Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Oprava posuvu filmu a přetáčení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 20 říjen 2022 - 14:30:02

Dobrý den. V aparátu na součástce, která obsahuje zuby na perforaci, a přes kterou se pohybuje film na navíjecí cívku, někdo vyhlodal otvor okolo šroubku na velikost větší než malou. Je to vidět na fotografii. Při posuvu filmu dopředu se nic špatného neděje. Ale při přetáčení zpět do kazety se vlivem velikosti té díry zatlačí šroubek dovnitř pod plášť toho válce. Tím se zasekne a nejde pak deaktivovat tlačítko přetáčení. Musí se šroubek vydloubnout zase ven směrem doleva, aby to fungovalo a přetáčení se deaktivovalo a fungoval posuv vpřed. Tím dloubáním se ale ten váleček ničí (a kdo s tím aparátem fotil dříve, zřejmě to tak dělal, jsou tam vidět stopy po zásazích a postupné zvětšování otvoru) a není to trvalé řešení, není reálné s sebou nosit po loukách a lesích párátko a po každém přetočení filmu toto opravovat, nehledě na to, že jednou se ozve lup a odletí podstatně velká část toho válečku a bude to úplně nefunkční. Víte prosím, čím by se toto dalo opravit doma, aby to fungovalo? Děkuji!

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 21 říjen 2022 - 16:42:17

Dobrý večer,

 

můj osobní názor je, abyste si sehnal dobrý servis na aparát, jehož značku a typ jste se ani neobtěžoval sdělit. Mám za to, že sám stejně nebudete schopen opravu provést.

 

Přeji klidný víkend.

 

Shimpan


  • 0

#3 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 říjen 2022 - 17:40:34

Výměna frikčního válečku je napŕ. u Praktik jedna z nejnevděčnějších oprav. Jak je to z plastu, tak to chce mít k dispozici ND, popřípadě se u Praktiky rovnou zamyslet, na kolik vyjde jiný funkční kus. Copa je to za značku, že su tak zvědavý?


  • 0

#4 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 říjen 2022 - 18:52:37

Dobrý den, velice děkuji za odpovědi! Je to Revue 4000 EE. Jiný kus vyjde na více než Praktica, nadto se obávám, že každý kus bude mít něco, a když najdu jiné tělo, kde sice bude váleček v pořádku, tak bude uvolněné sklíčko v hledáčku nebo nepřesný expozimetr (jako to mám například u Porst M-CE, kde je ale zase vše ostatní funkční). Nebo to bude něco úplně jiného. Proto se domnívám, že by bylo dobré přístroj opravit, ale nejsem si jist dostupností náhradních dílů. :cry: 


  • 0

#5 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 říjen 2022 - 22:39:10

Jestli je to opravdu klon Chinonu CE II, tak to stojí za opravu, Memotrony byly fakt dobré a svým způsobem nedoceněné stroje na úrovni Spotmatiků apod. Akorát to bude asi dost fuška...


  • 0

#6 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 22 říjen 2022 - 07:45:14

https://cdn.aukro.cz...-130542607.jpeg

třeba to nikdo nevydloubal a je to vlastnost tohoto typu.(opotřebení, degradace?)

Napadá mě jenom 3D tisk z vhodného materiálu.


  • 0

#7 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 22 říjen 2022 - 15:49:57

Není-li to srdeční záležitost, asi bych se poohlédl po jiném aparátu.

 

Shimpan


  • 0

#8 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 22 říjen 2022 - 16:24:45

Tak sem kontroloval u svého exempláře varianta PORST REFLEX M-CE (REVUEFLEX 5000EE nebo Chinon CE II :) ), a zdá se OK.

Občas se na bazarech objeví nefunkční za málo peněz, pak už jen sehnat dobrovolníka co to bude umět vyměnit.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#9 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 říjen 2022 - 21:21:39

Dobrý den, děkuji velice za odpovědi! M-CE mám taky a tam je váleček v pořádku. Má ten přístroj ale zase jiné vady. Úplně srdeční ten Revue není, ale je naprosto nádherný a ve všem funkční, jediná vada na něm je tato. Napadlo mne tam dát nějakou podložku, aby to nemělo vůli, ale to by bylo dost prasení s nedlouhotrvajícím a nejistým výsledkem. Náhradní díl nemám. Nadto se domnívám, že k výměně bude potřeba rozebrat předek, zadek, spodek i vršek a odpájet elektroniku. Vložím ho do servisu a počkám, co zavolá pan technik. :oops:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních