Přejít na obsah


Fotka

Cinestill C41


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 bentime

bentime

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 10 srpen 2023 - 20:28:07

Zdravím,

poslal jsem do AZ FOTO vyvolat nekolik rolí Cinestill různých citlivostí 50D, 400D a 800T, jako už několikrát. Tentokrát mě ale volala paní, že si těmito "divnými" filmy akorát zasviní lázeň a že ho musí vyvolat jinak za příplatek.

Mám za to, že právě pro to, aby k zasvinění nedošlo, je z filmů výrobcem odstraněna rem jet vrstva a může se vyvolat bezpečně jako každý film určený pro C41 proces. Může jim na Cinestillu vadit ještě něco, za co by si řekli o víc než běžné?

Díky všem za nápady.

Tomáš.
  • 0

#2 PFMix

PFMix

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 srpen 2023 - 10:13:11

No, oni jen nechtej riskovat, ze tam remjet je - u 800T na tuty neni, u ostatnich nevim - jestli mas jeste nejaky kousky, tak se podivej sam jestli tam je nebo ne

 

(stejne nevim co maj lidi s cine/ecn v C41, vypada to pak preplacane pastelkove sladky)


  • 0

#3 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 11 srpen 2023 - 11:54:27

[…]  vypada to pak preplacane pastelkove sladky […]

No právě :)


  • 0

#4 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 493 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 14 srpen 2023 - 18:24:41

Jestliže si paní ve fotolabu nenechá vymluvit, že ten Cinestill je bezpečný, tak holt zvolte jiný fotolab.

 

Cinestill je film koncipovaný pro uživatele fotoaparátu, který si nechává filmy vyvolávat v labech, které z 99,99 % nic než C-41 nezvládají. Zároveň tento film může dát uživateli fotoaparátu pocit, že fotí na něco výlučného (byť zpraseného odstraněním rejmetu a následným vyvoláním v procesu C-41). Ale ono je to jedno, protože ty negativy pak z 99,99 % jdou do skenu, takže výsledný "charakter" snímku je spíš dílem digitální úpravy než charakteru vlastního filmu...


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních