Přejít na obsah


Fotka

Studium VŠ fotografie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 únor 2024 - 23:45:58

Ahoj přátelé,

 


  • 0

#2 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 únor 2024 - 23:49:31

.. omlouvám se, zavadil jsem o nějakou klávesu, ani nevím kterou a příspěvěk se poslal...

 

Chci se tady zepat zda máte někdo člověka studujícího vysokou školu v Opavě na ITF?

 

Chtěl bych se optat na kvalitu výuky, učitelů atd.

 

 

Případně pokud máte nějaké známé v Plzni na UUD ...


  • 0

#3 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 3 únor 2024 - 00:13:35

Proč?
  • -1

#4 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 3 únor 2024 - 00:30:35

Asi nechápu otázku... Proč, Proč? :neutral:

 

Jako proč chci studovat fotografii?

 

Protože jsem jí chtěl studovat v mládí, ale bylo mi to rozmluveno. Teď mi je o pár let víc a vím, že to bylo chyba nechat si mluvit do své budoucnosti takovýmto způsobem.

 

Protože fotografie je moje vášeň. Zajímá mě vše okolo ní a chci se posunout.


  • 0

#5 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 3 únor 2024 - 16:07:12

Nechápeš otázku a neumíš položit otázku, s tebou to tam budou mít těžký.
 
Ptal jsem se, proč tě zajímá "kvalita výuky, učitelů atd." (předpokládám, že to bylo jádrem tvé otázky, ne jestli tu někdo má "člověka studujícího vysokou školu v Opavě na ITF").
 
Tvojí odpovědí mohlo být třeba to, cos napsal teď, ale bez udělování negativních hodnocení a ublíženého tónu. 
 
Ptal jsem se, protože na takhle položenou otázku není jednoduchá odpověď, respektive možná i je, ale nicneříkající - nebo by ti stačilo, kdyby někdo napsal "kvalita je výborná"? Řekl bych spíš, že bys si o tom potřeboval s někým popovídat a sám si ujasnit, co od toho čekáš a co můžeš studiem na takové škole získat, protože "zajímá mě všechno okolo" a "posunout se dál", nezní úplně jako jasný plán. Co "všechno"? Od Talbota po Cindy Shermanovou? Od daguerrotypie po digitální středoformát s dotykovým displejem? "Posunout" kam? K profesionalizaci? Chceš být svatební fotograf? Reportážní? Umělec? Chceš toho hrozně moc vědět o dějinách fotografie? Neurčitost je cesta, která nikam nevede..
 
Osobně s konkrétními školami zkušenost nemám, fotografii jsem nestudoval, obecně lze ale říct, že každé studium tě někam posune (ne každý si ale myslí, že správným směrem, alespoň co se umění týká, to je ale na jinou debatu) - učitelé (všude se najde někdo inspirativní), spolužáci (ti tě často posunou víc, než učitelé), systematické studium a práce na projektech - hlavně ale záleží na tobě, co z toho vytěžíš; jsou lidé, kteří se něco naučí všude, a jsou tací, kteří nic nikde.
 
Takže doporučuju dobře prostudovat anotace jednotlivých oborů, cíle studia, profil absolventa, vyučované předměty a seznamy vyučujících, zajít si na dny otevřených dveří (v Plzni byly v lednu, byls tam? V Opavě 9. 3.) a určitě získáš nějakou lepší představu, nebo alespoň základ pro kladení konkrétnějších otázek.
Když si to tady proklikáš, uvidíš, co to studium obnáší:
https://portal.zcu.c...i.html?plang=cs
 
No a nesmíme taky zapomenout na přijímací zkoušky - oni taky neberou každého a právě ta neurčitost v odpovědích při přijímacích zkouškách nebo konzultacích není zrovna brána jako plus..
 

 


  • -1

#6 KAT

KAT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 27

Publikováno 3 únor 2024 - 16:42:57

Zalezi na tom, co od studia ocekavas a jakym smerem se chces ubirat. Nejlepsi je zajet si na dane skoly na konzultace a zjistit, co ti sedne. Prinos ITF vidim v dostani se do urcite skupiny fotografu, jezdeni na spolecne akce, ucast na vystavach, vyuzivani atelieru, atd. Pokud bych hledala studium jako ten, kdo se chce na jeho zaklade rychle uplatnit na poli komercni fotografie, volila bych spise jine skoly (napr. UTB nebo soukrome specializovane kurzy), na druhe strane pro cloveka, ktery uz ma neco odfoceno zna svuj smer a chce se dale rozvijet formou dalkoveho studia to muze byt dobra volba. I v ramci ITF jsou ruzni ucitele s ruznymi styly a na konzultacich kazdeho z nich dost mozna zaujmou jine fotky. Vic bych dokazala rict, kdybych vedela co te zajima, co fotis a co se chces naucit.
PS: ITF jsem nestudovala, ale setkala jsem se s nekolika absolventy a na Opavske univerzite jsem studovala jiny obor.
  • 0

#7 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 únor 2024 - 16:47:57

Tak zde, na tomto fóru, to bude asi někdy dost složité....

 

 

Následující text si prosím nikdo neberte osobně

 

Čtěte ho všichni s nadhledem, toto je tedy upozornění pro všechny...

 

 

Nechápeš otázku a neumíš položit otázku, s tebou to tam budou mít těžký.

 

     Děkuji za vyplísnění. Řekl bych asi úplně to samé tobě. (až si tento příspěvek dočteš, pochopíš)

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ptal jsem se, proč tě zajímá "kvalita výuky, učitelů atd." (předpokládám, že to bylo jádrem tvé otázky, ne jestli tu někdo má "člověka studujícího vysokou školu v Opavě na ITF").

 

 

     Ani nevím jak na to reagovat...

     Moje původní otázka byla:

 

Chci se tady zepat zda máte někdo člověka studujícího vysokou školu v Opavě na ITF?

 

Chtěl bych se optat na kvalitu výuky, učitelů atd.

 

Případně pokud máte nějaké známé v Plzni na UUD ...

 

     Tedy sháním člověka daných atributů abych se ho zeptal....

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Tvojí odpovědí mohlo být třeba to, cos napsal teď, ale bez udělování negativních hodnocení a ublíženého tónu.

 

 

     Je to malinko irelevnatní celé.

 

     A také... Neudělil jsem nikomu negativní hodnocení (nemíním si "vyřizovat účty" přes hodnocení na internetovém fóru) a vůbec si nejsem vědom, že bych ke svému příspěvku přikládal i ublížené tóny.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ptal jsem se, protože na takhle položenou otázku není jednoduchá odpověď

 

 

     Ano, to skutečně není.

     Ptal jsem na kontakt na osobu.

 

     Kdybych se zeptal:

              "Znáte někdo člověka opravujícího Olympus 35RD? Chtěl bych se optat na xxx."

     Taky bych dostal jako odpověď otázku proč?

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Řekl bych spíš, že bys si o tom potřeboval s někým popovídat

 

 

     Ano. A to jsem právě napsal zcela nahoře jako první příspěvěk v tomto vlákně.

 

          Viz. "Chci se tady zepat zda máte někdo člověka studujícího vysokou školu v Opavě na ITF?

                 "Chtěl bych se optat na kvalitu výuky, učitelů atd."

 

    Proto "hledám člověka", abych si s ním o tom promluvil.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

sám si ujasnit, co od toho čekáš

 

 

     To ani ne, v tom mám perfektně jasno. Jen nemám potřebu dlouhosáhle vytrubovat naprosto vše o mých pohnutkách na anonymním fóru, kde neznáte vy mě, ty neznáš mě a ani já tebe. Důvodů proč studovat a co od toho čekám nevyplivnu ani na jednu A4 (bylo by to více) -->> kdo by to jako četl? A jak je to relevantní k původní mojí otázce?

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

"Posunout" kam? K profesionalizaci? Chceš být svatební fotograf? Reportážní? Umělec?

 

 

     Tady je asi nejzásadnější problém v pochopení, proč by někdo šel někam studovat...

 

     Já jsem již vystudovaný, mám již svůj obor, mám již své zaměstnání.

 

     Psal jsem tedy, že to je moje vášeň. Proto "chci se posunout" má zcela jiný význam a i opodstatnění.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Neurčitost je cesta, která nikam nevede..

 

 

     Děkuji za upozornění, kamže to ten můj život nyní vlastně směřuje...

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

obecně lze ale říct, že každé studium tě někam posune... hlavně ale záleží na tobě, co z toho vytěžíš....

 

 

     Na tom se shodneme. Ale asi každý chápe, že z něčeho si lze vzít hodně, z jiného méně a z lecčeho vůbec nic. Proto mi přišlo jako dobrá věc, zeptat se někde na někoho, kdo by mohl vědět o někom, kdo studoval konkrétní školu, abych se ho optal, jak to tam chodí atd... víš?

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Takže doporučuju dobře prostudovat anotace jednotlivých oborů, cíle studia, profil absolventa, vyučované předměty a seznamy vyučujících

 

 

     Z mých zkušeností vím, že to, co se píše na stránkách škol o dané škole jsou "kecy". Jedna věc je, co se píše, druhá věc je, jaká je skutečnost. Princip této problematiky je jako na trhu. Škola se nabízí studentům. Proto se tam napíše mraky vzletných "keců", ale jak to chodí doopravdy s tím nemá nic společného. Toť ke všem bodům, cos vyjmenoval.

 

     PS: K profilu absolventa ještě jedna věc. To, co napíše škola, že její absolvent je "takový a makový"... :) :) :) Asi nikdy bych nehledal člověka podle takovýchto "vodítek" - resp. podle toho, co o něm napíše škola, jako o absolventu. Prvně, o co bych se zajímal, kde absolventi působí. To k těm "kecům".

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

"oni taky neberou každého a právě ta neurčitost v odpovědích při přijímacích zkouškách nebo konzultacích není zrovna brána jako plus."

 

     Vážně neberou každého? To jsem tedy skutečně nevěděl.... (zde jsem ironický podtón zamýšlel)

 

     A pardon, pokud nepřikládám stejnou váhu anonymnímu internetovému fóru, kde si píši s člověkem, o kterém nevím absolutně nic a on nevím nic o mě, jako přijímacím zkouškám před komisí (to se teď zde na fóru pasuješ do pozice, ve které si dáváš stejnou váhu jako by u mě měla mít komise u přijímaček?)

    A pardon pokud nepřikládám stejnou váhu.... otázce PROČ? ještě navíc k otázce, zda někdo nemá kontakt na někoho kdo...

 

     ... proč...

 

     Pardon, omluvte mě, že jsem si mohl vyložit tuto otázku také tak, že tazatel se otázkou proč domáhá odpovědi, ze které by vyhodnotil, zda mi kontakt na osobu, na kterou se ptám, dá. (doufám, že je to dost složitá věta)

 

     A závěrem snad už jen, když jsme u toho plísnění, bych si dovolil k tomu "neumí položit otázku ani na ní odpovědět" dodat - skutečně, iuliuzzi, opravdu?

 

     Tvůj příspěvěk, iuliuzzi, na mě zapůsobil jako od člověka, kterému je 60+ a právě "si namazal na chleba" mladý ucho, co si myslí, že bude studovat VŠ - ITF. S notnou dávkou povýšenosti. Protože pokud někdo k někomu mluví "z vrchu", pak jde o povýšenost, někdo by řekl aroganci, když přihlédneme k tomu, že o sobě navzájem nevíme absolutně nic.

 

 

     Jak jsem psal: Čtěte ho všichni s nadhledem, toto je tedy upozornění pro všechny...

 

     Odtud níž už nemusíte.

 

     Protože zde jde o anonymní fórum, neberu si z toho nic a absolutně nic. Nedělám závěry nad ničím a nemyslím nic špatně.

 

     Proto vše v dobrém!

 

 

 

PS: tož moje pojednání o tom, proč studovat a kam se posunout, by bylo notně delší než text výše, a o dost složitější.

 

A pořád vše v dobrém... opravdu!

 

 


  • 1

#8 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 únor 2024 - 16:49:39

Zalezi na tom, co od studia ocekavas a jakym smerem se chces ubirat. Nejlepsi je zajet si na dane skoly na konzultace a zjistit, co ti sedne. Prinos ITF vidim v dostani se do urcite skupiny fotografu, jezdeni na spolecne akce, ucast na vystavach, vyuzivani atelieru, atd. Pokud bych hledala studium jako ten, kdo se chce na jeho zaklade rychle uplatnit na poli komercni fotografie, volila bych spise jine skoly (napr. UTB nebo soukrome specializovane kurzy), na druhe strane pro cloveka, ktery uz ma neco odfoceno zna svuj smer a chce se dale rozvijet formou dalkoveho studia to muze byt dobra volba. I v ramci ITF jsou ruzni ucitele s ruznymi styly a na konzultacich kazdeho z nich dost mozna zaujmou jine fotky. Vic bych dokazala rict, kdybych vedela co te zajima, co fotis a co se chces naucit.
PS: ITF jsem nestudovala, ale setkala jsem se s nekolika absolventy a na Opavske univerzite jsem studovala jiny obor.

Děkuji za příspěvek... Já bych opravdu chtěl jen kontakt na někoho, kdo tam studuje nyní nebo studoval...


  • 0

#9 KAT

KAT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 27

Publikováno 4 únor 2024 - 17:54:29

Zalezi na tom, co od studia ocekavas a jakym smerem se chces ubirat. Nejlepsi je zajet si na dane skoly na konzultace a zjistit, co ti sedne. Prinos ITF vidim v dostani se do urcite skupiny fotografu, jezdeni na spolecne akce, ucast na vystavach, vyuzivani atelieru, atd. Pokud bych hledala studium jako ten, kdo se chce na jeho zaklade rychle uplatnit na poli komercni fotografie, volila bych spise jine skoly (napr. UTB nebo soukrome specializovane kurzy), na druhe strane pro cloveka, ktery uz ma neco odfoceno zna svuj smer a chce se dale rozvijet formou dalkoveho studia to muze byt dobra volba. I v ramci ITF jsou ruzni ucitele s ruznymi styly a na konzultacich kazdeho z nich dost mozna zaujmou jine fotky. Vic bych dokazala rict, kdybych vedela co te zajima, co fotis a co se chces naucit.
PS: ITF jsem nestudovala, ale setkala jsem se s nekolika absolventy a na Opavske univerzite jsem studovala jiny obor.


Děkuji za příspěvek... Já bych opravdu chtěl jen kontakt na někoho, kdo tam studuje nyní nebo studoval...

Kdyz ono fakt je nejlepsi jet na ty konzultace... Coz jsi letos propasl. Tam uvidis, co se jim libi a jaci jsou jednotlivi vyucujici. My z MSK to mame lehci, staci zajit na nejakou vyznamnejsi vystavu, at uz primo ITF nebo sprateleneho autora, a na absolventa narazis.
Studenti i zaverecne prace jsou na jejich webu, muzes zkusit nektereho kontaktovat, zrovnatak casto pisi o uspesich svych studentu, tak ziskas predstavu, kde se pohybuji.
Nekteri absolventi uci napr. pri Fotoskole Brno, muzes zajet na workshop a poptat se.

Pokud je ti divne, ze se ti zadny student neozyva zde na TK, duvod je jednoduchy - skola jako takova se v nejake vetsi mire na analog nezameruje, stejne jako jinde to tam neni mainstream. S analogem jako takovym se tam obcas pracuje a je tam par lidi, keri se tim zabyvaji, to ano, ale jde vice o obsah nez dlouhosahle diskuze o tom, jestli vyvolat HP5 v Rodinalu nebo Microphenu.
  • 0

#10 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 únor 2024 - 20:35:29

Už začínám být malinko zoufalý...

 

 

Kdyz ono fakt je nejlepsi jet na ty konzultace... Coz jsi letos propasl.

 

 

 

     Jak jsi na to prosím tě proboha přišla? Že jsem je propásl?

 

 

Pokud je ti divne, ze se ti zadny student neozyva zde na TK...

 

 

     Není mi to divné. Proč by mělo?

 

 

S analogem jako takovym se tam obcas pracuje a je tam par lidi, keri se tim zabyvaji, to ano, ale jde vice o obsah nez dlouhosahle diskuze o tom, jestli vyvolat HP5 v Rodinalu nebo Microphenu.

 

 

     To rád slyším, že se s nimi budu moci bavit spíše o obsahu. V tom jsem ostatně i doufal. Nebudu si platit studium za dlouhosáhlé diskuze je vyvolat v tom či onom.

 

 

 


  • -1

#11 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: -36

Publikováno 4 únor 2024 - 21:37:13

Spíš by bylo lepší najít si ohlasy někde na netu na danou školu.Vždycky se nějaký najdou jenom hledat.Nejlepší škola je škola života to si pamatuj.To co tady produkuješ mě přijde zmatené a morbidní.


  • 0

#12 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 únor 2024 - 23:29:35

     Nevím zda mám dál reagovat. Už mi to přijde opravdu spíš smutné.

 

 

Spíš by bylo lepší najít si ohlasy někde na netu na danou školu.Vždycky se nějaký najdou jenom hledat.

 

    Takže místo hledání osoby, se kterou bych mohl poklábosit, mám radši hledat anonymní "diskuze" s ohlasy na školu...? Třeba třířádkové anonymní hodnocení kdesi na zapadlém fóru...

 

     Jako vážně? To je opravdu myšleno vážně???
 

Nejlepší škola je škola života to si pamatuj.To co tady produkuješ mě přijde zmatené a morbidní.

 

 

     Ano, výborná rada, budu na to pamatovat třeba až si budu vybírat doktora nebo architekta. Upřímně děkuji

     Nevím zda mám dál reagovat.

 

To co tady produkuješ mě přijde zmatené a morbidní.

 

 

     Tady už se opravdu nechytám...

 


  • 0

#13 KAT

KAT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 27

Publikováno 4 únor 2024 - 23:43:14

Už začínám být malinko zoufalý...
 
 

Kdyz ono fakt je nejlepsi jet na ty konzultace... Coz jsi letos propasl.

 
 

 
     Jak jsi na to prosím tě proboha přišla? Že jsem je propásl?
 
 

Pokud je ti divne, ze se ti zadny student neozyva zde na TK...

 
 
     Není mi to divné. Proč by mělo?
 
 

S analogem jako takovym se tam obcas pracuje a je tam par lidi, keri se tim zabyvaji, to ano, ale jde vice o obsah nez dlouhosahle diskuze o tom, jestli vyvolat HP5 v Rodinalu nebo Microphenu.

 
 
     To rád slyším, že se s nimi budu moci bavit spíše o obsahu. V tom jsem ostatně i doufal. Nebudu si platit studium za dlouhosáhlé diskuze je vyvolat v tom či onom.

Protoze letosni konzultace uz probehly v lednu. Tak jestlis tam byl, tak to pardon, dotaz na me pusobil spis neinformovane.
  • 0

#14 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: -36

Publikováno 5 únor 2024 - 10:13:02

Tady jsme na temný komoře teda aspon doufám?Když někdo napíše že si chce doma volat filmy nebo dělat fotky tak to chápu určitě je spousty těch co poradí.Rozebírat tady školu kde většina jede na digi to už je trochu mimo.Já bych kontaktoval nejbližší foto klub tam by určit věděli.Nakonec oni se znají i s jinými foto kluby posílají se fotky do mapy a dělají se různé soutěže atd.


  • 0

#15 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 439 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 5 únor 2024 - 10:22:58

Takový blbý nápad (ale napíšeš mi, že "proč si myslíš, že jsem to neudělal") - ITF má velmi dobře zpracované diplomky, jdou dohledat absolventi. Ale možná tě víc baví se tady dohadovat...

Já (a KAT také) známe konkrétní lidi , kteří tam studovali. Chceš jména z okolí Ostravy.


  • 0

#16 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 5 únor 2024 - 12:32:48

Sorry za OT, fakt se omlouvám, ale musí to ven: zná někdo člověka, který opravuje Olympus 35RD? )Jinak samozřejmě co se školním týče je svědectví z osobní zkušenosti nenahraditelné, tazatele v tomto chápu a rozuměl jsem tak dotazu od samého začátku. A protože studenti, kteří tam studovali a které znám, tam studovali před 20 lety a na žádného z nich už nemám žádný kontakt, neodpověděl jsem.)
  • 2

#17 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 5 únor 2024 - 15:27:15

Ked sem Jazvec pcha pod nos, ako on studuje, tak je to v poriadku Lubosko ?

 

Jirko z Plzne, Luboska ignoruj. 


  • 4

#18 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 5 únor 2024 - 19:16:18

Vážený kolego, Jirko z Plzně. Splň si vlastní touhu a pilně studuj, až se Ti bude prášit od kožichu. Činím tak již druhým rokem a těším se na každou další přednášku, jak malý kluk. Studium je vedeno na špičkové úrovni, obklopen souborem prostředků nejvyšší kvality, jimiž se mohu realizovat, mi dává neuvěřitelný pocit svobody, či tak nesmírně důležité nezávislosti. Ne, není to pro mne na žádný "titul na žulu" a fotografování se věnuji  pouze pro vlastní radost a potěšení, živit, či existenčně na ní kanibalizovat, opravdu nehodlám. Ano věci se mění, proměnila se technika, přesahující mety, tehdy nemyslitelné. Absentuje ale to nejpodstatnější, sebeuvědomění a pomyslná kotva, vhozená do vln v tom individuálně optimálním momentu. Je to zcela návodné, jako v muzice, kde pouze pilná denodenní soustředěná práce, byť jen s malým viditelným pokrokem, přináší radost z vlastního pokroku. Pivní kecy starých uslintaných zbrojnošů o tom, jak vyvolávali v lavoru a exposimetr bylo sprosté slovo, to je jen duševní mlha folklórních alkoholiků. Realita poznání roku 2024 je zcela jinde a je opravdovou niterně prožitou radostí, mít možnost přímé konfrontace legend v mysli po léta opečovávaných s poznatky kulturního a odborného světa fotografické teorie a praxe. Na nějaké uprděné kecy z dlouhodobě dodělávajícího fora TK.CZ s vyjímkou několika opravdu erudovaných sirotků, jejichž názoru a výsledků si nesmírně vážím, tudy cesta opravdu nevede. Jen ztráta času pixelových Avatarů, kteří to zde zamořili. Nadešel opravdu čas to zde definitivně zabalit. Nemá to již vůbec žádný smysl. S pozdravem: Čekatel na druhý, již závěrečný diplom z akademického roku 2023/24: "Starý Jezevec" Erik "Dobré světlo, pokud možno, ve vlastních lebečních dutinách, přátelé...!!!! 


  • 0

#19 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 5 únor 2024 - 20:39:01

Na Slaným vrchu byl nalezen opadlý javorový list se vzkazem, naškrábaným patrně tlapou Starého Jezevce: "Uložil jsem se k zimnímu spánku do pohodlné bedýnky od dynamitu. Nerušte můj zimní spánek simulovaným cvakáním fotografických závěrek, generovaných z DSLR, či jiných, pixely přesýpajících Luxolapů. Až se hebké  sněhové vločky v jarních slunečních paprscích promění v zářící kapku na čumáku, nahlédnu ještě naposled na portál TK.CZ, pokud bude ještě zjara života-schopným organismem".  

post-6499-0-86852400-1701342257_thumb.pn  


  • 1

#20 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 251 příspěvků(y)
Reputace: 215

Publikováno 6 únor 2024 - 03:37:29

Simulovaným cvakáním DSLR závěrek? Dahý kolego Eriku starý Jezevče. Považ že i ta Tebou zatracovaná technologie má  stále v převážné většině zrcátko a mechanickou závěrku. No a ty bezzrcadlové jsou stejně tiché jako převeliká bedna s měchem, kde dobu expozice ovládáš třebas krytkou objektivu. To co Tě trápí je rozdílný proces zpracování fotografie. Přečetl jsi spoustu knih, ale vědění z nich jsi spojil jako Pejsek a Kočička, kteří do dortu dali vše co měli rádi. Chtělo to zkrátka i trochu širší vědění. Krásný den s okem u matnice a zonálním pravítkem v ruce přeji všem wink.png


  • 5

#21 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 246 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 6 únor 2024 - 04:02:12

Vážený kolego, Jirko z Plzně. Splň si vlastní touhu a pilně studuj, až se Ti bude prášit od kožichu. Činím tak již druhým rokem a těším se na každou další přednášku, jak malý kluk. 

Co by mě fakt zajímalo, při svém studiu se v dnešní době nepochybně nemůžeš vyhnout digitálním technologiím. Nepochybuju, že po technické stránce to zvládáš, ale co emoce ? 

Podle některých zdejších výroků to vypadá, že Tvůj odpor k těmto věcem je takříkajíc nepřekonatelný. Co potom u zkoušky z ovládání DSLR ?


  • 0

#22 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 únor 2024 - 09:18:46

Vážený Pane kolego MICI. Díky za výstižné shrnutí  "All My Favorite Songs" ! DSLR mne na plicích netíží, širší vědění aktuálně velmi intenzivně doplňuji. Grotte de Massabielle v tekutém skupenství prosakuje do mého brlohu s patrným homeopatickým účinkem. Emoce potlačuji kryalizací, zkoušky z ovládání hmatníků u houslí a violy mám úspěšně za sebou. Pouhých 7 celých tónů, 12 půltónů a 11 tónů Zonal system by Ansel Adams & Fred R. Archer 1941. S pozdravem "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#23 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: -36

Publikováno 6 únor 2024 - 20:08:29

Doufám že to někdy zabedněnci pochopí že sem digi nepatří.To je uplně jednoduchá věc nevím co na tom nechápete?


  • -1

#24 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 6 únor 2024 - 20:13:56

zabednenec si to nemysli

.

 

Doufám že to někdy zabedněnci pochopí že sem digi nepatří.To je uplně jednoduchá věc nevím co na tom nechápete?


  • 1

#25 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: -36

Publikováno 6 únor 2024 - 20:20:39

Už radši nemysli :!:  :grin: .

zabednenec si to nemysli

.

 

Doufám že to někdy zabedněnci pochopí že sem digi nepatří.To je uplně jednoduchá věc nevím co na tom nechápete?

 


  • -2

#26 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 6 únor 2024 - 21:44:50

Sorry, ale čistě podle názvu souhrnné kapitoly sem digitálisti ipso facto patří.
  • 1

#27 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 6 únor 2024 - 23:28:57

Sorry, ale čistě podle názvu souhrnné kapitoly sem digitálisti ipso facto patří.

Souhlas.

Už jsem to tu před časem dával, tak zopakuji :

 

1. Máme tady skoro 30 kategorií témat

2. V těchto kategoriích je téměř 6.300 různých témat / vláken

3. V kategorii  Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice   je těchto vláken 614, z toho se týká skenování, digitálů apod.  cca 6% vláken, tedy nějakých 40.

4. Z celého obsahu TK to je cca  0,64%.   Je to hodně nebo akorát ? 

 

Opravdu je takový problém si nevšímat témat, která mi nic neříkají, o které nemám zájem ?

 

Už se tady tohle dilema řešilo kolikrát.  Ale nakonec byl vždy smír s touhle kategorií  Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice

 

Za mě je to tak v pořádku. Víc mi vadí hrubosti a urážky ...


  • 10

#28 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 251 příspěvků(y)
Reputace: 215

Publikováno 7 únor 2024 - 02:46:55

Měl jsem v úmyslu seříznout husí brk , smočit ho ve vlastnoručně namíchaném inkoustu z chudáků žlabatek a na pergamen krasopisem napsat reakci, že i já zabedněnec pouze reagoval na patologickou nevědomost o vzniku zvuku v tom kterém fotoaparátu. ...Leč využil jsem k reakci moderní digitální technologii. Za což se omlouvám a kaji se. Krásný den s okem u matnice přeji všem ;)

P.S Nezasévej hloupost, nebudeš ji sklízet.
  • 1

#29 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: -36

Publikováno 7 únor 2024 - 05:04:16

 

Sorry, ale čistě podle názvu souhrnné kapitoly sem digitálisti ipso facto patří.

Souhlas.

Už jsem to tu před časem dával, tak zopakuji :

 

1. Máme tady skoro 30 kategorií témat

2. V těchto kategoriích je téměř 6.300 různých témat / vláken

3. V kategorii  Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice   je těchto vláken 614, z toho se týká skenování, digitálů apod.  cca 6% vláken, tedy nějakých 40.

4. Z celého obsahu TK to je cca  0,64%.   Je to hodně nebo akorát ? 

 

Opravdu je takový problém si nevšímat témat, která mi nic neříkají, o které nemám zájem ?

 

Už se tady tohle dilema řešilo kolikrát.  Ale nakonec byl vždy smír s touhle kategorií  Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice

 

Za mě je to tak v pořádku. Víc mi vadí hrubosti a urážky ...

 

Ještě si zapomněl dodat že některý vlákna byly zamčený.Byli tady dohody že se můžou vkládat skeny s filmu.Nechápu když mám spousty možností na netu i znám sousty fotografů který se budou bavit o digi stále proč to tahat sem.Kam se poděla logika?


  • 1

#30 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 251 příspěvků(y)
Reputace: 215

Publikováno 7 únor 2024 - 05:23:21

Vážený kolego Luboszzi.... ten který zde neustále zmiňuje jinou než analogovou fotografii nejsme mi, kteří ji čas od času používáme. Deklarovat lásku k něčemu výhradně opovrhováním a urážením ( a skutečně ničím jiným) prostě ponese reakci. Hloupost musí být "trestána" padni komu padni. Snad to naučí pokoře, nejdůležitějšímu a nezmiňovanému předmětu jakéhokoliv studia. Měj krásný den. MIC


  • 3

#31 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: -36

Publikováno 7 únor 2024 - 05:31:45

Vážený kolego Luboszzi.... ten který zde neustále zmiňuje jinou než analogovou fotografii nejsme mi, kteří ji čas od času používáme. Deklarovat lásku k něčemu výhradně opovrhováním a urážením ( a skutečně ničím jiným) prostě ponese reakci. Hloupost musí být "trestána" padni komu padni. Snad to naučí pokoře, nejdůležitějšímu a nezmiňovanému předmětu jakéhokoliv studia. Měj krásný den. MIC

Logika která tě z dálky pozorovala obrátila oči sloup a šla se opít do němoty.


  • -3

#32 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 251 příspěvků(y)
Reputace: 215

Publikováno 7 únor 2024 - 05:38:09

Při obviňování zaměň slovo Ty za Já a najdeš jádro problému. Přečti si toto vlákno od začátku a viníka jistě nalezneš. Pokud se tedy chceš ohánět slovem logika. Měj krásný den. MIC 


  • 0

#33 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: -36

Publikováno 7 únor 2024 - 05:40:30

Při obviňování zaměň slovo Ty za Já a najdeš jádro problému. Přečti si toto vlákno od začátku a viníka jistě nalezneš. Pokud se tedy chceš ohánět slovem logika. Měj krásný den. MIC 

Nepochopil.


  • 1

#34 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 7 únor 2024 - 08:12:46

 

Při obviňování zaměň slovo Ty za Já a najdeš jádro problému. Přečti si toto vlákno od začátku a viníka jistě nalezneš. Pokud se tedy chceš ohánět slovem logika. Měj krásný den. MIC 

Nepochopil.

 

Luboszzi.... a tím se chlubíš nebo se omlouváš?


  • 1

#35 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 7 únor 2024 - 11:55:50

Přátelé, je to bohužel vidět neblahý rys vlastní člověku tak nějak obecně. Diskuse se rozproudí jenom tehdy, je-li přítomna emoce. Takže zatímco na příspěvek k věci to člověk mnohdy čeká týdny, jak začne hádka – a podotýkám, že hádka naprosto hloupá a zbytečná – příspěvky přibývají přihrádečným dělením. Je to smutné, ale co už. Sám za sebe říkám, že digitálně nefotím, o problematice digitální fotografie mám jen mizivé znalosti, aktivně se o ni nezajímám, což ovšem nepovažuju za klad nebo něco, čím bych se chlubil. Není to proto, že bych byl tak zarytý obhájce staré tvrze, ale proto, že na to nemám čas a energii, neboť pokrok ve všech oblastech lidské činnosti mě bytostně zajímá. Dalším důvodem je, že prostě miluju negativ a ten mi digi nedá. Lepší fotograf, který fotí digitálem, je prostě lepší fotograf než horší, který fotí na film. Zaměření tohoto fóra je jednoznačné, ostatně proto jsem tady a ne někde jinde. Analogový fašismus, stejně jako žádný jiný fašismus, mě ale nezajímá, protože věci dotažené do všech důsledků bývají nelidské, zlé a hloupé tak nějak obecně. Nevidím například žádný smysl v tom, abychom sem dávali skeny s negativu, když tomu třeba nemáme vůbec žádné zařízení a prostě vyfotíme mobilem hotovou fotku, ačkoli to přináší nepochybně horší výsledky. Vyhýbat se čemukoli digitálnímu řešit a přitom na internetu je přece paradox non plus ultra. Ale co už, řešilo se to tu mockrát a vždycky to skončí takhle. To vyčíslení o kus výš je velmi výmluvné, digitální témata zde představují zlomek procenta a není tady vůbec důvodu se o tom jakkoli hádat.
  • 13

#36 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: -36

Publikováno 7 únor 2024 - 12:19:56

Já nemám nic proti tomu když chce někdo studovat to je každého věc.Nakonec znám majitele a ředitele grafický školy v Jihlavě kde je obor fotografická a filmová tvorba.Znám i lidi co tu školu dělali film se tam probírá taky už v menší míře než digi.


  • 1

#37 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 7 únor 2024 - 14:40:42

Nás tedy kdysi na FAMU nikdo neučil jak vyvolávat nebo zvětšovat, řešila se skladba obrazu, kompozice, teorie. Už u přijímacích zkoušek se předpokládal perfektně provedený výstavní soubor a i později zadávaná technická cvičení (studie struktur, porcelán, sklo aj) předpokládaly zvládnutou techniku, nejvýš nám vytkli nějaké chyby a naznačili způsob řešení. Dost to vycházelo ze skutečnosti, že nikdo nepředpokládal, že na FAMU se budou hlásit lidi i odjinud než z grafáren, kde je to všechno naučili. Já jsem přišel z gymplu a dost jsem teda cuměl, když jsem najednou měl fotit kompozici skleniček nebo lžíci. Ale zas jsem měl výhodu v předmětech jako fotofyzika, literatura či fotochemie, což pro mě byla laciná jednička i se ctyřkami z gymplu.
  • 3

#38 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 7 únor 2024 - 15:29:05

Přátelé, je to bohužel vidět neblahý rys vlastní člověku tak nějak obecně. Diskuse se rozproudí jenom tehdy, je-li přítomna emoce. Takže zatímco na příspěvek k věci to člověk mnohdy čeká týdny, jak začne hádka – a podotýkám, že hádka naprosto hloupá a zbytečná – příspěvky přibývají přihrádečným dělením. Je to smutné, ale co už. Sám za sebe říkám, že digitálně nefotím, o problematice digitální fotografie mám jen mizivé znalosti, aktivně se o ni nezajímám, což ovšem nepovažuju za klad nebo něco, čím bych se chlubil. Není to proto, že bych byl tak zarytý obhájce staré tvrze, ale proto, že na to nemám čas a energii, neboť pokrok ve všech oblastech lidské činnosti mě bytostně zajímá. Dalším důvodem je, že prostě miluju negativ a ten mi digi nedá. Lepší fotograf, který fotí digitálem, je prostě lepší fotograf než horší, který fotí na film. Zaměření tohoto fóra je jednoznačné, ostatně proto jsem tady a ne někde jinde. Analogový fašismus, stejně jako žádný jiný fašismus, mě ale nezajímá, protože věci dotažené do všech důsledků bývají nelidské, zlé a hloupé tak nějak obecně. Nevidím například žádný smysl v tom, abychom sem dávali skeny s negativu, když tomu třeba nemáme vůbec žádné zařízení a prostě vyfotíme mobilem hotovou fotku, ačkoli to přináší nepochybně horší výsledky. Vyhýbat se čemukoli digitálnímu řešit a přitom na internetu je přece paradox non plus ultra. Ale co už, řešilo se to tu mockrát a vždycky to skončí takhle. To vyčíslení o kus výš je velmi výmluvné, digitální témata zde představují zlomek procenta a není tady vůbec důvodu se o tom jakkoli hádat.

Dobře napsáno..... Může se to aplikovat i do běžného života. Díky. 


  • 0

#39 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 únor 2024 - 15:43:09

 

Vážený kolego Luboszzi.... ten který zde neustále zmiňuje jinou než analogovou fotografii nejsme mi, kteří ji čas od času používáme. Deklarovat lásku k něčemu výhradně opovrhováním a urážením ( a skutečně ničím jiným) prostě ponese reakci. Hloupost musí být "trestána" padni komu padni. Snad to naučí pokoře, nejdůležitějšímu a nezmiňovanému předmětu jakéhokoliv studia. Měj krásný den. MIC

Logika která tě z dálky pozorovala obrátila oči sloup a šla se opít do němoty.

 

Logika... Tedy že v sekci KOMUNITA (myšleno komunita fotografů předpokládám) - Vostatní - Povídání... jsem měl za to, že umístěním skromného dotazu, zda někdo nezná někoho, nic nemohu pokazit. Kde jinde bych měl vznést takový dotaz s tímto kontextem? Pravda, ještě jsem váhal k umístění v Teorie, praxe a jiné - teorie fotografie, autoři, výstavy, knihy a vůbec fotografická kultura.

 

Konstrukt:   dotaz o škole -->> tam se používá hlavně difitální foto -->> sem to nepatří

               - tak ten vzešel od tebe, Luboszzi. Tys autorem tohoto výplodu spolu s obhajobou neobhajitelného (z mého pohledu).

 

Jsem paf z toho, co za rady se mi dostalo.

- Ty mohu brát jako osobní útok na mou inteligenci (ano, ptal jsem se v plzeňském fotoklubu před mnoha měsíci, koukal jsem na závěrečné práce studentů přímo na stránkách ITF - ano jsou jmenovitě, ale bez kontaktů! Ptát se na studijním oddělení na kontakty na konkrétní lidi/studenty je podle mě už přinejmenším diskutabilní obzvlášť z pohledu toho, že existují další jiné možnosti, např. internetová fóra sdružující velké množství fotografů. Ano byl jsem na dnech otevřených dveří, byl jsem v Opavě i na konzultacích a na představení školy a oboru který konzultacím předcházel).

 

Z nějakého podivného důvodu se překvapivě hodně lidí, z mého prostého dotazu, dopídilo, že jsem nikde nebyl, nic nevím a kdo ví jestli umím vůbec fotit (ten koment o tom, že neberou jen tak kdekoho).

 

- Nebo to mohu brát jako, trochu surovou, vlastnost, pomoci za každou cenu a na krev. Což je na jednu stranu chvályhodné, ale na druhou dvousečné a v tomto konkrétním případě smutné. Odpovídající lidé měli příliš mnoho domyšlených informací o tom, co jsem, kdo jsem, co jsem asi udělal v této věci, na kterou jsem se dotazoval.

 

Každopádně se podívejte, kdo všechno mi odpovídal a kdo z nich měl poptávanou vlastnost (znalost člověka, který studoval/studuje ITF). A ano, studenti z dob před 20ti lety není moc aktuální (Achernar) a opravdu to bylo pochopeno správně a tak, jak jsem zamýšlel - je pochopitelné, že Achernar nenapsal. A děkuji, že nenapsal.

 

Ostatně to všem. Děkuji. Pokud máte kontakty, skvělé, můžete mi je poslat do skoukromé zprávy? Třeba email na ty osoby, jejich stránky? Já je zkontaktuji.

 

A děkuji i za tuto "školu internetové komunikace". Od toho pátku 2.2. do neděle 4.2. byla skutečně hodně drsná.


  • 2

#40 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 únor 2024 - 16:25:19

... znám sousty fotografů který se budou bavit o digi stále proč to tahat sem.Kam se poděla logika?

 

Logika která tě z dálky pozorovala obrátila oči sloup a šla se opít do němoty.

Takže... logika...

 

Za předpokladu, že toto fórum by bylo ohledně malby...

 

A já původně směřoval svůj dotaz jestli někdo zná nějakého malíře

 

a celkově by dotaz byl ke studiu - malby -

 

a buď by vyplinulo nebo bych zmínil, že maluji akvarelem...

 

zavrhl bys všechno proto, že ty maluješ olejem a napadl bys můj dotaz úplně stejně?

 

 

A stále ti přijde, že takové chování zcela v pořádku?


  • 0

#41 JiriPlzen

JiriPlzen

    Nováček

  • Předplatitel
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 únor 2024 - 16:40:19

Protože to asi není zcela evidentní, zopakuji celou absurditu komunikace, nejmenovitě...

 

 

Ahoj přátelé,

.. omlouvám se, zavadil jsem o nějakou klávesu, ani nevím kterou a příspěvěk se poslal...

Chci se tady zepat zda máte někdo člověka studujícího vysokou školu v Opavě na ITF?

Chtěl bych se optat na kvalitu výuky, učitelů atd.

Případně pokud máte nějaké známé v Plzni na UUD ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proč?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Asi nechápu otázku... Proč, Proč? icon_neutral.gif

Jako proč chci studovat fotografii?

Protože jsem jí chtěl studovat v mládí, ale bylo mi to rozmluveno. Teď mi je o pár let víc a vím, že to bylo chyba nechat si mluvit do své budoucnosti takovýmto způsobem.

Protože fotografie je moje vášeň. Zajímá mě vše okolo ní a chci se posunout.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nechápeš otázku a neumíš položit otázku, s tebou to tam budou mít těžký.

Ptal jsem se, proč tě zajímá "kvalita výuky, učitelů atd."

 

 

 

 

Konec

 

 

PS:

Před dvěma dny jsem zaplatil předplatné, abych mohl vlákno zamknout a už se nevyčerpávala lidská akce na zcela zabité vlákno. Ještě mi nedošly potřebná práva k této akci.


 


  • 0

#42 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 7 únor 2024 - 18:58:36

... a když už jsme u těch absurdit ...počítej s tím, že taková práva udělit zde admin obvykle přiděluje po několika měsících:)

Viz vlákno o předplatném...


  • 0

#43 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 7 únor 2024 - 23:02:33

Vážený Pane kolego, Mici. Zvuk, připomínající ozev analogové závěrky v horizontálním, čí vertikálním konstrukčním uspořádání, v plátně, či titanové folii, žádný "DIGI" elektronický mravenec se smyčcem, napuštěným kalafunou, o napjatou strunu drhnoucí, opravdu nenahradí. Rozeznávám zvuk  Asahi Pentax SP II, Asahi Pentax LX, Canon F1, Nikon F, Leica IIIf, Rolleiflex 2,8F, Super Ikonta 521/2, Linhof Bi-System S.A.6 5,6/210 Conv.12/380 a S.A.8/121 Compur Rapid. Co mi činí potíž, je klobouk na Tessaru 5,6/135. Tam jsem zcela dezorientován. Považuji za radost, okounět s asférickou lupou na matnici pod "jeptuchou", korigovat beze spěchu komposici a pak celý proces završit magickým stiskem drátěné spoušti. Žádný spěch, provázený jen očekáváním výsledného negativu, z vyvolávacího tanku vyrvaného a oběšeného v  sušící svorce na špagátu nad vanou. Hmatatelný výsledek, nijak neobejitelný, mezistupeň, předurčený ve formě následného kontaktu k finálnímu exitu - fotografii. Nic z post-procesu není určeno pro veřejnost, vše jsou osobní tvůrčí prožitky jedné jediné osoby - autora. Jak dlouze bude přemýšlet o finální podobě své vlastní představy, to je pouze jeho věc. Emoce, spojené s pořízením snímku - jeho věc. Nikoho to nezajímá. Zůstává pouze fotografie, hovořící bez doplňujících slov, sama beze slov. Fotografie je ušlechtilá forma zachycení neopakovatelných momentů vlastního života, které nevratně skončí v popelnicích zapomnění. Vychovávejme své potomky k té pokorné úctě k rodinné historii DNA, aby uchovali xichty své a xichty našich předků, xichtům budoucím na vrstvách barytovaných, stříbrnými světlocitlivými solemi tak bohatě sycenými. S uctivým pozdravem všem tradičně smýšlejícím stříbrným soukmenovcům "Starý Jezevec"  Erik


  • 0

#44 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 251 příspěvků(y)
Reputace: 215

Publikováno 8 únor 2024 - 02:50:12

Drahý kolego Eriku Starý jezevče, krz lásku k hudbě a dekády strávené na pódiích
připravil jsem sebe o popisovanou schopnost rozeznávat vyšší frekvence. Nekonečný tinnitus 6. čárkovaného E, slyšitelný snad i v Zatuchlé kotlině, bohužel nemá pražádný vliv ani na naši spolubdlící kunu Gorazd, ani na schopnost bavit sebe a hlavně bavit i ostatní. Myslím že je přirozeno touhou, aby po každém z nás zůstal alespoň kousíček toho nejlepšího, čeho jsme byli schopni dosáhnout. Určitě by od Tebe lépe vyznělo, místo výčtu Tvých schopností třebas... kolegové, právě jsem znovu dočetl knihu od YX. Kdo ji ještě neznáte určitě si ji zkuste sehnat, je v ní popisován...Více než často mám spíše dojem z Tvých příspěvků, že exisuje předpoklad v Tvé hlavě, že většina neumí ani číst. Zkrátka pohrdání jinými. Snad se pletu. Krásný den s okem u matnice přeji všem :)
  • 2

#45 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 únor 2024 - 10:36:05

Vážený Pane kolego, Mici.

Děkuji za upřímná slova. Pokud ctěná kolegyně Gorazd nenapadá klasické akustické skříně Double Bass, kolotoč v Leslie 122, nežvýká ani struny od Evah Pirazzi, či nenápadně bivakuje v Grand Concert Steinway & Sons Model M, máte milou a čistotnou adrenalinovou zábavu pod střechou. Vlákno: Knížky stále ve své nedlouhé životnosti obsahuje několik inspirativních titulů, jež mají ambice kvalitní četby k vlastnímu studiu. Zejména jde o práci s velkým formátem, což je dosti specifická foto kategorie. Je škoda, že se určitým publikacím nevěnovala větší pozornost a vše skončilo pouhým seznamem. Otázkou je, kolik z nás hlouběji zajímá v dnešní příliš uspěchané době. Kupříkladu Westonovy deníky v původním dvousvazkovém vydání, Alinder, Mary Street:  Ansel Adams  A Biograhy, An Autobiography, Minor White,  či mystik John Daido Loori -  Roshi. To není o čase měřeném v tisícinách sekund. Každý si ukládáme do vlastní tajné truhly to, co nám působí radost. Je přínosné se občas zastavit, vrátit se na stará místa a prožít plynoucí čas. Trochu ubrat plyn mi jistě prospěje, Těším se na své spolužáky, napjatě vyhlížím vlastní, ale dosud spíše utajené testy, což vyžaduje pilnou přípravu.

S poděkováním a přáním "Dobrého světla" Váš "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#46 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 8 únor 2024 - 18:50:55

Protože to asi není zcela evidentní, zopakuji celou absurditu komunikace, nejmenovitě...

 

Přesně tak - absurdní konverzace. Položils otázku, nazvěme ji "A", já se zeptal "proč?" (tj. proč se ptáš na "A" - takzvaná doplňující otázka), a tys jaksi podrážděně, aspoň mi to tak přišlo, odvětil - "jakože proč B?". A toto "B" je něco, o čem jsi předtím vůbec nemluvil a co mohlo být odpovědí na doplňující otázku, ale v tvém podání to vyznělo tak, že jsem nějaký dotěrný nepřející lotr, který zpochybňuje tvé svaté právo vydat se konečně vlastní cestou a studovat vysněný obor. Uznávám, že jsem se měl zeptat celou větou a v následujícím příspěvku jsem si mohl odpustit sarkastickou duchaplnost první věty a pouze ti trpělivě vysvětlit, co znamenalo to moje "proč?", ale jaksi mě ten tvůj tón popudil. I za to se omlouvám. Nicméně to, že nerozumíš otázce, jsem jen vypůjčil z tvého příspěvku;)
 
Rád bych se tady zastal vyučujících na oněch minoritních oborech - nemyslím, že by zrovna tyhle patřily k těm oborům, na které by bylo nutno lákat tisíce studentů nějakou přilhanou reklamou a už vůbec si nemyslím, že by to měli potřebu činit vyučující v anotacích ve studentském systému, na který jsem ti poslal odkaz. Ale nic samozřejmě není tak jednoduché a ne každý umí učit, i když se třeba snaží poctivě. Jediná moje rada, na což jsi bezpochyby už přišel sám, je jít se kouknout na přednášky UUD, ty jsou veřejné; po domluvě tě možná pustí i na semináře - tam potkáš lidi, co to studují, a můžeš se s nimi o tom pobavit, určitě chodí do hospody a často i s vyučujícími. Jestli ti ovšem bude stačit názor dvacetiletého studenta na kvalitu výuky - co já si pamatuju, tak jsme byli všichni furt s něčím nespokojení, nebo naopak až příliš nadšení a mnohé jsme docenili až časem.
 

Jelikož ti víc než toto málo poradit nemůžu, už sem psát nebudu a přeju hodně štěstí při studiu.


  • 2

#47 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 9 únor 2024 - 18:04:48

Vážení kolegové, nehádejte se a používejte genderově vyvážené slovo volnočasová erotická aktivistka... S pozdravem  "K světlu vstříc"  Váš "Starý Jezevec"  Erik


  • 0

#48 Dalis

Dalis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
  • LocationŠtramberk
Reputace: 86

Publikováno 11 únor 2024 - 09:06:07

Svatá prostato, proč já kretén zase četl ty komunitní výměšky... Pak jeden nemá ztrácet iluze o lidech jejichž zkušenosti nejsou k zahození... Takový jednoduchý začátek a dopadlo to jako vždycky přehlídkou arogance, exhibice a chvilkových či chronických pomatení mysli.


  • 5

#49 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 063 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 11 únor 2024 - 09:42:38

Bohužel. Taky mi to bere iluze a chuť.
  • 1

#50 ElJetelicek

ElJetelicek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 184 příspěvků(y)
Reputace: 81

Publikováno 12 únor 2024 - 08:33:36

Po týdnu dovolené jsem nakouknul a vlastně nejsem zas tak překvapen. Jak to tak sleduju, jedná se dlouhodobě o stejné dva "pacienty". Vzhledem k neexistující moderaci fóra se dá dělat jediné a to důsledná ignorace. Ono jim nejde stejně o nic než pozornost za jakoukoliv cenu. Chápu, že nově příchozí to může ten stav tady odrazovat a je to smutné, ale v dané situaci se bohužel nedá dělat nic lepšího.


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních