Přejít na obsah


Fotka

Filmy Foma z Polska


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Ivo562

Ivo562

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 srpen 2023 - 13:10:06

Náhodou jsem narazil v polském e-shopu alle…….cz na čb kinofilmy Foma, které jsou levnější než v Česku. Ne, že by mi záleželo na těch pár korunách, ale potěší např. 400/36 za 96,-Kč. Jsou přebalované z metráže a v neoriginálním balení. Máte s nimi někdo zkušenosti?


  • 0

#2 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 54

Publikováno 25 srpen 2023 - 14:31:25

Zajímavá informace! Já tento zdroj neznám, jinak s metráží a stříháním do vlastních cívek tu je zkušeností spousta :-). Že má někdo přístup k metráži čtyřstovky mne zaujalo, ne proto, že bych si to chtèl koupit, ale že to vůbec jde. Sám bych měl zájem kvůli možnosti stříhat si formát 220.
  • 0

#3 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 493 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 25 srpen 2023 - 21:06:32

Metráž 35mm Fpanu 400 se dá běžně koupit, při 50m metráži vyjde materiál do jedné kazetky (1,7 m) na cca 54 korun. Přirážku má myslím férovou, přece jen je s tím nějaká práce. Sám si motám, byť já kupuji jen 17m metráže... Ale pro toho, kdo se s tím nechce motat, je tohle zajímavá alternativa. Poštovné z all....cz je kolem 90 korun tuším, takže snesitelné, pokud se toho nakoupí víc. Má tam toho víc, pro barváře je tam třeba Ektachrome z metráže za dobrou cenu.

Ale 60mm metráž Foma neprodává. Jednomu machrovi z TK se podařilo ve Fomě vyjednat odběr obrovského kotouče 60mm Fomapanu 100 na vlastní motání, ale to už je pryč. Myslím, že posledně už se to vyjednat nepodařilo, změnili asi obchodní politiku.


  • 0

#4 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 54

Publikováno 25 srpen 2023 - 21:19:13

Dík za vysvětlení. Špatně jsem četl, nechal jsem se unést, že jde o 60mm film. Tak jsem se prozradil, o čem sním, když zrovna nespím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních