Přejít na obsah


Fotka

jaké papíry od fomy?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#51 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 červenec 2007 - 23:10:43

no jasně - mně de třeba u fomáckejch chlorobromů čistě vo prostorovost a přechody... a to maj nejlepší. dýmax mně u nich nezajmá. a u kontaktů, co je chci mít jakože "starý" by mně vysokej dýmax už vysloveně vadil. to začíná už vobjektivem. když je moc "dobrej", to je pak kolikrát pro zlost. sem se takhle párkrát potrápil třeba zrovna ze sekorama vod mamyji. ty sou některý tak zatraceně dobrý a kontrastní, až je to na škodu... tý práce s tim potom, aby to člověk aspoň trochu slušně doprasil 8) aby to k něčemu vypadalo... :wink:
  • 0

#52 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 červenec 2007 - 23:14:21

snejkr: no vídíš, zrovna to tu telim. jenom to chce moc nepoužívat kino, to se spolu s ouldskůl nemá rádo 8) teda aspoň se širokáčema a téčkovejma emulzema. dobrý je, když tak už krátký tele - vono ti trochu nažene-zkrátí hloubku vostrosti, no a stříbro je holt stříbro...
  • 0

#53 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 červenec 2007 - 23:27:14

jj s mamčou máš recht, ty její objektivy to fakt přímo řežou,
proč myslíšm, že mám ještě Yashicu :wink:
  • 0

#54 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 červenec 2007 - 23:32:09

no já ji mam taky, ale navíc s poškrabanym sklem alá cajz softar :wink: ale teď mně u ní asi definitivně vopustila závěrka, tak sem si koupil rolyho s tesarem a je to taky nějaký moc dobrý :) asi budu muset rehabilitovat tátovu flexu s bublinkovatym belarem nebo co :D
  • 0

#55 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 červenec 2007 - 23:39:04

jj taky mám flexíka, ale ta Yashica mi přijde přece jenom vo něco lepčí. :wink:
Na aukru jsem vydražila ještě jednu Yashicu i s filtrama, telepředsádkou a ještě těma přibližovacíma sklíčkama, ale chlapík mně to neposlal :)
Teda, tvrdil, že jo, jenže nebyl schopen najít podací lístek, neposlal na sebe ani telefon, komunikace přes mail naprostro mizerná, tak jsem usoudila, že to neposlal - jediný, co mě utěšuje, je, že jsem to neměla zaplacený předem
  • 0

#56 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 červenec 2007 - 23:46:22

některý lidi sou všechny stejný :wink:
  • 0

#57 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 červenec 2007 - 07:18:48

jj stejný lidi, to jsi to hezky napsal a vlastně mě tím zachránil, protože bych musela použít slovo, kerý by se ke mě nehodilo :wink:

Nejde ta Yashica dát trochu do pucu? už jsi s ní byl u fotodoktora? :)

Roleje jsou rovněž krásný stroje, vlastně nejkrásnější, na rychlosrazu v Praze měli kluci taky jednoho - ale jejich cena v česku zdá se být moc vysoká...
A vůbec - všechny tyhle dvouočky mě fascinujou 8O svou jednoduchostí a precizností.


Koukám, že jsme pěkně odbočili od tématu, za což se ostatním přispěvatelům omlouvám.
  • 0

#58 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 18 červenec 2008 - 17:46:31

pekný podvečer prajem.. Tak to vyzerá, že budem zas objednávať papiere..mám v pláne pevné fomabromy, formát 18*24, používam ho najčastejšie. K pevným gradáciam ma vedie najmä moja lenivosť robiť dokola skúšky a chuť trochu sa s tým pohrať. Pri pevných gradáciach by mala byť dĺžka osvitu rovnaká, však? Čo môžem od týchto papierov čakať? predpokladám, že oproti RC variant bude kvalita vyššia..aké sú fomabromy v porovnaní s Fomatone MG clas. 131? Ďakujem za prípadné rekacie :)
  • 0

#59 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 18 červenec 2008 - 22:03:45

jen tak mimo mísu, mám krabičku papírů BROM EXTRA (vyrobený na surovině z dovozu) z roku 1980 a pořád fungují :). teď jsem nasekal asi třicet fotek. žádnej šedivej závoj se nekoná.
  • 0

#60 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 červenec 2008 - 23:54:35

pekný podvečer prajem.. Tak to vyzerá, že budem zas objednávať papiere..mám v pláne pevné fomabromy, formát 18*24, používam ho najčastejšie. K pevným gradáciam ma vedie najmä moja lenivosť robiť dokola skúšky a chuť trochu sa s tým pohrať. Pri pevných gradáciach by mala byť dĺžka osvitu rovnaká, však? Čo môžem od týchto papierov čakať? predpokladám, že oproti RC variant bude kvalita vyššia..aké sú fomabromy v porovnaní s Fomatone MG clas. 131? Ďakujem za prípadné rekacie :)


Jestli máš na mysli citlivost obdobných RC a Barytu, tak citlivost je podobná, ale netroufám si říct (natož napsat) že stejná. Kvalita: je to prostě baryt, no [proti jiným značkám nemohu porovnat]. Oproti 131 je mnohem citlivější (na úrovni RC), barevně neutrální (záleží na vývojce), 131 mi naposledy víc zčernala v GD-L - oproti PW, ale ani Fomabrom na tom není vůbec špatně. Že by mi na fotkách chyběla černá se říct moc nedá, zrovna se nějaké ty fomabromy variant koupou :) Čekej koukatelné fotky :D
  • 0

#61 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 19 červenec 2008 - 10:41:29

paráda...to som chcel počuť :) Trochu ma síce prekvapila informácia, že sú podobne citlivé ako RC, ale nijak zvlášť mi to nevadí.. díky :)
  • 0

#62 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 11 říjen 2008 - 15:55:34

jaká je životnost fomaspeed, fomadokument, fomabrom a neobrom? nejstarší jsou ty fomadokumenty (8/90) jinak cca 95-2002

chci to na učení se a nemám zrovna fondy abych na učení kupoval nové drahé.
  • 0

#63 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 říjen 2008 - 16:21:52

jaká je životnost fomaspeed, fomadokument, fomabrom a neobrom? nejstarší jsou ty fomadokumenty (8/90) jinak cca 95-2002

chci to na učení se a nemám zrovna fondy abych na učení kupoval nové drahé.


Životnost samozřejmě závisí mimo jiné dost na způsobu skladování. Nebyly-li skladovány v nějakejch extrémně špatnejch podmínkách (horko vlhko, jakés to agresivní smrady atp...) budou s největší pravděpodobností docela dobře použitelý. Nejlíp je to samozřejmě vyzkoušet na vzorku. Prošlý uleželý papíry (alespoň teda dle mýho chabýho experimentování) pracují měkčeji, což se může hodit ale nemusí. K některým účelům jsou léta prošlý papíry dokonce vyhledávaný.
Když byly pro výstavu Langhansových fotografií pořizovány nový zvětšeniny dělali to tuším též na desítky let starej materiál a výsledky byly nezapomenutelně excelentní
  • 0

#64 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 říjen 2008 - 08:53:46

jaká je životnost fomaspeed, fomadokument, fomabrom a neobrom? nejstarší jsou ty fomadokumenty (8/90) jinak cca 95-2002

chci to na učení se a nemám zrovna fondy abych na učení kupoval nové drahé.


vobecně platí, že jakýkoliv barytový (papírový) papíry fungujou velice dobře i po letech, kdežto (plastový) papíry (ercéčka) dou rychle do háje. vostatně jako všechno co je rychlý, snadný a laciný.... :D
platí to jak pro osvit, tak i pro archivní stálost už hotovýho obrazu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních