Přejít na obsah


Fotka

Letošní model je prakticky stejný jako loňský, jen dražší. Ovečky si ho ale stejně koupí !


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 16 říjen 2021 - 11:09:36

Spasitelé prázdných duší si mnou spokojeně ruce ...  Děkuji ti za to, že mě potřebuješ...  Teď je jedinečná příležitost oslňovat ... !

 

"Starý Jezevec" Erik

 


  • 0

#2 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 16 říjen 2021 - 13:02:41

Hm, tento příspěvek je nad moje chápání. Popis "Letošní model je prakticky stejný jako loňský, jen dražší" se totiž hodí na iPhone 13 stejně dobře jako na Fomapan 100. Čili ... ???


  • 1

#3 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 16 říjen 2021 - 14:46:44

Nebo takový Kodak Colorplus 200....nedávno 60Kč nyní jsem prožil "lehký" šok. V Kodaku si musí mnout ruce takovým způsobem, že se ohřívání planety minimálně zdvojnásobí.
  • 1

#4 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 16 říjen 2021 - 14:51:57

A zde něco z opačného spektra...bez ovečky. Zde si mne ruce zřejmě pouze dotyčný pán

https://www.idnes.cz..._bw-novinky_srp
  • 2

#5 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 říjen 2021 - 14:53:55

Co je tu to za výkřik. Na to fakt jde napsat jen WTF
  • 0

#6 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 16 říjen 2021 - 15:32:24

Nebo takový Kodak Colorplus 200....nedávno 60Kč nyní jsem prožil "lehký" šok. V Kodaku si musí mnout ruce takovým způsobem, že se ohřívání planety minimálně zdvojnásobí.

Befoto ho má za 150 ale na cestě.Neví kdy dorazí až dorazí tak se po něm zapráší.Když barvu tak kvalitnější film.


  • 0

#7 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 16 říjen 2021 - 15:57:04

U Škody 220kč
Jo jooo, kvalitnější...zásoby Porty 400 se tenčí a na aktuální ceny se bojím jen podívat :)
  • 0

#8 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 54

Publikováno 16 říjen 2021 - 16:57:57

U Škody 220kč
Jo jooo, kvalitnější...zásoby Porty 400 se tenčí a na aktuální ceny se bojím jen podívat :)

To Fotolab ho má ještě dražší.Letos na jaře v jedný Tetě měli výprodej za 89kč expirace říjen 2021.Je dobrý to obejít třeba se něco bude.Porta 400 335 kč befoto na škodu nekoukám.


  • 0

#9 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 16 říjen 2021 - 20:35:24

Jen si teď nejsem jistý jestli tady o to panu Erikovi šlo.
Spíš mám pocit, že jsme mu to tady zcela neintelektuálně zaspamovali :)
  • 0

#10 Patrik

Patrik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 17 říjen 2021 - 13:07:25

A co takova noha k monitoru za 30 tisic? :DDD

https://www.istores....and_d28082.html

Jejich penize, jejich vec. Koukani pres plot k sousedum a "hmozdeni se" tim, co soused dela se svym majetkem, jsem nikdy nechapal...

Asi jinej gang


  • 2

#11 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 říjen 2021 - 21:06:28

A zde něco z opačného spektra...bez ovečky. Zde si mne ruce zřejmě pouze dotyčný pán

https://www.idnes.cz..._bw-novinky_srp

To je zajímavé. Ale v tom článku mne docela zneklidnilo, že "aby uživatelé měli fotky o pár megapixelů ostřejší". Honba za megapixely přece neznamená nutně ostřejší fotku, no ne? Závisí to samozřejmě vedle dalších věcí, jako je optika, i na velikosti toho snímače, ale pokud se na stejně velký snímač natlačí víc světlocitlivých buněk, naopak to může jedině zvýšit šum a zhoršit kvalitu! No ne? :shock:


  • 2

#12 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 19 říjen 2021 - 13:27:53

Je fascinující sledovat, jak různé "bombastické" informace probublávají českými portály. O té noze se psalo už před mnoha týdny, snad i měsíci. Teď frčí Apple hadřík (což je hadřík v ceně 1Kč, ale s cenovkou 590Kč). A že čeští pisálci nevědí, jak souvisí pixely, jejich počet a ostrost snímků? To by tady mezi fotografy nikoho udivovat nemělo. Abych parafrázoval Ladislava Kamaráda, "dnes může psát každý, kdo má díru do zadku". A podle toho to taky často vypadá (to prosím pěkně vůbec netuším, kdo je Honza Srp). Jinak že Atari ST funguje i po takové době není překvapivé. Tehdy se jetě věci dělaly bytelně. Taky počítač stál několik výplat, ne jako dnes půl výplaty.


  • 2

#13 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 19 říjen 2021 - 13:30:40

 

U Škody 220kč
Jo jooo, kvalitnější...zásoby Porty 400 se tenčí a na aktuální ceny se bojím jen podívat :)

To Fotolab ho má ještě dražší.Letos na jaře v jedný Tetě měli výprodej za 89kč expirace říjen 2021.Je dobrý to obejít třeba se něco bude.Porta 400 335 kč befoto na škodu nekoukám.

 

Já jsem právě kvůli cenám s Kodakem víceméně skončil. Vlastně jen dofocuji materiály, co mám na mrazáku (různé svitky od Ektaru 100 po Portru 800), resp. čistě pro ten pocit, že jsem na to někdy fotil, jsem si před pár lety po znovuuvedení koupil po jedné špulce T-Maxu 3200 a Ektachromu 100, ale nějak není potřeba. Tri-X se bohužel překročením cenovky 200Kč/ks stal filmem, který už asi v životě nekoupím, HP5 je ještě v pásmu cenově jakž-takž přijatelném. Chápu, že musejí zdražovat, ale já prostě nejsem bohatý Američan a i kdybych byl, tak prostě cenovky v X stovkách Kč za film si ani sám před sebou morálně neospravedlním. To raději Fomapan do VF stroje.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních