Přejít na obsah


Fotka

Pentax spotmetr


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2007 - 09:45:04

Zdravíčko pánové,
na ebayi se mi podařilo za slušné peníze vydražit Pentax Digital Spotmeter. Bohužel, je bez návodu. Nemá ho náhodou někdo? Že bych si okopíroval...
Googluju o stošest, ale zatím bez úspěchu:(
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 březen 2007 - 10:06:20

Zkus http://www.manuals2go.com/

Je to sice placené, ale má tam ledasco. Nějaký spotmetr Pentax jsem tam našel, ale jestli je to přesně on, netuším. Prostuduj si to, stačí poslat přes PayPal částku a během několika hodin ti pošle odkaz, kde si to můžeš stáhnout (pokud to má v digitální podobě).
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 10:10:55

Zdravíčko pánové,
na ebayi se mi podařilo za slušné peníze vydražit Pentax Digital Spotmeter. Bohužel, je bez návodu. Nemá ho náhodou někdo? Že bych si okopíroval...
Googluju o stošest, ale zatím bez úspěchu:(


na ten pentax nebudes potrebovat zadnej manual :evil: provokatere.
  • 0

#4 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2007 - 10:20:13

na ten pentax nebudes potrebovat zadnej manual :evil: provokatere.


Tak na to tvoje kolečko:) Zdá, se, že taková fíčura na high, low a průměr hodnotu to nemá:)
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 březen 2007 - 11:41:24

digitální, DIGITÁLNÍ, D I G I T ÁL N Í ??? rozuměl sem dobře KOLEGO?!!! :evil: :) :)
  • 0

#6 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2007 - 12:05:22

jo, digitální, znamená, že to má vevnitř displej s hodnotama. To ale teď už každej expozimetr, ne? :)
V tom případě i dany s tím jeho sekonicem je digitálník :) (Fuj, to bude nadávek a facek... :evil:
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 12:31:32

Asi tady promazu nejaky fora :D)))
  • 0

#8 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 8 březen 2007 - 08:56:23

Dany může bej digitálník, jak sám uzná za vhodný, nebejt jeho, tak jsme všichni na FA a hádáme se jestli dnešní čipy už uměj alespoň polovičku toho, co 50let starý filmy.
  • 0

#9 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 březen 2007 - 09:17:32

goro: to je kvalitní názor :) :lol: :lol:
  • 0

#10 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 březen 2007 - 09:23:48

no, nějak se nám to tu začíná zvrhávat.

Návod už mám, pokud někdo bude mí zájem, pošlu, ale diskuse analog * digitál bych přesunul jinam:)
  • 0

#11 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 2 leden 2012 - 16:26:59

Pánové nevíte jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými druhy Pentax spotmetrů (nemám na mysli digitální). 1° mají asi všechny, že ?

Děkuji
Jan
  • 0

#12 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 2 leden 2012 - 17:36:21

Vážený kolego, Honzo, vlastním Pentax Spotmeter III s dělenou stupnicí a přepínáním dvou rozsahů. Probereme na pivu 4.1.2012 u Antoše!!! S díky
"Starý Jezevec" Erik
  • 0

#13 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 září 2012 - 09:20:26

Chci si koupit Honeywell Pentax 1/21 spotmetr, ale nevím si rady, čím nahradit původní baterie. Nemáte nškdo zkušenosti s témto spotmetrem? Jaké baterie používáte? Děkuji předem za jakoukoliv vaši zkušenost.
  • 0

#14 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 září 2012 - 10:08:56

Vážený kolego, Slavku, Honeywell Pentax 1/21 je napájen dvěma bateriemi. Spodní pojistka víka se posune ve směru šipky
a víčko se odklopí směrem k objektivu. Baterie uvnitř, nejlépe alkalická 9Volt Typ 6F22 slouží k osvětlení měřící stupnice
za nízké hladiny osvětlení. Baterie pro měřící obvod typu PX640 1,35 Volt je uložena v pouzdře víčka a přístup je zajištěn
šroubovacím víčkem s drážkou na minci. Baterie je uložena + pólem ke šroubovacímu víčku. Doporučuji opatrně odmastit s
použitím Isprophylalkoholu pružící kontakt - pólu, který je postříbřen. Spotmetr má dva rozsahy, které se ovládají tlačítkem
pod objektivem přístroje. Denní rozsah je aktivován automaticky po sejmutí krytky, měření pro nízkou hladinu osvětlení je
aktivováno po stisku tlačítka pod objektivem. Malý plastový obdélníček v horní části ovládacího tlačítka slouží pro kontrolu
napětí baterie. Stiskne se společně s tlačítkem na boční straně rukojeti přístroje. Přístroj je velmi přesný, linearita stupnice
umožňuje velmi přesné odstupňování měření. ( Má díky dvěma měřícím rozsahům dvojnásobnou délku oproti přístrojům v
další generaci, které disponovaly celorozsahovou stupnicí bez přepínání citlivosti ). Přechod z nejvyšších hodnot stupnice
nízkorozsahové do spodních hodnot stupnice vysokorozsahové je velmi přesný. ( Kontrolováno za různých hladin šedou
kalibrovanou plochou o odraznosti 18 %). Pokud se v přístroji někdo diletantsky nerochnil, koupi jen doporučuji !!!! Jedná
se o vynikající pomůcku při přesném měření velmi nízkých hodnot v nejhlubších stínech. Pozor však na korekce odraznosti
jednotlivých hmot. Ale to lze velmi podrobně dohledat ve formě korekřních tabulek. Kontrolní 18% šedá stále s sebou OK!
S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#15 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 září 2012 - 12:24:16

Moc Vám děkuji za vyčerpávající unformace. Měl jsem půjčený Asashi Pentax V a byj jsem s ním velmi spokojený. 18% šedou tabulku mám vždy u sebe.Mohl by jste mi dát link na ty korekční tabulky?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních