Přejít na obsah


Fotka

Co pijete v komoře?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

Anketa: Pijete v komoře? (59 uživatel(ů) vložilo hlas)

Pijete v komoře?

  1. nikdy (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. výjimečně (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  3. vcelku pravidelně (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. piju i alkohol (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  5. to je blbej dotaz (1 hlasy [100.00%])

    Procento hlasů: 100.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 21 březen 2007 - 12:24:48

V laboratořích se nesmí pít důvody jsou pochopitelné, ale přivodit si dehydrataci při práci v komoře je taky blbost.
Tak se o ptám ve fóru, je tady někdo kdo pije v komoře? jak se jistíte, aby jste nevypili vývojku? Je snad někdo kdo pije alkohol? :wink:
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 březen 2007 - 12:32:25

rodinal. výjimečně. jednou :wink: :o
  • 0

#3 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2007 - 12:33:22

Drive ustalovac. Ted uz jen studenou vodu z kohoutku 8)
  • 0

#4 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 21 březen 2007 - 12:34:11

To mi připomělo Zbynďu, kterej vyvolává po tmě, a aby se vyznal v miskách tak je ochutná, aby věděl co kde je.
  • 0

#5 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 21 březen 2007 - 12:36:21

Jinak já piju pito. Teda né vždycky, spíš občas.
Poznám ho dobře, protože má jinou lahev než chemie a raději ho stavím na skříňku, kam chemii nedávám.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2007 - 12:36:49

Taky jsem si parkrat sosnul ustalovace :wink:
  • 0

#7 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2007 - 12:58:58

víno. Jediný raz, po jednom pohári mi začal zlyhávať autofokus, odvtedy pri zväčšovaní abstinujem. Nepriamy dôkaz toho, že to je zdraviu prospešná činnosť.
  • 0

#8 kulihrasek

kulihrasek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2007 - 13:20:45

bezne pivo ci vino...
  • 0

#9 Vajgl

Vajgl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2007 - 13:48:30

každé vyvolávání padne nejeden lahváč nebo flaša vína ... to jsou potom výsledky ... :wink:
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2007 - 14:16:03

Piju nějakou minerálku nebo tak něco z PET. A kdyz sem zvětšoval v říjnu, tak sem popíjel červenej burčáček. 8) Bylo to pak veselejší....
  • 0

#11 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 březen 2007 - 14:55:44

slivovicu
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 březen 2007 - 15:05:27

kafe - v termosce

resp. kafe + smetana či mlíko + med (my jsme včelařská rodina, tak sladíme skoro všecko medem :wink: )
  • 0

#13 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 21 březen 2007 - 15:08:02

To je nádhera, káva s mlékem a medem, to si udělám do komory taky, díky za tip.
  • 0

#14 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2007 - 15:19:31

vývojky ani ustalovače jsem se ještě nenapil, flašku s pitím si dávám k nohám stolu, tam chemii nemívám.

V komoře je poměrně dost sucho, protože barvu musím okamžitě usušit, abych na zkouškách vůbec něco poznal. Z toho plyne i mohutná žízeň. Obyčejně během seance (3-4 hodiny) vypiju minimálně jednu flašku minerálky, ale prokládám to sem tam nějakým tím liguére, pokud se mi něco povede. Je ale pravda, že to je něco lehčího a lahvinka vydrží i tři čtyři návštěvy komory:)
  • 0

#15 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 březen 2007 - 16:11:25

V komoře zásadně nepiju, ale jak zde čtu, tak bych asi měl. Možná proto mi to zvětšování tak často moc nejde :wink:
  • 0

#16 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 březen 2007 - 16:33:16

nevim čim to (okenu v tom nehledejte :wink: ), ale poslední dobou sem v komoře slyšel už potřetí rapsody in blů. voni na tý vltavě snad nic jinýho nehrajou. že by znamení, že mam jít místo do sépie do indiga?
  • 0

#17 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 21 březen 2007 - 16:46:03

No to je výborný, na jakejch vlnách ta vltava hraje? já poslouchám evropu2, když tam vykládaj ty dva, To se tlemím jak pubescent. Jenže ta muzika je dost vo ho.nu. Tak si pustím Mou vlast vod Smetany a to je taková muzika, že zase po čase přehodím na ty dva, co mě rozesmějou, ale pouštěj divný songy. Kdysi jsem poslouchal BBC a dokonce jsem věděl vo čem mluvěj, bylo to divný, protože cizí jazyky vlastně neovládám, ale tady z toho jsem tak nějak vycejtil o čem je řeč. čtvrtý pito mě stejně excitovalo do stavu že jsem po každejch třech fotkách plnil kádinku, abych nemusel opouštět ten milovanej prostor.
  • 0

#18 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 březen 2007 - 16:56:04

Normalka. Kaficko, zelenej caj, ustalovac... :wink:
  • 0

#19 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 21 březen 2007 - 17:38:13

väčšinou pijem mineralku,ale kedže mam komoru v práčovni a čoskoro sa tam má objaviť nejaký malý demižónik vínka,tak to asi neodolám :wink:
  • 0

#20 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 březen 2007 - 18:09:37

Zásadně nikdy nic. často dělám do noci a bývám unavený a nebezpečí záměny je velké. Když mám žízeň, tak se napiju, když nesu prát fotky do kuchyně nebo do koupelny. O to víc se celou dobu těším na dvě deci, které vychutnávám, když mám hotovo, kochaje se pohledem na výsledky díla.
  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 21 březen 2007 - 22:57:14

Hynku, Vltava je okolohradce na 102,7 a 101,9. Nedávno jsem koupil velmi pěkné japonské komorádio, takové poctivé, těžké a stálo celých devadesát korun. Citlivý tuner a bezpečná červená dioda signalizuje naladění. Se zárukou šest měsíců. Kazeta sice nejde, ale já ladím stejně jen 102,7 a večer od desáté 104,7 - ČRo Pardubice. Dávají tam scénky, trvá to dvě hodiny.
V neděli odpoledne jsou "krásné hlasy" a potom "setkávání" a vůbec je ta Vltava moc pěkná věc. A večer od sedmi je "čajovna" - prostě Rádio 1 na hodinu na Vltavě. Jednou jsem tam slyšel i Rage Against The Machine a to je teda po opeře síla...
Piju kafe, čaj, kakao, pito, pivo - chemikálie nee. Je ale pravda, že když si tak mimoděk oblizuju prsty, tak mají po práci v komoře docela jinou chuť :D
  • 0

#22 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 březen 2007 - 07:37:43

já čro2, tam dechovka nebo populár hrozí nejméně, ale chytnout 4 týdenní sňůru seriálů o fašistických a komustických lágrech taky nic moc
ještěže jsem většinou tak zaujatý procesem, že člověk vnímá jen při té nicnedělající činnosti, tj přibližný čas koupání v pozit vývojce.
moji oblíbenou beatovou stanici tady totiž nechytnu a abych zaváděl net do komory...to už je hodně mastňácký :D
piju většinou vínko, při pivu se s narůstajícími hodinami v komoře děsně nalítám -než člověk odtemní, seběhne bezhlučně schody protože mimina opravdu nemají hluboký spánek a pak zase zatemní...
  • 0

#23 mikes

mikes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2007 - 08:53:29

piju kofolu. když dopiju, vymeju flašku a namíchám do ní ustalovač nebo přerušovač (teda jednou jsem to tak udělal:o) )
  • 0

#24 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 březen 2007 - 09:27:55

přesně ty lágry sem v komoře vopakovaně taky chytal ... musim říct, že mě to v tý tmě komory docela dostávalo. když to skončilo, neměl sem už náladu na muziku a byl jsem tam jen tak chvíli sám, potmě a potichu s bludičkou na zdi ... zajmavý, takovýhle chvíle mě potkávaj v komoře už léta. někdy to bejvá silný
čim to, že u kompu se mi to ještě nestalo? :D
  • 0

#25 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 březen 2007 - 09:37:16

desítečku
  • 0

#26 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 22 březen 2007 - 18:49:02

Ogaři zlatí, já Vám řeknu jak to dělám já na Valašsku. Navečer si vyberu políčka, které budu zvětšovat, to dělám hlavně při kafu - zásadně turek - abych vydržel až do rána. Po zprávách (nasraný) odcházím do komory s hrncem (takovým tým na polévky) s bylinkovým čajem. Dám si na začátek kalíška a začínám. No a pak to vychází asi tak, že co fotka v ustalovači, to jeden kalíšek. Záleží na tom, jak se fotka podaří. Když je dobrá, dávám si veliký, když se nepovede, tak ještě větší. Okolo páte ranní vycházím z komory a jdu se ven nadýchat čerstvého vzduchu. Přivírám únavou oči a poslúchám štěkaní psů a békání ovcí u nás v dědině. Krásné ráno, ptáci vstávají.........
Uléhám do betle a moja enom odfrkne: "Ách jo, tady je to zas jak v pálenici - dobrou".
  • 0

#27 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 březen 2007 - 23:06:12

tož milo, tam u vás musí bejt krásně, úplně to vidím. už sem tam dlouho nebyl, ale chystám sa. na křtiny ...
  • 0

#28 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 březen 2007 - 12:30:47

kraken: ten kalíšek, to asi nebude ten bylinkvý čaj, co? :wink:
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 březen 2007 - 20:58:12

Prave jsem vyndal suprovou foma schamoi v 30x40, zhruba po hodine zkousek a hledani optimalni gradace. Myslim ze vypada naprosto bajecne. Ted cekam na caj, v usich zni David Gilmour no proste bomba.

Premyslim ktera pude ted? Lavicka pred radnici nebo pohled do podloubi na Jindricho Hradeckem zamku ?

Caj uz asi bude, takze zatim cau :D
  • 0

#30 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 březen 2007 - 21:26:23

dany: gratuluju k volbě toho, podle mě, nejúžasnějšího papíru :D

Zajímalo by mě, jesti se dělají nějaké chamois podobné...tj. zvláštně zabarvené a určitou strukturou na povrchu (hladné papíry mě nějak neoslovují)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 březen 2007 - 21:46:21

dany: gratuluju k volbě toho, podle mě, nejúžasnějšího papíru :D

Zajímalo by mě, jesti se dělají nějaké chamois podobné...tj. zvláštně zabarvené a určitou strukturou na povrchu (hladné papíry mě nějak neoslovují)


Foma delala jeste jeden daleko hrubsi, hodne moc teple, osvitove doby extremni ale nadhera. Mam uz jen par poslednich kousku :D a podle znameho ve fome uz ho delat nebudou :) neni zajem.

PS. podhled do zameckeho podloubi to vyhral a ted se koupe
  • 0

#32 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 březen 2007 - 21:58:48

jo je to nebožka 536. už léta ji nedělaj. minulej měsíc mi došly poslední zásoby skoupený před lety v praze :D
to byl papír, ta byla nejlepší ... řekli mně přesně to co danymu. no tak už sme možná tři ...
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 březen 2007 - 22:33:54

K te soucasne fome mam takovou malou vychytavku :D ne na vsechno se hodi ale ... doporucuji zkusit.

Hotovou uz ususenou fotku nalepit na nejakou papirovou podlozku, hodne naredenym herkulesem nekolikrat celou natrit, vzdy pockat az predchozi vrstava alespon castecne zaschne a pak znovu natrit. Za pomoci hrubeho stetce lze udelat hodne zajimavou strukturu, pripadne otisknout strukturu platna ci neco podobneho.

Ma to jedinou vadu na krase nesmi na to po zaschnuti ani kapka vody a chranit pred vlhkosti.
  • 0

#34 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 březen 2007 - 22:50:57

no to je dobrá brutalita, to teda nevim, jestli budu mít vodvahu svejm fotečkám udělat 8O
a nešlo by to spíš nějakym lakem? když už teda prasit :D
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 březen 2007 - 23:01:26

on ten herkules udela takovou zvlatni polituru, fakt zkus :D
  • 0

#36 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 březen 2007 - 19:29:07

To jste měli ale štěstí, že jste mohli 536tku vyzkoušet...škoda, že jsem s tím zvětšováním nezačala dřív :wink:

dany: no mohla bych zkusit ten herkules natřít na nějakou pokaženou fotku...ale na "kotvičku" to tedy nebude :lol:
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2007 - 20:02:55

Vazne zkus je to dobre :wink:
  • 0

#38 xlibor

xlibor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2007 - 20:18:18

Piti je sice dulezite, ale take dulezita je i zabava, konkretne poslech hudby.
Co tedy spis poslouchate ve fotokomore? :lol:

Ja mam napr. ve sklepe stary stredovlny tranzistorak, kde mam naladeny CRo6, pripada mi to vecerni vysilani jako kdysi radio Svobodna evropa a v te tme si pripadam jak v ilegalite :wink:
  • 0

#39 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 29 březen 2007 - 20:28:00

vltava a sem tam i proglas
  • 0

#40 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 30 březen 2007 - 14:18:25

kafe - v termosce resp. kafe + smetana či mlíko + med


Hele, je vůbec legální pít v temné komoře světlé kafe? :!:
  • 0

#41 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 30 březen 2007 - 14:51:07

[/quote]

Hele, je vůbec legální pít v temné komoře světlé kafe? :D[/quote]

Což o to, legální to určitě je...ale pak si nestěžuj, že máš závoj na fotkách :!:
  • 0

#42 xlibor

xlibor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 březen 2007 - 16:04:39

Kdyz se to tak vezme tak nevim, jestli ma vubec vyznam resit pitny rezim v komore, protoze jsou pryc ty doby, kdy se clovek musel na dlouhe hodiny zavrit do komory ciste jen pod "bezpecne" svetlo. Z fotokomory mohu kdykoliv odejit a dokonce ten pomer "bezpecne"svetlo a normalni svetlo je tak 1:1, pominu-li tedy, ze pri praci s jakoukoliv chemikalii se nesmi pit, jist a kourit, tak si proste odskocim kdykoliv na cerstvy vzduch a pripadne se venku napiju a posvacim.
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 březen 2007 - 10:57:06

Včera sem si rozbalil hračičky, že budu zvětšovat a než sem začal, tak přišel brat. Prý ať s ním jdu na pivo. Pochopitelně sem odmítnul.
Ale tak za čtvrt hodiny přišla švagrová čekatelka (bratrova přítelkyně) a donesla mi buchty. Že pekla, tak má pro mě vzorek.
Je hodná, ne?
  • 0

#44 Saman

Saman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2007 - 10:24:42

Obvykle si navařím konvici dobrého čaje a načnu lahev dobrého vína. Vždyť je to celý o požitku :D
  • 0

#45 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 26 srpen 2009 - 10:40:14

Dřív (ještě tak před 15 lety), kdy jsem musel přes noc zpracovávat hodně fotek, jsem si vždycky uvařil termosku čaje, abych nemusel z komory vylejzat za účelem občerstvení. Zvláště zelený čaj byl rrachot - sorta čaje zvaná Ptačí jazýčky mě po chvíli dostala do euforického, hyperaktivního stavu. Spát pak nešlo vůbec, což byl účel. aby mi nepadla hlava do vývojky.

Dokonce jsem si tehdy na ten čaj pořídil speciálně do komory termosku s pístem (stlačíš-teče).

Teď už mám sloty, a pobyt v temnu omezuji na dobu nezbytně nutnou pro exponování a vyvolání. Občerstvování venku a čistou vodou (ovšem filtrovanou přes fotofiltr v komoře :lol:)
  • 0

#46 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 srpen 2009 - 10:55:36

...pivo :lol:
  • 0

#47 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 srpen 2009 - 11:00:11

Stejně jako Saman - víno a k tomu čaj, většinou zelený nebo bílý.
A nějaká dobrá vážná muzika, buď Bach z hygienických důvodů nebo Rusko a první polovina dvacátého století :lol:
  • 0

#48 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 26 srpen 2009 - 11:23:25

pivo či čaj. podle teploty a dení doby
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 srpen 2009 - 11:30:06

Pivo. V podstatě jenom pivo. K poslechu dříve stanice Vltava, momentálně ponejvíce Pink Floyd - alba ze 70. let, Focus, Santana(první 4 alba), B.B.King, apod.
  • 0

#50 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 26 srpen 2009 - 12:03:22

čaj, kafe a občas portské - to se ovšem nesmí přehnat, páč má 20 voltů :lol:
hudba - na Vltavě jazzofon, pak bigbít - Deep Purple, Faith no More (Album of The Year je božský), Manoware, Metallicu, Judas Priest - Nostradamus je naprosto luxusní, Iron Maiden... je toho moc...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních