Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Teče mi světlo do mjůčka :-(


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 jecasklidu

jecasklidu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 únor 2022 - 21:24:21

Ahoj, neví někdo, (kdo)kde by mi prosím v Brně dokázali opravit Olympus mju II, do kterého mi odněkud "teče" světlo? Vpravo mívám bílý pruh, případně zespoda červený světelný efekt. Někdy fotka vyjde i bez ničeho, ale většinou se tam objeví tyhle vady. Sám si to opravit bohužel nedokážu, nejsem technický typ.


  • 0

#2 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 19 únor 2022 - 22:16:02

Ahoj, neví někdo, (kdo)kde by mi prosím v Brně dokázali opravit Olympus mju II, do kterého mi odněkud "teče" světlo? Vpravo mívám bílý pruh, případně zespoda červený světelný efekt. Někdy fotka vyjde i bez ničeho, ale většinou se tam objeví tyhle vady. Sám si to opravit bohužel nedokážu, nejsem technický typ.

Brno Allservice.cz nevím jestli se to vyplatí?Jestli by se nevyplatilo koupit nový tělo?Co je to za typ?Bylo dobrý dát sem nějakou fotku.


  • 0

#3 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 únor 2022 - 23:01:10

 

Ahoj, neví někdo, (kdo)kde by mi prosím v Brně dokázali opravit Olympus mju II, do kterého mi odněkud "teče" světlo? Vpravo mívám bílý pruh, případně zespoda červený světelný efekt. Někdy fotka vyjde i bez ničeho, ale většinou se tam objeví tyhle vady. Sám si to opravit bohužel nedokážu, nejsem technický typ.

Brno Allservice.cz nevím jestli se to vyplatí?Jestli by se nevyplatilo koupit nový tělo?Co je to za typ?Bylo dobrý dát sem nějakou fotku.

 

To mi dělala mju II taky a bylo to v založení filmu. Jak tam dáš kazetu, tak dosedne-zdá se že správně, ale ještě jde o kousek pootočit (štěrbinou k okénku) lehounce to cvakne. pak mi tam nefoukalo. Snad jsem to popsal srozumitelně.

Bezva foťák, hodně jsem s ním dělal.


  • 0

#4 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 20 únor 2022 - 06:37:55

Já bych to rád vyděl mě po letech tohle začal dělat Pentax.Někdy to nebylo vůbec a silným protisvětle či na sluníčku to bylo hodně.Myslel jsem že to je těsnění na zavírání.Těsnění to bylo ale kolem sklíčka který ukazuje co je tam za film.Jak jsem tam dal nový tak už to nedělá.Já to měl na levý straně filmu MJU má opačný chod filmu proto by to odpovídalo pravý.


  • 0

#5 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 20 únor 2022 - 09:07:19

Nejedná se o něco takového?S tím že je to na pravý straně.Někde hodně někde málo a nebo vůbec.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#6 jecasklidu

jecasklidu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2022 - 12:09:32

Já bych to rád vyděl mě po letech tohle začal dělat Pentax.Někdy to nebylo vůbec a silným protisvětle či na sluníčku to bylo hodně.Myslel jsem že to je těsnění na zavírání.Těsnění to bylo ale kolem sklíčka který ukazuje co je tam za film.Jak jsem tam dal nový tak už to nedělá.Já to měl na levý straně filmu MJU má opačný chod filmu proto by to odpovídalo pravý.

vypadá to takhle: https://64.media.tum...8cb5cf974df.jpg

 

https://64.media.tum...9f0fc0136a9.jpg

 

https://64.media.tum...8d496b027f0.jpg


  • 0

#7 jecasklidu

jecasklidu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2022 - 12:11:48

a tesneni kolem sklicka, ktere ukazuje film, jsem zkousel kdysi prelepit cernou paskou a taky to nepomohlo :/


  • 0

#8 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 20 únor 2022 - 18:30:33

Je to i v perforaci nebo jenom na snímku?


  • 0

#9 jecasklidu

jecasklidu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 únor 2022 - 20:47:21

Je to i v perforaci nebo jenom na snímku?

Je to i v perforaci.


  • 0

#10 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 20 únor 2022 - 22:40:54

Já to tam mám takhle.1 těsnění kryje sklíčko asi 3 mm silný.2 z levý strany  umělá hmota 3- 4 guma 5 obtažený dvířka gumovým těsněním  1 mm vysokým.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  MJU.jpg   76,57K   2 Počet stažení

  • 0

#11 jecasklidu

jecasklidu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 únor 2022 - 16:16:00

Já to tam mám takhle.1 těsnění kryje sklíčko asi 3 mm silný.2 z levý strany  umělá hmota 3- 4 guma 5 obtažený dvířka gumovým těsněním  1 mm vysokým.

diky moc, zkusim to taky takhle


  • 0

#12 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 27 únor 2022 - 10:43:52

 

Já to tam mám takhle.1 těsnění kryje sklíčko asi 3 mm silný.2 z levý strany  umělá hmota 3- 4 guma 5 obtažený dvířka gumovým těsněním  1 mm vysokým.

diky moc, zkusim to taky takhle

 

Takhle je to z výroby a zatím dobrý.Nějaký těsnění už bude špatný a pokud ne tak je vada jinde.


  • 0

#13 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 27 únor 2022 - 16:11:50

.. mam dva kusy a tece do obou ... prvni jsem pretesnil bavlnkou ... vyrazne lepsi, ale ne dokonaly, kolem hledacku stale fouka ... druhy zatim nec havam byt, ale puvodni tesneni byt vypada dobre uz proste nefunguje :( Pokud to nekdy nekdo resil, rad se inspiruji ... 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních