Přejít na obsah


Fotka

Frank Wolff


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 2 únor 2023 - 00:37:31

Nemáte někdo nějaké tipy jak docílit portrétní fotky ve stylu Francise Wolffa (zakladatel Blue Note labelu)? Něco málo jsem zjistil, ale nic moc. Například jaký externí blesk bych mohl použít pro Leicu M4 nebo Mamiya 6? Nebo co tomu bude blíž než trix na 1600 v d76?
Díky za cokoliv.
  • 0

#2 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 246 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 2 únor 2023 - 03:34:35

Nevím o tom nic, ale když jsem to zadal do vyhledávače, drtivá většina focených modelů byli černoši. Obávám se, že je to jedna z podmínek, aby dojem z fotek byl takový, jaký vidím. 

Běloch vyfocený touto technikou bude mít příliš světlý obličej a kouzlo je pryč. 

Připomíná mi to jeden starší film, kdy spolu utíkají dva vězni, běloch a černoch. V noci se skrývají před dozorci a ten černoch povídá: Schovej se, svítíš tím bílým ksichtem jak měsíc v úplňku.


  • 0

#3 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 2 únor 2023 - 08:04:06

Řekl bych, že v těch jazzových klubech to dělalo i pódiové osvětlení.
  • 0

#4 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 2 únor 2023 - 08:41:10

Trošku off-topic: shodou okolností jsem včera dokoukal vynikající film s jazzovou tematikou Whiplash. Vřele doporučuji.

A mimochodem, značka Blue Note, kterou Frank Wolff pomohl proslavit, je tam tuším taky zmíněna.


  • 0

#5 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 2 únor 2023 - 10:37:44

Jo, Whiplash jsem kdysi viděl, ale moc mě to (jako většina těhle hudebních filmů) nenadchlo. Já bych spíš doporučil dolument Beyond the notes. Ten je přímo o vzniku Blue Note.

Nicméně většina těch fotek je podle mě ze studia. A tam podle všeho bylo velmi málo světla. Myslím, že hodně těch fotek bude s externím bleskem drženým v druhé ruce. V té první ruce měl Rolleiflex.

Nevyznám se v blescích a netuším který zkusit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních