Přejít na obsah


Fotka

Rozmístění temnokomorníků v zemi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 duben 2007 - 21:59:46

A nechechtejte se.
Kdyby tak někdo udělal takovou elektronickou mapku - i se Slovenskem, pochopitelně, do který by se daly vsadit navigační údaje každého, černobíle pracujícího, fotografického pracovníka. Pak si to rozbalím a hned uvidím, kolik nás je a ve kterém kraji se temným komorám daří víc a kde míň.
  • 0

#2 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 duben 2007 - 22:01:46

???DANY???
:lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

#3 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 duben 2007 - 22:04:59

A nechechtejte se.
Kdyby tak někdo udělal takovou elektronickou mapku - i se Slovenskem, pochopitelně, do který by se daly vsadit navigační údaje každého, černobíle pracujícího, fotografického pracovníka. Pak si to rozbalím a hned uvidím, kolik nás je a ve kterém kraji se temným komorám daří víc a kde míň.



kurňa, co furt máte proti barvě? Patřím sem, když dělám jen RA4 nebo ne? :lol:
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 duben 2007 - 22:15:29

Tak jo, komora, jako komora - jen se teda zvýrazní - že není černobílá, navrhuju tři ikony - čb, barevník, čb-barevník - tedy obojetník...
  • 0

#5 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 duben 2007 - 22:16:26

OK, teď se mi bude usínat snadněji :lol:
  • 0

#6 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 duben 2007 - 22:17:07

jestli to jirif děláš :? potmě, tak seš náš :lol:
  • 0

#7 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 duben 2007 - 22:25:00

jo jo, oproti mě si s tím vaším červeným světlem temnokomorníci říkat nemůžete :lol:)
  • 0

#8 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 duben 2007 - 08:54:34

Já jsem pro Radimův návrh. Mohli bychom tak sledovat rozvoj temnic v jednotlivých krajích, aby nám to někde nezaostávalo (kdyžtak tam pošleme věrozvěsty s misijním kufříkovým zvětšovákem a černým stanem, kteří ponesou osvětu do těch zanedbaných končin).

...a není náhodou, že v Královém Hradci jsou tři stálé temnice nápadně blízko sebe v tzv. hradeckém trojúhelníku. V tomto geometrickém útvaru pravidelně mizí manželkám jejich mužové v temných kobkách a objevují se až po několika hodinách, pokecaní od nebezpečných žíravin, ale se šťastným výrazem ve tváři.
  • 0

#9 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 23 duben 2007 - 12:01:06

Nebo s ještě šťastnějším pocitem ve tváři, když se náhodou přijde podívat kamarádka, jak se v tý komoře vlastně pracuje.
  • 0

#10 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 duben 2007 - 13:20:35

Já jsem pro Radimův návrh. Mohli bychom tak sledovat rozvoj temnic v jednotlivých krajích, aby nám to někde nezaostávalo (kdyžtak tam pošleme věrozvěsty s misijním kufříkovým zvětšovákem a černým stanem, kteří ponesou osvětu do těch zanedbaných končin).

Navrhuji případným misionářům zakoupiti zvětšovací přístroje včas, alébrž Meopta s výrobou zvětšováků údajně končí! :lol:
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2007 - 14:54:10

Já bych to tak zle neviděl, s těma zvětšovákama. Klidně postačí nějaký starší funkční. Nově získanej temnokomorník by stejně nechtěl zaplatit tu pálku, co nový zvětšováky stojej(stály). Rád poskytnu 2ks opemusů ze svých zásob pro tuto bohulibou činnost.

Co se týče mapy - nevím, nevím. Když se kouknu na seznam registrovaných uživatelů, zjistím, že valná část ani nemá vyplněnou kolonku "bydliště", takže by to byla spíše ve finále mapa aktivních přispěvovatelů zde ve fóru. Jinak samotný hodnotím samozřejmě kladně.
  • 0

#12 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 duben 2007 - 15:10:34

jo hradeckej trojhelník to je síla :lol:
  • 0

#13 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 duben 2007 - 16:08:14

A jestli to neudělá nikdo elektronicky, já teda ne, tak by se dala koupit mapa - z misijních peněz, tato nalepit na desku, v určených místech vyvrtat a osadit diodama. Pak se to rozsvítí a vyfotí. Nářadí holt bude v pohotovosti a když někdo přibude, tak ho tam přivrtáme. Předpokládám u každýho přiznání přibližnýho bydliště - to je podmínka.
  • 0

#14 ok2mtv

ok2mtv

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2007 - 19:11:26

ONLY B&W - Opemus 5 + Meochrom 2 + Anaret S2,8/50

Loc:
49°47'24.44"N
18°9'40.94"E

de ok2mtv
8O
  • 0

#15 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 duben 2007 - 19:56:05

ta diódová mapa to zní ještě celkem analogově, ale ty džípíeskový souřadnice ... nevim, nevim kolego :D - vítej
  • 0

#16 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 23 duben 2007 - 21:14:09

Džípí........co? Tomu nerozumím. Tož já bývam skorem na pasekách, v údolí, ale na kopci, od Zlína přes jeden hrb a od Vizovic přes dva. Pasů sa tu ovce, chlapi békajů když jdů z hospody. Henkaj za kopcem tu onehdá nějaké ogara, kterému sa říkalo Čuba, rozjížďal ve Slušovicách takovů tu farmu, co se tam pak lidi sjížďali jak pominutí z celej širokej vlasti a utrácali tu ty peníze co vyhňapali v Čechách ve fabrice..........

Tož zní jako určení místa líp, nééééééé?

Kraken
  • 0

#17 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 duben 2007 - 21:19:08

ta diódová mapa to zní ještě celkem analogově, ale ty džípíeskový souřadnice ... nevim, nevim kolego :) - vítej


No, echtovní černokomornická mapa by měla mít v místech temnic Křižíkovy obloukovky...v krajním případě elektronky... :D
  • 0

#18 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 23 duben 2007 - 21:22:43

"džípíeskový souřadnice" GPS....Gde Pi*i Som.... inak ta mapa je super napad..ked bude nejaky temnokomornik na dlhej vyprave, otvori mapu a hned bude vediet, kam sa obrat, ak chce vyvolat svoje cenne filmy... :D :) :?
  • 0

#19 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 duben 2007 - 06:53:20

To je teprve myšlenka - místa první, okamžité - komorní pomoci!
  • 0

#20 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 duben 2007 - 08:03:47

mi se ti milo po tych kotároch tak nějak aj stýská. nedáme akci, co? nějaků dobrů partyju z temné a pome žilina ...

potůčkáři by si lovili balvany v bečvě a já bych zabékal s chlapama v knajpě. to by bylo fajne
  • 0

#21 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 24 duben 2007 - 08:24:59

Mamiaku, to by bylo prima, ale teho času, ouvej, toho je málo. Včilkaj sem se honil po karpatoch jak jeleň a teď su zbitý jak pes. Ale poslúchaj kdybys jel kolem dej vědět, nekde by jsme se slezli a snáď aj zafotili, nebylo by to sice nadlůho, ale deň bych si možná čas našél. Aj kořalky by sme popili, aby bylo veselej.
  • 0

#22 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 duben 2007 - 08:40:48

pojedu za nějaký týden na křtiny k vám do kraje, tak si zkusim čas udělat
  • 0

#23 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 24 duben 2007 - 09:49:30

Jo dej vědě, kdy a já se zkusím taky urvat, ju?
  • 0

#24 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 duben 2007 - 15:04:27

Tak nikdo neumí mapu udělat. Nevadí, poptám se ještě švagra, co se učí na inženýra, taky mluví tím jazykem zdrojových kódů. Potom dojdu do knihokupectví, zeptat se, jestli se ještě dělají společné mapy. Přece jenom, jsou tu cizozemci, kterým rozumíme a to je fajn. Tak to bude mapa ryba, jako jsme ji měli ve škole na stěně.
  • 0

#25 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 duben 2007 - 09:13:25

Dobrý den, teta, kudyma se dostanu do nejbližší fotokomory? - Ále, panáčku, to musíte tady rovně mezi chalupama a pak zaklepejte u předsedovic stavení. Má tam ve sklípku krásnou fotokomoru, zrovna včera tam s chlapama slavili. A že to bylo slyšet, tak to byla asi veliká sláva. Kdoví, co tam ale dělali, žádnou ženskou z vesnice tam nepustili.
  • 0

#26 Luda76

Luda76

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 268 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 26 duben 2007 - 09:26:48

Tady si uzivam tmy ja :-)
http://www.mapy.cz/?...one@vizIds=none
  • 0

#27 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 duben 2007 - 10:44:19

to musíte do jungmanky a pak to vohnout kolem sportovních potřeb a tady máte korunu na kořalku, poněvadž do komorákova je to ještě dlouhá míle...
  • 0

#28 lacog

lacog

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 duben 2007 - 11:24:11

s tou mapou je to super nápad
  • 0

#29 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 26 duben 2007 - 13:36:58

Nojo, včera se u předsedy kolaudovalo, to zas bude v álejích nablito. (Slavnosti sněženek).
  • 0

#30 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 26 duben 2007 - 13:43:35

kdyby jenom nablito a kdyby jenom v álejích ... 8)
  • 0

#31 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 duben 2007 - 13:50:30

některý věci vyplavou později, takový blitíčko spláchne až silnej déšť, nebo uklízečka


Taky by se na mapu dalo udělat, že by každej nahlásil čas do systému, že bude zvětšovat. Pak by to aktuálně ukázalo NEJEN rozmístění komor na zemi, ale i momentální rozpracovanost zvětšenin. Sákra, to snad nemaj ani zahrádkáři, takovej přehled.
  • 0

#32 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 26 duben 2007 - 14:01:00

Souhlasím z RHx, ale náš oblíbený administrátor by nám už asi zakroutil krkem :-)
  • 0

#33 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 26 duben 2007 - 15:09:43

jasně a současně by naskakovaly hmotnosti zpracovávanýho stříbra, množství rodinalu v odpadu, spotřeba el. energie... a pak by už jenom moh nějakej šikovnej nově zřízenej úředník všechno evidovat, podávat vo tom měsiční hlášení do centra a vhodně vše regulovat :-)
  • 0

#34 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 26 duben 2007 - 15:37:22

takže když budete zase závisláci čumět do internetu a narzíte na mapu, uvidíte, hmmm vedle v pardubicích zvětšujou tři komory a v Hradci jen dvě, jdem na to.
  • 0

#35 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 duben 2007 - 17:17:15

Hynku přesně tak, člověk uvidí, kdy je potřeba posílit v jakém kraji. Kde by se v Pardubicích vzaly komory? :-)

Švagr říkal, že by to snad šlo udělat a taháním myši se tam nějak umístit, či co. Uvidíme.
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 duben 2007 - 17:44:16

Jo panove v moji komurce pribude pristi tyden obri stul cca 4x2m a uz bude taky kompletne zarizena :-) ja su tak stastne :lol:
  • 0

#37 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 duben 2007 - 17:45:03

Vidím, kluci, že jsem si vás už třetím pokračováním širokého vlákna vyškolil a rozvíjet takovéto teorie už zvládnete sami na slušné úrovni :-)
  • 0

#38 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 duben 2007 - 20:09:56

Pánové, až budete kouzlit s mapou, přetahněte mi, prosím , jednu komoru k Chotěboři. Moc by se mi tu hodila a sám si k ní nepomůžu! :-)
  • 0

#39 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 27 duben 2007 - 07:16:53

Hynku Zahradníku, takovej veleváženej temnokomorník a komoru chceš namyšovat? To nemáš těch myší dost?
  • 0

#40 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 květen 2007 - 19:12:36

A nechechtejte se.
Kdyby tak někdo udělal takovou elektronickou mapku - i se Slovenskem, pochopitelně, do který by se daly vsadit navigační údaje každého, černobíle pracujícího, fotografického pracovníka. Pak si to rozbalím a hned uvidím, kolik nás je a ve kterém kraji se temným komorám daří víc a kde míň.


No neco podobneho jsem delal pro jeden cyklisticky server. Ale nejsem PHP programator, tazke jsem to delal pracne rucne...urcite by to slo udelat nejakym skriptem:-) Mozna by se to dalo casem nejak udelat :D
  • 0

#41 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 květen 2007 - 20:11:14

Ja ci taky... a nevadilo by že nejsem plnokrevnej čech? :)
  • 0

#42 xlibor

xlibor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 květen 2007 - 20:47:56

No neco podobneho jsem delal pro jeden cyklisticky server. Ale nejsem PHP programator, tazke jsem to delal pracne rucne...urcite by to slo udelat nejakym skriptem:-) Mozna by se to dalo casem nejak udelat :?


No kdybys mi poskytl nahled do zdrojoveho kodu tak by s tim dalo mozna neco vymyslet. Jak je to s tim mapovym podkladem, ten se muze volne pouzivat? :)
  • 0

#43 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 květen 2007 - 23:38:38


No neco podobneho jsem delal pro jeden cyklisticky server. Ale nejsem PHP programator, tazke jsem to delal pracne rucne...urcite by to slo udelat nejakym skriptem:-) Mozna by se to dalo casem nejak udelat :?


No kdybys mi poskytl nahled do zdrojoveho kodu tak by s tim dalo mozna neco vymyslet. Jak je to s tim mapovym podkladem, ten se muze volne pouzivat? :)

Napis mi kdyztak na ICQ 190 583 598 nebo na mail a vysvetlim.
  • 0

#44 Snaker

Snaker

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 30 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 květen 2007 - 11:39:58

Šlo by použít mapy z www.mapy.cz. Mají volně použitelné API, pomocí něho jde mapu se všemi funkcemi umístit na stránky a přidávat tam značky i s popisy, dle libosti. http://api.mapy.cz/
  • 0

#45 Vajgl

Vajgl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 květen 2007 - 11:59:38

Já se hlásím jakožto černokomorník - obojetník. V čb ovšem upřednostňuji diapozitiv, fomapan R100 mě učaroval. K tomu všemu roztočím gramofon a hobluju fošny, někdy také zapojím kazetový deck a oprášim sbírku kazet ... panečku to jsou potom analogové orgie...

lokalizace: 49°56'10.4"N,17°58'33.33"E
okr. Opava
  • 0

#46 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 květen 2007 - 20:33:02

ták, švagr mi žádnou mapu neudělal, ale jsou zde někteří, co by to dokázali? to bych byl rád, už jsem ani nedoufal...
navrhuji zde vhodné ikony jednotlivců, které by mohli měnit barvy, třeba jako dočasný profil na kapesním telefonu:

vyvolávám film
film se suší
zvětšuji a tedy jsem
suším snímky na sklech
ořezávám, paspartuji, kochám se výsledkem

každej je vítán, čech nečech, hlavně, že dělá doma mokrou cestou
  • 0

#47 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 12 červen 2007 - 23:24:42

já bych to zase tak kategoricky netřídil,
-snad by stačila jen mapa se znaménky u měst, či vesnic, prérií a pastvin, která jsou zastoupena.
tam, kde by se vznikla "díra", bychom mohli udělat fotografický výlet /na kterém by sem se snad už někdy mohl podílet/, a jako apoštolové tam vnést trochu té naší temnoty.
  • 0

#48 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 13 červen 2007 - 10:57:39

Tak, tak, jde hlavně o zmapování těch děr, kde nejsou komory. Tam je nutno dojít, zkontrolovat, jestli tam půda není kontaminována pixelionem no a pak zahájit misijní činnost s černým stanem, měcháčem, skleněnými deskami a lučebninami. :-)
  • 0

#49 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 13 červen 2007 - 12:38:01

V okruhu 100 kilometrů nevidím žádného temnokomorníka. Jsem tady v těch opičích horách úplně sám. Bojím, bojím, že proti přesile čípkařů pozice neuhájím.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 červen 2007 - 12:41:26

No to je právě třeba přestat se bát a vlastním působením získat pro naši dobrou věc další obět..ehm, chtěl sjem napsat další příznivce. :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních