Přejít na obsah


Fotka

Předsedóóó


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#51 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 květen 2007 - 07:58:46

Tak Edo, přeji hodně pěkných fotek s novým širokáčem.
Já jsem právě pohladil svoji novou pětatřicítku na Mamču 645 z eBay, v přepočtu na kino je to zhruba stejné jako ta tvá třiačtyřicítka, tak jsem taky zvědav.
  • 0

#52 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 10 říjen 2007 - 12:38:14

vážení širocí a nejširší.... mám širokej dotaz.... v bazáru u škody se povaluje pěkná hromádka Flektogonů MC 50/4 od Karla.... na P Six samozřejmě. cena mi nepřijde tak strašná (3150-4200 Kč), enom mě zaráží, že všetky ty potvory maj při pohledu zepředu v sobě takový "světlý fleky".... já nevim, jestli jsou to rotmelený čočky, nebo nejsou, ale vypadá to divně (ale vidět je to jenom u krajů, proti tomu černýmu vnitřku tubusu objektivu) a rozhodně to nebudí důvěru.
otázka je následující - má tohle nějakej vliv na kvalitu obrazu? sice u většiny jinejch skel naprosto kašlu na ostrost kresby a zajímá mě jenom světelnost, ale zrovna padesátku na 6x6 bych bral taknějak.... ostrou. aspoň kdyby byla ostrá třeba na f/8 nebo f/11 a víc.

máte s tím někdo zkušenosti?
má to smysl kupovat a nebo je lepší vod toho dát pracky pryč?
nemáte někdo zachovalou 50/4 na prodej? (ale peněž teď moc nemám, je hodně výdajů do chemie a začátku školy)

s širokým pozdravem ještě ne tak moc široký Lukáš (zatim jenom Nikkor 28/2.8)
  • 0

#53 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 říjen 2007 - 12:56:31

take mne to kdysi zarazilo, posleze jsem nasel jeden exemplar "bez". Nicmene se mi zda, ze se bubliny zacinaji tez behem let objevovat.
IMHO jde o nedokonale stmeleni cockove soustavy s pouzdrem obj. - na primo prochazejici paprsek (a tedy kresbu) to nema zadny vliv. Paprsky, ktere projdou sklem a dopadnou na pouzdro (zdroj mimo zaber) to muze mit ten efekt, ze je tmave pozadi nepohlti a mohou zhorsit kontrast. Do jake miry se to vsak skutecne projevi nevim- myslim, ze se to neprojevi. Pouzivanim slunecni clony je odclonis jiz pred vstupem do objektivu.

Asi jsem Ti moc nepomohl- urcite skla vyzkousej- protisvetlo Ti ukaze zda je to problem ci ne.

Hodne zdaru, KarelJ
  • 0

#54 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 říjen 2007 - 13:04:06

Pouzivanim slunecni clony je odclonis jiz pred vstupem do objektivu.
ta clona, to je ale kus materiálu, přístroj s ní vypadá impozantně
není tak snadno k sehnání a kolik jsem za ní u škody zaplatil - jej jej jej :!:
  • 0

#55 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 říjen 2007 - 13:10:21

clona na Flektogon je opravdu monumentalni, blbe se shani a draho plati. Myslim, ze se lukas obejde i bez ni, pokud mu nespadne nahodou do klina. Jen bacha na to protisvetlo.

K.
  • 0

#56 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 11 říjen 2007 - 09:33:31

děkuji moc za odpověď, taky jsem měl spíš pocit, že to nebylo mezi čočkama.... s protisvětlem si nedělám starosti, clonit se přinejhorším dá i rukama (nebo čtvrtkou papíru) a já mám koneckonců šíleně moc rád duchy na fotkách (teda.... ty lensfléry, jak tomu říkaj amíci) .)
  • 0

#57 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 11 říjen 2007 - 13:29:00

To Lukas_87: Zdar. Muzu Te snad uklidnit. Pokud se bavime o flekach na cerneni objektivu, tak tim trpi snad vsechny Flektogony. Mel jsem jich ruce snad 10 a u vsech se to objevovalo. Nekde min, jinde vic. Na kvalitu obrazu to vliv ale nema. Tim jsem si jist (i kdyz jsem vlastne s bezchybnym jeste nefotil).

Pokud mas na mysli nejaky fleky v optice, tak to jsem u zadneho z tech 10ti nevidel. Pokud by to melo roztmeleny cocky, tak bych to nebral. Vyber je dostatecne velkej.

Jinak tohle sklo kresli fakt dobre a ostre. Rychle jsem si na nej zvykl. Bohužel se nad nim asi zacnou ztahovat mracna, protoze si shanim Sekor 50/4.5 na moji nove nabytou Mamiyu RB67 PRO SD. :oops:

Kjuba
  • 0

#58 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 listopad 2007 - 09:58:40

tak koukám, že se nám blíží 10000 příspěvek, co kdyby si pan předseda připravil nějakou oslavnou řeč?
kdo mu ten příspěvek vyžere, dostane teletem! :)
  • 0

#59 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2007 - 10:00:28

tak koukám, že se nám blíží 10000 příspěvek, co kdyby si pan předseda připravil nějakou oslavnou řeč?
kdo mu ten příspěvek vyžere, dostane teletem! :)


Tady nema predseda takovou vahu tady jsem JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. :lol:
  • 0

#60 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 listopad 2007 - 10:12:18

dany promiň, nějak jsem na tebe v tom laufu pozapomenul, zrovna jsem totiž koupil od fabia širokáč a mocně široké vlákno širokoúhelníků to děsně strhává. :)
zpytuju svědomí a na oplátku ti namažu med kolem úst poděkováním :lol:
  • 0

#61 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 listopad 2007 - 10:58:45

tak koukám, že se nám blíží 10000 příspěvek, co kdyby si pan předseda připravil nějakou oslavnou řeč?
kdo mu ten příspěvek vyžere, dostane teletem! :!:


Tady nema predseda takovou vahu tady jsem JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. ;)


No, Dany, to si ale myslíš asi jen ty :) :lol:
  • 0

#62 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 9 listopad 2007 - 11:22:55

Já samozřejmě musím dát za pravdu předsedovi. Jistě chápu, že Dany jakési zásluhy má, ale to vžádném případě nestačí na zastínění Předsedy. Vzpomeňte jen na moje uvítací projevy na srazech, koho zmiňuji především?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních