Přejít na obsah


Fotka

Osvitnutý Retrobrom


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 17 únor 2022 - 19:38:38

Mám trochu problém s Foma Retrobromem a to ten že papíry jsou celkem dost osvitnutý a ne mojí vinou, na to si dávám bacha. Otevřeno v komoře kde svítilo jen bezpečný oranžový osvětlení kde dělám nějaký ten rok a nikdy žádný problém. Žádný mobil, hodinky, parazitní světlo a takový výsledek. Vývojka celkem čerstvá LQN 1+7 jakožto i přerušovač a ustalovač. Den dva předtím jsem akorát zpracoval celé balení 10x Fomatone MG Classic 18x24 ve stejných podmínkách a fotky jak z praku, vše perfektní - byly to moje úplně první baryty a vyšly skvěle, tak jsem se rozhod že vyzkouším 18x24 Retrobrom a dopadlo to takhle, což mě přivádí k druhému problému - je to šedý, bez kontrastu a ani náznak retro zelenožlutého nádechu jaký by to mělo mít. Já jsem nikdy na pevnou gradaci nedělal, ale i tak mi to přijde dost mdlý na gradaci Speciál jakou ty Retrobromy mají, tak jestli to nesouvisí.

 

A proto má otázka zní - je možný že se něco pokazilo při výrobě, při balení ve Fomě že se to osvitlo, setkal jste se s tím někdo? Protože mojí vinou to určitě není, na to si dávám opravdu bacha a dám za to ruku do ohně, navíc ty Retrobromy nejsou nijak zvlášť citlivé jak Foma píše. Zkusil jsem potom zpracovat pár Fomaspeedů a vše cajk. Nechci pomlouvat Fomu, v komoře používám úplně šechno od ní, ale přeci jenom to je Foma.

 

IMG.jpg IMG-0001.jpg IMG-0002.jpg


  • 0

#2 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 17 únor 2022 - 21:09:28

Jo, ve Fomě se občas něco pokazí. Pokud je si člověk jist, že není chyba na jeho straně, uznají mu reklamaci. Já bych se asi nejdřív ujistil, že ten černý pytlík, ve kterém to je, není děravý, to se mi párkrát stalo, že jsem si ho prodřel ostrým rohem balíku papírů..


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních


    Bing (1)