Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Servis FED-5


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 16 únor 2022 - 06:49:10

Pánové, nevíte kdo u nás dělá servis FEDů? Sehnal jsem uloženku FED-5 z roku 92 v origo krabici, tím snad neprošel jediný film. Ještě to voní "novotou" a koženým obalem. Plátna bez vady. Jenom všechno mazivo je úplně suché. Panu Blažkovi jsem ještě volat nezkoušel, on ty rusáky nemá rád a chce dělat jenom mechanické Pentacony.


  • 0

#2 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 16 únor 2022 - 09:01:15

Pánové, nevíte kdo u nás dělá servis FEDů? Sehnal jsem uloženku FED-5 z roku 92 v origo krabici, tím snad neprošel jediný film. Ještě to voní "novotou" a koženým obalem. Plátna bez vady. Jenom všechno mazivo je úplně suché. Panu Blažkovi jsem ještě volat nezkoušel, on ty rusáky nemá rád a chce dělat jenom mechanické Pentacony.

Co zkusit Václava Vaita pokud vím tak nedělá elektroniku mechaniku jo.


  • 0

#3 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 16 únor 2022 - 09:27:19

Bohužel pan Vait má plnou schránku SZ, nejde mu nová zpráva poslat.


  • 0

#4 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 16 únor 2022 - 09:43:52

Zklamu Vás, já už jsem na tom dost podobně jako pan Blažek, navíc si myslím, že mnohem levněji vyjde dneska koupit jiné a funkční tělo.


  • 0

#5 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 16 únor 2022 - 17:04:34

Tak pan Blažek se uvolil, že to s FEDem zkusí. Bez záruky, ale to risknu. Je moc pěkný, chtěl bych na něj fotit když se to povede. 


  • 0

#6 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 16 únor 2022 - 17:31:17

Zklamu Vás, já už jsem na tom dost podobně jako pan Blažek, navíc si myslím, že mnohem levněji vyjde dneska koupit jiné a funkční tělo.

Pokud se jedná o památku na nějakého člověka tak určitě ne.


  • 0

#7 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 16 únor 2022 - 18:33:46

 

Zklamu Vás, já už jsem na tom dost podobně jako pan Blažek, navíc si myslím, že mnohem levněji vyjde dneska koupit jiné a funkční tělo.

Pokud se jedná o památku na nějakého člověka tak určitě ne.

 

Souhlasím, ale patrně to nebude tenhle případ...


  • 0

#8 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 17 únor 2022 - 06:43:28

Ne to není tento případ. Nemám k němu citový vztah, ale je to uloženka. Skoro bych řekl "new, old stock". To není krám co ležel 30 let ve sklepě v regálu bez obalu. Proto do něj chci investovat.


  • 0

#9 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 17 únor 2022 - 10:18:50

FED5 by měli umět u Škody - loni mi to potvrzovali. Můj má už zpuchřelé plátno. Ale řeším ho právě proto, že to byl můj vůbec první foťák. Jinak bych do něj fakt neinvestoval.

Zajímavé je, že to původní mazivo z 80. let se v tom mém kusu nikdy nevyměnilo a aparát (asi díky občasnému procvakání) pořád drží docela přesné časy. Zato objektiv zatuhnul poměrně dost. Ale ten pan Blažek v pohodě vyčistil a promazal.


  • 0

#10 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 17 únor 2022 - 10:25:23

Zklamu Vás, já už jsem na tom dost podobně jako pan Blažek, navíc si myslím, že mnohem levněji vyjde dneska koupit jiné a funkční tělo.

 

Levnější jistě, ale není na přístroj po důkladném odborném servise větší spoleh, než na aparát, který jaksi zatím funguje?


  • 0

#11 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 24 únor 2022 - 16:46:19

Tak. Mistr Blažek FEDa zase zprovoznil, krásně funguje. Už se těším až ho vyzkouším s filmem. Zlaté ruce, opravdu.


  • 1

#12 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 24 únor 2022 - 17:08:44

Tak. Mistr Blažek FEDa zase zprovoznil, krásně funguje. Už se těším až ho vyzkouším s filmem. Zlaté ruce, opravdu.

Gratuluji. Smím vědět, kolik činil honorář?


  • 0

#13 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 25 únor 2022 - 06:53:26

Chtěl jen 200Kč. Částečné rozebrání, promazání, při 1/500 dvě nějaké páky o sebe drhly a blokovaly částečně otevřenou závěrku dokud se držela spoušť. Vyčistění a natukování šneku Industar objektivu. Závěrku ověřil na testeru a rychlosti odpovídají resp. jsou v normě.


  • 0

#14 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 únor 2022 - 07:59:09

No dobrý. Jen doufám, že nebudu viněn z toho, že jsem odmítl pomoci ukrajinskému (Charkov) výrobku. Navíc na sebe prásknu, že jsem nedávno naopak zprovoznil dva "nepřátelské" (Krasnogorsk) Zorkije 6. Musím se přiznat, že co se východních derivátů Leiky týče, jsou pro mne Zorkije jako foťáky rozhodně přijatelnější než Fedy, zvláště pak původní Zorkij jednička a šestka. Navíc u Fedů tak nějak rychleji odcházejí plátna závěrek. I tady stačilo po odmontování spodního krycího plechu (bez demontáže) lehce promazat čepy rolniček pláten a pár kapek oleje věnovat helikoidu.

Berte to prosím tak, že vzhledem k počnající skleróze už zbaběle omezuji repertoár, no...


  • 0

#15 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 25 únor 2022 - 09:14:42

O nic nejde, nemohu přece někoho nutit dělat co nechce. Kdyby se ho nepovedlo opravit, tak by skončil jako pěkný exponát na poličce. Vše šlape, jen selénový článek zdegradoval časem. Ačkoliv nebyl na světle, tak zub času hlodal i potmě.


  • 0

#16 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 únor 2022 - 09:51:42

O nic nejde, nemohu přece někoho nutit dělat co nechce. Kdyby se ho nepovedlo opravit, tak by skončil jako pěkný exponát na poličce. Vše šlape, jen selénový článek zdegradoval časem. Ačkoliv nebyl na světle, tak zub času hlodal i potmě.

O tom co je pěkný exponát mám asi trošku jinou představu...


  • 1

#17 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 25 únor 2022 - 09:55:14

Nevím jestli to mám brát jako urážku, ironickou poznámku či posměšek. Tak to tady raději ukončím a dál se nebudu vyjadřovat.


  • 0

#18 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 únor 2022 - 10:14:01

Fed je Fed, mám všetky modely, ale mne sa najviac páči Fed II., ale to je každého osobná vec, nie?


  • 0

#19 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 únor 2022 - 11:13:10

Nevím jestli to mám brát jako urážku, ironickou poznámku či posměšek. Tak to tady raději ukončím a dál se nebudu vyjadřovat.

Urazit Vás jsem opravdu neměl v úmyslu, pokud se Vám to tak jeví, tak se důrazně omlouvám. V.


  • 1

#20 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 27 únor 2022 - 16:39:00

No dobrý. Jen doufám, že nebudu viněn z toho, že jsem odmítl pomoci ukrajinskému (Charkov) výrobku. Navíc na sebe prásknu, že jsem nedávno naopak zprovoznil dva "nepřátelské" (Krasnogorsk) Zorkije 6. Musím se přiznat, že co se východních derivátů Leiky týče, jsou pro mne Zorkije jako foťáky rozhodně přijatelnější než Fedy, zvláště pak původní Zorkij jednička a šestka. Navíc u Fedů tak nějak rychleji odcházejí plátna závěrek. I tady stačilo po odmontování spodního krycího plechu (bez demontáže) lehce promazat čepy rolniček pláten a pár kapek oleje věnovat helikoidu.

Berte to prosím tak, že vzhledem k počnající skleróze už zbaběle omezuji repertoár, no...

Proč Zorki 1 a 6? A nic mezi tím? Jestli se můžu zeptat. :)

Dík.


  • 0

#21 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 27 únor 2022 - 17:35:01

Jednak velmi dobrá osobní zkušenost a druhak z pohledu údržbáře. Jinak teda dvojka má oproti jedničce akorát navíc samospoušť (a vyskytuje se zřídka) a to samé je rozdíl mezi pětkou a šestkou. Čtverku a trojku rád nemám, no... je tam dost blbě vymýšlený systém dlouhých časů. A taky zasunovací Industar-22 je naprosto skvěle ostré sklo.


  • 1

#22 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 březen 2022 - 12:36:27

Nechtěl by někdo výměnu? Mám zorkého 4, rád bych za něj FEĎáka, nejlépe dvojku.


  • 0

#23 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 15 srpen 2022 - 18:44:21

Půjde nasadit starý vysouvací industar 50 na novější "škaredější" FEDy nebo Zorkije? Dík.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#24 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 15 srpen 2022 - 20:24:13

Ano


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních