Přejít na obsah


Fotka

Baryt nebo RC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 květen 2007 - 19:14:58

Ačkoli jsem blázen do matnejch barytů (sekám na ně vše) a na lesklý ercéčka dodělávám pouze jednu rozdělanou serii, začínám mít pocit, že jsem se zamiloval špatně. Už několikrát se mi stalo, že mi laik při prohlížení mých fotek řekl, že "ty lesklý vypadaj profesionálnějc" a o matnejch barytech si myslel, že jsou to fotky z doby, kdy jsem se to teprv učil :wink: Jasně, my ándrgrándisti serem na nějaký pitomý kecy nezainteresovanejch (určitě digitálních) osob 8) , ale stejně mi to vrtá hlavou. Máte k tomu co říct?
  • 0

#2 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 květen 2007 - 21:47:27

Jediné, co mě na RC od Fomy mrzí, je trochu "vikslajvantový" lesk. Agfy MCP byly hladší, lesklejší a vůbec... A ten, co zlikvidoval Agfu by zasloužil vykastrovat.
  • 0

#3 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 květen 2007 - 00:06:07

Jediné, co mě na RC od Fomy mrzí, je trochu "vikslajvantový" lesk. Agfy MCP byly hladší, lesklejší a vůbec... A ten, co zlikvidoval Agfu by zasloužil vykastrovat.


No vzhledem k tomu, že agfu asi nejvíc zlikvidovala konkurence od Fuji a Kodaku (v oblasti minilabovych procesoru), tak doufam, ze k zadne kastraci nedojde a ze nam aspon tyto spolecnosti zustnou. :wink:
  • 0

#4 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 květen 2007 - 11:09:47

Myšlenku mám takovou: Jestli my se tím neustálým hledání lepších postupů, testování ruznejch matrošů a kombinování kdečeho nevzdalujeme "klasické fotografii" :D Beztak jen znalec ocení, že je to focený monfokálem, na hápépětku a střední formát. Velké většině jde spíš o to, jestli na tý fotce je něco, co stojí za koukání...
  • 0

#5 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 2 květen 2007 - 11:21:51

me: velká většina si může koupit obrázek v baumaxu zasklenej v euroklipu. K ničemu takovýmu tady snad nespějeme.

Lepší postupy hledáš, protože tě to hledání baví. Stejně jako moje stará se hrabe v záhonu okopává nějaký kytky, a přihnojuje lepšími a novými biohnojivy, já smrdím nad miskama, kolega v práci brousí a lakuje starý skříňky a bratranec míchá nový těstíčko, aby chytil kapra. Další kámoš lešťí 20 let starou motorku, můj táta neustále něco přestavuje na chalupě, brácha jezdí na historické bitvy.

A u všech těchto činností by nezaujatý lajk řekl: z lamina jsou skříňky taky pěkný, kytky se dají koupit, auto je lepší než motorka, nač strávit čas seděním u vody, proč to přestavuje, když to bylo pěkný, co natěch bitvách vidí, stojí to peněz, času, .....

Vždyť je to nádhera, dokonce i když to skoro nikdo neocení.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2007 - 11:32:31

Zlatá slova, pane tajemníku.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2007 - 11:39:44

Myšlenku mám takovou: Jestli my se tím neustálým hledání lepších postupů, testování ruznejch matrošů a kombinování kdečeho nevzdalujeme "klasické fotografii" :( Beztak jen znalec ocení, že je to focený monfokálem, na hápépětku a střední formát. Velké většině jde spíš o to, jestli na tý fotce je něco, co stojí za koukání...



Ja treba moc nehledam a neexperimentuji, mam osvedcene chemikalie a papiry a tam se snazim dojit k tomu svemu. Vetsinou kdyz mam pocit ze bych to necim mohl vyznamne vylepsit (jiny papir, lepsi vyvojka je to spise ke skode)

Na druhou stranu Hp5 na strednim formatu monofokalem je podle mne fakt velka namka :D
  • 0

#8 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 2 květen 2007 - 13:11:18

Taky tady alespoň většinou všichni víme, že když to není monofokálem, ručně nazvětšovaný na slušnej papír, vykoupaný v nějakým tom dotahovači toho pravýho tónu, tak to ke koukání není. Ať už je na tom sexy kráska, synáček flétničkou nebo nějakej kopec s řekou.
  • 0

#9 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 2 květen 2007 - 13:21:03

jinak co se týče toho líbivého vzezření speedů, je pravda že často vypadají dobře. Lesklý papír má šmrnc, jsou na něm jakně vidět kontrasty a navíc ty speedy jsou tak nějak bělejší, což ty kontrasty ještě podtrhne. Oproti tomu matné papíry, zvláště ty od fomy, kontrast dost ubíjejí. Osobně se jim dost vyhýbám, řekl bych že jsou vhodné jen na portréty, a to ještě ne všechny. Dávám přednost lesklým barytům a neleštím povrch. Má zachovanou příjemnou strukturu a kontrasty jsou zachovány.
Navíc speedy budou časem žlutě flekatět, to je dáno obsahem vyvolávacích látek římo v emulzi (proto jsou to speedy) Neflekatí snad jen ty od kodaku-polymaxy. takže důvod pro baryty je zcela zřejmý- archivní stálost.
  • 0

#10 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 květen 2007 - 17:09:58

baryt protože baryt 8)

protože to dlouho trvá, protože se kroutí, protože je to zdlouhavý a nepohodlný, protože je to nejlepší ...
  • 0

#11 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 květen 2007 - 09:23:55

"mi laik při prohlížení mých fotek řekl, že "ty lesklý vypadaj profesionálnějc" a o matnejch barytech si myslel, že jsou to fotky z doby, kdy jsem se to teprv učil" - nevim, co to bylo za laika, ale vetsina lidi bude uchvacena z brutalne presaturovany fotky a pochvali ti pekne barvicky.
  • 0

#12 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 květen 2007 - 09:31:17

Mimochodem, zacal jsem si delat fotky pomerne nedavno, sel jsem do Kentmere, nebo jak se to jmenuje. Jo, jak už tady někdo napsal, dosáhnout kontrastu problém, ale na druhej straně, když člověk fotí v tomle ostrým sluníčku, tak se to docela hodí.
  • 0

#13 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 květen 2007 - 10:18:09

nehodí, myslim. hodí se vovládat kontrast na negativu, kdo to umí a když to de, zachraňovat se dá dobře taky multigrejdama, ale papíry bez kontrastu sou podle mě dycky na ...
  • 0

#14 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 3 květen 2007 - 10:26:19

To jsi myslím nepochopil problém. Kentmery mají pěkný kontrast, hloubokou cernou i velmi jasnou bilou podlozku. Proste jen neni mozna je pritvrdit nad filtr 3,5. Pokud máš normálně volané negativy, tak takhle přitvrzovat potřebuješ málokdy.
  • 0

#15 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 květen 2007 - 12:39:00

Běžně mám rozjetejch 4- 5 různejch druhů kinofilmů a stejně tak běžně mám ve finále na negativu scény kontrastní i mdlé. To se pak hodí kdejakej gradační filtr. Holt má kinofilm moc políček a já jsem línej je stříhat a vyvolávat po částech. Taky to není moc e ko no mic kýýýý :D
  • 0

#16 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 3 květen 2007 - 12:44:08

Běžně mám rozjetejch 4- 5 různejch druhů kinofilmů a stejně tak běžně mám ve finále na negativu scény kontrastní i mdlé. To se pak hodí kdejakej gradační filtr. Holt má kinofilm moc políček a já jsem línej je stříhat a vyvolávat po částech. Taky to není moc e ko no mic kýýýý :roll:


Sceny na negativu mdle lze natonovat selenem, cimz se zvysuje kontrast. Jen tip v pripadech kde filtr c.5 nepomaha a scena je stale mdla..
  • 0

#17 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 květen 2007 - 13:25:14

To jsi myslím nepochopil problém. Kentmery mají pěkný kontrast, hloubokou cernou i velmi jasnou bilou podlozku. Proste jen neni mozna je pritvrdit nad filtr 3,5. Pokud máš normálně volané negativy, tak takhle přitvrzovat potřebuješ málokdy.

díky za upřesnění, já se stím setkal, v momentě, když se mi výsledek zdál málo kontrastní a filtrama jsem se to pokoušel dohnat - velká změna to nebyla.
  • 0

#18 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 16 květen 2007 - 20:00:07

taka mala otazocka..s komorou som zacal este len nedavno, takze zatim robim na RC papiere.. Ze stalost barytov je paradna viem( a casom na ne chcem prejst), ale ako je to so zivotnostou RC papierov? Ake mate s tym skusenosti?
  • 0

#19 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 16 květen 2007 - 22:20:15

Otřesné!
  • 0

#20 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 květen 2007 - 05:55:59

Otřesné!


Co to znamená? Mám několik fotek na RC a představa, že za pár let půjdou do kytek mě děsí...
  • 0

#21 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 květen 2007 - 06:45:14

Takto to za pár let dopadlo u babičky v kuchyni, kde se denně vaří na plynu. V klip rámu na zdi proti oknu nad ledničkou...
http://www.edisk.cz/...g_124.67KB.html
  • 0

#22 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 květen 2007 - 07:19:03

Poměrně dost se na toto téma diskutovalo před lety na fotoprůvodci, něco málo jsem ještě našel tady, tady a tady. Sám mám nějaké Agfy MCP na světle několik let a patologické změny nepozoruji.

bzencak: Co to je za papír a ze kdy? To je totiž dokonalá ilustrace onoho pronikání běloby přes igelit ze třetího odkazu a to by dnešní generace RC už měla mít poléčené.
  • 0

#23 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 květen 2007 - 08:07:41

bzencak: Co to je za papír a ze kdy? To je totiž dokonalá ilustrace onoho pronikání běloby přes igelit ze třetího odkazu a to by dnešní generace RC už měla mít poléčené.


A není to jedno? ...poléčené. Proč bych tomu měl věřit?
  • 0

#24 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 květen 2007 - 10:13:10

zobali digitálisti zobali igelitové obaly
  • 0

#25 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 8 červen 2007 - 22:40:28

Ve středu jste mě přesvědčili a ve čtvrtek jsem jel do HK vyměnit papíry fomaspeedy s pevnou , za fomabrom s proměnnou gradací. Až na to. zatím složité upravování gradace, jsem nadšený. Už se sušej.
Jak to děláte, ja musím pokaždé zkoušet, až se dopracuju na potřebný čas-clona-filtr. Je nato ňáký vzorec, nebo jednoduchší a rychlejší postup, jak to zjistit? S tím jsem měl problémy i při pevné gradaci a tady je to o to složitejší.
  • 0

#26 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červen 2007 - 23:08:22

No je to hodně věc zvyku a zkušenosti. Hodně pomáhá, když už zvětšuješ na známý film, známým a vždy stejným způsobem volaný. Asi by ti pomohlo přečíst si seriál o multigradačních papírech, který vyšel na paladixu, porozumění jak vůbec MG funguje též hodně pomáhá.

http://www.paladix.c...rial/10038.html

Ale jinak, pokud nedisponuješ horentně drahými analyzátory jaké má zde k dispozici zřejmě jen Kodl, tak intuice a proužková zkouška je tvá nejsilnější zbraň.
  • 0

#27 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 červen 2007 - 23:13:56

Ve středu jste mě přesvědčili a ve čtvrtek jsem jel do HK vyměnit papíry fomaspeedy s pevnou , za fomabrom s proměnnou gradací. Až na to. zatím složité upravování gradace, jsem nadšený. Už se sušej.

:lol:
jsem rád, že jen pár hodin přesvědčování stačilo..... i Mamiak bude určitě rád :D
  • 0

#28 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 10 červen 2007 - 07:48:10

Martine, tak mezi nás už zase můžeš.
  • 0

#29 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 červen 2007 - 08:25:27

jojo, to je super. tak je to správný, tak to má bejt :D jenom ještě takovej malinkej dotázek: jakej je tvůj vosobní vztah k rodinalu a vstupu vojsk varšavský smlouvy do československa :lol:
  • 0

#30 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 10 červen 2007 - 09:58:40

Kurňa to jsou ale otázky, jako ňákej pohovor...
Osobní vztah k rodinalu je vcelku pozitivní. Používal jsem ho a určitě ještě budu.
Teď jsem sice volal Fomatolem P, ale...
No a Varšavská smlouva? Tak to si já opravdu nepamatuji (zas tolik mi není a ve škole jsem nedával pozor :D ).

Teď už taky nechápu jak jsem mohl ztrácet čas s fomaspeedy a nepoužívat baryty, akorát dořešit osvětlení, sušení (sklo), určovaní filtrace a dobu osvitu. Jinak paráda.
  • 0

#31 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 červen 2007 - 10:33:46

dobře, ušetřil jsi nějakej čas ercéčkovýho bloudění
- je to jiné i z množstevního pohledu nikdy už neuděláš z kina dvacet fotek, budeš víc vybírat, nejdřív ti to bude líto, ale pak už ne a čtyřicet rodinných snímků na dobrém papíře za rok bohatě postačí, možná je to až moc
  • 0

#32 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 10 červen 2007 - 10:46:01

nikdy už neuděláš z kina dvacet fotek, budeš víc vybírat, nejdřív ti to bude líto, ale pak už ne a čtyřicet rodinných snímků na dobrém papíře za rok bohatě postačí, možná je to až moc


Jo s tím souhlasím a taky to tak už několik dní vnímám.
  • 0

#33 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 červen 2007 - 14:54:14

aaa to hluboký propojení s vostatníma bigotnějšíma temnokomorníkama už vnímáš taky? :D
že je to krásný bejt takhle najednou už plnohodnotnej člen kolektyvu, co? :lol: :lol:
  • 0

#34 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 10 červen 2007 - 15:02:16

Jo jistě že je. Ale potřeboval by jsem spoustu věcí vyjasnit a vysvětlit. Ňák se v tom motám a nerozumím...
  • 0

#35 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 červen 2007 - 15:15:18

hodně ti pomůže celodenní vopakování mantry ááá baryt, baryt, rodinal áááá..., kdyby to nestačilo a měls furt pocit, že seš na to všechno sám, zkus si v duchu představit předsedovu tvář :D

no a všechny vostatní pochyby hoď sem, von se někdo najde, kdo to vobjasní ...
  • 0

#36 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 10 září 2007 - 18:09:14

cas zase trochu pokrocil...dorazil som aj posledne zbytky papierov a idem objednavat dalsie. Jak uz som sa niekde vyjadril, baryt ma asi neminie:) ale RC sa zatial nechcem vzdat..na neco sa to predsa len hodi(najma ak vezmem do uvahy moju prirodzenu lenivost) A teraz otazka..ma zmysle priplatit si trochu a kupit RC od Ilfordu (MULTIGRADE IV RC DELUXE? MULTIGRADE RC EXPRESS??) alebo to je jedno a rozdiel oproti Fomaspeedom ani moc nezbadam? Diky moc za nazory....
  • 0

#37 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 září 2007 - 18:28:05

ach jo - to je marný, to je marný, to je marný ... :)
  • 0

#38 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 10 září 2007 - 18:37:21

A teraz otazka..ma zmysle priplatit si trochu a kupit RC od Ilfordu (MULTIGRADE IV RC DELUXE? MULTIGRADE RC EXPRESS??) alebo to je jedno a rozdiel oproti Fomaspeedom ani moc nezbadam? Diky moc za nazory....

....jestli máš prachy, tak si je kup a uvidíš.
  • 0

#39 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 10 září 2007 - 18:44:04

A teraz otazka..ma zmysle priplatit si trochu a kupit RC od Ilfordu (MULTIGRADE IV RC DELUXE? MULTIGRADE RC EXPRESS??) alebo to je jedno a rozdiel oproti Fomaspeedom ani moc nezbadam? Diky moc za nazory....

....jestli máš prachy, tak si je kup a uvidíš.


Ale na cestu, na sraz nemá... :)
  • 0

#40 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 10 září 2007 - 19:27:27

Pánové, nevím, z čeho plyne vaše nanávist k RC...?
Agfa MCP byla velmi dobrá - několik (moc) let jsem na ni dělal a nemám výhrady (černá byla černá, bílá byla bílá a lesk nebo mat byly lesklé a matné) a to si troufám tvrdit, že mám dost velké nároky.
Teď momentálně dělám (pravda - jenom náhledovky 24x30) na Fomy a vůbec nemám pocit, že je to šmejd. Jediné, co mi nepřipadá až tak super je povrch (resp. lesk). Ale už na to mám fintu, kterou zatím neprozradím, abych se nevystavil všeobecnému posměchu. Jestli se osvědčí, rád se podělím...
I zvětšeniny, které jsem nechal na skříňce v práci, cca 2 metry od okna, se nezměnily... A té chemie mám v ordinaci hafo!
Ale změnily se mi tištěné formuláře osvědčení v clip-rámech! Jsem přesvědčen, že za to může ten sololit na rubu rámu.

Nicméně - jedna věc mě opravdu mate: po vyvolání - ustálení - vyprání a usušení se mi zdají zvětšeniny nahnědlé a teprve za několik dnů (i týdnů!) se "vyjasní", "bílá zbělá". Dělaly to i Agfy MCP. Máte také tento dojem?
  • 0

#41 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 září 2007 - 20:19:23

Na expressy jsem začínal a pořízení Agfy MCP byl skok o třídu nahoru, ty bych moc nedoporučoval. IV mají naopak dobrou pověst, ale tady vlastní zkušenost nemám, ještě pořád dodělávám MCP.
  • 0

#42 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 10 září 2007 - 20:29:07

právě ta nahnědlost se mi na tom hrozně líbila.. škoda, že nevydrží :)
  • 0

#43 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 10 září 2007 - 22:56:11

A teraz otazka..ma zmysle priplatit si trochu a kupit RC od Ilfordu (MULTIGRADE IV RC DELUXE? MULTIGRADE RC EXPRESS??) alebo to je jedno a rozdiel oproti Fomaspeedom ani moc nezbadam? Diky moc za nazory....

....jestli máš prachy, tak si je kup a uvidíš.


Ale na cestu, na sraz nemá... :)


ja bych na zraz ku**a rad...ale nejak mi to nevychadza..prachov malo aj na zakladne potreby(filmy,papiere a chemiu) ...mozno nabuduce :)
  • 0

#44 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 11 září 2007 - 08:14:21

s těma ercéčkama vs. barytama je to u mně do značný míry asi pocitový, pravda vovšem taky je, že ten pocit, teda ten rozdíl v pocitu z jedněch i druhejch je sakra velkej. ve vobjektivní rovině se uchyluju k archivní stálosti, ale pravej důvod je, že sou prostě "tak nějak celý lepší" :)
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 září 2007 - 09:25:14

s těma ercéčkama vs. barytama je to mně do značný míry asi pocitový, pravda vovšem taky je, že ten pocit, teda ten rozdíl v pocitu z jedněch i druhejch je sakra velkej. ve vobjektivní rovině se uchyluju k archivní stálosti, ale pravej důvod je, že sou prostě "tak nějak celý lepší" :)


No zhruba tak bych to popsal i ja :()) jen kontakty ze 4x5" jsem delal na rc ale vcera jsem si vzal na kontakt Fomatone 132 a skoro jsem si striknul do textilu :) Ted se jich tam susi asi 10 a dneska v noci jich nastrilim urcite taky moc.
  • 0

#46 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 září 2007 - 13:02:54

přidám jedno porovnání
poslepu:
zhasni - vezmi oba papíry - urči ten opravdovější pohmatem - rozsviť - výsledek?
:)
  • 0

#47 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 11 září 2007 - 13:10:38

vono mně to prostě nedá. to sice člověk může stokrát řikat - kdo to pozná, kdo to vocení, jakej je vlastně viditelnej rozdíl... to už je pak skoro jak s digitalistama. rozumovejch důvodů milión a výsledek je plastový šméčko, plastový šméčko, plastový šméčko :)

já to kolikrát, když má ty vobrázky někdo pod sklem nebo fólií taky hned nepoznam, ale stejně... je to jiný
  • 0

#48 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 září 2007 - 13:17:24

Ono hlavně, když už s tím obrázkem tu hodinu, dvě, tři... strávím, aby vypadal podle mých představ, tak už ho udělám nejlíp jak to jde, no ne? Jednoduchý jak facka :)

Ale na náhledy asi začnu používat RCčka.
  • 0

#49 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 září 2007 - 17:57:30

On snad ani nikdo netvrdí, že RC jsou lepší než baryty. Ale na pracovní kontakty, náhledy, obyčejné aplikace RC stačí a práce s nimi je rychlejší a myslím i trochu pohodlnější a ekologičtější. Hlavně to praní...

Dotaz na zaryté odpůrce RC (neprovokuji, ptám se), to na baryt děláte i kontakty? (Myšleno střední formát a kino.)
  • 0

#50 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 září 2007 - 18:00:09

Nicméně - jedna věc mě opravdu mate: po vyvolání - ustálení - vyprání a usušení se mi zdají zvětšeniny nahnědlé a teprve za několik dnů (i týdnů!) se "vyjasní", "bílá zbělá". Dělaly to i Agfy MCP. Máte také tento dojem?


U Fomy mě to otrávilo, u Agfy jsem to nepozoroval. Nemůže to být tím, že MCP obsahuje zjasňovače a záleží, čím se na to svítí? Jenom nápad.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních