Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti s Ilford Delta 3200


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
103 odpovědí na toto téma

#51 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2009 - 20:40:22

tak jsem to tu prolezl a mám otázku ??Jak vypadá podložka po ustálení oproti třebas hp5??S deltou 3200 nemám vubec zkušenost a dnes jsem vyvolal první svitek a zježily se mi vlasy .Kdfyž ustálím hp5 tak podložka je krásně pruhledná,když tu deltu,tak podlozka sice pruhledná je ,ale jakoby na ní bylo zrno a je taková šedá ne čistě pruhledná.Ustalovač byl novej a hp5 to ustálilo korektně.Voláno to bylo v ID 11 1+0 podle tabulky na 3200 a foceno na 1600.
  • 0

#52 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2009 - 21:53:15

tak jsem to tu prolezl a mám otázku ??Jak vypadá podložka po ustálení oproti třebas hp5??S deltou 3200 nemám vubec zkušenost a dnes jsem vyvolal první svitek a zježily se mi vlasy .Kdfyž ustálím hp5 tak podložka je krásně pruhledná,když tu deltu,tak podlozka sice pruhledná je ,ale jakoby na ní bylo zrno a je taková šedá ne čistě pruhledná.Ustalovač byl novej a hp5 to ustálilo korektně.Voláno to bylo v ID 11 1+0 podle tabulky na 3200 a foceno na 1600.

klídek, je to normální - prostě je to citlivější materiál a má vyšší hladinu šumu :)
  • 0

#53 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2009 - 22:13:59

Martine, v průběhu minulého týdne jsem volal Delty 3200 v kinu i ve svitku a mohu potvrdit, podložka je šedá..
  • 0

#54 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 22 březen 2009 - 23:19:19

tak jsem to tu prolezl a mám otázku ??Jak vypadá podložka po ustálení oproti třebas hp5??S deltou 3200 nemám vubec zkušenost a dnes jsem vyvolal první svitek a zježily se mi vlasy .Kdfyž ustálím hp5 tak podložka je krásně pruhledná,když tu deltu,tak podlozka sice pruhledná je ,ale jakoby na ní bylo zrno a je taková šedá ne čistě pruhledná.Ustalovač byl novej a hp5 to ustálilo korektně.Voláno to bylo v ID 11 1+0 podle tabulky na 3200 a foceno na 1600.

klídek, je to normální - prostě je to citlivější materiál a má vyšší hladinu šumu :lol:


no šumí asi ještě hůř než ultrazooom od panosonicu v totalní tmě s ISEM na 3200 fakt tenhle film mne obzvláště zlobí...nejen zrnem... :oops:
  • 0

#55 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2009 - 14:44:16

mno jo ,a trix 3200 je lepší?? vono to že fotím na iso 1600 a volám na 3200 je iminimum,ale mám strach že když z toho udělám větší fotku ,tak to bude nekoukatelné.Fotil jsem v tom prostředí na hp5 volanou jako 800 a stejně to bylo málo někdy o 1EV někdy i o 2 :oops: tak chci tohle to by mělo jít pokud ....
  • 0

#56 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 23 březen 2009 - 15:11:23

já mám lepší zkušenosti s tmaxem3200.. ono ale při této citlivosti bude zrnité jak sviňa asi všecko, laborovat se dá s tvarem a rozložením zrna a tonalitou.
  • 0

#57 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 březen 2009 - 15:16:05

TMAX 3200 je dle mého lepší než Delta 3200. Vším.
  • 0

#58 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 23 březen 2009 - 15:17:05

TMAX 3200 je dle mého lepší než Delta 3200. Vším.

má jedinou chybu-není ve svitku:(
  • 0

#59 DavidS

DavidS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 85 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2009 - 16:06:42

Jestli chcete bezzrnnou fotku na tuhle citlivost, doporučuju D3. Ale já radši zůstanu u toho zrna s D3.2t :oops:
  • 0

#60 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 březen 2009 - 16:46:35

zrno jak brambory na kinu je očekávané a nic proti němu nemám...ale na fotce 13x18 z 645 mi to už přijde trochu moc...zvlášť při volání v Microphenu :oops:
  • 0

#61 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 březen 2009 - 17:02:26

zrno jak brambory na kinu je očekávané a nic proti němu nemám...ale na fotce 13x18 z 645 mi to už přijde trochu moc...zvlášť při volání v Microphenu :-(


Asi tě, žorži, nas..u, ale nemohlo by to být rukama :oops: :lol: ? Když jsem někdy o vánocích zvětšoval pár fotek 30*40 z loňska, tak jsem si k tomu přihodil i negativ o rok starší a nestačil jsem se divit (a to to byla obojí fp4 jenom jinak exponovaná a volaná - ID-11 vs Pyro) - starší byla výrazně zrnitější + úplně jiná tonalita... :cry:
  • 0

#62 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 březen 2009 - 17:50:37

zrno jak brambory na kinu je očekávané a nic proti němu nemám...ale na fotce 13x18 z 645 mi to už přijde trochu moc...zvlášť při volání v Microphenu :-(


Asi tě, žorži, nas..u, ale nemohlo by to být rukama :oops: :lol: ? Když jsem někdy o vánocích zvětšoval pár fotek 30*40 z loňska, tak jsem si k tomu přihodil i negativ o rok starší a nestačil jsem se divit (a to to byla obojí fp4 jenom jinak exponovaná a volaná - ID-11 vs Pyro) - starší byla výrazně zrnitější + úplně jiná tonalita... :cry:


teoreticky mohlo...pravdou se mi nikdy nic podobně zrnitého nepodařilo...a tak mne to poněkud vyděsilo a znechutilo...
  • 0

#63 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2009 - 19:18:35

pánove tož jsem si dnes scanoval náhledy z toho svitku delty ,a zrnité to je ,skusím se do konce týdne dostat do komurky a dostat to na papír uvidíme co vyleze ,pověsím sem náhled toho scanu ,ale kvalita je nijaká :-o Vložený obrázek
  • 0

#64 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2009 - 16:25:59

Tož na papíru taky nic moc :wink: zrno docela velky a připadá mi takovy mázly,něco bude určitě rukama,ale zase snad nejsem uplná játrovka.Takže v ID asi nee ,ale koukal jsem do papírů od tohoto filmu a pokud dobře čtu ,tak doporučují microphen.Zrovna na něj čekám ,tož něco v práci odfotím a skusím v pátek vyvolat.NO a jestli mi přijdou i ty baryty co jsem si objednal,abych to konečně vyskoušel,tož to bude docela krásný a zcela tmavý víkend :)
  • 0

#65 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2009 - 16:36:18

kdy to bylo... predpredevcirem jsem z delty 3200 delal kontakty (ze svitku i kina)
volana v Microphenu, negativ na muj vkus vic kontrastni nez bych si pral, ale zvetsovat z toho pujde dobre
.. jako z toho kontaktu houby poznam,ale oproti skenu zrno minimalni, a kdyz tak spis prijemny ... dneska nebo zitra to zkusim zvetsit a dam vedet

jinak v podstate se mi potvrzuje to, co psal Standa Briza ve svem clanku o delte 3200, v microphenu ano, v rodinalu mozna, ale tak do 1600 a uz ani to se mi az tak moc (pocitove) nelibi.
  • 0

#66 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2009 - 17:00:02

NU uvidíme.Fotím to na 1600(+-) a volám na 3200 podle tabulky ,vyšlo to pěkně až teda na to rozmázlý zrno,kontrast se mi líbil tak jak je .uvidíme v pátek či v sobotu :))
  • 0

#67 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 27 březen 2009 - 08:58:10

Já tedy s Deltou 3200 nemám zkušenost a vzhledem k poměrně hodně častým všelijakým problémům uživatelů mám vcelku dost obavu se do toho pouštět.Když potřebuji 1600 ISO / ne moc často/,příjde mi pro ne kontrastní scény dost solidní Neopan 400 v ID 11 exponovaný i volaný právě na těch 1600.Ukázka je z uvedené kombinace / zde ředění 1:1/,svitek,ofoceno z fotografie 40x40 cm z poza skla / fakt se mi to nechce demontovat/.Nevím,jak to bude vypadat zde na webu,ale v reálu to je na uvedenou citlivost překvapivě dobré.Zrno špičkově ostré,jemné,šedi také přítomny.Jinak mi těch 1600 příjde jako opravdu celkem hranice pro slušné věci,dál už mi to připadá jako hodně kompromisní záležitost. Vložený obrázek
  • 0

#68 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 27 březen 2009 - 11:52:40

Když potřebuji 1600 ISO / ne moc často/,příjde mi pro ne kontrastní scény dost solidní Neopan 400 v ID 11 exponovaný i volaný právě na těch 1600.Ukázka je z uvedené kombinace / zde ředění 1:1/,svitek,


Oj, to vypadá velice zajímavě, zrovna tu mám jeden N400 k nabití, tož to prubnu. Diky za tipa :D
  • 0

#69 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 27 březen 2009 - 12:06:06

Jinak pro informaci,je to Biometar 80/2,8 MC s nejužším mezikruhem ,plně odcloněno a z ruky !,což u sixe považuji za dost velký adrenalin :D . Ty řasy jsou i při tom všem u těch 40x40 naprosto ostré.Split,oči,rty a vzorek na šatičkách selektivně dosvěcovány.Jinak jak jsem uvedl,kombinace spíše na méně kontrastní scény,pochopitelně / tohle je difuzní světlo ze severovýchodního okna a to vzadu prosvítající balkonové dveře/.
  • 0

#70 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 3 leden 2011 - 17:09:18

vytahuji toto vlákno jako asi nejvhodnější o volání Delty 3200 zde na tk. Byl by mi někdo ze zdejších ostřílených Deltistů schopen poradit, jak konkrétně vyvolat Deltu 3200 v kinu?

- foceno za slabého umělého osvětlení na 3200
- mám tu asi měsíc rozmíchanou D-76 a nic jiného

Samozřejmě bych rád "svatý grál" v podobě co nejmenšího zrna, optimálního kontrastu a pěkného podání středních tónů, ale je mi jasné, že toho nelze dosáhnout :) .

Kromě toho "se mi doneslo", že Delta 3200 je hodně citlivá na přesnost procesu volání, což mě až doteď s klasickými filmy (foma, hp5, trix atd) ani moc netrápilo.

Takže: je tedy možné v D76 vyvolat rozumně Deltu3200 focenou jako 3200 za uvedených světelných podmínek? Je mi jedno jestli stock či 1+1, teplotu si ohlídám, ale rád bych věděl, jeslti vůbec mohu čekat slušné výsledky a připadně také radu jak překlápět (zatím obvykle volám metodou 1. třetinu času 3x každých 60sec, 2. třetinu 2x každých 90sec a 3. třetinu 1x každých 180sec).

Pokud je na Deltu 3200 vhodnější nějaká jiná vývojka, tak pokud lze koupit nějaké menší levnější balení, tak holt investnu, ale třeba vývojku za 500 kvůli jednomu kusu delty kupovat nechci.

Díky všem za případné rady.
  • 0

#71 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 leden 2011 - 17:16:48

Koukni na zdejsi clanek "Jak volat Deltu 3200" Standy Brizy :)
  • 0

#72 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 3 leden 2011 - 17:20:10

tam ID11 ani D76 nejsou, jeslti jsem dobre koukal.
  • 0

#73 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2011 - 17:40:12

Jedinou Deltu 3200 v kinu exponovanou na 3200 jsem volal v D-76 stock při 20st. 13 minut, drže se rady, které jsem před časem kdesi četl, a vyšlo to. (ta rada byla jednoduchá a zněla: vyvolat více, jakoby push +1EV, tzn. při expozici na 1600 volat na 3200, expozici na 3200 volat jako 6400)
ten čas jsem našel zde
nevím, co to udělá v kondenzorovém zvětšováku, scanner si s tím poradil dobře, je to tak akorát kontrastní, nemusel jsem s tím moc hejbat.
  • 0

#74 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 3 leden 2011 - 17:46:59

díky, já si právě říkal, jestli 1+1 nesrovná střední tóny do lepší formy nebo tak něco ... ?
  • 0

#75 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2011 - 18:10:28

dyť to zkus, a pak se poděl o zkušenost
  • 0

#76 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 3 leden 2011 - 18:15:59

já bych rád, aby ty fotky vyšly co nejlíp, experimentovat můžu s jinými filmy :(
  • 0

#77 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2011 - 18:16:48

právě proto :(
  • 0

#78 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 3 leden 2011 - 18:40:36

...drže se rady, které jsem před časem kdesi četl, a vyšlo to. (ta rada byla jednoduchá a zněla: vyvolat více, jakoby push +1EV, tzn. při expozici na 1600 volat na 3200, expozici na 3200 volat jako 6400

Přesně tak. Já volám Deltu v Microphen Stocku, časy podle datasheetu filmu, ale pokaždé o 1EV více, než jsem exponoval. Myslím, že podobný závěr udělal i Standa v tom článku. Mám pocit, že typ vývojky nebude tak kritický na rozdíl od toho prodlouženého času volání (push +1EV).
  • 0

#79 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 3 leden 2011 - 18:43:16

ok, díky, to beru. a myslíte, že 1+1 by tomu v něčem pomohlo nebo spíše uškodilo? není prodloužení z 13 na 26min pro 1+1 nějak moc?
  • 0

#80 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2011 - 20:35:13

Bobe, pokud tvrdošíjně chceš volat Deltu 3200 v ředěné D-76, tak ji vyvolej a pak nám řekni, jak to dopadlo, a tohle je míněno bez jízlivosti, jestli D-76 ředit či nikoli a proč vlastně, co to přinese, už bylo diskutováno tolikrát, že nevím, jestli u tohoto filmu by měl být důvod pro její ředění nějak vyjímečný.
Třeba řeknu blbost, ale nicméně si to dovolím: pokud budu už vyvolávat hodně hladový film a ještě k tomu z něho chci dostat maximum, tak si nebudu oslabovat vývojku, pokud budu chtít mít ostré zrnko, tak siřičitanu nedovolím moc dlouho si v emulzi užírat stříbra..... budu se snažit využít energii vývojky maximálně. z tohoto mi nevychází zrovna moc důvodů D-76 nebo podobnou vývojku (kromě rodinalu, to je kapitola sama pro sebe) ředit a dost podstatně prodlužovat vyvolávací časy. Pokud budu mít pro to jasný důvod, tak jen možná šíleně kontrastní scénu, kde budu chtít co nejvíc vyrovnat a nechat dojít stíny v polostandu, to význam snad má.
Ale opravdu, omlouvám se všem, kteří Deltu 3200 znají lépe a mají ji vymazlenou, pokud tady kvákám nesmysly.
  • 0

#81 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 3 leden 2011 - 20:59:25

tuhle logickou posloupnost jsem asi potřeboval slyšet. díky jako vždy Jirko :(

dnes už se mi roztahovat chemii nechce, asi to nechám na zítra, třeba ještě někdo přijde s nějakou dobrou myšlenkou...
  • 0

#82 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 4 leden 2011 - 02:29:22

pokud budu už vyvolávat hodně hladový film a ještě k tomu z něho chci dostat maximum, tak si nebudu oslabovat vývojku, pokud budu chtít mít ostré zrnko, tak siřičitanu nedovolím moc dlouho si v emulzi užírat stříbra.....


škoda, že má tahle úvaha dost daleko do fyzikální reality chování vývojek (nic osobního).

jsou to kompromisy. 1+0 bude víc rozmytý zrno, 1+1 bude trochu líp využitá citlivost, pokud to ještě malinko víc při volání natáhneš.

jo, doporučení na krabičce je dost střídmý - fotit na 3200 a vyvolat jako 6400 neuškodí. a vůbec neuškodá dělat na kodak tmax3200 (většině přijde lepší, i když takypeklo).
  • 0

#83 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)
Reputace: 378

Publikováno 4 leden 2011 - 15:14:06

Deltu 3200 v kinofilmu pouzivam leta a jsem s ni maximalne spokojenej. Potiz je jen v tom, ze tohle je presne typ problemu, kde kazdy jako ideal vidi neco uplne jineho. Ja osobne (nikomu tenhle pohled nevnucuju)povazuju za zbytecny snazit se u kinofilmu o nejakou bezzrnost. Prosel jsem si tim taky, zkousel jsem vsechno mozny od Panatomicu-X pres Pan-F a Rollei 25 az po Technical pan, vyvojky ani nepocitam: stejne nakonec staci mnohem mensi snaha, jen s vetsim formatem. Citlivy filmy naopak u kinofilmu preferuju nejen proto, ze vyhody maleho formatu jeste podpori (rychlost, pohotovost a schopnost pracovat za stavajiciho svetla), ale prave proto, ze jsou krasne zrnite. Zkousel jsem T-max 3200, fotil jsem s nim pomerne dost, ale nakonec jsem si zvykl na Deltu, nejak se mi libi vic.
Nejsem zrovna teoretik( zastavam stanovisko, ze ti inzenyri v Ilfordu, Kodaku nebo jinde urcite svy praci rozumeji lip nez ja), ale v praxi je (a tady jsem na zacatku - otazka je, kdo co hleda) ten film pro me foceni absolutne skvelej. Vyvolavam ho v D-76 stock a exponuju normalne na 3200, nekdy na 1600 (to tehdy, pouzivam-li fotak, ktery nema dostatecne rychle casy a nebo dostatecne velkou clonu, zpravidla kompakty). Nejen, ze jsem s tim nikdy nemel zadnej problem, ale vysledkem je nadherne hruby, al pritom ostry zrno a fotky z toho bez problemu zvetsuju na 30x40. Zatimco tu tohle pisu, jedna mi tu na zdi visi primo pred nosem a znova si to overuju:zaber na krajinu petatricitkou objektivem, na protejsim svahu, vzdalenem tak pul kilometru kazdy okynko na domeccich, ostre, zrnite, krasne. V popredi ve stinech kresba a krasny tony, zadnej problem, ty domecky na slunci, taky zadnej problem.
  • 0

#84 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)
Reputace: 378

Publikováno 4 leden 2011 - 15:53:52

pro ukazku jediny dve fotky, ktery muzu jakztakz naskenovat(ostatni jsou v ramech a pod sklem a nebo jen na negativu.
Ilford delta 3200 exponovana na 3200, D-76 stock, Contax T2, velikej vyrez ze zvetseniny 30x40:
Vložený obrázek

film tentyz, exponovano priblizne na 1600, jinak zpracovani totez. Canon 35mm 1:35, tmava mlha bez slunce. Jeste vetsi vyrez ze 30x40. Tenhle kousek by mel tak 10x15.
Vložený obrázek
  • 0

#85 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 25 červenec 2011 - 19:20:03

Nazdar, skúšali ste niekto pushovať tento film na ISO 25600? :twisted: Kamarát mi ho dal do ruky že či to dokážem vyvolať, mali by to byť 3 stopy ale ja neviem ako sa ten čas prepočitáva. K dispozícii mám klasickú fomácku rodinalku.
  • 0

#86 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 červenec 2011 - 20:39:24

osobně jsem dospěl k tomu, že když to chci na tom negativu mít, musím exponovat na 1600 a ještě dávat pozor při měření abych někde neuletěl do mínusu - v tom případě skorem čirá místa na negativu
bylo to s id 11 stock což je normální vývojka
jestli to chceš nějak natahovat dle popisu bude to muset bejt v něčem jako že speciálním hádám tři clony navíc z toho nevyždímáš
pro mě je to "zlobivej film" a patří k těm, kterým se nyní již vyhejbám, ale může to bejt rukama mýma neumětelskýma

ale pozor žádná černobílá rada neplatí jednoznačně a druhýmu to může chodit na dvanáct tisíc jedna radost
  • 0

#87 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 25 červenec 2011 - 22:11:30

no fuj dyk ta delta je hnusná už v základu. na iso12800 jsem ji zkoušel ale výsledky pro normální práci nepoužitelné. na ještě větší push tedy hůř. tmax3200 mi vycházel značně lépe.

volal jsem to tehdy v microphenu a ještě něčem.. paměť mi nesahá, prostě to nebylo pro mé účely použitelné tak jsem to zapomněl:)
  • 0

#88 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2011 - 06:43:58

Marecku, tak ti nevím.... rodinal pro push delty3200 o +3EV? jsem pesimista. Doufat, že z toho bez zkušeností s touto kombinací vyjde na jeden pokus, si vůbec netroufnu, natož věřit.
  • 0

#89 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2011 - 07:20:15

Marecku, tak ti nevím.... rodinal pro push delty3200 o +3EV?

sorry, překlep. vlastně ve skutečnosti se asi jedná o podexpozici o 4EV, neb je všeobecně známo z ilfordích materiálů, že pro Ei3200 se doporučuje vyvolávat v Microphenu, který vytahuje z filmu o +1EV více. Když si progoogluješ veškeré záznamy na netu o tomto filmu, dozvíš se informace i v tomto smyslu, že skutečná citlivost tohoto filmu je cca 1600, pro denní světlo dokonce 1200...
Troufáš si dle mého názoru na velmi nesnadný úkol, opět jako už před časem, doporučil bych napřed expoziční a vyvolávací zkoušky na kouskách téhož filmu, než bych vyvolal ten "ostrý" film pro jeho majitele.
Ovšem já bych osobně přiznal barvu, majiteli ho s pokrčením ramen vrátil s omluvou: Ten film nemám osahaný, nevím, jak to vyvolat, aby jsi z toho dostal to, co očekáváš, a ani pro to nemám ingredience.
  • 0

#90 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 26 červenec 2011 - 08:33:37

Ovšem já bych osobně přiznal barvu, majiteli ho s pokrčením ramen vrátil s omluvou: Ten film nemám osahaný, nevím, jak to vyvolat, aby jsi z toho dostal to, co očekáváš, a ani pro to nemám ingredience.

Ale proč.. majitel chtěl nekontrastní pérovky, tak je má mít :D
  • 0

#91 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2011 - 08:37:12

Ale proč.. majitel chtěl nekontrastní pérovky, tak je má mít :D


pérovka a nekontrastní? Jak to je? :D
  • 0

#92 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 26 červenec 2011 - 09:08:08

pérovka a nekontrastní? Jak to je? :D

to je novodobý koncept, kterému ani já nerozumim asi
  • 0

#93 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 červenec 2011 - 13:04:28

Podle mych zkusenosti je ten film vazne tak 1200-1600 na denni svetlo...jenze kdo by na to fotil za denniho svetla. Ja na to delal typicky nocni sceny s vysokym kontrastem. Exponoval jsem na 3200, volal v microphenu stocku a celkem to vyslo, protoze jsem stiny stejne obetoval. Jit rodinalem na push...no nevim, ja bych se drzel toho microphenu a i tak bych byl skepticky...hodne bude zalezet, jak a co bylo exponovano. Prikladam fotku na 3200 v microphenu.
Vložený obrázek
Zas tak moc to nezrni...taky je to 6x7 :D
  • 0

#94 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 červenec 2011 - 13:16:51

Mno, upřímně, tady se moc zachraňovat nedá. Bude s tím trápení, nejlépe vyhodit. Kamaráda bych odmítnul. A jestli tam nejsou opravdu cenné snímky (stejně očekávám jen nějakou hospodu či kýho výra) tak bych to naložil do toho rodinalu 1:100 a nechal to tam tři hodiny s občasným proklepnutím stát. 4 clony jsou prostě moc...
  • 0

#95 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 červenec 2011 - 13:28:35

Rodinal 1+200 a nechal bych to v tom bez pohybu dva dny lezet :D Vsak ono tam neco bude.

Ne, vyzkousene to nemam :lol:

Jinak se bych prubnul Emofin (uz se opakuju, ja vim :D ). Tak 16 minut v kazde lazni. Co tak koukam na Tetenalovske tabulky, tak u te Delty v Emofinu prakticky nejde odpalit kontrast.

Jinak skutecne privrdit s casem u volani. Jinak z toho vzejde mdly negativ. Tvrzenim pri zvetsovani z toho vyleze jeste vetsi blivajz.

Jinak je to skutecne nizkokontrastni film s citlivosti okolo ISO 1200. Clovek musi byt pripraven obetovat stiny....
  • 0

#96 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 červenec 2011 - 13:31:36

Myslim, ze lepe nez vyhodit, tak to ozkouset v tom Rodinalu :D

Samotneho by me to zajimalo. Clovek neda ani moc penez za vyvojku v tomto pripade :D A cas stim taky neztrati. Proste to tam das, nazacatku obouchas bublinky a jdes na dva dny pryc :lol:
  • 0

#97 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 26 červenec 2011 - 13:49:19

ilfotec dd-x / 1+4 / 17minut / 24 stupnov
zajtra to skusim a zavesim sem vysledok

ked dnes nezozeniem kino tak to bude zvitok, ale s adekvatnym kino vyrezom :D
  • 0

#98 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 červenec 2011 - 15:50:06

Tak ja mu zavolám poviem mu že si može vybrať: nechám to tam 2 dni, alebo to tam nechám 3 hodiny, že či má záujem o ten risk :D
  • 0

#99 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 červenec 2011 - 08:40:33

Tak ja mu zavolám poviem mu že si može vybrať: nechám to tam 2 dni, alebo to tam nechám 3 hodiny, že či má záujem o ten risk :)

na jeho místě bych po tom telefonátu poděkoval, film si vzal zpět a svěřil ho zkušenějšímu, třeba poslal do Blavy Milošovi M :-P :-)
  • 0

#100 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 27 červenec 2011 - 08:53:13

Tak ja mu zavolám poviem mu že si može vybrať: nechám to tam 2 dni, alebo to tam nechám 3 hodiny, že či má záujem o ten risk :-)

na jeho místě bych po tom telefonátu poděkoval, film si vzal zpět a svěřil ho zkušenějšímu, třeba poslal do Blavy Milošovi M :-P :-)


alebo poslat kapanek dd-xu o trosku menej skusenejsiemu
do mesta kde nic nie je nemozne :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních