Přejít na obsah


Fotka

Barevný film aktuálně


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#1 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 12 červenec 2022 - 13:55:25

Dovoluji si vytvořit toto téma jako sběrné vlákno aktualit ohledně současné, rychle se měnící tržně-výrobní tristní situace kolem barevného filmu. Kdokoliv sem může vložit aktualitu, stížnost, nářek. Vítány jsou jakékoli zprávy o nahodilé možnosti nákupu barevného filmu, který má prodejce skladem, tedy přeloženo: skutečně doopravdy reálně skladem!

 

Moje aktuální zkušenost s nákupem barevného negativního filmu konzumní třídy - přes e-shop v Česku jsem neuspěl. Oproti tradičním radám se před odjezdem na dovolenou zásobit dostatečným množstvím osvědčeného materiálu je lépe se dnes uchýlit k opačné „taktice“, protože vlastně nic jiného nezbývá - náhodně nalezený Foto Porst na malém městě kdesi v Německu měl barevných filmů dostatečnou zásobu. Za 9 €/kus bylo možno zakoupit 36snímkový Fuji i Kodak, a tím uspokojit apetýt amatérského fotografa prahnoucího po zářivých barvách dovolenkových snímků.


  • 2

#2 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 13 červenec 2022 - 08:29:31

Asi doporucuji takove ty "nenapadne prodejce"

 

me se podarilo nakoupit nejake Superie Xtra v Olomouckem fotolabu. Aniz by vedeli ze film vlastne zmizel z povrch zemskeho.... nebo teda se transformoval... 

 

ale uz je treba se asi pouze spolehat na vlastnni zasoby nebo nebo nejake stesti pri nakupu...

 

Dovoluji si vytvořit toto téma jako sběrné vlákno aktualit ohledně současné, rychle se měnící tržně-výrobní tristní situace kolem barevného filmu. Kdokoliv sem může vložit aktualitu, stížnost, nářek. Vítány jsou jakékoli zprávy o nahodilé možnosti nákupu barevného filmu, který má prodejce skladem, tedy přeloženo: skutečně doopravdy reálně skladem!

 

Moje aktuální zkušenost s nákupem barevného negativního filmu konzumní třídy - přes e-shop v Česku jsem neuspěl. Oproti tradičním radám se před odjezdem na dovolenou zásobit dostatečným množstvím osvědčeného materiálu je lépe se dnes uchýlit k opačné „taktice“, protože vlastně nic jiného nezbývá - náhodně nalezený Foto Porst na malém městě kdesi v Německu měl barevných filmů dostatečnou zásobu. Za 9 €/kus bylo možno zakoupit 36snímkový Fuji i Kodak, a tím uspokojit apetýt amatérského fotografa prahnoucího po zářivých barvách dovolenkových snímků.


  • 0

#3 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 13 červenec 2022 - 09:05:59

Protože bar. negativy nepoužívám, tak jsem celou situaci moc nesledoval. Co se teda vlastně stalo, že je to nyní nesehnatelné?

 

Asi doporucuji takove ty "nenapadne prodejce"

 

me se podarilo nakoupit nejake Superie Xtra v Olomouckem fotolabu. Aniz by vedeli ze film vlastne zmizel z povrch zemskeho.... nebo teda se transformoval... 

 

ale uz je treba se asi pouze spolehat na vlastnni zasoby nebo nebo nejake stesti pri nakupu...

 

Dovoluji si vytvořit toto téma jako sběrné vlákno aktualit ohledně současné, rychle se měnící tržně-výrobní tristní situace kolem barevného filmu. Kdokoliv sem může vložit aktualitu, stížnost, nářek. Vítány jsou jakékoli zprávy o nahodilé možnosti nákupu barevného filmu, který má prodejce skladem, tedy přeloženo: skutečně doopravdy reálně skladem!

 

Moje aktuální zkušenost s nákupem barevného negativního filmu konzumní třídy - přes e-shop v Česku jsem neuspěl. Oproti tradičním radám se před odjezdem na dovolenou zásobit dostatečným množstvím osvědčeného materiálu je lépe se dnes uchýlit k opačné „taktice“, protože vlastně nic jiného nezbývá - náhodně nalezený Foto Porst na malém městě kdesi v Německu měl barevných filmů dostatečnou zásobu. Za 9 €/kus bylo možno zakoupit 36snímkový Fuji i Kodak, a tím uspokojit apetýt amatérského fotografa prahnoucího po zářivých barvách dovolenkových snímků.

 

 


  • 0

#4 JarosFL

JarosFL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 13 červenec 2022 - 10:11:41

Pravděbodobně nové dodávky váznou na ceně a době dopravy ze zahraničí. Zdražuje se vše. Dojde pak i k novému nacenění filmů.
  • 0

#5 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 13 červenec 2022 - 13:15:33

 

Protože bar. negativy nepoužívám, tak jsem celou situaci moc nesledoval. Co se teda vlastně stalo, že je to nyní nesehnatelné

Údajně covid narušil výrobcům křehké subdodavatelské řetězce. Začaly váznout dodávky filmové podložky a speciálních chemikálií nutných pro výrobu barevného filmu. Výroba barevného filmu tedy (zatím) nekončí, ale je omezená, protože je nedostatek surovin. Takže je na trhu málo filmu a to tlačí jeho cenu nahoru. U černobílého filmu situace není zřejmě tak kritická, protože je technologicky jednodušší.


  • 0

#6 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 13 červenec 2022 - 14:01:34

Vážení  kolegové, v domovské "Vsi" není po barevném filmu ani památky. Obdobná situace panuje i v oblasti černobílého filmu. Údajně jej, ani ve verzi Foma 100 /  24 snímků, není možné od dodavatele objednat. Služby internetových prodejců jsou tak jedinou šancí, jak získat extrémně nepředražený fotomateriál v civilizací obdařené lokalitě s bezmála 15500 ks domorodých obyvatel. Vyvolání filmu se zasláním do kapacitně nevytíženého chemického minilabu s vločkovitou zahnívající chemií, je pro alespoň elementárně ekonomicky uvažujícího "ofčana" opravdu nepřijatelná alternativa. Klasická fotografie je mrtva, žije pouze Undergroundová privátní struktura v nákladech, několikanásobně převyšující maximální radostný prožitek z vlastní ruční práce. Malovat akvarely na štaflích v plenairu s nedbale pohozeným baretem nad levým slechem, vyjde mnohem levněji. Na olej se lepí v množství menším, než minimálním, vzácně poletující hmyz, decimovaný soustředným plošným postřikem DDT.

I dýchací cesty Umělcovy trpí, zasaženy koktejlem insekticidů v povětří. Alergií slzící oko převádí tuhou realitu do rozostřených, jemných obláčků vedutní V.I.P. malby impresionistické. S pozdravem v den monumentálního, mraky zahaleného Čarodějného maximálního úplňku červencového: "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 červenec 2022 - 14:35:50

Hm, na farbu fotím síce len vybrané akcie, ale predsa len niečo. Pri súčasných cenách farebných filmov a ich dostupnosti začínam rozmýšľať, že po viac ako štyridsiatich rokoch farebné "obrázky" budem robiť digitálom. No čo už? Farebný film si neviem vyrobiť!

U čb mám zatiaľ zásoby na niekoľko rokov, či už v kine alebo zvitku. A potom! Uvidíme!

Po nás potopa!


  • 0

#8 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 13 červenec 2022 - 14:42:37

Co jsem koukal třeba na Maco a další obchody, tak mi spíš připadá, že pomalu naskladňují, spíš je všeobecně opruz s cenami.

Asi jediné pozitivum je, že už je celkem dostupný Kodak Gold 200 ve svitku, tam by se dalo mluvit dokonce o jistém poklesu (byl jen Ektar atd., který je dražší). Jinak žádná radost, ale zase že by se nedalo koupit nic bych netvrdil. Prostě žádné nadšení, ale to platilo před rokem stejně, není to ani vyložené zhoršení.


  • 0

#9 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 13 červenec 2022 - 15:53:27

U nás jsem objevil drogérku kde mají 7 krabiček Kodak color 200.Zatím jsem mě barvu z Befoto ale už to vázne tak aspon vím kam sáhnout zatím.


  • 0

#10 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 13 červenec 2022 - 16:26:18

Cca pred tremi mesici jsem nakoupil po ruznu 30 superii 400, v mrazaku mam jeste 10 ks konica centuria 400 a ted se mi do ruk dostalo zdarma 50ks agfa vista 100, ale ty prosly 2006 a byly buh vi jak skladovane, ted zkousim prvni na iso 50 v mjučku
  • 0

#11 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 13 červenec 2022 - 20:26:49

Film Fuji, který jsem si koupil ve Foto Porstu v Německu, vypadá neobvykle. Jmenuje se prostě „Fujifilm 200 (speed film)“. Jeho emulze voní sladce, jako Kodakovská emulze. Přitom emulze filmů Fuji mívala úplně jiný pach.

Na balení je napsáno Made in USA. Distributed by Fujifilm North America. EAN kód ale začíná čtyřkou, což znamená německou distribuci.

Přikládám fotku balení s kazetou. Na druhé fotce jsou vedle sebe krabička Fujifilm 200 a Kodak Gold. Všimněte si, že expirační datum a číslo šarže jsou tištěny úplně stejným písmem a že obě čísla šarže začínají 79...

Není tedy pochyb o tom, že toto Fuji bylo vyrobeno Kodakem

 

Přiložený soubor  DSC04386_u.jpg   89,66K   3 Počet stažení Přiložený soubor  DSC04388_u.jpg   77,72K   2 Počet stažení


  • 2

#12 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 13 červenec 2022 - 21:55:52

niekde som videl ze fuji na 200 bralo film od Kodaku. ale dnes om videl fotku cerstveho fuji c200 z US of A


  • 0

#13 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 14 červenec 2022 - 21:46:44

Jo momentalni situace me donutila zacit fotit na "mrazakove zasoby" a vice tedy i ECN-2 filmy.

 

Bohuzel Fuji X-TRA 400 byl nadmiru perfekni film....

 

Co se tyka GOLDU sem moc rad, ze je ve stvitku... avsak argument ze je levnejsi nez EKTAR mi jako dlouhodobeho uzivatele barvy moc dobry neprijde protoze cena Ektaru jen za posledni dva roky sla nahoru vice jak dvojnasob.... 

 

Dokonce casy filmu FUJI INDUSTRIAL co se valel po ebay za par dolaru + v cine sem ho na trhu kupoval po 30CZK/krabicka je mimo... bude si treba zvykat na jiny pristup


  • 0

#14 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 15 červenec 2022 - 12:36:42

Jo momentalni situace me donutila zacit fotit na "mrazakove zasoby" a vice tedy i ECN-2 filmy.

 

Jo, po ECN taky začínám pokukovat. Hollywood je hlavním zákazníkem Kodaku, protože spousta režisérů i dnes překvapivě filmuje na film. Takže se dá předpokládat, že Kodak dá ve výrobě vždy přednost cine materiálu, i kdyby měl úplně zastavit výrobu snímkového filmu.


  • 0

#15 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 15 červenec 2022 - 17:10:33

Je to kontroverzní otázka ale - stejně si tu 99% lidí ty barevný filmy jen skenuje. V čem je pointa za to utrácet takový peníze, když to jde digitálně lépe a levněji?
  • 1

#16 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 15 červenec 2022 - 19:32:59

Vážení kolegové, ruku na vetché srdce: S barevnou fotografií se zabývali výhradně Ti "fotoamatéři", suplující omezenou kapacitu oficiálních minilabů, vesměs pro velmi

tolerantní, nenáročnou klientelu  obecních kompaktních cvakalů. Vydělávali, byť diletantsky, na tehdejší dobu neuvěřitelné peníze. Ti pilnější za to dokonce zaplatili též vlastním zdravím a olezlí neléčitelnými ekzémy z "TSS" tiše vymřeli, nemohouc díky alergii ani uchopit do rukou jedinou barevnou fotografii z pozdějšího minilabového boomu. Koho to dnes zajímá? NIKOHO! Barevná fotografie měla své nezastupitelné v magazínové a produktové fotografii. Jako specifickou oblast výtvarné fotografie  ji zvládlo jen velice omezené množství fotografických obrazoborců. Tvůrčí barevná fotografie, pracující s prostředky černobílé fotografické škály, vyjádřené minimálními barevnými nuancemi, to dokázal jen málokdo. Někteří to dokázali i na diapositiv v obrazové formě techniky Cibachrome. Impresionismus v barvě. Viz. výstava v Praze: Pyramida v Holešovicích, kde byly presentovány ipresionistické Cibachromy ve výstavních, anireflexními foliemi obdařených instalacích. To byla opravdová nádhera ... Koho to dnes zajímá? NIKOHO !!! Plakátová agresivita, stupidní provokující obsah. To je kurz, to se prodá, i kdyby tam byl zohavený mrzák. Prachy, Prachy, PRACHY!

S pozdravem všem marným resuscientům slepých uliček: "Starý Jezevec" Erik 


  • 2

#17 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 16 červenec 2022 - 06:33:37

Je to kontroverzní otázka ale - stejně si tu 99% lidí ty barevný filmy jen skenuje. V čem je pointa za to utrácet takový peníze, když to jde digitálně lépe a levněji?

Polož si otázku co tady vlastně hledáš?Doporučuji přesunout se na digi server a nezatěžovat to tu hloupostmi.Takových debat v době kdy přecházeli fotografové na digi jsem zažil spousty a vracet se k nim nehodlám.


  • 0

#18 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 16 červenec 2022 - 13:37:29

No, on má tomasnovotnyjr pravdu. To je otazka nevyresena i pro mne. Jaky vyznam ma dnes barevna fotografie na filmu?

Je to kontroverzní otázka ale - stejně si tu 99% lidí ty barevný filmy jen skenuje. V čem je pointa za to utrácet takový peníze, když to jde digitálně lépe a levněji?

Polož si otázku co tady vlastně hledáš?Doporučuji přesunout se na digi server a nezatěžovat to tu hloupostmi.Takových debat v době kdy přecházeli fotografové na digi jsem zažil spousty a vracet se k nim nehodlám.

  • 0

#19 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 16 červenec 2022 - 14:46:57

No já nevím proč bych se na to nemohl zeptat. Já si barvu zvětšuju ručně. Kdybych jen skenoval film, tak bych byl z výsledků dost otrávený. Nechci se rozhodně nijak povyšovat. Jen mě to zajímá.
  • 4

#20 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 16 červenec 2022 - 20:08:21

No já nevím proč bych se na to nemohl zeptat. Já si barvu zvětšuju ručně. Kdybych jen skenoval film, tak bych byl z výsledků dost otrávený. Nechci se rozhodně nijak povyšovat. Jen mě to zajímá.

Trochu života do toho umírání :)


  • 0

#21 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 16 červenec 2022 - 20:38:03

No já nevím proč bych se na to nemohl zeptat. Já si barvu zvětšuju ručně. Kdybych jen skenoval film, tak bych byl z výsledků dost otrávený. Nechci se rozhodně nijak povyšovat. Jen mě to zajímá.

Trochu života do toho umírání :)

Nerozumím. Jestli jsem neodpověděl na otázku co tady vlastně hledám, tak občas nějakou radu/tip tu najdu.
  • 0

#22 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 16 červenec 2022 - 20:50:57

Je to kontroverzní otázka ale - stejně si tu 99% lidí ty barevný filmy jen skenuje. V čem je pointa za to utrácet takový peníze, když to jde digitálně lépe a levněji?

 

Já mám např. ještě naději, že se konečně na to RA-4 vrhnu. A i kdybych nevrhl, sken filmu přece není totéž, co přímodigitální fotka.


  • 0

#23 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 17 červenec 2022 - 11:52:58

Situacia s filmami je taka, ze ich nemaju na skalde oficialni distributeri, nie su ani v sedych obchodnych kanaloch a my, znietenci nemame od koho nakupovat pre svojich zakaznikov.
Ak nejaky sedy importer nejake ma, ma ich malo a i tie radsej realizuje priamo - teda maloobchodnym spotrebitelom.
Pred festivalom Pohoda sme predali narazovo i 2000 filmov.
Dnes mame nejake Fomapany a to je vsetko.
 

 

Je to kontroverzní otázka ale - stejně si tu 99% lidí ty barevný filmy jen skenuje. V čem je pointa za to utrácet takový peníze, když to jde digitálně lépe a levněji?

Treba si pozriet sken z filmu a porovnat ho s vystupom z digitalu. Pre kontrolu, treba si z oboch dat zhotovit nejaku tu fotografiu.
Toto nie je bezhlavy utok, ale rada, ako na taketo otazky reagovat.


  • 0

#24 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 červenec 2022 - 12:52:07

Čo sa týka skenovania, Keko má pravdu. Aj ja si všetky, teda nie len farebné negatívy a diáky skenujem a v počítači mám prehľadný náhľad toho, čo som nafotil. Podstatne jednoduchšie a rýchlejšie vyhľadávanie konkrétneho záberu- námetu. V prípade potreby nie je problém nájsť konkrétny negatív a dať urobiť-urobiť si fotografiu priamo z filmu.

Že nie sú farebné filmy? Keď tak vidím, ako si ľudia dávajú "tlačiť" fotky z mobilov, až ma to niekedy zaráža. Kde je kvalita fotky z negatívu 9x12 a pod. z atelieru, spracovanej ručne z filmu na foto papier? Myslím si, že ľudia strácajú záujem o kvalitnú fotku, len keď sa na tom obrázku vidia. A to myslím si vysvetľuje všetko. Tých pár filmov sa výrobcom neoplatí robiť, lebo buď budú nepredajné - drahé, alebo prerobia, a to si myslím rozmyslí každý.

Odkedy fotím (40 rokov) som sa snažil urobiť rodinné foto knihy, ako prezentáciu jednak rodiny a jednak môjho "foto umenia". Výsledky však neboli nikdy uspokojivé. Až dnes s použitím skenov a tlačiarne je to vyhovujúce, Mohol by som dať knihu vytlačiť, kamarát má vydavateľstvo, ale pri potrebe štyroch-piatich výtlačkov by sa cena vyšplhala do astronomických výšok a ak by som chcel, aby tá cena bola trochu primeraná (cca 20,-EUR/ks), musel by som zobrať minimálne 500 ks, a čo s tým, keď sa jedna o rodinné foto. A tak kúpim obojstranný foto papier, vytlačím čo potrebujem, zviažem álá Diplomová práca (A3 fototlačiareň nemám), urobím obal a mám pre deti knihu za primeranú cenu. Že to nie je fotka analógová ich vôbec nezaujíma. Maju fotky zo svojho detstva, čo mnoho ľudí nemá. A oni všetci fotia mobilmi, no čo už? Len najstarší syn občas vytiahne digitálneho Pentaxa, on fotil spočiatku na film, lenže ide s dobou!?

Tak, a môžte ma kameňovať. Stále fotím na negatív-dia, a budem, kým budem mať na čo, ale občas siahnem aj po mydlovej krabičke. No čo už? Po mne potopa!


  • 0

#25 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 17 červenec 2022 - 15:00:39

 

 

No já nevím proč bych se na to nemohl zeptat. Já si barvu zvětšuju ručně. Kdybych jen skenoval film, tak bych byl z výsledků dost otrávený. Nechci se rozhodně nijak povyšovat. Jen mě to zajímá.

Trochu života do toho umírání :)

Nerozumím. Jestli jsem neodpověděl na otázku co tady vlastně hledám, tak občas nějakou radu/tip tu najdu.

 

To se jen tak říká  :eek: Jak jsme se tu bavili tak klasická barevná fotografie je už mrtvá bohužel  :sad: Jen vtom pokračuj to je dobře  :)


  • 0

#26 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 18 červenec 2022 - 20:31:43

... klasická barevná fotografie je už mrtvá bohužel  :sad:

Mrtvost implikuje truchlení. Je třeba si položit otázku, nad čím tu doopravdy truchlíme? Nad odešlým filmem, nebo nad těmi nenávratně odešlými okamžiky, které jsme my nebo kdokoliv další na ten film zachycovali?


  • 1

#27 pepo007

pepo007

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 40 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 červenec 2022 - 09:39:17

Zdravim,

moje zdroje pre filmy (aj farebne):

 

https://fotomaterial.sk/

https://www.fotoimpex.com/

https://www.fotoskoda.cz

 

Posielaju vsetci na Slovensko, tipijem ze do Ciech takisto.

 

Inac som pozrel v mrazaku, ale mam tam len expirovane diaky, ak by bol zaujem.

 

P.


  • 0

#28 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 24 červenec 2022 - 20:21:31

Ano, fotomaterial.sk posílá i do Česka.

Moje zkušenost s Fotoškodou je taková, že eshop sice psal 5 barevných filmů na skladě, ale po objednávce dvou filmů mi napsali, že dané filmy nemají a dodací lhůta je 2 měsíce.


  • 0

#29 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 25 červenec 2022 - 01:33:12

Ano, fotomaterial.sk posílá i do Česka.

Moje zkušenost s Fotoškodou je taková, že eshop sice psal 5 barevných filmů na skladě, ale po objednávce dvou filmů mi napsali, že dané filmy nemají a dodací lhůta je 2 měsíce.

Co mě říkali u Škody tak změny na netu dělají většinou po týdnu.To co mají napsaný nemusí ten den platit.


  • 0

#30 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 26 červenec 2022 - 16:49:02

Dnes jsem byl v Profi foto v Pardubicích mají tam Fujicolor 200 a Superliu 400 oba typy za 250 kč možno objednat.Paní říkala že tam mají více kusů a budou rádi když jim to tam nebude ležet dlouho.Měli i Kodak Gold už je prodanej a možná ještě bude?


  • 0

#31 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 29 červenec 2022 - 15:00:03

 Keko, ak Pohoda urobila take objemy, tak fotenie na film sa stalo cistou Hipstercinou 

 

 

Situacia s filmami je taka, ze ich nemaju na skalde oficialni distributeri, nie su ani v sedych obchodnych kanaloch a my, znietenci nemame od koho nakupovat pre svojich zakaznikov.
Ak nejaky sedy importer nejake ma, ma ich malo a i tie radsej realizuje priamo - teda maloobchodnym spotrebitelom.
Pred festivalom Pohoda sme predali narazovo i 2000 filmov.
Dnes mame nejake Fomapany a to je vsetko.
 

 

Je to kontroverzní otázka ale - stejně si tu 99% lidí ty barevný filmy jen skenuje. V čem je pointa za to utrácet takový peníze, když to jde digitálně lépe a levněji?

Treba si pozriet sken z filmu a porovnat ho s vystupom z digitalu. Pre kontrolu, treba si z oboch dat zhotovit nejaku tu fotografiu.
Toto nie je bezhlavy utok, ale rada, ako na taketo otazky reagovat.


  • 0

#32 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 212 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 29 červenec 2022 - 16:03:05

A to je problém, pretože..?


  • 0

#33 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 29 červenec 2022 - 19:52:45

Umím si představit, že na Pohodu přijelo dost cizinců. Ale to ví nejlíp Keko, kdo si ty filmy hlavně kupoval...

A jestli hipsterismus pomůže zachránit film, tak jen víc hipsterů!


  • 2

#34 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 31 červenec 2022 - 11:08:19

Adox Color Mission 200 lze zatím brát jako experiment, od kterého se nedá očekávat, že bude v dohledné době na trhu stabilně k mání, ale je skvělé, že se ho vůbec nějakých pár sérií podařilo vyrobit. Firma, se kterou Adox na výrobě spolupracoval, bohužel zbankrotovala, takže zatím není jasné, kdy se jim podaří ve velkosériové výrobě navázat.

Jedná se o skutečný nový film, žádný rebrand. Vůle vyrábět barevný film tu tedy stále je a výrobci v tomto segmentu stále vidí potenciál. Jen tak dál, Adoxi!

Angličtinou vládnoucí si mohou pustit video od člověka, který film koupil a vyzkoušel:

 


  • 1

#35 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 31 červenec 2022 - 15:00:16

Adox Color Mission 200 lze zatím brát jako experiment, od kterého se nedá očekávat, že bude v dohledné době na trhu stabilně k mání, ale je skvělé, že se ho vůbec nějakých pár sérií podařilo vyrobit. Firma, se kterou Adox na výrobě spolupracoval, bohužel zbankrotovala, takže zatím není jasné, kdy se jim podaří ve velkosériové výrobě navázat.

Jedná se o skutečný nový film, žádný rebrand. Vůle vyrábět barevný film tu tedy stále je a výrobci v tomto segmentu stále vidí potenciál. Jen tak dál, Adoxi!

Angličtinou vládnoucí si mohou pustit video od člověka, který film koupil a vyzkoušel:

I fotky se na netu nechají najít.Nejlepší je si ho osobně vyzkoušet.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#36 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 1 srpen 2022 - 10:28:41

Já bych byl rád, kdyby se Adoxu konečně podařilo rozjet výrobu papíru - Polywarmtone project. Ale obávám se, že dopady posledních kumulovaných událostí budou mít dopad jak na dostupnost surovin, tak na výslednou cenu takovým způsobem, že to může ohrozit výrobu i u zavedených výrobců (Foma).


  • 0

#37 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 1 srpen 2022 - 12:16:02

Já bych byl rád, kdyby se Adoxu konečně podařilo rozjet výrobu papíru - Polywarmtone project. Ale obávám se, že dopady posledních kumulovaných událostí budou mít dopad jak na dostupnost surovin, tak na výslednou cenu takovým způsobem, že to může ohrozit výrobu i u zavedených výrobců (Foma).


Nač stahovat kalhoty když brod je daleko. Budeme Adoxu držet palce aby to dobře dopadlo. A věřit, že Foma to ustojí.
  • 1

#38 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 1 srpen 2022 - 20:10:12

Adox's Color Mission chce zachránit produkci fotografických filmů - 2022

Něco na přečtení.Zajímavej je tam stan od Ilfordu pro temnou komoru.


  • 0

#39 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 1 srpen 2022 - 22:47:37

Myslím, že v tom stanu vydržíte tak pět minut. Stačí strčit ruce do fotorukávu.


  • 0

#40 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 3 srpen 2022 - 13:32:57

Myslím, že v tom stanu vydržíte tak pět minut. Stačí strčit ruce do fotorukávu.

Je potřeba si to vyzkoušet než něco plácnu že to jen tak plácnu.Zvětšovák  do rukávu nedám.


  • 0

#41 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 3 srpen 2022 - 14:07:34

Tak upřímně fakt nechápu, kdo by takto provozoval zvětšovák :-)

Na druhé straně se to ale může hodit na jiné situace - vlastně obdoba "přenosných komor" z doby mokrých desek... Využitelné zrovna na některé retrometody (třeba právě mokré desky), na nabíjení velkých planfilm kazet či třeba nějakých netradičních dirkových komor velkého formátu, za mne proč ne :-)

 

Jen tedy nechápu, proč to neudělali při té ne až tak malé ceně dvoubarevné, tedy černý mariál zevnitř, ale zvenku něco světlejšího, aby to přeci jen méně pohlcovalo teplo :-( 


  • 0

#42 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 4 srpen 2022 - 07:20:47

Tak upřímně fakt nechápu, kdo by takto provozoval zvětšovák :smile:

Na druhé straně se to ale může hodit na jiné situace - vlastně obdoba "přenosných komor" z doby mokrých desek... Využitelné zrovna na některé retrometody (třeba právě mokré desky), na nabíjení velkých planfilm kazet či třeba nějakých netradičních dirkových komor velkého formátu, za mne proč ne :smile:

 

Jen tedy nechápu, proč to neudělali při té ne až tak malé ceně dvoubarevné, tedy černý mariál zevnitř, ale zvenku něco světlejšího, aby to přeci jen méně pohlcovalo teplo :sad:

Je potřeba si o věci zjistit více věcí a jaký jsou na to ohlasy.Pokud by to bylo špatný tak by to lidi nekupovali.Já to zatím četl zběžně píšou tam něco o filtrech.Já osobně to nepotřebuju někomu by se to mohlo hodit.


  • 0

#43 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 21 srpen 2022 - 15:36:10

V Chrudimi v Cewe Fotolabu mají fujicolor 200 za 235 kč.I když paní říkala že lidi jedou hrozně po Kodakcolor 200 a hned je vyprodanej.Ve Skutči na náměstí v papírnictví  mají kodakcolor 200  no uvidíme kam to pude dál?


  • 0

#44 KAT

KAT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 27

Publikováno 22 září 2022 - 15:19:14

Adox's Color Mission chce zachránit produkci fotografických filmů - 2022

Něco na přečtení.Zajímavej je tam stan od Ilfordu pro temnou komoru.

Ten stan jsme viděli minulý týden na Fomeitopu, hned jsem se do toho musela nechat zavřít :mrgreen: Jasně, že to není na to, strávit tam večer. Ostatně ani v normální komoře nejsem bez přestávek. Ale pro potulný kolodisty anebo na workshopy je to super! Možná bych to ocenila i kdysi, když jsem bydlela ve spolubydlení (to bych se do toho asi zavírala i bez vývojky :-P) Má to dva otvory na připojení odvětrávání (to si musíte sehnat sami, není součástí balení). A když se to sbalí, je to malý asi jako normální stan, takže to v pohodě odnesete kamkoliv :)


  • 5

#45 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 23 září 2022 - 16:13:25

děkuji, že myslíte i na potulné kolodisty, ale když člověk má auto a asistentku s velkým kufrem, tak nepotřebuje stanovat v tak drahém, ale pravda pěkném stane  :)


  • 3

#46 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 13 listopad 2022 - 22:17:35

Skvělá zpráva: ORWO koncem září oznámilo, že mají vyroben a právě adjustují svůj nový barevný negativní kinematografický film NC500. Bude k dispozici ve formátech 35 a 16 mm, později také 8 a 65 mm. 35mm film bude k dostání také v kazetách 135.

Film NC500 je kinematografický film určený pro proces ECN a zároveň je vhodný i jako snímkový pro proces C-41, protože neobsahuje zadní vrstvu typu „remjet“, jako Kodak Vision.

Byla zahájena výroba také verze filmu pro žárovkové světlo.

Doufejme, že se nic nepokazí a že se filmu brzy dočkáme v e-shopu ORWO. A že bude cenově přijatelný alespoň v metráži...

 

https://www.orwo.wtf...ur-cine-release


  • 1

#47 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 25 listopad 2022 - 14:39:40

Kodak color plus 200 24 snímků skladem více než 50 ks, za 150 Kč na Béfotu.

 

https://www.befoto.c...negativni-film/

 

Aktualizace: Už není


  • 0

#48 pavelp

pavelp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 53

Publikováno 22 prosinec 2022 - 09:31:10

třeba se to bude někomu hodit...

 

We would like to exclusively offer you a 20% discount on your next purchase at www.orwo.shop.

20% off Code: ORWOCORETHANKS

In addition to this, you may have noticed that our Colour Cine stocks have been released!


  • 0

#49 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 22 prosinec 2022 - 13:10:16

V Be-foto ted má taky je potřeba to sledovat.Třeba Kodak Gold 3 kusy se vyplatí.Superliu měli za 240 už jí zvedly navíc na cestě.

Barevné negativy - befoto.cz


  • 0

#50 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 22 prosinec 2022 - 14:12:28

Ano, koukám, že mají na béfotu teď Kodak Color plus 36 sn. za 180,-


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních