Přejít na obsah


Fotka

Nikon F2AS - Servis


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 OliverBores

OliverBores

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 27 srpen 2023 - 09:35:20

Zdravím!

Byl mi darován Nikon F2AS, ale má několik vad, kteréž darující skupina nemohla odslídit.

Zlobí mu DP-1 expozimetr (nebere vůbec v potaz clonu při měření, stále měří jako by bylo f1.4, při měření musím využít DOF tlačítko pro naměření při přiclonění).

 

Prohnal jsem tím jeden film, časy sedí (ty jsem si i za pomocí diktafonu v iPhonu nahrál a v Audacity poměřil, je tam nějaká 25% odchylka, ale není to nic hrozného).

 

Co je ale větší problém, jsou děravá záda. Na závěrce je asi 2x asi 1mm díra a v protisvětle to tam hodně fouká...

Netušíte prosím někdo, na kolik by taková oprava vyšla? Ptal jsem se na internetech opraváře (na instagramu 35120 camera) a ten mi pověděl, že je lepší nové tělo, neboť se F2 nepotýkají s děravými zády, ale to je mi až moc líto, darovaný fotoaparát takto po jednom filmu poslat k šeříkům.

 

Každá rana buďto na opraváře, či sumu, kterou bych za to dal, ocením.

 

Hezkou neděli.


  • 0

#2 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 27 srpen 2023 - 10:58:02

obeně nejlepší opravář na f2 je sover wong, ale cena se ti asi líbit nebude a ještě musíš rok počkat, než začne opět opravovat https://www.soverf2repair.webs.com/

můžeš zkusit optimus, mně tam opravili závěrku, ale celkem by mi přkvapilo, kdyby byli schopni ti ho zcela opravit https://www.foto-optimus.cz/Uvod

a pro úplnost, s dp-1 je to jen f2 photomic, f2as má dp-12


  • 0

#3 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 28 srpen 2023 - 09:52:40

Problém je hlavne tá závierka z titánovej fólie - pokiaľ ju chce niekto opraviť, tak v podstate potrebuje rozobrať inú F2-jku. Za absolútne minimum za opravu môžeš tak považovať ~200€ (a to hovoríme len o cene za materiál), preto ti servisák povedal, že výhodnejšie pravdepodobne vyjde kúpiť iný kus. Závierku si samozrejme môžeš skúsiť zaplátať sám, ale žiaden technik sa pod takéto riešenie nepodpíše.

 

Inak - to len pre poriadok - neskúšaš na ňom náhodou ne-Ai objektív?


  • 0

#4 OliverBores

OliverBores

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 31 srpen 2023 - 08:32:11

Díky oběma.

 

Já právě dělám tak nějak rešerši a zjišťuji.

 

Dát to pryč nechci, neboť to byl dárek a asi vynaložím, možná totálně nesmyslně, peníze na to, abych ho opravil, protože ty venkovní šase jsou fakt v krásným stavu (za mě).

 

Pan Sover Wong pověděl, že to nejspíše nemá rentabilní řešení, co do opravy, ale to mne nezastaví:)

 

Zkusím odnést do Optimusu (to jsem původně bral jako poslední řešení), co mi poví, uvidíme.


  • 0

#5 otecinternetu

otecinternetu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 4 září 2023 - 20:57:33

Asi před dvěma lety jsem hledal servis pro Nikon F4. U Škody se do toho odmítli pustit, nicméně mi taky doporučili Optimus (zatím jsem se teda k té opravě ani nedostal, resp. jsem se naučil s tou závadou žít, takže osobní zkušenost nemám).
  • 0

#6 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 638 příspěvků(y)
Reputace: -5

Publikováno 4 září 2023 - 21:23:21

Co jsem byl v Be-fotu tak tam měli starší fotáky.Ptám se jestli je to bazar že ne lidi to nosí na opravu.Kam a komu to dávají to nevím?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních