Přejít na obsah


Fotka

ČB zvětšenina z barevného negativu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 září 2007 - 18:03:31

Jak na zvětšování černobílých fotek z barevných negativů? Asi na to bude třeba nějaký filtr, že? Nikdy jsem o tom neslyšel, ale doma jsem našel nějaké totožné ČB a barevné fotky, u kterých byl barevný negativ.
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 září 2007 - 19:04:45

Je třeba použít MG papír, na pevonu gradaci by to mohl být trochu problém. Nevychází to špatně, expozice bude asi trochu delší.
  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 září 2007 - 20:24:21

Je třeba použít MG papír, na pevonu gradaci by to mohl být trochu problém. Nevychází to špatně, expozice bude asi trochu delší.


Tak teď jsi mě dostal. Né že bych o tom něco věděl, ale jediné co jsem si u toho řekl bylo, že MG ani náhodou, jelikož co barva to jiný kontrast. Proto jsem myslel, že jedině pevná gradace. A ještě mi nejde do hlavy, co udělá světle modré tričko (pokud se nepletu, tak na negativu červená) atp :()
  • 0

#4 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 září 2007 - 20:33:08

Kdysi dávno jsem to zkoušel a na multigrejdy to nevypadalo zle. Pevná gradace je míň citlivá na oranžovou než Mgčka, ne? Navíc je možný upravit filtrací kontrast, byť asi v omezené míře vzhledem k barevnosti předlohy.
Už se mi to dneska vopravdu nechce rozdělávat, tak třeba zejtra, jo? Můžu to ale vlastně vyzkoušet jenom na multigrejdech, neb tu už asi ani pevnou nemám.
  • 0

#5 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 září 2007 - 22:18:24

No nevim, jak na MGpapírech, ale dělal sem na pevné gradace a úplně v pohodě. Akorát si vzpomínám, že mě tehdá lezly strašně dlůhé časy. Takže si nedokážu představit, že bych zvětšoval na neco většího než 30x40 (šak ale ono je to stejnak o zvyku)
  • 0

#6 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2007 - 06:31:27

No ja jsem mg papiry prvne na barevnej negativ taky zkousel a vysledek desnej. Odpoved zni NE. mg papir se neda pouzit, vyjde to naprosto jinak. Musej se pouzit specialni papiry. Koupil jsem kdyz rusili ctk foto papiry kodak panalure, coz jsou papiry na barevny negativy. Bohuzel uz meli jen tvrdou gradaci. Ale i tak zvetsenina vypada uplne jinak nez z mg papiru. Myslim ze podobny papiry dela jeste jinej vyrobce, ale nevzpomenu si ted bohuzel kdo:o)Nebo delal..uz fakt nevim:o)ale 100% se da neco vygooglit
  • 0

#7 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 3 září 2007 - 15:09:42

Sem to teda taky zkoušel a vyšlo mi to docela pěkně, nedělal jsem tedy něco na čem bylo moc barev (spíš takový náladovky), čas bylo potřeba dost prodloužit. Vycházel jsem z tohot http://www.ilford.cz/data/5.pdf
  • 0

#8 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 únor 2010 - 22:20:58

Zdravíčko temnokomorníci,

máte nějaké zkušenosti se zvětšováním barevných negativů na černobílé papíry? Jak se změní postup a jak se budou výsledné fotografie lišit kvalitativně, než kdybych zvětšoval z bw negativu? Předem děkuji za odpovědi a postřehy


přesunuto z duplicitního vlákna.
  • 0

#9 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 únor 2010 - 10:49:11

Já to zkoušel někdy před třiceti lety. Problém byl v tom, že většina barevných negativů má (nebo tenkrát mívala) nějakou základní barvu podložky či co, tak nějak do oranžova. Prostě po půlhodinové expozici na běžný papír tam byly jen slabé kontury.
  • 0

#10 aesculap

aesculap

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2010 - 10:52:46

Kdysi jsem dělal péefku z barevného pozitivu (kino-DIA) a zvětšoval na klasické baryty Fomabrom (N nebo C, to už nevím). Scéna byla jednoduchá a šlo mi o to dostat ven kontrast a bylo to bez nejmenšího problému. Vziknuvší zvětšenina je tedy vlastně negativ, ale proces bez chybičky. Kdybych si odpoledne vzpoměl, tak pošlu pro zajímavost sken...

Jinak se chystám na předělávku fotografií, které mám z monochromatického materiálu Kodak (BW), který minilab před pár lety zprasil. To jsem zvědav. Předpokládám použití tvrdší gradace a delší časy, snad se s tím poperu zdárně..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních