Přejít na obsah


Fotka

Dokument - Vápenka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Urbi

Urbi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2007 - 23:24:57

Zdravim temnokomorniky,

chystam se na muj prvni film-foto-dokument - foceni zivota vapenky. Zatim mam (teoreticky) domluveny pristup kamkoli. Cilem je nafoceni firemniho kalendare. Nevim, jak moc se "moje" fotky budou shodovat s predstavami vedeni, ale snad se sejdeme.

Chtel bych se vas zeptat na pripadne technicke poznatky z podobnych foceni. Zatim mam rozmyslene ohnisko (35/2 canon) a film (ilford pan 400, pripadne neopan 1600 - co vy na to?) - a samozrejme uz mam v hlave i par zaberu (snad se jim aspon trochu priblizim;). Kolega mi poradil stlaceny vzduch na oprasovani prachu ve fotaku (samotnyho mne to nenapadlo) a vlastne i ten neopan.

Mate nekdo zkusenosti s focenim zivota fabriky? Ceho se vyvarovat? Co zkusit? Na co si dat pozor? Na co se soustredit?

Diky moc

J.
  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 22 červenec 2007 - 23:41:08

osobní zkušenost nemám
jistě s nima budeš muset chodit na šichtu a co nejvíc zaměstnanců poznat osobně při všech činnostech od píchaček, přes šatnu, nástroje, oběd až po cestu domů
můžeš fotit velký celky s postavami v pozadí, ale když tam budou na významných místech obrazu konkrétní lidé, které jsi poznal (a to by mělo být na papíře vidět) , zdá se mi to lepší
určitě okoukni světlo v místech budoucího focení, ev. udělej zkoužku na pár záběrech - jinak se pracuje s "naprostou jistotou" dobrého technického výsledku
jestli se to podaří, třeba z toho uděláš výstavu a další ředitelé dalších vápenek se budou hlásit
hodně zdaru
  • 0

#3 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 červenec 2007 - 23:49:15

Ten Neopan 1600 bych nedoporučil, skutečnou citlivost má tak cca 640, je sice jemnozrnej, ale to by ti u takovýhle tematiky mohlo být jedno. Na focení ve tmě bych použil Kodak T-Max 3200 na 1600 (což je taky jeho skutečná citlivost). A volat to pěkně v Rodinalu, zrno (a že to je u toho T-Maxu pořádný!) se bude k industriálu hodit.
  • 0

#4 Urbi

Urbi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2007 - 23:50:06

osobní zkušenost nemám
jistě s nima budeš muset chodit na šichtu a co nejvíc zaměstnanců poznat osobně při všech činnostech od píchaček, přes šatnu, nástroje, oběd až po cestu domů
můžeš fotit velký celky s postavami v pozadí, ale když tam budou na významných místech obrazu konkrétní lidé, které jsi poznal (a to by mělo být na papíře vidět) , zdá se mi to lepší
určitě okoukni světlo v místech budoucího focení, ev. udělej zkoužku na pár záběrech - jinak se pracuje s "naprostou jistotou" dobrého technického výsledku
jestli se to podaří, třeba z toho uděláš výstavu a další ředitelé dalších vápenek se budou hlásit
hodně zdaru


Diky Radime,

to poznani (a priblizeni se) lidi beru jako zaklad. Asi to bude tezsi nez to, jakou clonu pouziju ;-) Kdyz to dopadne dobre, tak vas samozrejme na tu vystavu zvu vsechny :-)
  • 0

#5 Urbi

Urbi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2007 - 23:51:43

Ten Neopan 1600 bych nedoporučil, skutečnou citlivost má tak cca 640, je sice jemnozrnej, ale to by ti u takovýhle tematiky mohlo být jedno. Na focení ve tmě bych použil Kodak T-Max 3200 na 1600 (což je taky jeho skutečná citlivost). A volat to pěkně v Rodinalu, zrno (a že to je u toho T-Maxu pořádný!) se bude k industriálu hodit.


Diky za tip, rikal jsem si, ze zacnu odzkousenym panem 400 a uvidim co a jak dal. Na to svetlo jsem docela zvedavej.
  • 0

#6 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 červenec 2007 - 00:42:41

jeste muzu doporucit Ilford Pan 400 @ 800, machany v D76 16min pri 20C. Vysledky jsou velmi koukatelne... klidne nakup v metrazi a naladuj do kazetek.

TMax 3200 je take fajn, foceny na neco mezi 1600 a 3200 (ve tme se to stejne pitomne meri...), volany v ID11 stock. jen ho ty svine poradne zdrazily :!:
  • 0

#7 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 27 květen 2009 - 19:08:14

hrabu se tek ve starých vláknech a narazím na toto...

jenom oznamuju že ta vápenka dobře dopadla, viděl jsem ty fotky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních