Přejít na obsah


Fotka

fotopapíry Adox


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 TomV

TomV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2007 - 11:09:29

Tak mi konečně dorazily z Německa výše uvedené. S kamarádem je otestujeme a pokud se splní naše očekávání bude mít AGFA Multicontrast Clasic důstojného nástupce. Budu se snažit prosadit je do prodeje i v Česku, uvidíme jak dopadnou testy. Po debaklu s Kentmere jsem malinko skeptický ale snad tentokrát budeme mít štěstí. Sv. Halogenide stůj při nás. :wink:
  • 0

#2 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 duben 2007 - 11:24:27

Tak mi konečně dorazily z Německa výše uvedené. S kamarádem je otestujeme a pokud se splní naše očekávání bude mít AGFA Multicontrast Clasic důstojného nástupce. Budu se snažit prosadit je do prodeje i v Česku, uvidíme jak dopadnou testy. Po debaklu s Kentmere jsem malinko skeptický ale snad tentokrát budeme mít štěstí. Sv. Halogenide stůj při nás. :wink:


Také jsem o objednávce uvažoval, tak jsem na výsledky vaší zkoušky zvědav.
  • 0

#3 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 duben 2007 - 11:43:38

určitě dej vědět a pokud by testy byly vobsáhlejší možná by i článeček nebyl na škodu ...
  • 0

#4 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 duben 2007 - 11:48:12

Taky se hlásím, neboť u Agfy se dno blíží.

Dotaz: debakl s Kentmere = neschopnost dosáhnout tvrdých gradací, nebo něco jiného?
  • 0

#5 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 12 duben 2007 - 12:35:31

Zrovna mam v supleti na zkousku 20 Kentmérů, necham se prekvapit...
Kazdopadne stojim ve fronte na info :wink:
  • 0

#6 TomV

TomV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 duben 2007 - 09:23:23

Taky se hlásím, neboť u Agfy se dno blíží.

Dotaz: debakl s Kentmere = neschopnost dosáhnout tvrdých gradací, nebo něco jiného?


Jo to taky, dále šílená kinetika vyvolávání, podle všeho jsou Kentmere Baryt dopovány aditivy podobne jako RC papíry takže nejdou použít takové fígle jako lokální nahřátí emulze nebo použití koncentrované vývojky, v podstetě zanedbatelné reakce na zmenu gradačních filtrů atd.atd.atd
  • 0

#7 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 duben 2007 - 10:42:02

v podstetě zanedbatelné reakce na zmenu gradačních filtrů atd.atd.atd


V tomto bodě nemohu souhlasit. V rozsahu kontrastních filtrů 00-3,5 pracují Kentmery normálně, nezvládají jen tvrdší gradace. A pokud jde o bělost podložky, lesk a obecně vzhled povrchu po vypnutí, tak jsou určitě nejlepší z toho, co se u nás prodává.

Samozřejmě pokud má člověk trochu míň kryté negativy (třeba kvůli vyrovnávacími volání negativů), tak jsou Kentmery úplně napytel. Poměrně slušně se mi na ně ale dělaly snímky kontrastní.

V kažédm případě - sem se zkušestmi s Adoxy!
  • 0

#8 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 květen 2007 - 16:51:53

Můžu se zeptat, kde jste ty papíry Adox koupili?
  • 0

#9 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 listopad 2008 - 13:05:32

Tak jak dopadly testy?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 listopad 2008 - 13:09:02

Tak jak dopadly testy?


Hledej v tomhle vlákně.
  • 0

#11 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 13 listopad 2008 - 00:33:44

u Fomaspeedu 312 N mám neskutečnej problém s tim, že se papír při delšim máčení kroutí (to to mam vyvíjet minutu, ustalovat dvě a prát tři? ani omylem, takovou chemii nemam - Kodak Selectol Soft, TF-2 - a kupovat LQN nebudu, pze je to hrozná sračka)...
dělá tohle i ten EasyPrint 312?
cenou je to podobný, takže neřešim, ale kdyby se to tak blbě nekroutilo, byl bych jenom rád.... a teda to bych si je vlastně i koupil. potřebuju jich tak 50 kusů na kontakty, 24x30 žejo.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 listopad 2008 - 08:23:25

u Fomaspeedu 312 N mám neskutečnej problém s tim, že se papír při delšim máčení kroutí (to to mam vyvíjet minutu, ustalovat dvě a prát tři? ani omylem, takovou chemii nemam - Kodak Selectol Soft, TF-2 - a kupovat LQN nebudu, pze je to hrozná sračka)...
dělá tohle i ten EasyPrint 312?
cenou je to podobný, takže neřešim, ale kdyby se to tak blbě nekroutilo, byl bych jenom rád.... a teda to bych si je vlastně i koupil. potřebuju jich tak 50 kusů na kontakty, 24x30 žejo.


Co jsem na ty zmíněné Fomaspeedy dělal, kroucení jsem nezaznamenal. A říct, že je LQN "hrozná sračka"? :wink: Viděl jsem zvětšeniny od Jendy1250 dělané ve zmíněné vývojce a rozhodně nemůžu říct, že by jim něco chybělo.
  • 0

#13 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 13 listopad 2008 - 08:56:47

Taky bych v LQN neviděl nějakej problém. Je spousta zajímavějších vývojek, vo tom asi žádná, ale jinak nevim proč ji takhle dehonestovat. Onehdá jsem ji třeba zkoušel v kombinaci s Fomatonama kde táhne mírně do nazelenala a nemůžu říct že by byl výsledek nějak sračkoidní (a když tak za to určitě nemohla vývojka :wink: ;) )
Čistě vobecně lze myslím říct, že bych s podobnejma striktníma odsudkama byl dost opatrnej ;)
  • 0

#14 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 13 listopad 2008 - 09:13:17

mám trochu víc kontrastní negativy a s LQN na ty papíry nedostanu, co potřebuju. už jsem to zkoušel. především v kombinaci s fomaspeedama je to tonálně takový .... prostě bída. všechno imho.
vyvolávám 3 minuty v Kodak Selectol Soft
přerušim opláchnutim ve vodě (5 sec?)
ustaluju 3 minuty v zásaditý TF-2
peru 5 minut ve vodě....
a stejně se ty zmetky 24*30 cm kroutěj. ne tak moc, ale růžky jdou prostě nahoru. hrozný.
už jsem to tady někde jinde psal a bylo mi řečeno, že je to tím, že je asi dlouho močim ve vodě.

jenom mi jde o to, jestli tohle ty FinePrinty dělaj taky (jestli se kroutěj).

nic jinýho mě nezajímá.
ani LQN (pze si nebudu kupovat pozitivní vývojku maje ve skříni chemikálie asi za 5 tisíc)
  • 0

#15 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 13 listopad 2008 - 13:20:08

Lukas 87: RC papír Easy Print 311/312 (nikoliv Fine Print - ten je brytovej) je vysloveně pověstný tím, že se nekroutí. Dalo by se říct, že je jako prkno :oops:
  • 0

#16 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 listopad 2008 - 13:50:58

sama FOma tuším uvádí, že RC stačí prát minutu, jinak se začnout rozlézat rožky.

ps: není lepší než mrháním energie na RC začít dělat baryty? :oops:
  • 0

#17 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 13 listopad 2008 - 15:05:18

Lukas 87: RC papír Easy Print 311/312 (nikoliv Fine Print - ten je brytovej) je vysloveně pověstný tím, že se nekroutí. Dalo by se říct, že je jako prkno :oops:


jo, super, hned večer napíšu objednávku. sem to poplet, platí to z prvního postu, tedy EasyPrint 312 je to, co mě zajímá.
díky

btw MCP 312 jsou na tom podobně s tím neohýbáním se, doufám. ?


ps: není lepší než mrháním energie na RC začít dělat baryty?


hm, ne. potřebuju to na kontakty. na náhled obsahu filmu....
  • 0

#18 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 13 listopad 2008 - 16:35:18

MCP jsou na tom také lépe než Fomaspeedy, ale maličko horší než Easy Printy. Ovšem mluvím o tom kroucení! Jinak je to opravdu špičkový papír. Teď kupříkladu jsem se o něm bavil s panem doktorem Danešem a říkal, že je s MCP hodně spokojený a co se týče zčernání, tak si ho proměřil a tenhle papír na trhu určitě nemá konkurenci (vyjma barevných materiálů) a třeba takový Ilford strčí hravě do kapsy. Myslím, že lepší kritiku od takového odborníka jsem si nemohl přát :oops:
  • 0

#19 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 13 listopad 2008 - 20:37:37

příjemná zpráva.
uvažuju o MCP 312 od tý doby, co jsem měl možnost vidět zvětšeniny Tomáše Szépeho (http://www.fstop.cz/e/szepe/) na vlastní oči.
posadil jsem se z toho hloubějc do židle. a sry za reklamu :oops:
  • 0

#20 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 13 listopad 2008 - 21:26:40

btw....
"Objednávku se podařilo odeslat,
ale e-shop, z něhož jste objednávku právě odeslali, zřejmě není umístěn na internetu, ale pouze na Vašem počítači nebo CD. Proto nemůže být zobrazena standardní stránka e-shopu, s poděkováním za Vaši objednávku."
to je nějaký špatný žert, že ano?
  • 0

#21 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 14 listopad 2008 - 08:20:04

Cože? To jsem ještě neslyšel! Zkusil jsem si rychle něco objednat, ale nic takového se mi nezobrazilo, tak nevím...
Stalo se něco podobného i někomu jinému?

Nicméně objednávka dorazila v pořádku.
  • 0

#22 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 14 listopad 2008 - 11:58:47

Cože? To jsem ještě neslyšel! Zkusil jsem si rychle něco objednat, ale nic takového se mi nezobrazilo, tak nevím...
Stalo se něco podobného i někomu jinému?

Nicméně objednávka dorazila v pořádku.


Nestalo, nestalo, vše fungovalo ok. Jen teda, když už je tu řeč o tom objednávání, rád bych se zeptal, jak to vypadá s Atomalem. Jsem v očekávání již druhý měsíc a zásoby se tenčí 8-O Je-li jakáž naděje? :-P
  • 0

#23 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 14 listopad 2008 - 13:12:23

No jestli je to ta objednávka 6ks z Královýho Hradce z 11. října, tak čekám až dorazí balík z Německa. Otázkou je, kdy to bude a co příjde 8-O

Naposledy mi z části přišlo jiné zboží než jsem objednal a zaplatil! Fotoimpex se k reklamaci postavil čelem: zboží, co jsem nechtěl, jsem jim zaslal (na své náklady) zpět a co chybělo, to mi tedy dopošlou (samozřejmě že poštovné a balné si zase uhradím já).

Co se týká termínu dodávky, teprve v úterý mi přišla proformafaktura, takže teď bude tak 2 týdny trvat, než platba dorazí přes Holandsko do Německa a když zareagují ve Fotoimpexu hned, tak ještě dobrý týden poputuje zboží s DHL ke mě.

Omlouvám se, ale objednávám 1x v měsíci (konec měsíce). Když obdržím objednávku ihned poté, trvá to bohužel velmi dlouho. Měsíc, než to objednám a další měsíc, než zboží dorazí z německa.

Jsme pro němce absolutně nezajímavý zákazník (objednávám třeba 1ks kinofilmu určitého typu, a takových "jednokusových" položek mám v objednávce většinu) Doufám, že brzy budou ty MCC a bude o ně zájem, protože jinak nevím jakou bude mít ten můj dovoz budoucnost!

Ještě zpět k očekávanému zboží - už teď vím, že nedorazí:
CHS 100 v kinofilmu
CHS 50 4x5" a CHS 100 8x10"
Fine Print Vario Classic 50x60
Fine Print Nuance Warmtone 18x24
Tedy skoro polovina objednaného zboží! (takřka celá produkce těchto materiálů jde do USA a na Evropu zbývají pouze nekontinuální dodávky)

Doporučuji vytvořit si nějakou zásobu a doobjednávat s předstihem.

Tedy jakmile zboží dorazí, pošlu ho obratem do Hradce
  • 0

#24 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 14 listopad 2008 - 13:22:26

OK, díky za informaci. Setrvám v očekávání...
  • 0

#25 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 14 listopad 2008 - 14:16:41

... Jsem v očekávání již druhý měsíc a zásoby se tenčí :-P Je-li jakáž naděje? :)


Těch pět litrů už došlo? To je slušná spotřeba 8-O - jinak ještě tu mám...
  • 0

#26 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 14 listopad 2008 - 14:32:58

Tedy skoro polovina objednaného zboží! (takřka celá produkce těchto materiálů jde do USA a na Evropu zbývají pouze nekontinuální dodávky)

hm, z toho je mi trochu smutno :-P
asi budu muset zavčas udělat objednávku 8-O
  • 0

#27 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 14 listopad 2008 - 14:33:24


... Jsem v očekávání již druhý měsíc a zásoby se tenčí :? Je-li jakáž naděje? :)


Těch pět litrů už došlo? To je slušná spotřeba :) - jinak ještě tu mám...


Jo jo už jsou fuč. Vono jich bylo spíš 4 a hlavně teda přiznávám, že jsem s tím nenakládal zrovna 2x efektivně. Příště mi budeš muset napařit větší cenu, abych trochu šetřil :-P
Jestli ještě distribuuješ, bral bych hned, ale nedostanu se v nejbližší době do Prahy.
Ale to jsem trochu OT 8-O
  • 0

#28 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 15 listopad 2008 - 12:38:50

Ještě zpět k očekávanému zboží - už teď vím, že nedorazí:

Fine Print Nuance Warmtone 18x24


:D :-) 8-)
  • 0

#29 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 listopad 2008 - 15:44:34


Ještě zpět k očekávanému zboží - už teď vím, že nedorazí:

Fine Print Nuance Warmtone 18x24


:D :-) 8-)


i ty brute - ty taky bratře? :( :( :(
  • 0

#30 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 12 prosinec 2008 - 17:48:43

Jistě si někteří všimli, že Škoda začal prodávat sortiment ADOX. Zatím jsem u něj viděl hlavně papíry a filmy. Na dotaz, zda to bude nyní běžně na pultu zněla odpověď: ano. Mají RC i baryt. Filmy jsem viděl minimálně CHM125. Ceny se mi zdáli dost slušné asi na úrovni Fomy - snad teda nekecám.
  • 0

#31 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 12 prosinec 2008 - 17:50:21

A teď proč to píšu. Bylo příjemné vidět, že není pouze trend sortiment pro ČB zužovat ale i rozšiřovat.
  • 0

#32 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 12 prosinec 2008 - 18:37:30

A teď proč to píšu. Bylo příjemné vidět, že není pouze trend sortiment pro ČB zužovat ale i rozšiřovat.


To je fakt, ve Photolife shopu mají celou nabídků papírů Kentmere.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních