Přejít na obsah


Fotka

Six mě vypekl


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
92 odpovědí na toto téma

#51 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 leden 2008 - 12:07:13

nenechte si paranoiu prilis prerust pres hlavu.....
Ja otvor prekryl kouskem cireho plexi a zacervenil je lihovou fixou..... funguje to OK, samozrejme plati jako u vsech okenkovych systemu- nevystavovat prilis svetlu, mam tam takova posuvna dvirka, vyrobena z jmenovky na dvere.(takovy stitek, do ktereho se zasouva papir se jmenem). Normalne jsem jej tam prisrouboval (dalsi vrtani) a zasouvam tam tenky plech....urcite to jde vyresit i elegantneji...

Takze to neprekombinovavejte, kdyz to funguje i jednodusejc.. a soustredte se vice na vlastni tvorbu...
K.
  • 0

#52 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 25 leden 2008 - 15:38:48

no tak se zeptej, až půjdeš zase okolo! kolik by to stálo a dodací lhůta orientačně
a pak mi dej vědět, protože já jinou alternativu na 6x6 s 50mm nemám
a jestli by ještě nevyvrtal tu díru na předsklopení zrcadla - to se pak dělá drátěnou spouští, co jsem zaslechl na síti
dííííík


-- mno zeptat se můžu, ale je otázka, co mi řekne.... dám vědět .)

Aretace IMHO netreba, neb posun ma nejakou pojistku proti zpetnemu chodu- zkuste bez filmu tocit tou casti, ktera se zaklesne zeshora do sivky filmu- pri pohybu cvaka a zpet nejde.
Vse co je treba vyrobit je ten dolni trn, kterym se bude otacet.....To ostatni je jen destrukce....:?)
Ale pokud to nekdo dokaze udelat na zakazku, tak do toho za prijatelnou cenu jdete.
K.


aretaci netřeba.... no to asi jenom v případě, kdyby se zeshora nevyndavalo to kolečko na přetáčení, ehm, které je právě spřažené s tou aretací. asi taknějak.... mi to bylo vysvětleno, že je potřeba udělat tu aretaci dole.


optám se na cenu a časovou náročnost.
včetně tej dirky a závitu na předsklopení zrcadla.
  • 0

#53 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 leden 2008 - 16:33:37

třeba to pak bude hromadná objednávka a celková sleva pro zdejší komunitu!
  • 0

#54 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 leden 2008 - 17:07:58

Posun lze bez problemu vyradit bez zruseni aretace. Ozubenych kolecek tam je nekolik, jde o to vyndat to spravne.
At to delaji jak umi, hlavne kdyz to funguje...
K.
  • 0

#55 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 leden 2008 - 13:01:11

Kdyby se povedlo ukecat rozumnou skupinovou slevu, tak se z neupravenýho sixe stane sběratelskej unikát.
  • 0

#56 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 leden 2008 - 09:39:05

To máte všichni problémy s převíjením? Mám dva sixy přes dva roky a zrovna převíjení funguje bezvadně. Na film se spolehlivě vejde 13 snímků. Pouze jednou se mi trochu překryly snímky a to jsem patrně v rychlosti založil film nakřivo -> snímky na negativu nebyly v rovině, ale odskákané o milimetr jako schody. Kamarád měl zase problémy s překrýváním a nakonec zjistil, že měl prohnutá zadní dvířka a mechanismus odměřování dřel. Narovnání dvířek problém odstranil. Bavil jsem se s panem Maštalířem u Škody a tem mi tvrdil, že se mechanismus sice občas může porouchat, ale jinak že za mýtus špatného převíjení filmu může špatné zakládání filmu. Já zakládám odpočátku podle jeho a rad a až na jednu jedinou vyjímku způsobenou mou chybou jsem neměl problém.

Jinak jsem se samozřejmě problémům nevyhnul. První tělo jsem koupil údajně seřízené (a byla na něm i nálepka servisu s půlroční zárukou). Od počátku vázly dlouhé časy. Po necelém roce se zasekl. Narazil jsem na výhodný inzerát a koupil další kus. Starý jsem rozebral a zjistil, že vypadla pružinka a dostala se mezi ozubená kolečka. Trochu jsem ji narovnal a vrátil na původní místo. Fotil jsem oběma kusy. Měl jsem podezření, že nesedí časy. Udělal jsem si jednoduchý pokus s bleskem (otevřel jsem zadní stěnu, místo filmu jsem dal matné sklo a blýskal si v komoře). Jeden měl 1/125 pomalejší než 1/60 a druhý skoro jako 1/250. Nový mi v mrazu zkazil půlku filmu, neb patrně zůstala otevřená jedna žaluzie. Odnesl jsem ho tedy ke Škodovi a po opravě fotím jenom s ním.

Moje zkušenosti tedy nejsou příliš povzbudivé, ale i tak stojím na straně psixe. Je to kvalitní středoformátový systém za pár korun. Bohužel s poruchovým nekvalitním tělem. Podle délky vlákna soudím, že i dost používaný. Možná by bylo dobré zavést novou rubriku "Tuning PSIXe" a tam řešit úpravy a vylepšení jako je zvýšení spolehlivosti a odolnosti, utlumení zrcátka, lepší matnice a dále by mohla obsahovat i osvětovou činnost týkající se správného zakládání filmu, seřizování časů závěrky, postupy čistění a mazání a tak ... :)

Neměl jsem v ruce žádný lepší středoformátový přístroj (SLR) než psix, ale nebýt nekvality těla, plně by mi psix vyhověl. Když pominu cenu tak ostatní přístroje mi připadají příliš velké a těžké u formátu 6x7, formát 6x4.5 zase malý (tedy formát ne těla). Možná by vedla cesta přes Arax nebo i Kijev 60, který by údajně měl být lepší. Nemáte zkušenosti?
  • 0

#57 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 27 leden 2008 - 09:59:58

Problemy s previjenim ma kazdy, kdo necha fotak chvili lezet.

Nekteri ho totiz nemaji jenom 2 roky, ale take vice nez 20 az 30 let. A po nekolika letech nepouzivani se muze stat ledacos - vyschne mazivo, vevnitr je primo neskutecny bordel a podobne.

Nejcastejnis pricinou chybneho previjeni je poskozeni previjeciho mechanismu. Je samozrejmne nutne vkladat film presne dle navodu (coz nekteri prezentuji jako nejakou tajnou fintu).

Mam Kiev 6C, Kiev 60, Pentacon Six, Praktisix a Exaktu 66.

Nejlepsi je jednoznacne Exakta 66 - ma vybornou velmi svetelnou matnici z Rolleie s temer 100% pokrytim.
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 leden 2008 - 10:39:15

Možná by bylo dobré zavést novou rubriku "Tuning PSIXe" a tam řešit úpravy a vylepšení jako je zvýšení spolehlivosti a odolnosti, utlumení zrcátka, lepší matnice a dále by mohla obsahovat i osvětovou činnost týkající se správného zakládání filmu, seřizování časů závěrky, postupy čistění a mazání a tak ... :)


"Ale děti, to přece není vůbec žádný problééém"

ZDE
  • 0

#59 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 leden 2008 - 11:01:06

kromě správného zakládání se ještě doporučuje správně natahovat. přesněji řečeno nedržet sixe tak, že svíráte tělo se zádama, což brzdí film, nejlépe držet za bajonet objektivu, a dále nepouštět natahovací páčku, ale pomalu se s ní vrátit do klidové polohy. na mého sixe to zatím platí, ale jsem skoro čerství uřivatel.

sklen: to co mi na sixovi vadí je právě nespolehlivost a tato malá blbuvzdornost. obávám se, že v tomto si asi člověk s Kievy a podobnými stroji mnoho nepomůže.
  • 0

#60 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 27 leden 2008 - 13:04:26

Pokud za podobny stroj povazujes i Exaktu 66, tak s tou si rozhodne pomuzes.

Krome naprosto super matnice (100% pokryti, nadherna svetelnost) jem problem s pretacenim nebo zaverkou jeste nevidel. Mark III ma dokonce i MLU.
  • 0

#61 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 16 březen 2008 - 21:04:32

tak jsem se byl poptat u pana Maštalíře u Škody, koli by tak mohlo stát to upravení sixe, aby se oddělilo převíjení, a říkal, že do dvou tisíc by se to mělo vejít, spíš tak patnáct set, možná méně. že to nemá odzkoušený a musel by taky nechat zakázkově udělat ty točítka a tak.... možná že kdyby se sebralo víc lidí a nechalo se udělat víc foťáků najednou, bylo by to levnější....
každopádně já do toho nejdu a organizovat to bohužel nemůžu z časových důvodů.
  • 0

#62 Myshak

Myshak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 březen 2008 - 16:50:56

Ja mam pre zmenu problem, ze mi druhu cast uzavierky nedotahuje do konca a ostavaju mi obcas cierne pasy na okraji filmu...Tiez ma prave prekvapilo zistenie, ze pri case 1/125s mi uzavierku len otvori ale neuzavrie vobec :)
Nevie niekto co s tym?

(Pentacona nastastie onedlho vymenim za Mamiyu tak to je len taka drobna vada...)
  • 0

#63 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 březen 2008 - 21:14:28

Ja mam pre zmenu problem, ze mi druhu cast uzavierky nedotahuje do konca a ostavaju mi obcas cierne pasy na okraji filmu...Tiez ma prave prekvapilo zistenie, ze pri case 1/125s mi uzavierku len otvori ale neuzavrie vobec :lol:
Nevie niekto co s tym?

(Pentacona nastastie onedlho vymenim za Mamiyu tak to je len taka drobna vada...)


Vím, co s tím! Nech si to opravit... :)
  • 0

#64 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 19 březen 2008 - 00:54:28

Mno..pokud ti nejde o skla(ty jsou jedinou, i když zásadní devizou tohoto systému), vyhodit nejlepší:) A to mluvím jako bývalý majitel bezporuchového stroje.
  • 0

#65 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 březen 2008 - 07:48:03

Taky mi zaverka nedovirala..... otevrel jsem kryt, a promazal mechanismus zaverky vpravo od sachty. Jeden z elementu na osicce se v zaveru expozice zasunuje pod jakesi pero a tam mi to patrne drhlo. Od te doby tento problem nemam.
kdybych nemel uz doma 6x9, urcite bych telo vymenil za spolehlivejsi (Mamyia, Bronica). Takto si drzim P6 jen proto, ze s nim muzu fotit i v chumelenici ci desti a nebojim se, ze by se nachladil ci umrel.

KarelJ
  • 0

#66 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 červen 2008 - 20:24:26

six po servisu a 50/4 mc na
paladixu
čtverci zdar!
  • 0

#67 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 červen 2008 - 11:44:09

co jsem mel sixe, tak me vypekl 2x.

Poprve se mi roztrhla zaverka (coz neni typicka sixovska vec a muze se stat asi cemukoliv :) ). Proste jsem natahoval a najednou skub, delalo to vcelku zajimavy efekt - dira nebyla moc velka.
Opravil mi to pan Mastalir st. u Skody cca za 1200, dal tam fungl novou zaverku.Hned po prvnim filmu se mi zacal prekryvat film, resp kdyz jsem byl na 20tem policku, tak mi to prislo divne, a film vyvolal. Vse bylo na 1 snimku prekryte. Tak jsem to odnesl zpet a pan Mastalir rekl ze je to pruzinka, za tyden jsem byl zpet a oprava byla zadarmo. Pak to bylo uz v pohode.

Celkem vzato 5 let v pohode, pak ta zaverka a pak zase 5 let v pohode.Dneska uz sixe nemam, obcas se mi po nem styska - je to spis takova nostalgie, ale six je pro zacatek i seriozni praci fajn. Chce to mit jen trochu stesti..
  • 0

#68 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 červen 2008 - 20:11:18

co jsem mel sixe, tak me vypekl 2x.

Poprve se mi roztrhla zaverka (coz neni typicka sixovska vec a muze se stat asi cemukoliv :) ). Proste jsem natahoval a najednou skub, delalo to vcelku zajimavy efekt - dira nebyla moc velka.
Opravil mi to pan Mastalir st. u Skody cca za 1200, dal tam fungl novou zaverku.Hned po prvnim filmu se mi zacal prekryvat film, resp kdyz jsem byl na 20tem policku, tak mi to prislo divne, a film vyvolal. Vse bylo na 1 snimku prekryte. Tak jsem to odnesl zpet a pan Mastalir rekl ze je to pruzinka, za tyden jsem byl zpet a oprava byla zadarmo. Pak to bylo uz v pohode.

Celkem vzato 5 let v pohode, pak ta zaverka a pak zase 5 let v pohode.Dneska uz sixe nemam, obcas se mi po nem styska - je to spis takova nostalgie, ale six je pro zacatek i seriozni praci fajn. Chce to mit jen trochu stesti..


Zajímavé. Dával jsem Sixe panu Maštalířovi na seřízení časů (1/125 byla ve skutečnosti asi 1/250) a po opravě mi také začalo překrývání snímků. Do té doby byl posun filmu bezvadný. Další postup byl opět shodný a sice bezplatná oprava a nějaká poznámka o prasklé (podle mě spíše vypadlé) pružince. Tato závada se projevovala tak, že při návratu natahovací páčky bylo možné otáčet navíjecí cívkou zpět (napnutý film se tedy po natažení mohl poněkud vrátit zpět a udělat tak překryvy). Od druhé opravy vše v pořádku.
  • 0

#69 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 23 červen 2008 - 23:09:23

Osobne bych byl pro to, aby jste psali ne jen casovy udaj, ale i pocet nafocenych sfitku (aspon radove) - je to objektivneji vypovidajici udaj. On totiz sikz, lezici treba rok ladem, ma tendenci "zatuhnout".

Udajne mu pry svedci obcasne procvakani treba jen tak naprazdno.
  • 0

#70 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 červen 2008 - 08:56:18

Používal jsem dva aparáty Pentacon-Six TL asi 12 let. Objektivy 50, 65, 80, 120, 180 mm. Tenkrát velký výběr nebyl a také jsem neměl dost peněz na nějaký aparát z Tuzexu nebo z Řempa.

Aparát měl konstrukční nedostatky a v NDR nebyla žádná vůle je odstranit, i když by to šlo. Především choulostivé převíjení a ne zcela jednoznačné zakládání filmu - bylo s tím potřeba zacházet s citem a naučit se film zakládat. Vnitřek aparátu byl lesklý, v Druoptě to vylepovali sametovým papírem, pak bylo všechno v pořádku. Obraz v hledáčku, především v hranolu byl dost malý, s fresnelkou se mi u širokoúhlých objektivů neostřilo dobře. Měření v hranolu se mi moc nezdálo, používal jsem raději ruční Sekonic.

Přesto: aparát mě nikdy nevypekl. Nikdy nepřestal fungovat. Nikdy se mi nepřekrývaly obrázky. Používal jsem foťák tenkrát ještě k výdělečné činnosti a osvědčil se mi. Aparáty jsem ale nechával občas (asi 4x za těch 12 let) odborně vyčistit a seřídit, i když fungovaly.

Pak jsem to všechno levně prodal, ale nový majitel měl problémy s převíjením, sám se v tom šťoural, pak to svěřil nějakému kamarádovi, pak už se s tím nedalo dělat nic, prodal to na součástky. Bylo mi těch foťáků trochu líto.

Dneska fotografuju Bronikou na svitkový film a Canonem digitálně. je to něco zcela jiného ale na P-Six docela rád vzpomínám.
  • 0

#71 Saky

Saky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 červen 2008 - 09:27:19

Kdyz uz se tu tak rozjela sbirka popisu koho kdy jak Six vypekl - mne v zime bez jedineho slova rozlouceni opustily casy jine nez (aspon odhaduju) 1/125...at nastavim co nastavim, Six s foti porad jednim casem. Mam jeste druhe telo, takze jsem opravu neresil...
  • 0

#72 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 červen 2008 - 14:54:17

Musíte ale uvážit že jsou to foťáky desítky let staré, za hranicí předpokládané životnosti. Pokud si kupuju starý foťák, třeba od renomované značky, uvědomuju si že mi může několik let dobře sloužit, ale možná že po pár nataženích závěrky skončí jako neopravitelný exponát na poličce. Tomu taky musí odpovídat cena.

Kolega, fotograf z povolání a teď už penzista, má dva Hasselblady 500C s objektivy 38 až 250 mm, myslel že už mu vydrží do konce života, na současné už jenom amatérské fotografování. Jenže u krásných starých objektivů s vynikající optikou, těch původních stříbrných, se Synchro Compury s ukazatelem hloubky ostrosti, mu postupně odcházejí závěrky a nikdo mu je už neopraví.

To je větší neštěstí, než porouchaný P-Six za pár stovek.
  • 0

#73 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červen 2008 - 21:40:25

...at nastavim co nastavim, Six s foti porad jednim casem. Mam jeste druhe telo, takze jsem opravu neresil...


Naopak res to ted! "dvoutelovy system" P-sixu je osvedcene reseni. Zatimco jedno telo je v oprave, druhe pracuje a naopak.
Mne se uprimne receno stalo to same, ale nejakym zazrakem se to podarilo odstranit po sundani krytu a masazi zaverky bez jejiho rozebirani. Proste to zacalo chodit. Muj Psix-kastrat (viz nekde vyse zminovane upravy) to snasi, jinak bych neodborne vrtani nedoporucil.
KarelJ
  • 0

#74 Saky

Saky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 červen 2008 - 11:06:30

...at nastavim co nastavim, Six s foti porad jednim casem. Mam jeste druhe telo, takze jsem opravu neresil...


Naopak res to ted! "dvoutelovy system" P-sixu je osvedcene reseni. Zatimco jedno telo je v oprave, druhe pracuje a naopak.
KarelJ


Mozna to zkusim postourat, ale davat to do opravy se mi moc nechce...sice to byl darovany kun , tudiz zadarmo (takze jsem na zuby moc nehledel), ale asi tomu odpovidal i stav, protoze mi vydrzel asi 10 svitku a smitec. Takze spis budu pouzivat to druhe telo do "roztrhani" a pak poridim neco spolehlivejsiho...ale je pravda, ze Six ma takovou krasnou auru nostalgie...zvlast kdyz slouzi jako vsup do sveta SF.
  • 0

#75 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 26 červen 2008 - 11:12:42

ted o vikendu jsem Sixikem po dvou letech prohnal dva svitky a vse v poradku. mam dokonce 13.5 snimku, mezery stejne a hlavne mensi nez na M645 (to mne dost prudi...na 6x6 mam 13 snimku a na daleko mensi 6x4.5 jen 15...). Sam se divim ze se nic nestalo bo jsem pouzival zakazane, opovrzenihodne ohnisko 18 (cm)
  • 0

#76 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 červenec 2008 - 23:07:52

Možná by to pro někoho mohlo bejt zajímavý - nějakej servisní manuál na Sixe mám na svejch stránkách. Trochu jsem teď dělal pořádek v archivu, tak jsem na něj narazil...
  • 0

#77 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 14 srpen 2008 - 19:01:17

mám problém se spouští
jednou - po jejím zaaretování/odaretování - jsem nemohl spoušť stlačit
působilo to, jako kdyby byla stále zaaretovaná
nakonec jsem musel pár snímků střelit pomocí kancelářské sponky (místo drátěné spouště).. normálně to šlo
pak jsem zjistil, že je nějak bloklý knoflík spouště a to tak, že se s ním dá otáčet (360°?) s tím, že stisknout lze jen při určité poloze natočení (tak nějak uprostřed).
nevíte někdo?
asi bych měl spoušť demontovat, ale podle servisního manuálu jsem to jaxi nepobral.
díky
  • 0

#78 Vladimír Milata

Vladimír Milata

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 44

Publikováno 15 srpen 2008 - 12:49:21

Pravda je taky taková, a o tom se téměř nikdo nezminil, že skla na Psixe nemají pro svůj bokeh obdoby - myslím ta poslední s MC vrstvami - mám je téměř všechny a sklo 120 mm je boží...a nenahraditelné... :twisted:
snímky z Psixe poznám dnes na webových galeriích už z náhledu...prostě něco nezaměnitelného....tělíčko samo zlobí, ale umí být hodné za pár kaček...navíc, kdykoliv odcházím z práce, tak otevřu šuplík a natáhnu a cvak....pro ten pocit, zvuk závěrky a taky aby nezapomněl, že žije....
  • 0

#79 Ravila

Ravila

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2008 - 23:21:56

Možná by to pro někoho mohlo bejt zajímavý - nějakej servisní manuál na Sixe mám na svejch stránkách. Trochu jsem teď dělal pořádek v archivu, tak jsem na něj narazil...



Děkuji , děkuji , děkuji :D tohle jsem hledal
  • 0

#80 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 říjen 2008 - 15:41:57

pro přátele čtvercově pojaté pomsty východoněmeckého lidu je na aukru úhlovej hledáček
odkaz
já už mám :lol:
  • 0

#81 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 21 říjen 2008 - 16:03:57

Pravda je taky taková, a o tom se téměř nikdo nezminil, že skla na Psixe nemají pro svůj bokeh obdoby - myslím ta poslední s MC vrstvami - mám je téměř všechny a sklo 120 mm je boží...a nenahraditelné... :lol:
snímky z Psixe poznám dnes na webových galeriích už z náhledu...prostě něco nezaměnitelného....tělíčko samo zlobí, ale umí být hodné za pár kaček...navíc, kdykoliv odcházím z práce, tak otevřu šuplík a natáhnu a cvak....pro ten pocit, zvuk závěrky a taky aby nezapomněl, že žije....


Á, budoucnost patří aluminiu, nemýlím-li se. :lol: Zdravím Vás, jak slouží 35/2?
Jinak se skly na Psix vám musím dát za pravdu. Nedávno jsem se prohraboval v archivku a byl jsem nucen konstatovat, že nejbrilantnější negativy co jsem kdy pořídil byly exponovány skrz Flektogon 50/4. Žel se mi pak před lety díky vadnému šroubu na stativové noze zřítil se sixem přímo na dlažbu :lol:
  • 0

#82 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 říjen 2008 - 17:02:06

A není příhodnější opatřiti tento východoněmecký vergl šachtou?
  • 0

#83 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 21 říjen 2008 - 17:07:31

A není příhodnější opatřiti tento východoněmecký vergl šachtou?


Šachta jest mělká, na slunci do ní dosti fouká světlo, viděti jest poté začasté nic než prd. V tom bych tedy u onoho Honeckerova periskopu spatřoval výhodu. Rovněž ostření s ním bude asi přesnější.
  • 0

#84 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 říjen 2008 - 17:25:38

A není příhodnější opatřiti tento východoněmecký vergl šachtou?


Lépe než šachtou je dobré jej opatřiti lupovým nástavcem, co se nasadí přímo na tělo. Bez hranolu. Zde je to pod označením C309-26 - The Pentacon Six magnifier head.
  • 0

#85 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 říjen 2008 - 18:33:07

No, pánové, je třeba přiznat, že Vaše argumenty nepostrádají logiky. Budu muset sixe zase provětrat, abych si plně uvědomil, jak hrozná ta šachta je!
  • 0

#86 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 říjen 2008 - 08:58:26

A není příhodnější opatřiti tento východoněmecký vergl šachtou?


Lépe než šachtou je dobré jej opatřiti lupovým nástavcem, co se nasadí přímo na tělo. Bez hranolu. Zde je to pod označením C309-26 - The Pentacon Six magnifier head.

viděl někdo tento nástavec?
koupím! i když s NÍM skoro nefotím...
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 říjen 2008 - 09:00:57

Čas od času na Aukru bývá. I u Škody. Ale co jsem tak koukal, tak většinou kolem 1000-1200,-.
  • 0

#88 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 říjen 2008 - 09:03:54

Resp. já ho viděl. Tedy, já ho používám k plné spokojenosti. Standardní šachtu nemám a v TTL hranolu je tma, zvlášť s 50/4. Ani si už ostření bez té lupy neumí představit. Např. při práci s 180/2.8 je to velmi dobrý pomocník.
  • 0

#89 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 říjen 2008 - 09:19:08

aha
cenu bych akceptoval, zvlášť, když bych pak nabídl k prodeji ten klasický úhlový nástavec, co já vím se pohybuje tak 600-1500, záleží jak se zadaří prodejci i kupci - každému ovšem jiným směrem...
  • 0

#90 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 22 říjen 2008 - 10:18:53

jopla, já ho mám, ten lupovej nástavec.... naprostá paráda.
http://www.volny.cz/.../ismo_p6_01.jpg
tu je vidět
1200,- u škody
  • 0

#91 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 25 říjen 2008 - 11:07:49

Nemáte někdo prosím sixe na ND? potřebuju tlačítko spouště.. (vyšroubované i s tím aretačním šroubem..) no zkrátka to, co se dá vyšroubovat v jednom kuse.

Vložený obrázek
  • 0

#92 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 říjen 2008 - 20:31:43

Resp. já ho viděl. Tedy, já ho používám k plné spokojenosti. Standardní šachtu nemám a v TTL hranolu je tma, zvlášť s 50/4. Ani si už ostření bez té lupy neumí představit. Např. při práci s 180/2.8 je to velmi dobrý pomocník.


ták už mám, z původní ceny, co mi nabídl zdejší obchodník jsem srazil "bazarní" mluvou 30% , zaplatil a odešel
pěkné koukání to je, stav kusu v orig. krabičce: 1A/B
úhlový hledáček budu nabízet k prodeji, tato pomůcka v brašně postačí
  • 0

#93 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 říjen 2008 - 20:42:47

Resp. já ho viděl. Tedy, já ho používám k plné spokojenosti. Standardní šachtu nemám a v TTL hranolu je tma, zvlášť s 50/4. Ani si už ostření bez té lupy neumí představit. Např. při práci s 180/2.8 je to velmi dobrý pomocník.


ták už mám, z původní ceny, co mi nabídl zdejší obchodník jsem srazil "bazarní" mluvou 30% , zaplatil a odešel
pěkné koukání to je, stav kusu v orig. krabičce: 1A/B
úhlový hledáček budu nabízet k prodeji, tato pomůcka v brašně postačí


Vida! :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních