Přejít na obsah


Fotka

Zříceniny/ hrady


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 338 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 14 leden 2024 - 13:28:26

Hledám marně nějakou ucelenější fotografickou publikaci zřícenin v Česku v období do 50-60 tých let. To jest černobílé/ tónované/sepia/ provedení! V barvě a "roztříštěně" je toho docela dost. Můžete mne prosím nějak nasměrovat? Když budu mít název publikace a autora tak antikvariáty nebo aukro mohou být cesta. Michal


  • 0

#2 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 14 leden 2024 - 15:18:58

Jsou tady klasická díla. Buď 7 svazků hradů a tvrzí od F.A. Hebera, které vyšly někdy před 10 lety v reedici, ty jsou doprovázené rytinami, protože zachycují realitu poloviny 19. století. A pak monumentální klasika Augusta Sedláčka Hrady, zámky a tvrze Království českého, kde už jsou, myslím, fotografie. (viz odkaz). K sehnání to ale rozhodně není, nebo jen s velikými náklady a štěstím.
https://www.digitaln...fa-000d606f5dc6
  • 0

#3 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 51

Publikováno 14 leden 2024 - 16:03:43

Milí kamarádi, já jsem si dal tu práci a celého Augusta Sedláčka  -všechny díly mám v PDF, nejsou tam fotografie ale překrásné rytiny, kvůli kterým jsem to stahoval z NUSL, bylo to možné jen po 50 stranách, takže každá kniha je rozkouskovaná na několik PDF, jsou ale popsané, je to krásné prohlížení, několik dnní práce.,kdo to chce na DVD? SZ


  • 1

#4 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 638 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 14 leden 2024 - 16:28:43

Jsou tady klasická díla. Buď 7 svazků hradů a tvrzí od F.A. Hebera, které vyšly někdy před 10 lety v reedici, ty jsou doprovázené rytinami, protože zachycují realitu poloviny 19. století. A pak monumentální klasika Augusta Sedláčka Hrady, zámky a tvrze Království českého, kde už jsou, myslím, fotografie. (viz odkaz). K sehnání to ale rozhodně není, nebo jen s velikými náklady a štěstím.
https://www.digitaln...fa-000d606f5dc6

To jsem si víc jak před dvaceti lety půjčoval z knihovny v Havlíčkově Brodě.Byla to ta druhá knihovna co je v parku.Možná už tam není a sjednotili to.


  • 0

#5 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 338 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 14 leden 2024 - 18:02:46

Ivane posílám osobku. Tu klasiku 7 dílnou máme. Měl jsem na mysli něco jako Plicka a jeho Praha.... takové to trochu"Sudkovské" pojetí krajiny se zříceninou, trochu nálady, romantismu,nejenom čistý dokument! Ty rytiny tomu budou asi nejblíže!


  • 0

#6 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 14 leden 2024 - 18:50:18

Tak se mi zdá, že nejblíž tomu bude Reichova Bohemia, tomu ale jde spíš o baroko než o zříceniny.
  • 0

#7 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 338 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 14 leden 2024 - 20:33:18

Dominance v kraji, trocha temnoty a zmaru. Neposílejte mne na hřbitov, tam až později.


  • 0

#8 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 16 leden 2024 - 10:41:10

Kromě zmíněných  (Reich, Plicka, Sudek...) také ještě Josef Ptáček - Země krásná?


  • 0

#9 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 16 leden 2024 - 11:28:46

Na těch zříceninách se toho za desítky let moc nezmění, to jsou spíš změny na jejich okolí. Takže trochu starší publikace by třeba také zaujala.

Není to ucelené o hradech a zříceninách, ale najde se jich tam také docela dost  - LETEM ČESKÝM SVĚTEM (1899). 


  • 0

#10 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 638 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 16 leden 2024 - 14:26:50

Když už jsme u zřícenin a hradů tak to trochu otočím.Z hradu Orlík u Humpolce filmový festival a dějiny filmu.Letos by měl být taky termín jsem nenašel.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  1.jpg   75,89K   2 Počet stažení
  • Přiložený soubor  2.jpg   116,57K   2 Počet stažení
  • Přiložený soubor  3.jpg   35,82K   2 Počet stažení
  • Přiložený soubor  4.jpg   39,66K   2 Počet stažení

  • 0

#11 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 338 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 16 leden 2024 - 14:41:10

Jsem dědeček/5 vnoučat/ na částečný úvazek.Je třeba dát vnoučatům to co jsem dal synům. Spaní pod širákem, ohníčky,čtení pohádek a pověstí.Nejlépe strašidelné ve starých zříceninách! Ukázat jim krásy naší zemičky a přitom si i pofotit. Babičky mají na starosti kultivovanější část, divadla, muzea, koupaliště... Kluci si dodnes pamatují kdejakou zříceninu právě přes prožitky s nímy spojené: Tenkrá jsem moc zříceniny nefotil, mám co dohánět! Budu se stěhovat na sever Čech, tak se zaměřím právě na tuto oblast. Rozumná dojezdová vzdálenost!


  • 0

#12 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 16 leden 2024 - 16:19:45

Tohle asi znáš https://www.hrady-zr...p_zricenina.htm


  • 0

#13 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 338 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 16 leden 2024 - 16:43:38

Ano, znám a čerpám z něho. Rád porovnávám současnost/někdy dostavěnou/ s obrazy, pohlednicemi staršího data.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních