Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti s Ilford Delta 3200


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
103 odpovědí na toto téma

#1 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 srpen 2007 - 17:30:21

Zkoušel jste to někdo? Já znám pouze Kodak T-Max P3200 a mám ho rád, ale Delta 3200 je teď o padesátikorunačku levnější a to za to stojí...
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 srpen 2007 - 17:51:49

tvrdívá se, že reálná citlivost toho filmu je ve skutečnosti šestnácset a kolega se tvářil naposled dost zklamaně ... tvrdil něco vo velkym zrnu a kontrastu... votázka je, jestli de při týhle citlivosti vytáhnout z jinýho filmu víc?
  • 0

#3 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 srpen 2007 - 18:06:18

Mno on ani ten Kodak neni 3200. Ale to je stará písnička, Tri-X a HP5 taky ve skutečnosti nejsou čtyřstovky atd. Reálná citlivost podle normy ISO (a zónového systému) u většiny filmů je o dvě až jednu třetinu EV nižší než citlivost "krabičková". Čestkou výjimkou je zde Foma jejíž filmy mají citlivost nižší o 4 až 5 třetin EV :D

U techle hypercitlivých filmů si výrobci přidávají ještě víc, Fuji Neopan 1600 má dle mých zkušeností tak 640, tomu Kodaku TMZ bych hádal tak 1250...

A se zrnem je to jak říkaš, u Kodaku TMZ je to hrubej štěrk, ale některé motivy v tom překvapivě vyniknou. Když jsem viděl ten film poprvé, tak jsem ho zavrhl, pak jsem ho z nutnosti vzal na milost a teď na něm mám několik svých nejoblíbenějších fotek.

Tak by mě zajímalo nejlíp jestli někdo může tu Deltu s tím Kodakem srovnat...
  • 0

#4 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 srpen 2007 - 18:35:27

Nafotil jsem jí pár svitků na 645 všechno exponované jako 3200, většinou volané v Microphenu 1+0 s časem někde mezi údaji Ilfordu pro EI 3200 a 6400. Pokud jsem ji volal podle návodu, přišla mi spíš docela nekontrastní (to jsem ale zkoušel jen s Rodinalem, když jsem prodloužil volání bylo to už ok, s Microphenem jsem začal na delších časech a ještě nepocítil potřebu je měnit), co jsem tak o ní četl na APUGu, tak stejně postupuje většina lidí (vesměs ji volají s časem, který podle výrobce odpovídá o EV vyšší citlivosti).
Zrno zrovna malé není, hlavně v tom Rodinalu - na fotce 18x24 docela patrné, s Microphenem je jemnější (překvapivě :D ) - na stejném formátu tak na hranici viditelnosti. Větší fotky jsem z ní zatím nedělal.
Citlivost 3200 to nebude, ve stínech jí už dochází dech, ne že by byly prostě slité, ale kontrastu je tam fakt pomálu - blbě se mi dostávají na papír(ale to bude spíš mým neuměním, nějaká kresba tam přeci jen je)
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 srpen 2007 - 19:51:44

mně v tomdle citlivim směru svýho času asi nejvíc překvapil rolej r3. ten pro tyhle aplikace můžu s čistym svědomim doporučit, přestože sem šel jen do vosmiset asa. vzhledem k tomu, jak při tom vypadal - skvěle, nepředpokládam, že by se to pak nějak dramaticky zlomilo
  • 0

#6 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 srpen 2007 - 20:30:02

Hmmm, Rolej, furt si říkám, že bych ho měl ozkoušet... jak jsi vyvolával?

Jinak by mě taky zajímalo nějaké srovnání citlivých kinofilmů + doporučení k nim, chystám se tenhle formát znovuobjevit a vzhledem k tomu, že hlavně na reportážoidní fotky, tak ciltlivosti nebude nikdy dost...
  • 0

#7 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 srpen 2007 - 20:37:45

tady je fotka na deltě 3200 v Rodinalu volané o něco leší dobu něž odpovídá EI3200 při cca 24stupních. obě oči jsou co do kresby v pořádku, to se mi jen nepodařilo naskenovat, kalhoty už ale docela kulhají...
neostrost je daná hlavně tím zrnem, které je tak akorát aby nebylo v tom náhledu vidět, ale už zvládlo zkazit dojem :D, v microphenu by to pro detaily dopadlo líp...
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 4 srpen 2007 - 21:05:41

Ty fotky jsou sice spatny, Ale muzete juknout na Deltu3200@6400 v Ultrafinu plus. http://www.pavel-pho...cany/Delta6400/ To podani mi sedi.
  • 0

#9 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 srpen 2007 - 21:10:51

Rollei R3 - no stojí stějně Kodak TMZ, takže cena už zas tak nelimituje, ale pro tyhle vyšší citlivosti se prý může použít pouze speciálně na to určená vývojka od Maco-Rellei. Navíc film má mít faktickou citlivost mezi 200 a 400 a do těch extrémů se prostě jen, třebaže extrémně vyladěně, pushuje a pulluje. Takže je to spíš takový vylepšený Tri-X nebo HP5+. Řekl bych, že extrémně citlivé filmy jako Delta 3200 a Kodak TMZ ho v kresbě ve stínech přebijí.
  • 0

#10 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 srpen 2007 - 21:25:43

Ty fotky jsou sice spatny, Ale muzete juknout na Deltu3200@6400 v Ultrafinu plus. http://www.pavel-pho...cany/Delta6400/ To podani mi sedi.


To je fantastický! Zvládnutí takových kontrastů bych vůbec nečekal. A zrno vůbec nevidím.

tady je fotka na deltě 3200 v Rodinalu volané o něco leší dobu něž odpovídá EI3200 při cca 24stupních. obě oči jsou co do kresby v pořádku, to se mi jen nepodařilo naskenovat, kalhoty už ale docela kulhají...
neostrost je daná hlavně tím zrnem, které je tak akorát aby nebylo v tom náhledu vidět, ale už zvládlo zkazit dojem , v microphenu by to pro detaily dopadlo líp...


Koukám koukám, to mi přijde uspokojivé s Rodinalem a Kodakem TMZ bych asi měl podobný výsledek. Jinak přikládám ukázku

Kodak TMZ (Tmax p3200) @ 1600 ASA, Rodinal 1+50, 16minut, 20c

Vložený obrázek

Tak myslím že tu Deltu prubnu...
  • 0

#11 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 srpen 2007 - 01:14:43

Ty fotky jsou sice spatny, Ale muzete juknout na Deltu3200@6400 v Ultrafinu plus. http://www.pavel-pho...cany/Delta6400/ To podani mi sedi.


je to bajecne!

jakpak je to volane a merene?

PS: mam duvodne podezreni ze to neni kinofilm...uz kvuli zrnu...ze by 6x7?
  • 0

#12 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 srpen 2007 - 08:40:25

Nojo, moje blbost, to jsem zapoměl napsat, že jde o 6x7. Měřené to je mým externím expozimetrem (Sekonic l-508) a volané jak píšu - V ultrafinu plus od fy. Tetenal. Moje nejoblíbenější negativní vývojka. Zrnu jsem skoro nevěřil. Ten tetenal je na tyhle filmy přímo dělaný, je velice jemnozrný. Přijde mi to jak dvoustovka na kinu. Čas jsem udělal podle návodu, žádný experimenty .) Je to trošku měkčí, ale to se mi na tom právě líbí. Příště to pushnu na 12800, když už .) Ale to spíš pro tu srandu....
  • 0

#13 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 srpen 2007 - 08:42:31

Jo, zapomněl jsem dodat, že to není upravovaný, jen zmenšený. Takže by se s tím dalo dostat i dál, zvláště na papíře....
  • 0

#14 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 5 srpen 2007 - 09:54:28

Vložený obrázek Vložený obrázek

Včera jsem poslal článeček o pušování +3 s vývojkou RAF PYRO-METOL. To nahoře je Foma 100@800. Dole @100 v Pyrocatu HD.
I to by mohla být cesta...
  • 0

#15 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 srpen 2007 - 10:11:18

nahoře je vlevo? ;)
  • 0

#16 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 srpen 2007 - 10:13:44

Jinak jste mě docela navnadili na ten ultrafin, ale vůbec se mi nechce za něj dát ty prachy, co chce Škoda, nedá se někde sehnat levněji? Nebo recepis, do budoucna si asi začnu chemii míchat sám...
  • 0

#17 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 5 srpen 2007 - 10:20:47

No to je fajn, když to nejde poznat Karle! ;) Mě se to zobrazuje pod sebe. První byla vkládaná ta osmistovka. Tak by to mělo být asi vlevo. :D
  • 0

#18 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 srpen 2007 - 10:56:48

Ta delta v ultrafinu plus se mi moc pozdává, zkoušela jsem ji v ID-11 (1+1) na nominální citlivost a protože jsem fotila při umělém osvětlení, tak se dalo čekat, že jsem to nezvládla ;) , méně kontrastní negativy snad už ani nemám.
Ale Delta + ultrafin plus vypadá úžasně 8O

Kdepak ji kupujete ve svitku?
  • 0

#19 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 srpen 2007 - 10:57:06

Vlevo vidím tu se zahradním stříkatkem, nebo co to je, na zdi. Díky hlubším stínům a většímu kontrastu i přesto že tam, narozdíl od té druhé, nesvítí příme slunce, je to má favoritka na 800 8)
  • 0

#20 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 5 srpen 2007 - 11:20:17

No jistě Karle. To je on @800, mého srdce šampión! ;) Jinak ta RAF voda je pěkně brutální mrcha. Ale už se ji učím zvládat. Časem se s ní pokusím dostat (s nějakým jiným filmem) přes 10 000.
  • 0

#21 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 srpen 2007 - 11:41:49

Jinak jste mě docela navnadili na ten ultrafin, ale vůbec se mi nechce za něj dát ty prachy, co chce Škoda, nedá se někde sehnat levněji? Nebo recepis, do budoucna si asi začnu chemii míchat sám...


Hele, ono to není tak drahý. Ten litr sice stojí nějakých pět stovek, nebo kolik, ale řediš to 1:4. Tzn 4 litry vývojky. A naprosto v klidu můžeš tu naředěnou vývojku použít až 6x. (fakt se to nedevalvuje, vyzkoušeno) To je 24 litrů vývojky .)
  • 0

#22 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 srpen 2007 - 11:47:22

Kdepak ji kupujete ve svitku?


Já je všechny koupil u Škody, takový menší finanční krvák ;), co už... Naštěstí jsem uz žádnou další svatbu nenasliboval a chystám se těď ozkoušet jaké je fotit s kinofilmovým dálkoměrem, tam už je to finančně přeci jen únosnější...
  • 0

#23 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 srpen 2007 - 11:53:19

Hele, ono to není tak drahý. Ten litr sice stojí nějakých pět stovek, nebo kolik, ale řediš to 1:4. Tzn 4 litry vývojky. A naprosto v klidu můžeš tu naředěnou vývojku použít až 6x. (fakt se to nedevalvuje, vyzkoušeno) To je 24 litrů vývojky .)


Tak to pak jo, já někde dočetl, že v tom litru se dá vyvolat 12 filmů a to mi teda přišlo jako fakt darda... To pak vychází tak na 48 filmů, že? to už je docela v pohodě. Sice ty nejednorázové vody, moc nemusím(furt to filtrovat je neskutečná otrava) ale téhle šanci dám ;)
  • 0

#24 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 srpen 2007 - 12:21:19

Hele, ono to není tak drahý. Ten litr sice stojí nějakých pět stovek, nebo kolik, ale řediš to 1:4. Tzn 4 litry vývojky. A naprosto v klidu můžeš tu naředěnou vývojku použít až 6x. (fakt se to nedevalvuje, vyzkoušeno) To je 24 litrů vývojky .)


Tak to pak jo, já někde dočetl, že v tom litru se dá vyvolat 12 filmů a to mi teda přišlo jako fakt darda... To pak vychází tak na 48 filmů, že? to už je docela v pohodě. Sice ty nejednorázové vody, moc nemusím(furt to filtrovat je neskutečná otrava) ale téhle šanci dám ;)


v jednom litru muzes udelat max cca 12 filmu...ale v jednom litru pracovniho roztoku...takze z 1l Ultrafinu namichas 5l roztoku, 5x12=60
  • 0

#25 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 srpen 2007 - 12:24:50

Teda ta Delta je překavpivá, zdá se že je dokonce citlivá na IR spektrum. Viz - http://www.apug.org/...r-infrared.html

Jinak i když se mi ta tonalita Z ultrafinu plus líbí, tak nejsem zrovna přítel rozpouštědel zrna. Uvidíme co s tím filmem dokáže XTOL, repsektive jeho východní soudruh Excel v ředění 1+1. Výsledek v Rodinalu pro mě též bude kritický, u toho Kodaku TMZ krása zrna rostla uměrně se zvětšením!
  • 0

#26 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 srpen 2007 - 17:50:36

bzencak: foma na 800 vypadá dost dobře - už mám vyhlídnutý váhy, tak jenom počkat, až bude po výplatě a nějakou pyrovývojku taky vyzkouším

karel2kouřil: ta cena delty 3200 se mi pořád zdá dost vysoká, i když u škody, zatím co jsem viděla na českém netu, je nejlevnější ;)

Tetenal Ultrafin plus 1l mi přijde z photolife shopu
http://www.photolife...D=283&Level=165 - je o něco málo levnější, než u Škody, objednávala jsem tam i acros 100, tak jsem to vzala při jednom
  • 0

#27 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 5 srpen 2007 - 17:55:25

Hele, ono to není tak drahý. Ten litr sice stojí nějakých pět stovek, nebo kolik, ale řediš to 1:4. Tzn 4 litry vývojky. A naprosto v klidu můžeš tu naředěnou vývojku použít až 6x. (fakt se to nedevalvuje, vyzkoušeno) To je 24 litrů vývojky .)


Tak to pak jo, já někde dočetl, že v tom litru se dá vyvolat 12 filmů a to mi teda přišlo jako fakt darda... To pak vychází tak na 48 filmů, že? to už je docela v pohodě. Sice ty nejednorázové vody, moc nemusím(furt to filtrovat je neskutečná otrava) ale téhle šanci dám ;)


Ja ten Utrafin Plus 1:4 pouzivam take. Zkusenost: tech 12 filmu v tom lze vymachat, od sesteho filmu je vsak potreba prodluzovat cas vyvolani. Prodluzovaci faktory jsou uvedeny v pribalovem letaku a funguji :D . I kdyz je pravda, ze ten dvanactej film byl z me strany trochu nouzovka, normalne v tom volam tak tech 8 filmu.
  • 0

#28 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 srpen 2007 - 10:58:30

Pokud jsem ji volal podle návodu, přišla mi spíš docela nekontrastní (to jsem ale zkoušel jen s Rodinalem, když jsem prodloužil volání bylo to už ok, s Microphenem jsem začal na delších časech a ještě nepocítil potřebu je měnit), co jsem tak o ní četl na APUGu, tak stejně postupuje většina lidí (vesměs ji volají s časem, který podle výrobce odpovídá o EV vyšší citlivosti).


Ještě bych si toto chtěl ujasni, protože požadovaný kontrast je dost individuální záležitost - děláš se zvětšovákem s kondenzorovou nebo difuzní hlavou?
  • 0

#29 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 srpen 2007 - 11:27:31

s kondenozorovou hlavou (opemus 6), na lesklé fomabrom varianty většinou používám jeden nebo dva M1 fomácké MG filtry (má to být normální a speciál gradace) - když negativ odpovídá mým představám :( Vývojka je GD-L 1+5 tak na 25 stupních (podle toho jak je horko) a objektiv rodagon 80 :(
  • 0

#30 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 srpen 2007 - 14:35:32

Tak to máš dost podobnou konfiguraci jako já... Musí to v tom Ilfordu být teda fakt echt vysmaženci, protože u HP5+ mi zase jejich časy vycházejí ultratvrdý a o stupeň převolaný...
  • 0

#31 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 9 srpen 2007 - 12:27:59

Tak mám ty Delty 3200 doma. První vyvolávací zkoušky potvrdili vaše zkušenosti. Ten film je hodně měkký. Zkoušel jsem Rodinal 1+50 a Excel 1+1 a ani použití časů pro o jeden stupeň vyšší citlivost nevedlo k přiměřenému nárůstu kontrastu... To je asi konzistentní s velmi líně stoupající křivkou kontrastu, kterou Ilford uvádí ve factsheetu. V podstatě je to velmi příjemné - myslím, že ani další prodloužení časů o 30% by nezpůsobilo újmu a nejspíš by pomohlo.

Reálné citlivosti filmu podle zóny I (denzity 0,1) lze dosáhnout okolo 1600. V Rodinalu tak 1250. Moje zkoušky vyústili v poněkud menší citlivost, ale jak jsem napsal, čas volání je možné ještě prodlužovat.

Proti Kodaku TMZ (v Rodinalu) se mi zrno zdá jemnější, v Excelu 1+1 viditelné, ale ne dost jasné aby bylo zajímavé. V rodinalu je zrno artikulovanější i když markantněji jeho struktura vyniká až ve světlech. Překvapivě mi připadá, že v Rodinalu trpí hranová ostrost, respektive vyostřené jsou krystaly zrna nikoliv obraz. Hranová ostrost je v Excelu viditelně lepší.
  • 0

#32 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 srpen 2007 - 15:15:37

ako ukazka:
Delta 3200@1600 v id11 podla tabulky,

format 6x9:

http://www.lubotorok...ople/p0006.html
  • 0

#33 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 9 srpen 2007 - 15:25:22

Pěkná atmosféra! Doufám, že tomu *****ovi co svou proplesatelou palici prekryl oblicej stiplistkovy jsi nasledne rozbil hlavu... :)
  • 0

#34 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 12 říjen 2007 - 23:32:08

tu deltu jsem nekolikrate pushoval na 12800 v kinofilmu a vysledky byly vyborne, potreboval jsem vysokou citlivost a opravdu hodne velke zrno bylo spise plusem. volal jsem v microphenu stock, exponoval o tretinu EV vic a bylo to akorat, vychazely z toho opravdu cernobile fotky-cili zadna skala sede :lol: ale na nejake rozumne zvetsovani je tech 3200 opravdu maximum
  • 0

#35 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 leden 2008 - 15:03:26

Jestli váse ten film láká a nejste si jisti voláním, zkuste AM74, podle návodu (je to tuším 10,5minut v 1+7 @ 20C pro EI 3200). Vyvolal jsem v tom teď nedávno kino a výsledek mě nadmíru mile překvapil. Jak tonálně, tak stínodetailově, tak zrnně. Fakt pěkný. Jestli se k tomu dostanu, zkusím, sem časem hodit ukázku.
  • 0

#36 jira

jira

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2008 - 15:48:13

Delal jsem si test v DD-X. Ilfordi cas je 9 minut. Az pri case 15 minut dosahla
hustota zony VIII 1,1.
  • 0

#37 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 leden 2008 - 23:45:03

Díky moc, já se s tímhle filmem ničeho rozumnýho zatím nedohrabal
  • 0

#38 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 leden 2008 - 20:24:17

Tak ukázka zatím nebude, naskenoval jsem, a z výsledku se mi začlo chtít blinkat (ikdyž, to možná bude i tím tatarákem). Kdyby to někdo chtěl vidět naživo, jsem většinu času v Praze, tak se ozvěte :wink:
  • 0

#39 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 9 leden 2008 - 21:16:10

Tak ukázka zatím nebude, naskenoval jsem, a z výsledku se mi začlo chtít blinkat (ikdyž, to možná bude i tím tatarákem). Kdyby to někdo chtěl vidět naživo, jsem většinu času v Praze, tak se ozvěte :lol:


tož karle, já bych se moc rád podíval :lol: Na deltu 3200 fotím hodně a rád, volám v ultrafinu +. Nejsem nespokojen, ale jestli je amaloco lepší, rád změním značku :wink:
  • 0

#40 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 leden 2008 - 00:01:58

Klidně, mám ale jenom 18x24 a 30x40 :wink: Seš z Prahy, co? Jestli se se mnou nechceš nahánět (ostatně nejdřív příští týden, teď už bych to nedal). V menze kolejí 17. listopadu (Pátkova 3, Troja, 2 vysoké baráky, menza je v podzemí, kam se dostaneš vrátnicí toho většího z nich) visí tahle fotka, což je ona delta 3200 v AM74.
  • 0

#41 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 10 leden 2008 - 00:43:33

Klidně, mám ale jenom 18x24 a 30x40 :lol: Seš z Prahy, co? Jestli se se mnou nechceš nahánět (ostatně nejdřív příští týden, teď už bych to nedal). V menze kolejí 17. listopadu (Pátkova 3, Troja, 2 vysoké baráky, menza je v podzemí, kam se dostaneš vrátnicí toho většího z nich) visí tahle fotka, což je ona delta 3200 v AM74.


prej jenom 30x40 :lol: to na posouzení bohatě stačí.
Někdy tam zajedu, dík :wink:
  • 0

#42 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 10 leden 2008 - 13:17:39

Tak ukázka zatím nebude, naskenoval jsem, a z výsledku se mi začlo chtít blinkat (ikdyž, to možná bude i tím tatarákem). Kdyby to někdo chtěl vidět naživo, jsem většinu času v Praze, tak se ozvěte ;-)

Tyhle hrubozrné filmy je dooost těžké skenovat, ja to zkoušel pomocí filmového scaneru (na kinofilmu) a vždycky to bylo takové černo - bílé... prostě děravé... no nevím jak to opsat. Nakonec sem to řešil kontakty a pak náhledy na 10x15 klasickou cestou.
  • 0

#43 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 leden 2008 - 14:46:45

Klidně, mám ale jenom 18x24 a 30x40 :) Seš z Prahy, co? Jestli se se mnou nechceš nahánět (ostatně nejdřív příští týden, teď už bych to nedal). V menze kolejí 17. listopadu (Pátkova 3, Troja, 2 vysoké baráky, menza je v podzemí, kam se dostaneš vrátnicí toho většího z nich) visí tahle fotka, což je ona delta 3200 v AM74.


prej jenom 30x40 :D to na posouzení bohatě stačí.
Někdy tam zajedu, dík ;-)


čím později, tím víc fotek tam budu mít, zatím jsou dvě :()
  • 0

#44 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 6 březen 2008 - 22:19:25

Tak sem tu Deltu3200 z nouze narval do broniky na portréty a exponoval jako iso800, a vyvstává otázka: v čem to volat? Doma se mi aktuálně válí ID-11 a Rodinal, ale asik to nebude úplně to pravé:/ vzhledem k tomu, že ji zatím neplánuji takto používat pravidelně, v čem ji vymáchat/co na ni koupit? A co hůř, strašně to spěchá, jsou to fotky pro kámošku, co letí za týden do japonska:(
  • 0

#45 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2008 - 22:53:16

Tak sem tu Deltu3200 z nouze narval do broniky na portréty a exponoval jako iso800, a vyvstává otázka: v čem to volat? Doma se mi aktuálně válí ID-11 a Rodinal, ale asik to nebude úplně to pravé:/ vzhledem k tomu, že ji zatím neplánuji takto používat pravidelně, v čem ji vymáchat/co na ni koupit? A co hůř, strašně to spěchá, jsou to fotky pro kámošku, co letí za týden do japonska:(


Tak to ti nezávidím, ikdyž, můžeš si za to sám, že? :) No, jak už jsem tu někde psal, v Rodinalu dle návodu mě nenadchla, v AM74 byla hezčí, Microphen taky nebyl k zahození.
Je to dost nekontrastní film, navrhoval bych vyvolávací čas, někde mezi doporučením výrobce pro EI 1600 a 3200, při volání, které by odpovídalo 800, by to bylo velice pravděpodobně strašně mdlé. Být to můj průšvih, tak asi vsadím na AM74 1+7 něco přes 9 minut.
  • 0

#46 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 6 březen 2008 - 23:10:38

No právě v Rodinalu už sem ji zkoušel na 3200, nic moc. Microphen dělá takové hnusné rozplyzlé zrno, takže jsem ho taky vyloučil. Co třeba Atomal či nějaký jeho klon? Nebo XTol? Sem vůl, ale odmítnout nešlo..
  • 0

#47 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2008 - 23:30:28

No právě v Rodinalu už sem ji zkoušel na 3200, nic moc. Microphen dělá takové hnusné rozplyzlé zrno, takže jsem ho taky vyloučil. Co třeba Atomal či nějaký jeho klon? Nebo XTol? Sem vůl, ale odmítnout nešlo..

Atomal nevím, o Xtolu se tu někde psalo (Abs, 09. srpen, 2007 13:27, tohle vlákno). Zrno z Microphenu obecně asi za moc nestojí, ale zas, jestli je to svitek a ne moc velká fotka, tak ti to může být jedno - sice bude patrné zrní, ale tak malé, že rozplizlost neuvidíš. To Amaloco dělá zrno hezký (na kinu).
  • 0

#48 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 6 březen 2008 - 23:38:06

a co ID-11 štok s časem pro EI 1600?
já na kontrastní scény volal Deltu 3200 v kinu exponovanou jako 1600 ASA s D-76 1+1 s buhvíjakym časem, snad dvojnásobek doporučení pro 1+0 a 3200 ASA.... a nebylo to tak hrozný. rozhodně mám pocit, že tou ID-11 toho tak moc nezkazíš.
  • 0

#49 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 10 březen 2008 - 23:06:28

Tak se mi dostal do ruky Instant Mytol, hurá! Ale jak na něj? Pročet sem o něm celé vlákno, vypadá to na volací čas 13,5minuty. Samo, že udělám napřed zkoušku s jedním políčkem, ale zkušenost by mi taky bodla..
  • 0

#50 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2009 - 20:39:57

tak jsem to tu prolezl a mám otázku ??Jak vypadá podložka po ustálení oproti třebas hp5??S deltou 3200 nemám vubec zkušenost a dnes jsem vyvolal první svitek a zježily se mi vlasy .Kdfyž ustálím hp5 tak podložka je krásně pruhledná,když tu deltu,tak podlozka sice pruhledná je ,ale jakoby na ní bylo zrno a je taková šedá ne čistě pruhledná.Ustalovač byl novej a hp5 to ustálilo korektně.Voláno to bylo v ID 11 1+0 podle tabulky na 3200 a foceno na 1600.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních