Přejít na obsah


Fotka

ustalující vývojka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 12 březen 2007 - 21:57:36

v fotografickém receptáři -kulhánek, štverák- jsem našel vývojky pro zvláštní způsoby zpracování.:
měkce/tvrdě pracující ustalující vývojka
následuje recept
a -pracuje velmi jemně, negativy nutno bohatě exponovat (alespon 2x).
filmy se současněvyvolávají i ustálí za 2 min. v roztoku teplém 25 až 30 C.

toto je pro mě novinka, že něco vyvolává i ustaluje zároveň,
a co znamená -bohatě exponovat- :wink:

mohl by mi někdo vysvětlit, co se v tom tanku vlastně děje?
diky
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 březen 2007 - 00:40:12

mam pocit, že to tetanal nebo kdo dokonce vyrábí. co se ale děje v tanku netušim. zřejmě nějaký chemický reakce :wink:
  • 0

#3 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 312

Publikováno 13 březen 2007 - 18:56:06

Ustalující vývojky nejsou až takovou záhadou... Byly vymyšleny především pro procesy, u kterých záleželo mimořádně na rychlosti zpracování (novinařina, medicína a pod.).
Ale vždycky je něco za něco :wink:
Zpravidla nevyužívaly citlivosti filmového materiálu (proto "bohatě exponovat" - 2x znamená, že budete exponovat materiál, jako by byl poloviční citlivosti - tedy 100ASA jako 50ASA, ale obvykle je nutno ještě "něco přidat"). Je třeba si uvědomit, že ještě v době mého mládí byl film citlivosti 27DIN (400ASA) považován za "extrémně citlivý".
Vyvolávání se poměrně špatně kontroluje časem - ortochromatické materiály se vyvolávaly v "bezpečném osvětlení" a rutinéři nahlíželi v průběhu vyvolávání i na emulzi panchromatickou (ale obvykle kolem 50ASA!)
První druhý třetí vyvolaný film obvykle dopadne slušně, další se už chovají "nějak podivně" (jednoduše v nich přibývá zplodin, které vyvolávání ovlivňují).
Životnost roztoků je poměrně prachmizerná - dochází daleko dříve k jejich destrukci proběhlými procesy.
Ustálení v této vývojce nelze považovat za "archívní kvalitu" - pokud chtěl (např. novinář) negativ archivovat, obvykle jej opět propral a "standardně ustálil".
Složení vývojky máte napsáno v příručce - jukněte, z čeho jsou složeny vývojky a z čeho ustalovače a bude Vám "vše jasné".
Vyzkoušel jsem před cca 20 lety se závěrem:
"zajímavost, ale kromě rychlosti nepřináší významný užitek".[/b]
  • 0

#4 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 6 prosinec 2013 - 11:21:19

Prosím o znalejší ve fotochemii, teď jsem na zahraničním foru narazil na informaci, že unizerzální vývojka se dá namíchat i jako ustalující (výhoda VFkářů pro volání planů) a tam psali, že při míchání se z velikého sáčku tedy pouze uhličitanu sodného dodá jen kávová lžička a do roztoku se nechá navíc rozpustit cca 100g thiosíranu sodného, takto jednoduše vznikne ustalující vývojka, je to opravdu možné? a pak tam ještě doporučuje plan doustálit v normální ustalovací lázni ale to už může být za světla... tak by mne opravdu zajimalo, jestli to lze takto jednoduše namíchat... :rolleyes:
  • 0

#5 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 prosinec 2013 - 12:13:46

Súhlasím s pánom Pentaxistom, že ustaľujúce vývojky majú len jednu výhodu - rýchlosť. Sú teda vhodné na novinarčinu a pod. Oskúšané taktiež pred cca 25 rokmi a nie je to ono. Mikrosenzitometrické vlastnosti takto vyvolaného filmu sú podstatne iné - podstatne horšie - ako normálne vyvolaný film. Vyhovovali skutočne len novinárom pre bežnú reportáž, nakoľko kvalita tlače vtedajšej dennej tlače to ešte viac dodrbala, takže to nevadilo.
  • 0

#6 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 6 prosinec 2013 - 13:22:59

Tak jako se vším. Jsou i ustalující vývojky co se výše popsanému vymykají. Prakticky jsem pár vyzkoušel a třeba FX6a se mi velmi líbila ve všech pro mne důležitých parametrech. Napsal jsem o tom i článek.
  • 0

#7 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 6 prosinec 2013 - 13:25:55

Ale rodinal to furt není.....
  • 0

#8 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 14 prosinec 2013 - 09:25:22

Takže díky za neodpověď, neptal jsem se zda-li to má smysl ale zda-li to jde takto namíchat, připravuju si takový projekt, kde v záchranným balýčku bude také mechanické cvakátko, rulka fomapanu a malá špulka připravených chemikálií k vyvolání kdekoliv, třeba u potoka, proto nemohu mít klasický postup, nemohu mít určité vývojky, které potřebujou vyšší teplotu k rozpuštění, v tomto případě nepůjde o kvalitu ale aby tam prostě něco bylo, když vše digitální může býti zničeno vlivem el.m.pulzu, tak o toto mi jde, zkrátka jestli je možné namíchat z univerzálky ustalující vývojku, když nad tím přemýšlim, asi bych dal míň thiosíranu, bude to na max 2 filmy a celkově pro 250ml... :rolleyes: ideálně aby se všechny chemikálie na tento obsah vešlo do malé dózičky od filmu...
  • 0

#9 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 14 prosinec 2013 - 10:57:59

Chystáš se do nukleární války?
  • 0

#10 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 14 prosinec 2013 - 11:29:21

Víš že tohle téma není vůbec k smíchu? :angry: tak se podívej na tento pravdivý dokument youtu.be/bSfJGEl_wKg a zapřemýšlej, možná pochopíš, že není nejlepší nebýt vůbec připraven, zvláště když sedíme na tikací atomovce, která jednoho dne vybuchne jen nevíme kdy a najivně si myslíme, že to máme stabilně pod kontrolou a přitom nevíme co s tím viz. fukušima... :huh: možná že ani nevíš, že posledních pár roků cokoliv dorazilo do japonska mělo nebo má zvýšenou radioaktivitu! omlouvám se za OT...

Nicméně spíše uvažuju o vyzkoušení kombinaci caffenolu+thiosíranu v malé koncentraci, zkrátka vyzkoušet nápoj s co nejmíň chemikálií, ale z fotochemií nemám takové zkušenosti, proto bych rád radu od někoho, kdo si to váží a míchá kolik g thiosíranu na jeden film atd..., za další, kafe může dobře posloužit jako tmavá světlonepropusná tekutina, v případě, že by se cívka porouchala by se to mohlo hodit...
  • 0

#11 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 14 prosinec 2013 - 12:24:42

Nechci být hnusnej, ale k čemu ti bude ozářený film?
  • 1

#12 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 14 prosinec 2013 - 12:57:09

nejde o přímý zásah, to už je pak všechno irelevantní, spíše když se budeš muset evakuovat či jinak opustit své území, nazpět se jen těžko vrátíš, tak budeš mít stále nejakou šanci zaznamenat obrazovou informaci a nemyslím jako na poslední záběry místa ale na důležité záběry, v tom případě kvalita nehraje roli nad vůbec takovou možností, ale toto spíše patří na jiné fórum, já bych si jen přál, kdyby mi někdo pomohl připravit ustalující vývojku pro případ nouze, byl bych moc vděčen a možná i někteří další, kdyby měli v malé dózičce od filmu vše potřebné, stačilo by jen rozpustit ve vodě a film vyvolat
  • 0

#13 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 14 prosinec 2013 - 14:26:28

ba naopak si myslim, ze to sem patri, kde jinde se da dozvedet o tom jak nejlip pracovat s filmem po "Velkem pruseru". Film zabezpecit proti radioaktivite v miste treti ci ctvrty vlny (misto nezasany primo, ani misto kde radiace nedovoluje dlouhodobejsi pobyt) neni nic tak slozityho. Pro takovej pripad staci mit olovenou krabicku o 1cm stene (dodatecne potrit specialnima keramickejma barvama a omotat v protiradonovy folii) ulozenou okolo starejch autobaterek. Volba filmu je jasna, cim nizsi ISO, tim lepsi, udrzovat v dukladne vyvakuovanym pytlicku (zalit voskem). Existujou jak specialni filmy urceny pro tohle nasazeni, tak i prirucky jak pracovat v rezimu "the day after" s porizovanim obrazovyho materialu

Bohuzel se obavam, ze podle M-A planu budes i v tvy lokalite potrebovat jeskyni, jen pro zakladni preziti ...
  • 1

#14 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 prosinec 2013 - 17:25:18

resite cernobilou kapezetku ale hlavne abyste si lehli patama k vybuchu :D...co se tu clovek nedozvi..ja si myslel ze to je prdel ale asi to fakt myslite vazne..
  • 0

#15 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 14 prosinec 2013 - 18:20:22

Vlcak: jaksi někdo nechápe tyhle možné nastanuvší problémy a dělá si z toho jen srandu protože jednoduše neumí stručně odpovědět na položenou otázku... za další, o atomu jsem nezačal ale je to to nejhorší téma, ze kterého se nedá lehkovážně dělat srandu, když sedíme na bombě, která může kdykoliv vybuchnout a není to jen vtip protože se o atomu jen mlčí a informace o nebezpečí se již dlouho tutlají, no a pak co je na tom špatného mít v záchraným balíčku také cvakátko a film s chemií, nikoliv jen pro případ atomu ale všeobecný pohotovosti, nikdy nevíš co se stane, už jsme tu měli několikrát povodně, hurikán, dvakrát tornádo, požár... a dochází mi trpělivost, tak chci mít prostě v báglu také i tohle... Takže znova, má někdo nějaký nápad na chemii ustalující vývojky ideálně do velikosti pouzdra od filmu?
  • 0

#16 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 14 prosinec 2013 - 18:22:15

zbrane spadajici pod kategorii M.A.D. nejsou problem, pokud nedojde k myslenkovymu zkratu nekolika lidi najednou, tak stav M.A.D. nenastane... problemem jsou realny "spinavy" veci spadajici pod Rad/Chem/Bio.

chce to kombinace veci ktery se daj pouzit i na neco jinyho - Parodinal (Paralen bude potreba) nebo caffenol (jak uz si psal a kava prijde vzdycky vhod a podle meho drobneho ja, da se vyvolavat i z logru a soucasti je i vitamin-c)... O teplo pro michani bych si starosti nedelal, precijen esus a kotlik to resi (KDD pro civilisty, popripade KDD pro armadu je ma v kazdym baleni).. porad mi vrta hlavou jak udelat nejakej "polni ustalovac" a esus se da pouzivat i jako vyvojnice...

dalsi veci co se daji pouzivat na vyvolavani je moc, cerveny vino a cibule .... moc je zajimava v tom, ze se da pouzivat i jako ustalovac (tady dost zalezi na tom jaky "ingredience" prisli to "vyrobniho stroje" :-D)...

vetsina tehlech metod je uz davno zapomenuta, teticka elgooga ma par knizek venujicich se fotografii v letech 1850-1900 a tam se daj docist zajimavy veci ...
  • 0

#17 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 14 prosinec 2013 - 18:56:09

ja bych zase potreboval vyvojku pro pripad ze vypadnu z okna tak abych to jeste stihnul nakontaktovat
.
diky
  • 1

#18 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 14 prosinec 2013 - 19:01:38

No asi takhle jsem o tom stejně přemýšlel, ale chtěl bych z toho vyškrtat co nejvíce potřebných jako je ohřev a při představě, že nebude prostor ani možnost různých kelímků na dvou či více lázňový proces s přerušovačem je právě ustalující vývojka opravdu více než vhodná, právě proto mne jako první napadl vzít jen kafe a thiosíran bez dalších přísad, navíc by se to dalo dobře smíchat, ale teď kolik toho čeho aby se to stihlo nějak provolat a ustálit, pak jestli kafe nebude oslabovat ustalování nebo naopak, jestli se to ustálí dřív než vyvolá prostě normální problémy, chtělo by to něco, co se dá rozpustit i ve studenější vodě z potoka, hmm... jen tak ze srandy někdy zkusím to kafe, dát polévkovou lžíci thiosíranu a uvidím, co to udělá, tohle je teda experiment vhodný prvního stupně základní školy, ale co když to bude fungovat :rolleyes: pak to bude teda hodně bezva... původně jsem chtěl zkusi přerodělit tu univerzálku, ale když nad tím přemýšlim, tam by se to v chladnější vodě nemuselo ouplně rozpustit...
  • 0

#19 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 14 prosinec 2013 - 22:59:57

nevím, proč řešit tyhle složitosti, když existuje vývojka urinol.
  • 0

#20 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 14 prosinec 2013 - 23:42:36

nevím, proč řešit tyhle složitosti, když existuje vývojka urinol.

Ja myslel ze to je Adamuv vysneny recept, ale zatim neobjeveny...

Ja v pripade tak extremni situace budu fotit do zasoby a budu doufat, ze vedomosti o volani nezaniknou a bude jen otazka casu, kdy spolecnost zase zajisti dostupnost bezne chemie. Jednak jsem liny a mam dost prace i bez kopani bunkru a vytvareni balicku na preziti, a druhak nemam chut myslet na to, co vsechno nas muze potkat. To bych se strachy pos... Tim nerikam ze je vsechno v pohode, to zdaleka neni.
  • 0

#21 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 15 prosinec 2013 - 00:25:30

nevím, proč řešit tyhle složitosti, když existuje vývojka urinol.

Ja myslel ze to je Adamuv vysneny recept, ale zatim neobjeveny...

nene, tu vývojku vymyslel dávno už jeden čudlíkář, když si nachcal do kafe
http://www.flickr.co...hotolist-6MZ348
  • 0

#22 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 15 prosinec 2013 - 10:20:51

Kdepak urinol, sice je nejdostupnější ale funkčnot záleží na výrobci a tak konzistence není pokaždé stejná :rolleyes:

Další otázka je, jaká vývojka či chemikálie pro vyvolávání se nejlépe rozpouští v chladné vodě? (vím, že fenidon to rozhodně není)
  • 0

#23 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 15 prosinec 2013 - 11:20:23

je pravda že ta moje verze urinolu furt není dořešená
  • 0

#24 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 15 prosinec 2013 - 13:14:13

hmm... tak nemám vhodné kafe :angry: dvě značky absolutně bez účinku a jedno jakš takž (zprvu namíchán jen kafenol) a když jsem k tomu přidal pár krystalů thiosíranu, tak se to pak ustálilo ale obraz jen hodně nepatrný skoro jako jen velmi neznatelný závoj... nějaké nápady? nešlo by do rodinalu nebo LQN jednoduše přidat ustalovač? nebude se to přebíjet? hmm... někdo se zkušenostma míchání vývojek by se teď hodil... :blink:
  • 0

#25 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 15 prosinec 2013 - 14:38:00

Ach jo chlapci! Vás číst je hotové utrpení. Ustalujících vývojek je celá řada a některé jsou velmi jednoduché. Jde jen o to vybalancovat rychlosti volání a ustalování. Vyvolávat se musí přeci rychleji než ustalovat. Tedy to chce nějakou mocnou a rychlou vyvolávací látku (v mocném přebytku) a co možná nejnižší obsah thiosíranu aby začal ustalovat až po redukci stříbra. Dál už napovídat nebudu.
  • 0

#26 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 15 prosinec 2013 - 15:35:13

Bzencak: dík za nápovědu, která je však stejná jako že do auta se leje benzín, ale jak seřídit vtřikování umí už jen někdo, víc informací by nebylo? jsem chemický analfabet a sotva dokážu namíchat vývojku z prášku, samotné přísady nemaje :huh:
  • 0

#27 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 15 prosinec 2013 - 16:16:32

flaizer,
tak si kúp polaroid.
  • 2

#28 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 15 prosinec 2013 - 16:23:28

dík za nápovědu, která je však stejná jako že do auta se leje benzín, ale jak seřídit vtřikování umí už jen někdo, víc informací by nebylo?...


To je sice hezké, ale dodám, že ty chceš, aby to auto startovalo v -50°C napoprvé a žralo to deci benzínu na sto kilometrů :)
  • 0

#29 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 15 prosinec 2013 - 16:31:09

Když nezáleží na kvalitě výsledku a není z čeho umíchat: http://www.whitethin...ak-Monobad-6582
  • 0

#30 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 15 prosinec 2013 - 22:43:06

Bzencak: dík za nápovědu, která je však stejná jako že do auta se leje benzín, ale jak seřídit vtřikování umí už jen někdo, víc informací by nebylo? jsem chemický analfabet a sotva dokážu namíchat vývojku z prášku, samotné přísady nemaje :huh:

Cesta vede pres tu chemii, nezbyde ti, nez se ji naucit...
  • 0

#31 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 prosinec 2013 - 23:25:06

Bzencak: dík za nápovědu, která je však stejná jako že do auta se leje benzín, ale jak seřídit vtřikování umí už jen někdo, víc informací by nebylo? jsem chemický analfabet a sotva dokážu namíchat vývojku z prášku, samotné přísady nemaje :huh:


S takovýmhle přístupem stejně dlouho nepřežiješ, tak co bychom se snažili za tebe...
  • 3

#32 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 15 prosinec 2013 - 23:41:22

jestli chces neco ohrat, nachcij si do thermoforu. kdo by vylival neco co ma skoro 40 stupnu; a muzes ohrivat i vodu z potoka. vim ze to neni nic moc, ale to jaderna zima taky ne :D
  • 0

#33 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 15 prosinec 2013 - 23:48:54

ach boze... dalsi... pitomec (sorry..., nekdo to rct musi)

flajsere deset paralenu / acylpirinu / aspirinu do pul litru vody mas vyvojku (aka rodinal), ctyri polovkove lzice thiosiranu do pul litru vody ustalovac. Desetiletimi odzkouseno, veskere info na internetu, ukazky vysledku na flickru.

pokud by dosly tabletky,natrhej si ve volne prirode skumpu (rostlina), vylouhuj ji ve studene vode, funguje jako vyvojka... byl tu o tom kdysi zde na temne clanek i s ukazkami?

tak a ted padej experimentovat a ukaz vysledky, at vime, ze jsi na apokalypsu pripraven! :-)
  • 0

#34 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 prosinec 2013 - 06:07:37

Flaizer:
Ty máš tedy představy že ti to jako přinesem na podnose, ke všemu stříbrném? Uvědom si kolik lidí se věnuje focení na film, kolik jich přitom experimentuje s vývojkami a kolik s ustalujícími vyvojkami. Mne tedy vychází téměř prázdná skupina. A ti co do te skupiny patří, ti už napověděli. Ty to navíc ještě graduješ podmínkami jako naše ministerstva.
Jdu si vzít paralen, nějak mně z něj rozbolala hlava.
  • 0

#35 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 16 prosinec 2013 - 09:00:19

Tak ten parodinal je pro mně úplně nová informace.
  • 0

#36 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 16 prosinec 2013 - 09:26:58

Díky za pomoc všem, tedy budu si dál zkoumat podle svého... ale spíše to vypadá, že film v báglu nebude :angry: (dosažené místo spíše zaměním za jídlo)...

ToFF: No to si napsal moc hezky a když se nad tím zamyslím, tak tu přímou pomoc tedy pravděpodobně nedostanu, a pokud chci odpověď, musím se vydat svou vlastní cestou zkoumání, ikdyž tomu absolutně nerozumím... :huh:

Jinak mi nejde ani tak o atomovou válku jak se tu něktěří pokouší z toho dělat srandu, ikdyž spíše bouchne nějaká elektrárna či jiný reaktor než jaderná hlavice, fukušima to má na vlásku, tam stačí kýchnout a je po japonsku, prostě mi jde o výbavu EDC báglu, kde by se malé cvakátko vešlo, ešus tam je taky, tak proč si rovnou nevzít trochu chemie ale zde jsem narazil do hodně tvrdé zdi, nechci sebou tahat toho zbytečně moc a počítám každý gram, každou věc, za další, nejjednodušší a nejrychlejší vyvolání je právě s ustalujícími vývojkami, nechci to mít časově náročný, co nejjednodušeji, takže spíše se rozhoduji, že film škrtnu ze seznamu, nebo alespoň zachovám to cvakátko, možná ho nahradím nějaký odolným vodě a po nacvakání včil mudruj co s tím... jo a polaroid, nad tím jsem také uvažoval ale má nětkteré zápory, hlavně cena a velikost...

Také jsem si říkal, že třeba škumpa roste skoro všade, paralen sebou beru ikdyž né zrovna 10 tablet, no každopádně ještě zvážim pro a proti, možná ještě zkusím pár věcí a pak to buď odepíšu nebo přijdu na něco, co bude fungovat... :ph34r: zatím je na to čas ale až nebude, včil mudruj...
  • 0

#37 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 prosinec 2013 - 09:54:11

jj cestu máš naznačenou. Jen ještě pro úplnost, musíš to ladit na konkrétní film, protože jde o to, že každá vyvolávací látky každý film vyvolává jinak rychle, a jak už ti napověděli, musíš to mít vyvolané dřív než ta vývojka začne ustalovat.
  • 0

#38 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:23:56

Já bych šel cestou toho paralenu. Mít ho větší zásobu nebude špatné i z jiných důvodů. Jednak ho můžeš sám užít v případě nutnosti, ale taky se z něj může stát zajímavý obchodní artikl. Problém je u něj s expirací, takže větší zásobu je nutné koupit den před...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních