Přejít na obsah


Fotka

Model release


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 24 září 2007 - 19:56:59

MR pro komerční využití snímků je věc všeobecně známá, ale co ostatní způsoby použití obrázků? Setkali jste se někdy s nějakýni problémy např. pri výstavách, nekomerčním publikování apod.? Ošetřujete to nějak? Nemám na mysli to, že někam pověsím něčí hambatou fotku bez souhlasu, to se nedělá, ale běžné snímky lidí.
  • 0

#2 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 září 2007 - 20:16:08

Já se s tím setkal. Všichni jsou rádi, že "visí" A taky se rádi nechali fotit. Ale radši se ptám, je to pak jednodužší.
  • 0

#3 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 září 2007 - 09:04:56

Pokud foceného člověka znám a nebydlí zrovna na druhém konci republiky, tak se na souhlas zeptám. Ale jinak obecně, vzhledem k tomu, že fotovýstavy navštěvuje celkem zanedbatelné procento lidí, tak riziko, že se někdo někde najde je zanedbatelné a navíc to lidé většinou berou pozitivně. Samozřejmě že záleží na místě, kde se to vystavuje (např. pokud je to v kavárně, tak je to určitě jiná situace, než někde v průjezdu nebo naopak v oficiální galerii. Rozhodující pro eliminaci problémů je důstojné prostředí, kde fotky visí, kvalitně udělaná adjustace a samozřejmě skutečnost, zdali fotografie dotyčného nějak nezesměšňuje či jinak nepoškozuje.
  • 0

#4 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 září 2007 - 09:07:13

Jo jinak - vyjadřuji se ke kategorii reportáž/dokument. Pokud bych někoho fotil jako portrét, zeptal bych se vždy. Tam je přece jen na člověka velký detail a veřejné vystavení by mu mohlo oprávněně z mnoha důvodů vadit.
  • 0

#5 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 září 2007 - 11:08:23

vadit by to mohlo, ale nenadělá nic, pakliže není ztvárněn nějakou zesměšňující nebo urážlivou formou. O použití ke komerčním účelům ani nemluvím...
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 září 2007 - 11:48:42

vadit by to mohlo, ale nenadělá nic, pakliže není ztvárněn nějakou zesměšňující nebo urážlivou formou. O použití ke komerčním účelům ani nemluvím...


Myslím si, že pokud by se nějaké osoba viděla na takovýchto fotkách (nepohoršujících, normálnách) a řekla autorovi: "Nepřeji si, abyste nadále zveřejňoval fotografie, na kterých jsem zachycen." tak je poviností autora uposlechnout. Pokud se to tedy nevyřeší nějak jinak (dohoda/peníze/soud).
Nevidím v tom problém.
  • 0

#7 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 září 2007 - 12:02:05

Myslím, že od nás amatérů by to byla hloupost, znepřátelit si svůj model, často jediný a pracně získaný, nějakým zveřejňováním fotek, se kterým model nesouhlasí. Myslím, že k soudu by to nešlo. Samozřejmě u profíků jde o něco jiného, tam už může jít opravdu o finanční vyrovnání, špatnou pověst atd.
  • 0

#8 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 září 2007 - 12:04:40

vadit by to mohlo, ale nenadělá nic, pakliže není ztvárněn nějakou zesměšňující nebo urážlivou formou. O použití ke komerčním účelům ani nemluvím...


Myslím si, že pokud by se nějaké osoba viděla na takovýchto fotkách (nepohoršujících, normálnách) a řekla autorovi: "Nepřeji si, abyste nadále zveřejňoval fotografie, na kterých jsem zachycen." tak je poviností autora uposlechnout. Pokud se to tedy nevyřeší nějak jinak (dohoda/peníze/soud).
Nevidím v tom problém.


ja bych rekl ze pokud jde o fotku z verejneho mista, ktera nikoho nezesmesnuje...tak muze zurit jak chce a nenadela nic i kdyby sel po ulici a vedle neho ta zenska co se s ni drzi za ruku nebyla manzelka ale milenka...nema s ni chodit po ulici, ze...

jinak by kazdy cicmunda co se uvidi napr na fotce 40x60 nejakeho kostela jako 1cm tecka by mohl "vydirat"
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 září 2007 - 12:58:42

Nemyslel sem to na velké fotky s malými lidmi, ale tak nějak s rozumnými formáty.

Každopádně když jsem na nějaké akci a někdo mě chce fotit (pochopitelně digitálním kompaktíkem, mobilem apod.), tak natáhnu ruku, abych zaclonil objektiv a řeknu, že nedávám souhlas s fotografováním. :-) Docela to funguje i když to myslím ze srandy.
  • 0

#10 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 11 prosinec 2009 - 20:40:23

pokud je to možné nechávím si MR podepsat vždy, nikdy nevíte kdy se může hodit. mám je předpřipravené v brašně a jsem v klidu
  • 0

#11 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 12 prosinec 2009 - 14:59:39

včera jsem byl v Továrně na sny a tam jedna borka prodávala své fotky-akty za cíga

bizarní to večírek :-(
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních