Přejít na obsah


Fotka

Fomapan 100 / 120 - aktuáln spolehlivost (2026+)?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 BvS2222

BvS2222

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 23 June 2026 - 07:27:01

Zdravím vespolek, pár let jsem nic nevyvolal mám zafrontováno v lednici, tamtéž také pár desítek Fomapanů 100/120 s expirací 3/2024. Takže mě vlastně během posledních let, kdy jsem řešil školu a dvě malý děti, možná minulo, že se "něco děje"? Teď na mě zase vyběhlo jedno video konstatující, že by F100 mohl mít problémy s emulzí, tak se vás zdejších Fomapanistů chci zeptat, co vše se kolem svitkového Fomapanu 100 dělo v posledních letech, jak moc spolehlivé je koupit jej dnes (z hlediska loupání emulze, prokopírování těch vodících teček z papíru do emulze, vad v emulzi).

 

 

Díky za případné reakce. Fomapan 100 mám fakt rád, ale zase už jsem blíž do rakve než porodnice, takže bych nerad plejtval časem na materiál, který je nespolehlivý. Jinak mezi cca 2008 - 2022 jsem se Fomapanů 100 v 135 i 120 nafotil hromadu a nikdy jsem neměl jedinný problém. Ale byly to dnešní optikou starší várky s expirací nejpozději tak 2017-2021.


  • 0

#2 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 940 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 342

Publikováno 23 June 2026 - 12:34:09

rozne vady v emulzii mozem potvrdit. v 120 aj 35mm, a je jedno ci id11,lc29, d76, ilford alebo iny ustalovac, rozne flaky, vypadana emulzia, bodky.. otlaceny papier ale nie.


  • 0

#3 BvS2222

BvS2222

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 23 June 2026 - 12:48:24

Hm, tak to notně zamrzí, vzhledem k tomu, co stojí PanF+50 / FP4 / Delta100 / Tmax100 ve svitku dnes. Díky za info.


  • 0

#4 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 908 příspěvků(y)
Reputace: 42

Publikováno 23 June 2026 - 18:48:37

Hm, tak to notně zamrzí, vzhledem k tomu, co stojí PanF+50 / FP4 / Delta100 / Tmax100 ve svitku dnes. Díky za info.

Jsou i levnější spolehlivé alternativy. A připlatit za kvalitu stojí za to.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních