartki milczenia Leszek Aleksander Moczulski Wreszcie zanim ktoś pierwszy Zdążył usta otworzyć Opadła kurtyna oklasków Myślę że nikomu bardziej Nie są potrzebni dziś poeci Niż sędziom którym nikt w tej brutalnej epoce Nie może pomóc w umyciu rąk Najbardziej lubię tych Którzy nie zdejmując wcale rękawiczek Potrafią swój najbardziej sprawiedliwy gniew Starannie uśmierzyć i powstrzymać W takim racjonalnym punkcie Że wszystko się zmieści Zaledwie na główce szpilki Najbardziej lubię ich wtedy Kiedy juz po wszystkim Bez ich najmniejszego udziału A oni wtedy pochylają się nad stolikiem I zwykłe mieszanie kawy łyżeczką Powiększają do rozmiarów antycznej tragedii Czerwień wyprowadza się z krwi Tylko z największą ostrożnością Mogę sprowadzić czerwień Do płomiennych przemówień Do zarumienionej twarzy dziewczyny Do pierwszych kwiatów w ogrodzie Tylko z największą ostrożnością Mogę sprowadzić czerwień Do śmiechu dziecka Do beztroskich karnawałowych zabaw Do zieleni

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo...ale_litery.html


  • 0

#61 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 12 květen 2022 - 16:21:30

To album je fakt dobré. To jsem ještě neslyšel. Stojí za to poslechnout, asi bychom si to měli pustit z LP :)


  • 0

#62 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 13 květen 2022 - 15:27:07

Ach, kde ty LP jsou? Marek Grechuta, Anawa, Ossian... úplně jsem na ně zapomněl.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních