Přejít na obsah


Fotka

Hodinky pro fotografy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 17 leden 2024 - 12:54:55

Nosíte hodinky na ruce? Máte nějaké oblíbené pro svou práci při focení, nebo třeba i v temné komoře? Ne že by na nich někdo měřil expozici při zvětšování, ale vědět kdy jít na oběd, nebo do postele se občas hodí.
Já používám s oblibou ze své sbírky Casio s kalkulačkou Vintage DBC-32. Mám je rád, protože jsou vážně lehounký a mají databanku. K tomu výdrž baterie 10 let. Jen ten pásek už tak dlouho nevydrží. Měnil jsem ho zatím dvakrát. Ale mám tenhle retro vzhled vážně moc rád. Při exponování dlouhých záběrů vidím hned na vteřiny. Nemusím vytahovat z kapsy mobil.
Jak jste na tom vy? Máte nějaké své oblíbence? Používáte při focení některou z dalších funkcí jako je třeba odpočet nebo fáze měsíce? Pochlubte se co zdobí vaše zápěstí při fotografické tvorbě.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 17 leden 2024 - 13:51:14

https://leica-camera...yZ-0Vlr7K0MC1Uq
  • 0

#3 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 leden 2024 - 17:45:46

Vážení kolegové, dovoluji si vřele doporučit Paterson Darkroom Triple Timer Clock Type PT P800, nebo totéž pod obchodním názvem JUMBO 3 Channel Display Clock Timer Best. GEANT Nr. 342.262.3 od Quelle. Naprogramujete časy, odpočet se signalizací - vývojka, přerušovací lázeň, ustalovač. Třeba pro JOBO CPE2+, včetně LIFT CPE2+, umožňující velmi komfortní výměnu lázní s minimální časovou prodlevou mezi nimi. Určeno pro laboratorní aplikace, bez sebemenších závad.

Rovněž poctivé mechanické stopky SLAVA KAL 5498 20 kamenů s mezičasem o váze 229g. Ty jsou vhodné pro gramotnější uživatele, chápající čas na hodinkách

s klasickými ručičkami. Opravdu stoupá počet obyvatel tzv. "Zatuchlé Kotliny", kteří nedovedou odečítat čas na číselníku. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#4 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 253 příspěvků(y)
Reputace: 215

Publikováno 17 leden 2024 - 17:52:48

V oranžové plastové pixle od lékárničky mám vražený tablet s aplikací Stopky/ časovač...jen na něm vypínám připojení k síti a upozornění.
  • 1

#5 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 17 leden 2024 - 18:51:47

Švýcaři nikdy nezklamou. 

Horage Lensman 2 Exposure 

https://www.fratello...man-2-exposure/


  • 2

#6 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 17 leden 2024 - 18:53:26

Na ruke garmin enduro
Na stene som pouzival klasicke rucickove hodiny.
A nakoniec som skoncil pri nejakych cinskych hodinach so stopkami pre 3 casy. Nastavim a ked tuknem odpocitava kazdy cas a nakonci zacne pipat.
  • 0

#7 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 17 leden 2024 - 19:22:43

Při volání v tanku používám, co zrovna popadnu, což jsou nejčastěji kapesní hodinky omega, které nosívám, popřípadě mobil. Při volání planfilmů v miskách měřím čas zpěvem písniček známé délky.
  • 0

#8 sheepeck

sheepeck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
  • LocationPísek, Brno
Reputace: 1

Publikováno 18 leden 2024 - 10:11:21

Hodinky mám již asi 20 let jedny a ty samé - Tissot Seastar 1000.

Na vyvolávání si ale nastavuji budík na mobilu, protože se při vyvolávání koukám na filmy, a to bych za tu hodinu zapomněl. No, ono by to ale asi ani až tak moc nevadilo ... To je ta výhoda stand development.  :-)


  • 0

#9 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 18 leden 2024 - 14:15:51

Já na ruce Watch 7 nebo Casio Edifice EFR obyč, ale v komoře při vyvolávání používám kapesní Doxy po prastrýci z roku 1912. Aby mi byli elementálové naklonění.


  • 0

#10 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 18 leden 2024 - 15:05:44

Ja pouzivam Alexu.
Poviem: "Alexa set timer for 10 minits".
Ona mi odpovie, ze dobre a potom o 10 min zane hulakat.
:D
Mokre ruky su ti nanic, ked chces ovladat hodinky.
(Ked ma cela rodina nastaveny nejaky cas, tak si ten timer este najako pomenujem, aby sa dalo poznat, ze ktory cas vlastne konci. Na povel "Time left" Alexa vysype vsetky nastavene casovace a zostavajuci cas k nim.)


  • 1

#11 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 18 leden 2024 - 15:56:33

telefon s displayom nastavenim na cerveno a minimum jasu


  • 0

#12 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 18 leden 2024 - 17:34:17

Vážený pane kolego Keko, dokud bude v prodeji programovatelný systém, vystřelující zaječí bobky na zvoneček, signalizující vhodný okamžik k překlopení vývojnice, jsem nucen využívat svého slábnoucího zraku a s jistým fysiologickým zpožděním vykonávat tuto rutinní činnost v udržitelném režimu zmíněným postupem. Digitální asistent, hulákající jakási hlášení, hbitě reagující na vulgární kletby, tak daleko jsem dosud nepokročil. Stres laboranta zvyšuje pohyb molekul ve vývojce a dochází k nevratným pochybením, jejichž důsledkem je ztráta obrysové ostrosti. Tzv. "Tekutý stativ" zpomaluje reakční čas a fysiologický třes fotografa na minimum


  • 0

#13 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 18 leden 2024 - 20:54:53

Jinak při focení velkým formátem, pokud exponuju v řádu vteřin, to odhaduju, v duchu si počítám. Hodinky nosím kapesní z konce 19. století, ale ne úplně všude a vždycky. Zřídkakdy si nasadím náramkové, to mám několik starých primek, z nichž momentálně fungují jediné. V komoře nemám žádné, u planfilmů si, jak už jsem psal, zpívám. Nakombinuju si skladby, aby čas seděl, dělám to tak dvacet let od doby, kdy jsem si rozšlápl discmana… Na volání v tanku jsem míval klasické stopky Poběda, ale už se dávno rozsypaly.
  • 1

#14 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 leden 2024 - 20:58:44

v komoře - palubní - pětidenní, natahovací z vojenského náklaďáku - skvělý výrobek, svého času bývaly na aukru i letecké verze s ohřevem, asi už jsou rozebrány

-

jinak mám celkem sbírku historických kuchyňských minutek, něco prim, něco junghans, nějaký ten originální natahovací timer.... hlavní jsou ty snímky že áno :)


  • 0

#15 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 19 leden 2024 - 11:25:46

p.s. 

 

Gossen MasterSix umožňuje nastavit rovněž časový odpočet delší exposice VF kamerou se signalizací, jako součást perfektního systémového měřícího systému CdS

"Starý Jezevec" Erik


  • 0

#16 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 19 leden 2024 - 12:33:15

-
jinak mám celkem sbírku historických kuchyňských minutek, něco prim, něco junghans, nějaký ten originální natahovací timer.... :)

hlavní jsou ty snímky že áno :)

To my zase na chatě používáme místo kuchyňské minutky starožitné boxerské hodiny.
  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 leden 2024 - 13:23:10

malém bych zapomněl
šachové hodiny
dam na 12, mačknu start a měřím
tuhle jsem tak měře i smažil steaky, jsem exaktnim kuchařem
  • 0

#18 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 184 příspěvků(y)
Reputace: 81

Publikováno 19 leden 2024 - 15:10:24

 

-
jinak mám celkem sbírku historických kuchyňských minutek, něco prim, něco junghans, nějaký ten originální natahovací timer.... smile.png

hlavní jsou ty snímky že áno smile.png

To my zase na chatě používáme místo kuchyňské minutky starožitné boxerské hodiny.

 

Okamžitě se mi ozval v hlavě zvuk úderu kladívka do toho zvonku, kterým se zahajuje a končí kolo při boxu. :-)

 

Jinak u mě takto:

Pozitivní proces osvit: Vipo Combi

Pozitivní proces misky: Minutka Prim

Negativní proces vývojnice: stopky v mobilu

Negativní proces misky: Pouštím písničky o potřebné stopáži


  • 0

#19 PFMix

PFMix

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 leden 2024 - 00:28:05

https://play.google....igitaltruth.mdc

Tohle v mobilu/tabletu asi nic netrumfne

 

Na machani papiru pouzivam nejakou digi minutku z Lidlu.

Na ruce nosim CASIO Edifice EQB-1000D  - nesnasim prenosny orloje co sou ted v mode


  • 0

#20 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 10

Publikováno 27 leden 2024 - 17:34:04

Hodinky Garmin Instinct Tactical, a ve fotokomoře používám přednastavený odpočty při zaplé funkci Night vision.
To je funkce aby hodinky neoslňovaly nebo nezářily do dáli při pohledu s brýlemi pro noční vidění, takže ztlumí svítivost na absolutní minimum, že je na nich čas vidět jen pokud je mám před očima, a krom toho to vypne senzor na měření tepu, kterej umí v noci fakt otravně blikat.


  • 0

#21 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 27 leden 2024 - 20:57:39

I to jsou mi dneska možnosti, to jsem s tím zpěvem zamrzl v pravěku..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních