Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti s MEOSIX 1?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#1 Miguel

Miguel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2007 - 13:52:17

Ahoj...nemá tady někdo zkušenosti s Meosix 1?. dostal se mi do ruky úplnou náhodou! dělám jen ČB! Díky
  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 srpen 2007 - 15:03:30

má doma, pracoval jsem s tím asi dvakrát
měřil jsem selektivně - bodově
mám i návod, který je potřeba, jinak to nezkalibruješ pro použití
nakonec je v šupleti, jako relikvie - expozici pro zvětšování tím neměřím
  • 0

#3 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 17 srpen 2007 - 16:27:24

mám doma meosix bez tý jedničky, nevím jestli nemáš ten na barvu, tenhle má dvě kolečka, jedno malý, druhý velký, ďouru s nějakým foto-něco a přepínač kterým volíš buď 1x nebo 4x(citlivost), dvě zelený a jednu červenou?(ještě nesvítila) ledku. používám ho jako berličku, protože při focení expozici měřím ručně a políčka na negativu jsou jedno takový a druhý makový, tak když zvětšuju, šoupnu ho vždycky někam do stínů (vycházej delší časy), pod objektiv strčím rozptylku, která u meosixe byla a kroutím clonou, dokud se ty dvě zelený ledky nerozsvítěj současně a stejně intenzivně. tzn. mám nasvícený různě "vykrytý" políčka přibližně stejně a nevztekám se nad blbě udělanou proužkozkouškou. to velký kolečko s číslama mám natvrdo přilepený izolepou, mám nastaveno na osmičku(tu hodnotu zjistíš používáním), aby se netočilo, protože ten bazmek je dost citlivej. pro mě prima věc.
  • 0

#4 Miguel

Miguel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2007 - 18:32:43

mám doma meosix bez tý jedničky, nevím jestli nemáš ten na barvu, tenhle má dvě kolečka, jedno malý, druhý velký, ďouru s nějakým foto-něco a přepínač kterým volíš buď 1x nebo 4x(citlivost), dvě zelený a jednu červenou?(ještě nesvítila) ledku. používám ho jako berličku, protože při focení expozici měřím ručně a políčka na negativu jsou jedno takový a druhý makový, tak když zvětšuju, šoupnu ho vždycky někam do stínů (vycházej delší časy), pod objektiv strčím rozptylku, která u meosixe byla a kroutím clonou, dokud se ty dvě zelený ledky nerozsvítěj současně a stejně intenzivně. tzn. mám nasvícený různě "vykrytý" políčka přibližně stejně a nevztekám se nad blbě udělanou proužkozkouškou. to velký kolečko s číslama mám natvrdo přilepený izolepou, mám nastaveno na osmičku(tu hodnotu zjistíš používáním), aby se netočilo, protože ten bazmek je dost citlivej. pro mě prima věc.


A to používáš i pro ČB fotografii?
  • 0

#5 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 17 srpen 2007 - 20:18:48

jenom pro čb, tenhle meosix je pro to určenej. ten druhej na barvu se jmenuje meosix color 1 a vypadá jinak. ale funkce bude myslím stejná, jenom třikrát, pro každej barevnej kanál zvlášť.
  • 0

#6 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 srpen 2007 - 12:58:40

meosix 1 používám v kombinaci s barevnou hlavou color3 a multigradačními papíry. Dost to urychluje práci buď při přechodu z negativu na negativ a nebo pří změně filtrací, pak jen šedým filtrem na hlavě doladím intenzitu. Člověk ušetří čas na proužkovky. Avšak nezdá se mi dost přesný, takže poslední slovo má vždy proužkovka....
návod viz Otík, avšak měřím pouze selektivně
  • 0

#7 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 srpen 2007 - 21:51:39

Jo, ten Meosix by mě taky zajímal, rád bych ten čas za proužkovky ušetřil, ale vůbec nevím jak to funguje.Nemáte někdo odkaz na nějaký český návod?Oplatí se ho vůbec koupit? :) :)
  • 0

#8 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 30 srpen 2007 - 21:58:14

tuto máš odkaz, ale je jenom v englich
http://www.meopta.cz...ng-pdf-3255.pdf
  • 0

#9 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 30 srpen 2007 - 22:30:45

A něco podobného, byť dražšího, zahraničního, ale spolehlivého by nebylo? Pro BW. Chci typy, chci značky! :)
  • 0

#10 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 31 srpen 2007 - 07:18:44

Vložený obrázek
  • 0

#11 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 31 srpen 2007 - 07:34:29

ještě kodl, tuším, něco takového používá

mluvila jsem s pracovníkem Meopty ohledně náhradních dílů k mému zvětšováku a mj. jsem se ptala i na meosix - no, už je neprodávají, prý to nebylo spolehlivé :)
  • 0

#12 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 31 srpen 2007 - 17:56:04

.....to by mě zajímalo, co je na něm nespolehlivýho, dyť je tam pár potenciometrů, jeden operák, ledky, jeden fotoněco a odpory. já jsem ho sehnal v bazaru, je už takovej zažloutlej, jako by se válel ve vývojce, prostě je vidět, že byl používanej a že už něco pamatuje a maká výborně. když jsem ho dostal, tak teda trochu zlobil, tak jsem ho otevřel a zjistil, že babky z meopty blbě přiletovaly nožičku, tak jsem to opravil a jedééééé. když mám velký voči a nejsem si jist, jak zaclonit, tak ho tam šoupnu a mám jasno.
  • 0

#13 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 31 srpen 2007 - 18:46:13

no tak to buď rád, že to fachčí :)
  • 0

#14 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 17 leden 2008 - 09:57:10

ILFORD EM10 Exposure Monitor
Vložený obrázek
  • 0

#15 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 17 leden 2008 - 10:43:56

DURST VARIOLUX METER
Technical data:
Speed range: 6.5 stops
Contrast range: 0.5 - 1.6
Functions: density and grade metering
Measuring method: spot and integral
Power source: 9 V battery block
Measuring range:
• spot metering
approx. 0.20 to 19lux
• integral metering
approx. 0.023 to 2.66 lux
Inertia: real time

Vložený obrázek[/img]
  • 0

#16 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 17 leden 2008 - 14:27:17

KAISER vyrábí pouze expozimetr se spinačkami:
Automatic Timer cpd 2
Vložený obrázek
  • 0

#17 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 13 únor 2008 - 16:05:44

tuto máš odkaz, ale je jenom v englich
http://www.meopta.cz...ng-pdf-3255.pdf


Tak se pokouším to nastudovat, ale neumím anglicky. V češtině by se nedal sehnat?
  • 0

#18 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 14 únor 2008 - 16:53:42

Nebo poradit, jak ten meosix seřídit a používat.
  • 0

#19 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 únor 2008 - 17:06:04

máte někdo, osobní a dobrou zkušenost s timhle zařízenim eventuelně spíš i v nějaký propracovanější devizový - cizozemský verzi?
  • 0

#20 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 14 únor 2008 - 17:15:10

pred tydnem mi dosel velmi slusne vypadajici Jobotronic 200 z Reichu. umi to merit expozicni casy stredove i bodove, urcovat gradace apod. jesto to nema vyzkousene ale mozna se mi to podari dneska. alespon to mam v planu.
  • 0

#21 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 únor 2008 - 08:49:16

Nebo poradit, jak ten meosix seřídit a používat.

tak zatím moje první zkušenosti s tímhle zařízením jsou takové.
Seřízení:
Proužkovou zkouškou získám správný čas osvitu pro mnou běžně používaný materiál, při stanovené cloně nastavím na mesix1. pak podržím to vnější točítko a tím vnitřním točítkem pomalinku točím tak dlouho až se mi rozsvítí obě zelené ledky. (samozřejmě že nejprve dám do meosixe 1 baterku 9V a zapnu ho buď na 1x nebo na 4x)
používání:
vložím negativ do stroje, zaostřím, zasunu pod objektiv takvou tu bílou rozptylku a položím pod to zapnutý meosix1 a pootáčím až se ty ledky zase rozsvítí obě. (když otáčím tak to držím za to vnitřní kolco bo by se mi to seřízení jinak mohlo rozeštelovat)
pak ten čas co to ukáže na tom kolcu vnějším nastavím na tom strojku co ho používám jako spínací hodinky a odklopím tu rozptylku. strčím papír do rámečku a osvítím to tím časem.
Dělal s tím takhle zatím, dvě sezení v komoře. Zvětšuju obvykle na 18x24. clonim o dvě klapnutí na objektivu (má to aji čísla ten objektivek ale na ty já nevidím, tak se orientuju tím klapnutím).
pohyboval jsem se v časech 7-10 sec podle měření a papíry vyšly pěkně. až na jeden který ale stejně budu muset předělat protože mi na normální gradaci připadá málo kontrastní.
V návodu je aji popis jak to použít ke stanovení správné gradace ale to sem ještě nezkoušel.
Takže podle mě to funguje docela dobře akorát to chce chvilku po zapnutí počkat až se to začne projevovat, bo sem si řek odhadem to je tak 9 sec a nastavil sem to na tym meosixu1 a zapnul sem ho a rozsvitila se jedna ledka tak sem s tym chvilku vergloval doleva doprava ale jemně a až po chvilce se tak opatrně rozsvítila ta druhá ledka. takže meosixu1 dávám chvilku času po zapnutí aby se nažhavil a začal něco ukazovat.
  • 0

#22 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 15 únor 2008 - 11:39:11

orwel: OK dík.
A jaký je rozdíl v nastavení na 1x, nebo 4x?
Nějak si zajšťoval ty dvě kolečka proti pootočení po zkalibrování?
  • 0

#23 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 únor 2008 - 12:15:17

orwel: OK dík.
A jaký je rozdíl v nastavení na 1x, nebo 4x?
Nějak si zajšťoval ty dvě kolečka proti pootočení po zkalibrování?

esli 1x nebo 4x sem zjistil metodou pokus omyl ale ted používám to 4x. asi to s něčím souvisí ale nevím s čím tak jsem nad tím nebádal. Zajištění plohytěch dvou koleček je možné kouskem isolepky nejlépe průsvitné. Průsvitné abys viděl co je pod ní když si přelepíš nějakým okrajem třeba stupnici a tak podobně. Zatím sem to zkoušel jenom na RC. Na baryt asi udělám proužkovku den předem ať vidím jak to vypadá po vyschnutí. Protože ta kalibrace by se měla dělat i při změně papíru.
  • 0

#24 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 15 únor 2008 - 15:10:57

Je tak důležitá, ta rozptylka pod objektivem?
  • 0

#25 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 únor 2008 - 20:09:40

Je tak důležitá, ta rozptylka pod objektivem?

pro změření potřebné expozice zřejmě ano. Ona vlastně zajistí to, že světlo dopadající na čidlo Meosixu1 bude zmixované ze světel i ze stínů do jakéhosik průměru. Pro stanovení potřebné gradace papíru se měří bez té rozptylky ale to jsem nezkoušel.
  • 0

#26 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 říjen 2011 - 21:58:51

Trosku oprasim temu.
Rad by som si zaobstaral nejaky expozimeter do komory, co by mi urychlil pracu. V podstate viem momentalne zohnat len jobo comparator 2. NIekto nejaka skusenost? Je to pouzitelne? Vdaka vopred.
  • 0

#27 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 8 říjen 2011 - 22:34:06

Já používám Meosix 1 pro prvotní odhad expozice. Mám ho seštelovaný na papíry co používám a středně šedou. Takže změřím meosixem bodově některou pasáž z oblasti střední šedé a udělám proužek, ze kterého určím filtraci a případné korekce expozice. 100% spoleh na to není, ale ušetří to jednu proužkovku.

Ještě dodám, že jsem potenciometr v meosixu vyměnil za modernější provedení a spolehlivost se významě navýšila :lol:
  • 0

#28 karasisi

karasisi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 říjen 2011 - 10:25:01

Trosku oprasim temu.
Rad by som si zaobstaral nejaky expozimeter do komory, co by mi urychlil pracu. V podstate viem momentalne zohnat len jobo comparator 2. NIekto nejaka skusenost? Je to pouzitelne? Vdaka vopred.


ja mam lunasix a nedavno som si kupil v prolaike za 4e nastavec LAB, ale este som neskúsal
vlastne neviem co s nim, nenasiel som manual :lol:
tak dobra prilezitost sa mi opytat ci niekto nevie ako na to???
  • 0

#29 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 9 říjen 2011 - 13:53:15

Mám zde jeden kousek a klidně jej pošlu dál.
  • 0

#30 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 9 říjen 2011 - 21:13:38

K Meosixu. Podobnú konštrukciu som si pred pár rokmi postavil podľa návodu niekde na nete. Po porovnaní ide prakticky o zjednodušený meosix. Príčinou nepresného merania je zotrvačnosť fotorezistora. Ak chcete presne merať, treba po každom nastavení množstva svetla čakať asi 15 sekúnd. Pozor na pracovné osvetlenie!!! Mnoho ľudí merá a merá a potom sa čuduje, že výsledky absolútne nesplňajú ich predstavy. A samozrejme - keď prístroj máme kalibrovaný na určité svetelné podmienky a potom s tým meráme nočnú scénu, tak výsledok určite nebude dobrý. Inak používam to občas na čb aj na farbu, dosť to šetrí prácu, ale keďže je to len taký bastl, ktorý mi tam len zavadzia, tak expozíciu riešim zvyčajne prúžkovkami a odhadom. U farby si miešam vývojku sám a tá sa správa veľmi zaujímavo - prvé snímky na clone 16, potom ďalšie na 11, tak sa to stabilizuje na 8 a dojazd je na 5,6 :D Filtrácia sa samozrejme tiež pohybuje, cca o tých 10 jednotiek.
  • 0

#31 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 10 říjen 2011 - 09:32:09

Vážený kolego, Miguel, snad úplně nejmenší, ale z hlediska funkčnosti ve srovnání s ostatními "negativními analyzéry" spolehlivý je DURST Luxoneg
III HS. Předností je vysoce citlivý a velmi přesný fotoodpor, který umožní
nastavit při zvětšování sériových zvětšenin přesné hodnoty např. pleťovky
u portrétů atd. tak, aby byl zachován jednotný charakter tonality ucelené
série, či souboru fotografií. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik Vložený obrázek
  • 0

#32 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 10 říjen 2011 - 09:56:35

Doporučuji hodiny kombinované s expozimetrem KAISER Microcomputer CPT 4034. Dělám s nimy a je to paráda. Velkou výhodou pro zkoušky nebo split je možnost nastavit si více různých časů. Na německém ebayi jsou často k mání za babku. Pokud by bylo potřeba, mám k nim anglický manuál.
Vložený obrázek
  • 0

#33 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 14 říjen 2011 - 21:37:41

Páni, bol by niekto taký dobrý a poslal link s návodom na Meosix 1? Tie linky hore nefungujú.
  • 0

#34 karasisi

karasisi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 říjen 2011 - 21:41:31

http://dl.dropbox.co...-pdf-7795-1.pdf

  • 0

#35 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 14 říjen 2011 - 22:25:14

ďakujem :-)

Nemá niekto náhodou na predaj Nosič 456 (na Magnifax 4) a prípadne Meosix color? Mám síce Meosix 1, ale chýbal tam návod a je tam len nosič 345
  • 0

#36 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 14 říjen 2011 - 23:38:42

Doporučuji hodiny kombinované s expozimetrem KAISER Microcomputer CPT 4034. Dělám s nimy a je to paráda. Velkou výhodou pro zkoušky nebo split je možnost nastavit si více různých časů. Na německém ebayi jsou často k mání za babku. Pokud by bylo potřeba, mám k nim anglický manuál.
Vložený obrázek


Mohu jen potvrdit, opravdu výborná věc, která ušetří nějaký ten čas a hlavně i materiál :-)
  • 0

#37 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 únor 2012 - 20:36:55

ILFORD EM10 Exposure Monitor
Vložený obrázek

Má niekto s týmto skúsenosti?
  • 0

#38 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 6 únor 2012 - 12:28:02

Na meosixe ma najviac sere oneskorenie fotorezistora,ak ho osvietim v rezime x4 tak sa z toho nemoze spametat.
Druha vec je zas taka ze cerstva vyvojka funguje uplne inak ako zazabehnuta a pred vycerpanim,takze je to trba doladovat,rozdiel byva aj dve expozicie.O teplote ani nehovorim.
  • 0

#39 smrky

smrky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 říjen 2012 - 11:20:18

Nenasla by se tu nejaka dobra duse, ktera by sem do souboru nahrala manual na Meosix 1? Na strankach Meopty uz neni k dohledani (je tam pouze Meosix Color), vsechny linky na TK jsou mrtve a ani Google mi nepomohl. Zarizuji si ted komoru a chtel bych se s nim naucit pracovat. Diky!
  • 0

#40 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 22 říjen 2012 - 11:49:33

Nojo, byl tam a už není...
tady ho máš: http://ulozto.cz/x9M...cz-pdf-7795-pdf
  • 0

#41 smrky

smrky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 říjen 2012 - 11:51:17

Fiha, to byla rychlost :) Co takhle ho nahrat sem do souboru? Tyhle veci by se nemely poztracet a myslim, ze TK je skvely archiv ;) Klidne ho sem nahraju, pokud se tobe do toho nebude chtit. Kazdopadne dekuji moc!
  • 0

#42 carlgott

carlgott

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 únor 2013 - 09:51:38

Zdravím , dostal se mi do ruky Meosix. Bohužel je bez toho držáku s rozptylkou, čím bych jí mohl nahradit? nějakým matovým sklem by to nešlo? Díky
  • 0

#43 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 24 únor 2013 - 22:49:48

skúste použiť euroobal, prípadne 2 ks fólie z euroobalu, medzi ktorými necháte trochu medzeru, aby sa svetlo tvárilo na celej ploche homogénne. Ale berte to ako núdzové riešenie.
  • 0

#44 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 25 únor 2013 - 07:45:49

Zkus se mrknout po bilém plastovém prkénku na krájení. Vyrábí se takové translucentní s piramidkovým rastrem.

Vložený obrázek
  • 0

#45 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 25 únor 2013 - 07:52:09

vybodl bych se na náhražku orig. rozptylky a držáku, měřil bych metodou selektivního měření - je mnohem přesnější a dává možnost změřit též rozdíly mezi jasy a stíny, tudíž napoví volbu filtrace pro MG papír, příp. gradace papíru.
  • 0

#46 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 25 únor 2013 - 08:40:45

vybodl bych se na náhražku orig. rozptylky a držáku, měřil bych metodou selektivního měření - je mnohem přesnější a dává možnost změřit též rozdíly mezi jasy a stíny, tudíž napoví volbu filtrace pro MG papír, příp. gradace papíru.


Já měl doteď meosix po strejdovi zavřenej v krabici, po tom, co si napsal, zvažuju, že ho vyhrabu.
  • 0

#47 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 26 únor 2013 - 12:53:57

prikláňam sa k selektívnemu meraniu. Je to lepšia voľba, aj keď pomalšia a vyžaduje si viac skúsenosti.
  • 0

#48 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 22 listopad 2013 - 13:52:30

Zdravím, kolegovia, potreboval by som návod na Meosix 1 /pre čb/ - staré linky sú už nefunkčné... prosím pomôžte.

Ďakujem.
  • 0

#49 smrky

smrky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 listopad 2013 - 14:01:59

Pridano do souboru...
  • 1

#50 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 22 listopad 2013 - 14:40:18

Pridano do souboru...


Áno? A kde sa to nachádza? Ja som tam nasiel iba Meosix color 1 - ja potrebujem Meosix 1 na čb fotografiu... Ďakujem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních