Přejít na obsah


Fotka

Studium VŠ fotografie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#51 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 12 únor 2024 - 17:49:23

Vážený pane kolego, EIJetelicku. Sdílím s Vámi radost s obcování. Podepiště se, prosím uctivě, svým vlastním jménem, Poté se stanete důvěryhodným Avatarem fora. S uctivým poděkováním:  "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#52 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 246 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 12 únor 2024 - 18:37:49

Jen technická poznámka: jestli někoho baví nebo nebaví digitální, nebo analogová fotografie, je každého věc. Stejně tak se lze svobodně rozhodnout, jestli o tom či onom bude debatovat na temné komoře. 

Ale pokud někdo chce studovat fotografii, musí nutně počítat s tím, že bude muset zvládnout všechny její varianty po technické stránce a mnoho dalšího řekněme po stránce výtvarné a obsahové. 


  • 1

#53 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 únor 2024 - 19:02:30

Jen technická poznámka: jestli někoho baví nebo nebaví digitální, nebo analogová fotografie, je každého věc. Stejně tak se lze svobodně rozhodnout, jestli o tom či onom bude debatovat na temné komoře. 

Ale pokud někdo chce studovat fotografii, musí nutně počítat s tím, že bude muset zvládnout všechny její varianty po technické stránce a mnoho dalšího řekněme po stránce výtvarné a obsahové. 

Je dobrý podívat se na starší fora který mají před sebou zámek.Dělalo se to z důvodu že se tam začal rozebírat digitál.Byli tady i hlasování třeba vkládat či nevkládat skeny s filmu a podobně.Ted už tady není nikdo kdo by to zamkl i díky tomu spousty jich temnou opustili.Kdo tu dobu nepamatuje tak at si to ověří.Možností nejen na netu bavit se o digi je mraky ale serverů jako temna by na prstech spočítal.


  • 4

#54 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 12 únor 2024 - 19:22:30

Je to marný, je to marný, je to marný. Nikdo tady z toho nechce dělat - a ani nedělá - fórum o digitálu. Ale v té míře, v níž je to pro naši věc relevantní, má smysl o tom mluvit. Ty debaty o skenech z negativu si pamatuju a připadaly mi absurdní už před těmi 12 lety, natož dnes. Samo fórum je digitální prostředí a je úplně jedno, jak sem člověk ty obrázky dostane. Buď mé rádi, že tenhle prostor máme neřešme pořád dokola podružnosti, kraviny a osobní ublíženosti.
  • 3

#55 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 únor 2024 - 19:34:52

Je to marný, je to marný, je to marný. Nikdo tady z toho nechce dělat - a ani nedělá - fórum o digitálu. Ale v té míře, v níž je to pro naši věc relevantní, má smysl o tom mluvit. Ty debaty o skenech z negativu si pamatuju a připadaly mi absurdní už před těmi 12 lety, natož dnes. Samo fórum je digitální prostředí a je úplně jedno, jak sem člověk ty obrázky dostane. Buď mé rádi, že tenhle prostor máme neřešme pořád dokola podružnosti, kraviny a osobní ublíženosti.

Jestli můžu doporučit Afuk tam se toleruje oboje.Je to marný to máš pravdu.


  • 0

#56 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 12 únor 2024 - 19:52:30

Luboszzi ... nač ta odstředivost.

Kdysi jsem četl nějakou sci-fi povídku (snad Neff)... jistý despota chtěl kontrolovat mysl všech podřízených, nechal postavit zařízení na čtení myšlenek. Kdo měl v hlavě nesouhlasné myšlenky s "jedinou nejvyšší a absolutní pravdou", byl přístrojem zabit. Počty eliminovaných uváděl na displeji a odečítal je od počtu obyvatel. Po spuštění diktátor jásal nad technickou úspěšností čistky.... čísla mrtvých odpůrců skvěle rostla, byť čísla "věrných" klesala... co se dá dělat - když se kácí les, lítají třísky.....Povídka končí tím, že na displeji "věrných" svítila jednička.... o chvíli později ... nula.

Při čtení příspěvků tvých a jezevcových mi tu už svítí na displeji dvojka...Je to nutné?


  • 4

#57 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 12 únor 2024 - 20:01:34

Vážení kolegové. Nechci se vracet do  nedávné minulosti. Mnoho zdejších kolegů se zcela distancovalo od TK.CZ. Příčinou tohoto zcela nevratného jevu bylo, že se zde začaly množit ANONYMNÍ AVATAROVÉ, systematicky plíživě zamořující toto orthodoxně analogové forum svými vlastními pixelovými exkrementy. Nelze se tedy divit stávající, zcela skličující situaci, v níž se neustále vlekle dusíme. Nabízejí se dvě řešení: Uzavřít definitivně forumTK.CZ, nebo od zbývající, jen nepatrné hrstky sirotků, věrných klasickému fotografickému postupu, toto forum ponechat na fysiologické dožití, jako relikt vzdálené myšlenky Pana Martykana alias "Martyho".  "Starý Jezevec" Erik

Přiložený soubor (y)


  • 0

#58 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 12 únor 2024 - 20:03:44

Vážení kolegové. Nechci se vracet do  nedávné minulosti. Mnoho zdejších kolegů se zcela distancovalo od TK.CZ. Příčinou tohoto zcela nevratného jevu bylo, že se zde začaly množit ANONYMNÍ AVATAROVÉ, systematicky plíživě zamořující toto orthodoxně analogové forum svými vlastními pixelovými exkrementy. Nelze se tedy divit stávající, zcela skličující situaci, v níž se neustále vlekle dusíme. Nabízejí se dvě řešení: Uzavřít definitivně forumTK.CZ, nebo od zbývající, jen nepatrné hrstky sirotků, věrných klasickému fotografickému postupu, toto forum ponechat na fysiologické dožití, jako relikt vzdálené myšlenky Pana Martykana alias "Martyho".  "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#59 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 12 únor 2024 - 20:24:55

Vážený Pane kolego TAZI, nadešel čas definitivně tisknout "OFF", nemá smysl pokračovat, nic nového to zde nepřináší. Jen animózní rvačka, jíž jsme byli svědky.  

Prosím, ukončete toto forum, nemající žádný další přínos, ani smysl v pokračování původní myšlenky Otců-Zakladatelů. Obsah je vyčerpán. "Starý Jezevec" Erik


  • -5

#60 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 12 únor 2024 - 20:56:33

Pane Eriku... evidentně se Vám ta nula na displeji zalíbila....

Nicméně - na základě čeho si usurpujete právo o ní rozhodnout?

"Sám jsem si dal mandát"?

Když mi chcípla koza, ať chcípne i sousedovi?

Když to nepřináší nic Vám ... což jste již několikrát avizoval (a mnohokrát i "dokázal definitivně posledním odchodem"...), nemůže a nebude to přinášet ani nic nikomu jinému?

Jen tak mimochodem ... v posledních mnoha letech od vás zaznamenávám jenom načepejřené, mnohamluvné, znechucené a nadřazené filozofování nad úpadkem světa a TK ... něco o focení byste neměl? 

 

P.S. Je-li přiložený vzkaz v návštěvní knize z výstavy mých fotografifi od vás, ješitně Vám přiznávám, že z něj mám stále radost. Děkuji, mějte se fajn.

 

Jiří Mlejnek

 

 .

 


  • 6

#61 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 12 únor 2024 - 21:01:29

Hmmm.... mašličku nemaje, soubor ofoceného zápisu nepřipojím...

 

tak jen textový opis:

18.6.2011 Úžasná výstava, z fotografií je cítit skvělá atmosféra. Děkuji za inspiraci, Erik Kurach, Kurachová - moc krásné

 

P.S. ale možná jste to nebyli vy...


  • 0

#62 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 13 únor 2024 - 00:15:35

Jestli můžu doporučit Afuk tam se toleruje oboje.Je to marný to máš pravdu.
Afuk samozřejmě znám, ostatně Leoš začínal tady. Na afuku jsem (spícím) členem rovněž. Doma se cítím tady.
  • 0

#63 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 637 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 únor 2024 - 02:58:46

 

 

 

Jestli můžu doporučit Afuk tam se toleruje oboje.Je to marný to máš pravdu.
Afuk samozřejmě znám, ostatně Leoš začínal tady. Na afuku jsem (spícím) členem rovněž. Doma se cítím tady.

 

Pokud vím tak ho před lety převzala Natálie Stehlíková jeho bejvalá manželka.Leoše pamatuju Nedvědice 2012 pak výstavy zámek Chotěboř.Ona taky jezdila na srazy.


  • 0

#64 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 13 únor 2024 - 08:10:53

Ano, jezdívala taky. Ani jsem nevěděl, že už spolu nejsou a že to teď řídí ona, už jsem se tam dlouho nekoukal.
  • 0

#65 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 23 únor 2024 - 10:15:00

ahoj! vcera mi neco reklo, abych sem na chvili nakouknul, a hned se tu o mne mluvi :-)


  • 1

#66 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Předplatitel
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 23 únor 2024 - 14:21:16

Je to občas záhada, jak se lidi dokážou najednou úplně šíleně rozjet. Je prostě potřeba bejt v klidu, o nic nejde Boha Jeho.

Jestli se tu s vámi všemi mohu podělit o komunikační zkušenost:

Nejmenší riziko nedorozumění je osobní setkání. Obsah komunikace není pouze slovní, ale také intonační a vizuální.

Za ním následuje telefonát bez obrazu. Tam přicházíme o vizuální informací, ale aspoň zůstává intonace vyjadřující pocity.

A úplně nejvíc naprd je psaný text typu emai nebo fórum, kde se ztrácí skutečně hodně a proto to vede k misinterpretaci pocitů, nálad a složky "jak jsem to vlastně myslel".

Každý člověk má svůj práh, kdy se začne cítit dotčeně a začne reagovat neadekvátně. To má ovšem velký potenciál pozitivní zpětné vazby a už je z banality průser.

Kolegyně a kolegové fotografové, máme krásnou společnou věc, važme si toho a neserme si tady na hlavu.

S přátelským pozdravem jeden šuplíkovej dejvičák.. :)
  • 9

#67 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 24 únor 2024 - 16:09:32

ahoj! vcera mi neco reklo, abych sem na chvili nakouknul, a hned se tu o mne mluvi :-)


Jeee, ahoj Šneku :)
  • 0

#68 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 064 příspěvků(y)
Reputace: 384

Publikováno 24 únor 2024 - 16:36:40

ahoj! vcera mi neco reklo, abych sem na chvili nakouknul, a hned se tu o mne mluvi :-)

No ne! Jak se daří!? Vítej!
  • 0

#69 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 28 únor 2024 - 01:03:44

u mě vše dobré, díky!
 

 

ahoj! vcera mi neco reklo, abych sem na chvili nakouknul, a hned se tu o mne mluvi icon_smile.gif

No ne! Jak se daří!? Vítej!

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních