Přejít na obsah


Fotka

Praktica VLC3?

Praktica

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Notanarrak

Notanarrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2021 - 12:41:45

Dobrý den, pořídil jsem si nový stroj a to sice Prakticu VLC3, vše funguje jak má, electric měření také. Celkově skvělý stav, jen si nejsem jistý, zdali se opravdu jedna o VLC3. Po marné snaze najít originální kostičkovaný polep, jsem se podíval na pár obrázků a popisů VLC3, hlavní rozdíl mezi mou a tou z obrázku či z popisů je, že má mít u ručičky měřáku plus, kolečko a mínus, to moje nemá. Poté na výberu citlivosti, není ten plíšek černý, ale stříbrný a nakonec ten polep, ale ten se dá snadno vyměnit.

Moje otázka tedy zní, mam opravdu Prakticu VLC3?
A měl bych ještě jednu, nemá náhodou někdo originální polep (ten kostičkovaný?)
Předem moc děkuji.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 červenec 2021 - 13:55:47

Jedná se o VLC3 ta měla výměnný hledáček(hranol světlík či lupa)tohle nemá nic tos koupil jen tak bez ničeho?To plus a mínus tam je jsou to ty dvě červený kolečka plný by mělo být plus  a druhý mínus.


  • 0

#3 Notanarrak

Notanarrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2021 - 14:10:59

Mám jak hranol, tak světlík. S těmi kolečky u páčky na převíjení filmu? To by mělo být na měření ne? Plný na otevřenou clonu a to druhý na zavřenou. Myslím spíš v té díře na vyměnitelný hledáček, ale můžu se mýlit.
  • 0

#4 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 červenec 2021 - 14:34:58

Ty dvě kolečka by měly sloužit na starší typy objektivů kde nebylo možno ostřit při otevřený cloně.U jedný Praktici jsem to měl.To co umí běžně dnešní objektivy.Když si dám na Pentax redukci na závit m 42 tak mě to taky nefunguje.Podle mě se jedná o jeden s prvních typů a při vývoji se dělaly drobný upravy.Nemusí být vše vždy uplně stejný.


  • 0

#5 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 červenec 2021 - 15:03:40

Když to ještě podrobně prohlížím tak ve všem připomíná VLC2 i v polepu.Ta trojka je dost špatně čitelná.


  • 0

#6 Notanarrak

Notanarrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2021 - 15:25:11

Ten polep neni originální, to mi i prodejce říkal, jen některé detaily jsou z vlc3 a některé z vlc2 tak si právě nejsem jistý, ikdyž na horním štítku je VLC3.
  • 0

#7 Notanarrak

Notanarrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2021 - 22:33:13

Tak se ještě zeptám, neměl by někdo horní kryt od vlc2? Byl bych moc vděčný.
  • 0

#8 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 červenec 2021 - 07:43:38

Medzi VLC2 a 3 je rozdiel len vo vnútornej konštrukcii, VLC3 má zlepšené meranie a podobne, ináč vzhľadovo sú rovnaké, mám obe  a ak nevidíš nápis, tak nepoznáš rozdiel medzi nimi. Má buď klasickú šachtu, alebo pentahranol, ktorý má výmenné matnice, ktoré sú tri či štyri (raster, klin a ešte čosi , nepamätám si, musel by som dohľadať). Že jedna má biele koliesko časov a iná čierne, nerieš, to sú len kozmetické odchylky, čo bylo práve k mání.

Návod k PLC3 mám v PDF, ale neviem to sem vložiť, tak ak máš o neho záujem,napíš na meila: jansokolvideo@gmail.com a ja ti ho pošlem.


  • 0

#9 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 červenec 2021 - 08:31:50

P.S. Pozrel som si VLC 2 aj  VLC 3 a zistil som, že polep je na 2 hladký, alebo takmer hladký, ako na celej rade Praktic 2 a VLC3 má polep 3-jkovej rady, teda tvarovaný do malých kociek, drsný, Ale ak mala tá Praktica vymenené polepy, tak je problém podľa toho zistiť o akú radu sa jedná.


  • 0

#10 Notanarrak

Notanarrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 červenec 2021 - 09:17:28

Mam pocit, že je to 2. V třetí generaci praktic bylo do toho měření implementováno plus a mínus.
  • 0

#11 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 9 červenec 2021 - 09:30:49

Návody v češtině je možno stáhnout s internetu.Při opravách se používaly díly s jiných typů pokud pasovaly.Kamarád si kdysi v bazaru koupil Prakticu pak zjistil že je to spácaný z čeho se dalo.


  • 0

#12 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 červenec 2021 - 09:32:48

To je pravda, VLC3 má + a - , VLC 2 to nemá, ja som vždy myslel, že to záleží na hľadáčiku, ale je to v tele.


  • 0

#13 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 9 červenec 2021 - 13:49:18

Může to být skládačka. Sice kdo by to dělal a proč, ale tu možnost bych nezavrhoval. Střeva VLC2, horní kryt z VLC3. Polepy buď původní VLC2 a nebo prostě opravář jiné neměl. Možná p. Blažek, pokud by sem čistě náhodou nakoukl by k tomu něco mohl říct.


  • 0

#14 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 9 červenec 2021 - 14:27:06

To spíš nedostatek materiálu tak jak to bývávalo.Co se pamatuju tak fotografové říkávali že  slabina Praktic byla přetáčení.Nafotit tak 160 filmů a vyměnit tělo :grin: .


  • 0

#15 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 červenec 2021 - 14:58:16

No neviem, kto ako, ale moja MTL5 za desať rokov urobila určite minimálne 500 filmov, potom som na nej dal urobiť kompletnú generálku a funguje dodnes, len je pravda, že už ju používam len keď ju chcem trošku prevetrať aby nezhrdzavela. Nikdy ma nesklamala, na rozdiel od Pentaxa ME Super. Dnes používam AF Pentaxy, kvôli zraku.


  • 0

#16 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 11 červenec 2021 - 15:14:12

U praktiky LTL z roku 74 sem musel nechat vyměnit přetáčecí spojku. Začaly se překrývat snímky. Je ale fakt, že děda na ní odfotil mraky filmu. Fotil na ní rozhodně tak 20-25let.


  • 0

#17 Notanarrak

Notanarrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červenec 2021 - 20:08:17

[quote name="Nakadah" post="544921" timestamp="1625834958"]Může to být skládačka. Sice kdo by to dělal a proč, ale tu možnost bych nezavrhoval. Střeva VLC2, horní kryt z VLC3. Polepy buď původní VLC2 a nebo prostě opravář jiné neměl. Možná p. Blažek, pokud by sem čistě náhodou nakoukl by k tomu něco mohl říct.

No já jsem teda nakonec koukl pod ten polep a zjistil jsem že to nebylo lepený, tak to teda asi bude skládačka, ale jak říkáte, proc by to někdo dělal
  • 0

#18 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 12 červenec 2021 - 20:19:49

Myslím si, že je to pôvodne VLC2, a ten vrchný kryt bol menený po nejakej nehode, a nakoľko originál nebol k máni, tak tam dali vrch z VLC3.


  • 0

#19 Notanarrak

Notanarrak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 červenec 2021 - 20:49:48

Myslím si, že je to pôvodne VLC2, a ten vrchný kryt bol menený po nejakej nehode, a nakoľko originál nebol k máni, tak tam dali vrch z VLC3.

Asi to tak bylo. Neměl by někdo náhodou vrchní kryt od vlc2? 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Praktica

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních