Přejít na obsah


Fotka

Fuji ACROS a ID-11


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
113 odpovědí na toto téma

#51 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 18 duben 2010 - 18:33:44

díky :roll:
  • 0

#52 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 18 duben 2010 - 19:49:14

Memá někdo zkušenost Fuji Acros 100/120 v ID-11- 1+1,popř.jiné řešení v ID-11?


Ja som volal práve 3 Acrosy v ID-11 1+3.
20 stupňov, 17 minút
Prekápanie: prvých 10s/4x, potom na začiatku každej minúty 4x až do konca.
Výsledok je perfektný, zrno žiadne a ostrosť ako bič. 1+3 som zvolil kôli ostrosti, fotil som makro.
  • 0

#53 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 337 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 18 duben 2010 - 19:58:50

Tak se taky přidám.ID 11 velmi dobrá volba,mytol to je lepší,A 49 na vyžší kontrast /mněkké světlo/bomba!Je tam víc než si dovedeš představit!Na to beru ilford MG + dvojexpozici.Oblaka O filtr a to co chci přitvrdit 5 filtr.Je o tom vlákno a fakt to funguje!!!
  • 0

#54 ellis

ellis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 duben 2010 - 20:00:51

S acrosem dělám od jeho uvedení na trh a přes různé vývojky jsem se nakonec taky dopracoval k ID 11 v ředění 1+1, 20°C. Pro standardně vyvolaný acros a zvětšování s barevnou hlavou mi vychází ale jako minimum 11 minut. Překlápím prvních 30 sec nepřetržitě, pak překlápím cca 5 sec po 30 vteřinách (1-2 x ), poslední minutu jen symbolicky. Pro větší kontrast ( acros má někdy tendenci vycházet poněkud mdle) lehce podexponovávám a pak volám až cca 13 minut, ale poslední 2 minuty už nepřeklápím, nechám doběhnout jen světla, nesmí se ale jít přes 20°C. Pro zvětšování s kondenzorem by asi bobrbových 9,5 min asi mohlo stačit. Acros mi vycházel dobře i ve stocku ID11, dávno jsem to už ale nedělal, časy si už nepamatuju.
  • 0

#55 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 19 duben 2010 - 19:00:03

Tak vyvoláno dle Bobra a nádherná paráda! :!:
  • 0

#56 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 červen 2011 - 23:24:03

ako doporucite volat v id11 acros foteny v noci?
  • 0

#57 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 12 červen 2011 - 19:22:15

Máte-li možnost si vývojku namíchat, zkuste DS-12 2+1 (11 minut, 30"//2x/1´ - to kvůli předpokládanému většímu kontrastu "nočních scén"). Je málo vodiček, které se s Acrosem kamarádí lépe.
Na druhé straně, Acros lze vyvolat "v čemkoliv" - pokud jde o zrno. Dokonce i u Rodinalu 1+25 bude velmi malé a hezké. S kontrastem je to horší - to už si musí každý "vychytat" sám systémem pokus/omyl.
Přeji úspěch!
  • 0

#58 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 13 červen 2011 - 09:29:24

no mam len d76 a rodinal...

meral som sverdlovskym najvacsie tiene a skratil expoziciu o dve clony .acros je super ze nema problemu so schwarzschildom..
budem to volat asi podla bobrba, ak to chapem spravne, ten kratsi cas nez doporuceny v datasheete a obmedzene preklapanie bude fajn na velke nocne kontrasty...
  • 0

#59 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 13 červen 2011 - 11:41:07

dnes sa ku mne dostala sprava, ze fuji ukonci acros vo formate 120

ked sa to potvrdi aj z inych zdrojov tak zacnite plnit mrazaky ;(
  • 0

#60 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 13 červen 2011 - 13:08:43

dnes sa ku mne dostala sprava, ze fuji ukonci acros vo formate 120

ked sa to potvrdi aj z inych zdrojov tak zacnite plnit mrazaky ;(


No tak to ma asi slahne.
Hneď idem písal do Fuji, čo je na tom pravdy.
  • 0

#61 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 16 červen 2011 - 22:05:04

dnes sa ku mne dostala sprava, ze fuji ukonci acros vo formate 120

ked sa to potvrdi aj z inych zdrojov tak zacnite plnit mrazaky ;(


No tak to ma asi slahne.
Hneď idem písal do Fuji, čo je na tom pravdy.


a zjisti kolik Ti jich expres ještě dodají. Zajímá mne svitek...mám jich jen 200 v mrazáku :arrow:))
  • 0

#62 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 17 červen 2011 - 07:17:53

Hmm,

popravde nejak se mi to nezda, ale kdo vi...

Nepletes si to s koncem vyroby Acrosu v jednotlivych balenich a prechod na produkci pouze v baleni po 5 ks, ktere probehlo relativne nedavno?
  • 0

#63 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 17 červen 2011 - 08:14:02

Hmm,

popravde nejak se mi to nezda, ale kdo vi...

Nepletes si to s koncem vyroby Acrosu v jednotlivych balenich a prechod na produkci pouze v baleni po 5 ks, ktere probehlo relativne nedavno?


zatial ani na tuto moznost nemam od distributora jasnu odpoved
takze stale hrozi nakup extra mrazaku a zasoba na 10-20 rokov

aj ked po tom co sa deje (fuji, kodak) tak casom ten noemov mrazak bude tak ci tak :arrow:
  • 0

#64 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 18 červen 2011 - 00:19:52

Hmm,

popravde nejak se mi to nezda, ale kdo vi...

Nepletes si to s koncem vyroby Acrosu v jednotlivych balenich a prechod na produkci pouze v baleni po 5 ks, ktere probehlo relativne nedavno?


zatial ani na tuto moznost nemam od distributora jasnu odpoved
takze stale hrozi nakup extra mrazaku a zasoba na 10-20 rokov

aj ked po tom co sa deje (fuji, kodak) tak casom ten noemov mrazak bude tak ci tak :D


no, já nerad šířím paniku..ale když jsem se před časem díval na fuji.com, tak jsem tak nějak nenašel vůbec žádný ČB film, zatímco ta evropské stránce ještě byly...

Neopan 400 svitek je v háji, Neopan 1600 ho nedávno následoval...tak bych to viděl bledě...v blízké budoucnosti...
  • 0

#65 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 18 červen 2011 - 00:42:59

zadluzit se da kvuli neverne devce nebo taky filmovemu materialu
takze kluci opraste kontakt na bankere :D

ale stale je tu moznost, ze je to uplne inak a fuji prekusne tu potupu vyrobit podlozku v cine
  • 0

#66 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2011 - 07:23:18

Snad zatím nebude tak zle. Zatím jsem na žádném eshopu, kde acros nabízejí nezaznamenal žádnou takovouto hlášku. Bylo by škoda této jedinečné emulze. Zatím je snad dobrou zprávou to, že ve zbytku světa se fotí na film podstatně více než v zdigitalizované české kotlině.
  • 0

#67 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2011 - 10:34:14

Snad zatím nebude tak zle. Zatím jsem na žádném eshopu, kde acros nabízejí nezaznamenal žádnou takovouto hlášku. Bylo by škoda této jedinečné emulze. Zatím je snad dobrou zprávou to, že ve zbytku světa se fotí na film podstatně více než v zdigitalizované české kotlině.


někde jsem nedávno zahlédl velmi trefnou poznámku ke správnému překladu vyjádření obchodníků:
(volně přeloženo)
"Řeknou-li vám v obchodě, že filmy nemají a nevedou, protože na film už dnes nikdo nefotí, znamená to ve skutečnosti, že si nepřejí, aby na film kdokoli fotil."
  • 0

#68 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2011 - 16:11:38

někde jsem nedávno zahlédl velmi trefnou poznámku ke správnému překladu vyjádření obchodníků:
(volně přeloženo)
"Řeknou-li vám v obchodě, že filmy nemají a nevedou, protože na film už dnes nikdo nefotí, znamená to ve skutečnosti, že si nepřejí, aby na film kdokoli fotil."


Asi tak, ale po zbláznění, resp. opojení by mělo následovat procitnutí, resp. vystřízlivění. Ikdyž v týhle době je asi možný všechno. Jak by řekl MUDr. Hořec Kefalínovi - uděláš mi tady pár fotek, protože za pár let tomuhle nikdo neuvěří....
  • 0

#69 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2011 - 16:58:08

Možná se čeká jen na tu slibovanou magnetickou bouři a ztrátu dat na HDD. Taky mě udivuje ta bezmezná důvěra mas v "doživotní záruku" nosičů dat. Jestlipak budou moci dnes číslicově focené děti ukázat tyto obrázky svým dětem a vnoučatům? (ale to už je jiná písnička) :roll:
  • 0

#70 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 19 červen 2011 - 11:07:42

někde jsem nedávno zahlédl velmi trefnou poznámku ke správnému překladu vyjádření obchodníků:
(volně přeloženo)
"Řeknou-li vám v obchodě, že filmy nemají a nevedou, protože na film už dnes nikdo nefotí, znamená to ve skutečnosti, že si nepřejí, aby na film kdokoli fotil."


Sorry, ale to je pěkná blbost. Spíš je to o tom, že klasická fotka už není kšeft a když si někdo za půl roku přijde kupit jeden film a deset papírů tak nemá smysl tento sortiment vést. I mi hledáme prapodivné alternativy - filmy do průmyslových kamer, hromadné objednávky made in china..apod. Hromadnou objednávku Ilford, Fuji, Kodak jsem už tu hodně dlouho neviděl.

Neberte jako útok, ale furt tady brečíme a částečně si za to můžeme i sami.
  • 0

#71 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 11:31:57

někde jsem nedávno zahlédl velmi trefnou poznámku ke správnému překladu vyjádření obchodníků:
(volně přeloženo)
"Řeknou-li vám v obchodě, že filmy nemají a nevedou, protože na film už dnes nikdo nefotí, znamená to ve skutečnosti, že si nepřejí, aby na film kdokoli fotil."


Sorry, ale to je pěkná blbost. Spíš je to o tom, že klasická fotka už není kšeft a když si někdo za půl roku přijde kupit jeden film a deset papírů tak nemá smysl tento sortiment vést. I mi hledáme prapodivné alternativy - filmy do průmyslových kamer, hromadné objednávky made in china..apod. Hromadnou objednávku Ilford, Fuji, Kodak jsem už tu hodně dlouho neviděl.

Neberte jako útok, ale furt tady brečíme a částečně si za to můžeme i sami.

To jsem nepsal já. Jinak nevím, ale třeba na macodirect.de objedávám filmy bez nějakých problémů s dodáním a ceny taky dobrý - třeba teď tam vychází acros 135-36 v desetikusovým balení na nějakých 91 Kč. To když jsem objednával acros z shopu csfotografie, tak jsem na ně čekal cca. 3 týdny, což mě teda docela nas.ralo :-)
  • 0

#72 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 19 červen 2011 - 21:16:51

někde jsem nedávno zahlédl velmi trefnou poznámku ke správnému překladu vyjádření obchodníků:
(volně přeloženo)
"Řeknou-li vám v obchodě, že filmy nemají a nevedou, protože na film už dnes nikdo nefotí, znamená to ve skutečnosti, že si nepřejí, aby na film kdokoli fotil."


Sorry, ale to je pěkná blbost. Spíš je to o tom, že klasická fotka už není kšeft a když si někdo za půl roku přijde kupit jeden film a deset papírů tak nemá smysl tento sortiment vést. I mi hledáme prapodivné alternativy - filmy do průmyslových kamer, hromadné objednávky made in china..apod. Hromadnou objednávku Ilford, Fuji, Kodak jsem už tu hodně dlouho neviděl.

Neberte jako útok, ale furt tady brečíme a částečně si za to můžeme i sami.


Nic neorganizuju...ale za poslední rok jsem nakoupil filmy Fuji za cca 30tis. Kč, Foma za 20tis. Kč (vše směr mrazák), takže ne všichni si nic nekoupí. Jen je fakt, že "u nás" jsem za filmy utratil 0 Kč. Ale na "nabídku" a "výhodné" ceny u Škody jsem si už zvyknul a nečekám jiného.
  • 0

#73 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 22:57:17

Sorry, ale to je pěkná blbost. Spíš je to o tom, že klasická fotka už není kšeft ...

máš právo na svůj názor :lol: souhlasím do té míry, že to není kšeft pro Fuschgeschäft.

I mi hledáme prapodivné alternativy..

Ano, my hledáme alternativy ty nejlepší v poměru kvalita/cena, neb nám je zavedené obchody nejsou schopny nabídnout. A jestliže to dokáže laik, nevěřím, že by to nedokázal obchodník. Vše je o přístupu lidí.

Ilford, Fuji, Kodak jsem už tu hodně dlouho neviděl.

Přesto, že jsi je neviděl, věř, že existují. Možná jen již nejsou veřejné a až tak masové, neb mnohdy to bylo "za dobrotu na žebrotu". Znamená to starosti, práce, čas. Pokud kooperace účastníků není hladká, přestane to bavit, obzvláště, když si někdo možná myslí, že organizátor je i úvěrující banka... :D

Neberte jako útok, ale furt tady brečíme a částečně si za to můžeme i sami.


lidé jsou různí :D
  • 0

#74 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2011 - 23:00:55

p.s. omlouvám se všem, i adminům, že jsem se rozpovídal mimo téma tohoto vlákna. Nechám k posouzení, kvůli výmazu těchto OT příspěvků nic namítat nebudu. :D
  • 0

#75 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 23 červen 2011 - 10:01:45

potvrdene od velkeho zahranicneho distributora

acros 120 konci

zacne sa odpocitavanie nenaexponovanych spuliek ;(

avska stale tak nejak dufam, ze ide o informacny sum a dezinformaciu
takze pokial mate niekto nejake info - sem s nim
  • 0

#76 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 červen 2011 - 10:46:06

Já též doufám, je to jeden z nelepších materiálů, na který jsem kdy pracoval a vyzkoušel jsem toho opravdu hodně.
  • 0

#77 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 23 červen 2011 - 11:27:41

a kua :wink:
  • 0

#78 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 červen 2011 - 12:25:11

ajaj.... kde teď honem vzít sto litrů a velký mrazák :wink:
  • 0

#79 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 23 červen 2011 - 12:28:43

ajaj.... kde teď honem vzít sto litrů a velký mrazák :wink:


tazka volba:
normalny, alebo zhora plneny :lol:
  • 0

#80 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 červen 2011 - 14:32:54

horem, dal bych horem plněnej
a udělal bych takový sloupový boxíky co by se tahaly směrem nahoru tak o půdorysu 20x20 cm nebo menším
  • 0

#81 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 14 březen 2012 - 19:55:43

Prosim vas jak to tedy je s temi zvestmi co se psaly loni v lete, ze acros 100 taky konci?
  • 0

#82 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 15 březen 2012 - 17:53:00

Tak zatím se pořád prodává....Béfoto za 110,-Kč svitek
  • 0

#83 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 15 březen 2012 - 19:07:36

Ano, prodava ale jsou zvesti o konci svitku pravdive? Jde mi o to, ze na neco zacit fotit musim, na tenhle material mam nekolik pochvalnych doporuceni ale zase se nechci ucit na neco, co za pul roku zmizi... To uz bych se mohl rovnou poohlednou po necem jinem.
  • 0

#84 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 19 březen 2012 - 15:47:54

Jde mi o to, ze na neco zacit fotit musim, na tenhle material mam nekolik pochvalnych doporuceni ale zase se nechci ucit na neco, co za pul roku zmizi... To uz bych se mohl rovnou poohlednou po necem jinem.

není zbytečné stahovat kalhoty pár kilometrů před brodem?
  • 0

#85 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 19 březen 2012 - 16:10:14

není zbytečné stahovat kalhoty pár kilometrů před brodem?


Vnimam to spise jako pragmaticke zarizeni, navic sehnat si co nejvic informaci mi jeste nikdy neuskodilo. Vzhledem k tomu, ze neumim s nicim a bude mi trvat se s materialem szit at uz bude jakykoliv, tak proc nezacit s necim, kde v brzke dobe (spise) nehrozi opakovani teto faze?

Chut ten acros zkusit mam, uz dyndam na zkusenejsich i ozkousene postupy a tyhle zvesti beru spise jako famy ale proc se nezeptat informovanejsich (google nepomohl).

Tahle to vidim ale poradit si necham.

Nebo je acros natolik dobry, ze se vyplati si ho jeste uzit kazdopadne? :grin:
  • 0

#86 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 19 březen 2012 - 18:44:01

Chut ten acros zkusit mam, uz dyndam na zkusenejsich i ozkousene postupy a tyhle zvesti beru spise jako famy ale proc se nezeptat informovanejsich (google nepomohl).
Tahle to vidim ale poradit si necham.
Nebo je acros natolik dobry, ze se vyplati si ho jeste uzit kazdopadne? :grin:

zkus ho, a když se ti bude líbit, nakup a udržuj si v lednici určitou zásobu - nakonec tohle se vyplatí dělat s jakýmikoli filmy, vždycky přijde levněji nakoupit větší množství filmů jedné šarže naráz, to neplatí jen pro tento film.

ano, není to tak dlouho (rok a něco, nebo už dva roky? ), co proběhlo různými fóry mnoho zpráv o tom, ža acros ve svitku končí. Nakonec z toho vylezlo, že prý pro US trh přestala fabrika prý dodávat svitky jednotlivě balené v krabičkách a tam dodávala jen krabičky hezké zelené s 5 svitky, ale nějaké omezení dodávek naší malé zemičce se nekonalo, dobře tomu tak, zatím jsou k mání, a co bude za rok, za dva, mě tedy netrápí. Peníze byly a budou, filmy byly a snad budou, ale my nebudeme, tak asi. :)
  • 0

#87 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 19 březen 2012 - 18:59:34

Nebo je acros natolik dobry, ze se vyplati si ho jeste uzit kazdopadne? :)

já už sem se zásobil :grin:
myslím že třeba kolega Sjirka by mohl vyprávět jaké se z toho v kombinaci třeba s 510-pyrem dají vytáhnout šťavnaté půltóny :cool:
  • 0

#88 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 19 březen 2012 - 19:14:12

...
ano, není to tak dlouho (rok a něco, nebo už dva roky? ), co proběhlo různými fóry mnoho zpráv o tom, ža acros ve svitku končí. Nakonec z toho vylezlo, že prý pro US trh přestala fabrika prý dodávat svitky jednotlivě balené v krabičkách a tam dodávala jen krabičky hezké zelené s 5 svitky, ale nějaké omezení dodávek naší malé zemičce se nekonalo, dobře tomu tak, zatím jsou k mání, a co bude za rok, za dva, mě tedy netrápí. Peníze byly a budou, filmy byly a snad budou, ale my nebudeme, tak asi. :grin:


Skvele, to je krasna zprava, dekuji! Ale zes mne napinal...

Nazor na pomijivost penez sdilim - taky se radeji budu divat na sve neumele baryty nez veledilo čnb. Ohledne rozvazneho vyberu si porad myslim, ze je rozumny a plny mrazak vnimam jako reseni ve chvili, kdyz uz by mi dany film prirostl k srdci. Plnit mrazak ve chvili kdy si staci do zacatku vybrat jiny film mi neprijde rozumne. Navic v tuhle chvili sdilim lednicku se spolubydlicima a uz ted je v me skromne policce pomer negativy:potrava 1:3, coz myslim doklada, ze to s umenim myslim opravdu smrtelne vazne :)
  • 0

#89 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 19 březen 2012 - 19:37:30

Smrtelné to bude až při poměru 1:0 :grin:
  • 2

#90 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 19 březen 2012 - 20:13:27

Smrtelné to bude až při poměru 1:0 :grin:


o tom bych možná něco věděl.... žvanec dostanu v každém krámě skoro 24 hodin denně 365 dnů v roce, takže proč zabírat místo v lednici a mražáku věcmi pomíjivými, ze kterých po pár hodinách po po(u)žití je stejně ho.... ?
  • 3

#91 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 19 březen 2012 - 21:50:43


Smrtelné to bude až při poměru 1:0 :grin:


o tom bych možná něco věděl.... žvanec dostanu v každém krámě skoro 24 hodin denně 365 dnů v roce, takže proč zabírat místo v lednici a mražáku věcmi pomíjivými, ze kterých po pár hodinách po po(u)žití je stejně ho.... ?

Vytesat do kamene :)
  • 1

#92 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 19 březen 2012 - 22:00:50



Smrtelné to bude až při poměru 1:0 :grin:


o tom bych možná něco věděl.... žvanec dostanu v každém krámě skoro 24 hodin denně 365 dnů v roce, takže proč zabírat místo v lednici a mražáku věcmi pomíjivými, ze kterých po pár hodinách po po(u)žití je stejně ho.... ?

Vytesat do kamene :)


jj, já bych to doma taky použila, ale místo tesat do kamene, tak bych to rodině doma vylepila na ledničku. :D :cool:
  • 0

#93 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 19 březen 2012 - 23:15:58




Smrtelné to bude až při poměru 1:0 :grin:


o tom bych možná něco věděl.... žvanec dostanu v každém krámě skoro 24 hodin denně 365 dnů v roce, takže proč zabírat místo v lednici a mražáku věcmi pomíjivými, ze kterých po pár hodinách po po(u)žití je stejně ho.... ?

Vytesat do kamene :)


jj, já bych to doma taky použila, ale místo tesat do kamene, tak bych to rodině doma vylepila na ledničku. :D :cool:


uff... jsem se lekl, že to chceš prstem psát na omítku :D
  • 0

#94 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 19 březen 2012 - 23:57:14

Kojo, ogaro, nechcu tě zrazovat od acrosu, je to skvělý materiál. Ale. Osobně bych sázel na neco co je relativně levné, stabilní, bude se asik vyrábět dýl jak acros, a dává dobré výsledky.
Pro mne zvítězila Foma 100 a míchaný Instant Krakol. Na této kombinaco ujíždím minimálně pět roků a su spokojený.
  • 0

#95 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 20 březen 2012 - 01:15:23

Kojo, ogaro, nechcu tě zrazovat od acrosu, je to skvělý materiál. Ale. Osobně bych sázel na neco co je relativně levné, stabilní, bude se asik vyrábět dýl jak acros, a dává dobré výsledky.
Pro mne zvítězila Foma 100 a míchaný Instant Krakol. Na této kombinaco ujíždím minimálně pět roků a su spokojený.


Krakene dekuju za nazor ale ja uz na to teoretizovani kaslu a acros proste zkusim, to bych si asi jinak jenom drbal hlavu u temne a fotit poradne nezacal. Nemohl bys mi ale prosim vysvetlit co myslis stabilnim a jak moc konkretne predpokladas kratsi vyrobu acrosu? Kdyztak klidne do sz, tady uz budim offtopic rozruch az dost.
  • 0

#96 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 březen 2012 - 02:25:26

Stabilní myslím to, že dává předvídané výsledky. Do kdy tu acros bude nevím, ale myslím si, že foma vydrží. Dále je ekononická stránka věci, fomu máš za polovic :grin:
  • 0

#97 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 březen 2012 - 02:27:39

Nesmí se ani omíjat taková ta ideová čistota. Acros má moderní emulzi. Je to skorem digitální film :grin: A není na klasické krystaly, vo tym žádná, ogaro :)
  • 0

#98 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 20 březen 2012 - 10:15:20

Nesmí se ani omíjat taková ta ideová čistota. Acros má moderní emulzi. Je to skorem digitální film ;) A není na klasické krystaly, vo tym žádná, ogaro :)


Premyslel jsem, ze bych odepsal, ze se mi to zvlastni podani na skenech libilo ale to uz by asi bylo na inkvizici :-)
Tak jo, ja si na ten acros budu fotit v koutku potaji. Ale kdybys nekde nasel navod na tu preexpozici a vyvolavani v microfenu, tak by to bylo fajn.
  • 0

#99 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 20 březen 2012 - 11:05:01

kraken ma pravdu.
ja tiez obcas nevidim rozdiel medzi acrosom a "číslošom" ;)


situacia na trhu je taka, ze ti nikto nebude garantovat existenciu konkretneho filmu na viac ako rok - maximalne 2 :)
acros vo zvitku skutocne skoncil. to co je v obchodoch a na skladoch je dopredaj vyrobenych zasob
uz len to ako dlho su k dispozicii naznacuje nieco o skutocnej (celosvetovej) spotrebe

pravdepodobne jedina rozumna investicia do buducnosti je nazavislost (chemicky priemysel nas bude krmit este dlho)
cize kolodium
  • 0

#100 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 20 březen 2012 - 13:55:07

Ok, dostavame se k jadru pudla. Tak jak to tedy je?

acros vo zvitku skutocne skoncil. to co je v obchodoch a na skladoch je dopredaj vyrobenych zasob...

ano, není to tak dlouho (rok a něco, nebo už dva roky? ), co proběhlo různými fóry mnoho zpráv o tom, ža acros ve svitku končí. Nakonec z toho vylezlo, že prý pro US trh přestala fabrika prý dodávat svitky jednotlivě balené v krabičkách a tam dodávala jen krabičky hezké zelené s 5 svitky...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních