Přejít na obsah


Fotka

Linhof Technika 4x5, prosba o vycenu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 shovax

shovax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 24 květen 2023 - 14:08:56

Dostal jsem fotak, fakt v dobrem stavu, jen nekde chybi kus toho olivoveho polepu.

Objektiv cisty, zaverka pracuje spravne. k tomu kazeta na svitkac, a matnice na ostreni, bez kazet na velky format. 

 

koukal jsem na ebay, ale neumim posoudit, zda za ty penize je nekdo vubec kupuje....

Ja ho nevyuziju, a spravit domaci rozpocet by se ted hodilo....

 

1684932683006.jpg
1684932682981.jpg
1684932682956.jpg

  • 0

#2 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 29 květen 2023 - 19:15:40

Podle všeho se jedná o Super Techniku 13x18, jen záda mají redukci na menší rozměr. Cenu samozřejmě nikdo neřekne, jediná relevantní je ta, za kterou se to prodá. Dobrá cesta je dát do do aukce se startovací cenou takovou, která by tě ještě jakžtakž bavila.  


  • 0

#3 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 29 květen 2023 - 21:17:49

Podle všeho se jedná o Super Techniku 13x18, jen záda mají redukci na menší rozměr. Cenu samozřejmě nikdo neřekne, jediná relevantní je ta, za kterou se to prodá. Dobrá cesta je dát do do aukce se startovací cenou takovou, která by tě ještě jakžtakž bavila.  

Formát je myslím 9x12, patrně Vás zmátlo ohnisko (nepůvodního) objektivu


  • 1

#4 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 31 květen 2023 - 20:17:23

To mě opravdu na tu myšlenku přivedlo, pak jsem porovnával fotky z netu.
  • 0

#5 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 5 červen 2023 - 22:15:29

Linhof Technika V 4x5 respektive 9x12. Vypadá to pohledově na pěkný kus. Otázkou je, jak je na tom měch a zda se nějak kamera slušně hýbe, tzn. zda nebude potřebná rozborka-sborka. To nedokážu posoudit. Objektiv na první pokusy bezva, ale žádná extra třída. Ten Compound je v zásadě s objektivovou destičkou prodejně zajímavější, než onen Ysarex (klon Tessaru). Adaptér na krátká ohniska zajímavý bonus, podobně jako kazeta na svitek. Opět je otázkou její technický stav, rády "tuhnou". Reálnou cenu za celek bych viděl někde mezi 12 až 17 tis. kč podle toho, jak rychle budete chtít prodat. Samotné Techniky V chodí na Ebay kolem 500 Euro. Prodávající samozřejmě musí "odečíst" poplatky a Paypal, takže je rázem kolem 15 procent mínus.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních