Přejít na obsah


Fotka

Kde sehnat sametky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 3 říjen 2007 - 21:34:33

Nedají se někde sehnat nějaké kvalitní sametky? Pro své dírkové komory používám obyčejné, koupené v galanterii, ale padají z nich kousky vláken a když se dostanou na film je to nenapravitelně v háji.
  • 0

#2 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 4 říjen 2007 - 00:03:45

u škody v servisu pánové na vylepování vnitřek komor foťáků používají nějakou DC-fix sametovou tapetu... taky nevím, kde jí sehnat, ale dostal jsem kousíček a je to parádička, jen jsem línej víc hledat, kde to koupit. ale bylo mi doporučeno zkusit prodejnu tapet.
  • 0

#3 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 23 listopad 2007 - 11:03:55

u škody v servisu pánové na vylepování vnitřek komor foťáků používají nějakou DC-fix sametovou tapetu... taky nevím, kde jí sehnat, ale dostal jsem kousíček a je to parádička, jen jsem línej víc hledat, kde to koupit. ale bylo mi doporučeno zkusit prodejnu tapet.

Tak bacha na to, tohle je určitě málo. Samolepící "sametová" tapeta je příliš tenká. Musel bys jí vypodložit nebo dát ve více vrstvách a to dlouho nevydrží.
  • 0

#4 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 23 listopad 2007 - 12:15:35

přesně tak jak píše Alibaba. samolepící tapeta jako náhrada sametek je málo. na vylepení vnitřku kamery je to ok, ale pro sametky to chce něco vyššího.
  • 0

#5 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 29 listopad 2007 - 18:28:34

Solidní sametky jsou v každé kinofilmové kazetě, ale nemám tušení, kde by se daly sehnat. Někde se to přece musí vyrábět, nevíte o tom někdo něco?
  • 0

#6 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 30 listopad 2007 - 09:30:28

Solidní sametky jsou v každé kinofilmové kazetě, ale nemám tušení, kde by se daly sehnat. Někde se to přece musí vyrábět, nevíte o tom někdo něco?

Mno, já mám dojem, že i ty kinofilmové budou málo. Přecijen, bavíme se o VF.
Myslím, že čalouníci by mohli pomoci.....
  • 0

#7 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 30 listopad 2007 - 10:59:13

otec měl čalounickou dílnu, když jsem to s ním řešil, nic adekvátního sametkám jsme neobjevili. jen jakousi koženku napařenou na silném filcu. zkoušel jsem to do magnoláckych kazet a moc to nešlapalo. teď jsem si uvědomil, že doma na posuvných dveřích vestavěné skříně máme samolepící těsnící pásku s chlupem cca 5mm vysokým. Sehnat by se měla dát někde, kde se prodávají různá dveřní kování, kliky, lišty apod.
  • 0

#8 Magnolar

Magnolar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 listopad 2007 - 11:44:27

Prý se dá dobře použít také plyš...
  • 0

#9 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 30 listopad 2007 - 13:02:34

dnes jsem byla v galanterii a mj. okoukla také sametky - a musím říct, že mi moc nepozdávaly.
Jsou prý z viskózy.
Hustota v sametu moc velká není a výška také ne ;)
  • 0

#10 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 30 listopad 2007 - 14:59:40

...tak mi to nedalo a trochu jsem zagooglil a nejblíž je tomu co potřebujem tohle:
http://www.tesneni-o...ova_tesneni.php
S tím, že jednotlivé hustoty si nedovedu představit, ale výška i hustota a šířka by měla odpovídat škvíře v kazetě a síle šoupěte. Co jsem tak různě po kazetách viděl, tak bych to šacoval na výšku 1-2mm.
  • 0

#11 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 30 listopad 2007 - 15:26:47

no to je presne ono! aspon vim, co mam chtit v obchode ;)
  • 0

#12 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 prosinec 2007 - 10:47:04

Tak se mi podařilo u nás sehnat těsnění jen 5mm široké šedé. Přikládám ukázku, jak vypadá přetěsněná kazeta magnoly. Těsnění je nalepeno ve dvou pásech.

Vložený obrázek
  • 0

#13 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 28 únor 2008 - 07:57:13

Tak jsem se při stavbě 18x24 kazet dostal také k sametkám.Jak je patrno z předchozích příspěvků,není to dnes žádná sranda.Uvažoval jsem už nad tím dlouho a pořád nic moc.To Uváděné těsnění do dveří by a si nebylo špatné,ale chlup mi příjde dost vysoký.Dostal jsem onehdy takový na prví pokled pofiderní nápad odpoutat se od klasické představy a skusit tam vrznout tu chlupatou část suchých zipů.Vzal jsem černý 3 cm pruh a na již rozdělaných kazetách vyskoušel.Již při velmi decentním přítlaku to těsnilo skvěle.V galanterii mají dokonce i suché zipy pro nalepování,opatřené dost fest silnou lepivou plochou.Paráda.Pro případné "oživení chlupu" stačí párkrát přiložit háčkovou část a trhnout.Ty chlupy jsou ale značně tvarově stavilní a v matrici drží jak blázen-žádné pouštění chlupů.Pryč se stereotypy !!!
  • 1

#14 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 únor 2008 - 07:15:46

Skvely typ premo!
  • 0

#15 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 23 leden 2009 - 21:08:39

Našel sem tohle a podle obrázků to vypadá nadějně. Ale nemůžu to objednat, je to velkoobchod...

http://www.stoklasa....nomy-x117392#h1
  • 0

#16 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 leden 2009 - 21:17:42

no já jsem v pradu našel úplně mega velkou galanterii, tak pokud nezapomenu, tak se tam podívám a dám vědět. podle toho co tam měli za blbosti, tak tohle bude stálý sortiment, ale bojím se že budou mít jenom obyčejné bez lepidla
  • 0

#17 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červen 2009 - 18:57:38

Chtěl bych se zeptat, zda někdo úspěšně dořešil nákup těch sametek, protože na netu jsou jen velkoobchody, kde potřebují IČO. Nejlépe se mi jeví Stoklasa, který má jako podmínku odběr minimálně 500 bez DPH.
  • 0

#18 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 červen 2009 - 19:14:00

Výše uvedené "sametky" / Stoklasa / jsou v běžně v každé galanterii.Ovšem se sametem to má společného asi tolik ,jako dnešní "anilinky" s těmi opravdovými.Je to nějaké hnusná umělotina,chlup to má pro daný účel hrozně nízký,některé jsou navíc dost řídké.Když jsem si dělal kazety,měl jsem jich v různých galanteriích v ruce spousty a můžu říct,že tudy cesta rozhodně nevede.Naproti tomu ten samolepící suchý zip / část s chlupem/ popsaný výše mohu i s dnešním časovým odstupem více než doporučit.
  • 0

#19 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 4 červen 2009 - 19:25:17

Sametky mozno jest zakoupiti v Dobrusce, kde sidli firma Stuha. (http://eshop.stuha.cz/) Stavoval jsem se tam minuly tyden, sametku meli v ruznych sirkach, na vyber but umelotina, nebo bavlna. Pravda, chlup by mohl byt delsi, ale lepe nez dratem do oka...
Cenu neznam, zena jak vstoupila do firemni prodejny, zazarili ji oci a kdyz vychazela, cena sametky se v nakupu ztratila, at byla jakakoliv...
Proto doporucuji navstivit prodejnu nejlepe v manzelcine doprovodu, neb pak doma obhajite nakup velkeho mnozstvi fototechniky :wink:
  • 0

#20 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 červen 2009 - 05:44:17

Tak děkuji, v okolí jsem si našel dvě galanterky, kam se poohlédnu (přeci jen to chce se potívat a ochytat). Jen s tím suchým zipem mám obavu, že se budou prodávat pouze komplety, a ne jen plyšová část. Ale cena asi nebude tak vysoká, aby se to nedalo zkousnout. K oprave mám 10kazet+tělo fotoaparátu, takže tak 2m budou stačit.
  • 0

#21 anton

anton

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 257 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 srpen 2009 - 09:32:49

ono sa to dá cez PayPal objednat tuto:

http://www.cam-spares.com/page2.htm
  • 0

#22 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 srpen 2009 - 10:01:20

Vřele doporučuju sadu těsnění od Johna Goodmana aka Interslice na Ebay. Materiál je prvotřídní, snadno aplikovatelný a John dodá veškeré know-how. Nikoho jiného jsem neviděl dodávat proužky těsnění do škvír u dveří.
  • 0

#23 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 leden 2011 - 10:45:26

vidím podle vlákna, že sametky se dají porůznu nahradit, nicméně se ptám, jestli doma někdo nemá navíc něco, co by připomínalo původní materiál? aktuálně
kazety mám v pořádku, ale do kamery bych potřeboval asi dvacet pět cm a ten suchej zip bych volil až jako poslední možnost
-
ještě mě napadlo pěknou sametku vyndat z nepoužívaný plechový kazety a dát ji do kamery, kazetě to neublíží - stejně už lepení nedrží a materiál je původní a kamera bude ráda
ale stejně, jestli máte...
  • 0

#24 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 leden 2011 - 10:59:18

potřeboval jsem před více jako půlrokem nahradit ošúchaná sametová těsnění šíbru na jednom filmbacku Fuji, tloušťkou vyhověla jemná sametová černá samolepicí tapeta, zkusil jsem, uřízl, nalepil, a zatím spokojenost, jde to hladce a těsní a zdá se, že ani chlup nepouští (ale mikroskopem ani UV lampou jsem to nezkoumal :cry: )
  • 0

#25 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 11 červenec 2021 - 16:17:46

Oživím tohle staré vlákno. Dokázal by někdo poradit? V galanteriích jsem moc nepochodil, jiné rozměry, tloušťka, barva atd. Potřebuji vyměnit sametky u 6.5x9 deskáče kde jsou úplně dodrbaný. Nebo třeba z nějaký kazety, mám jich relativně dost.
  • 0

#26 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 433 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 11 červenec 2021 - 23:01:44

Já o tom tuhle dumal a až budu potřebovat, asi se nebudu poohlížet po sametu, ale po koberci. Jestli máš doma nějakou bucharu, můžeš kus uříznout (třeba odněkud z podskříně) a obarvit na černo (ale řekl bych, že není nutné) - jsou to velice jemně tkané koberce s nízkým vlasem;) Aby to šlo líp přilepit, natřel bych to zespodu nějakou gumobarvou.


  • 0

#27 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 12 červenec 2021 - 08:44:11

Sice není uvedeno o jaký deskáč jde ale už rozměr kazet 6,5 x 9 napovídá, že se namísto sametek koberec nemůže vejít. Sametky tohoto rozměru bývají velice tenké "mohutnosti", řekl bych, že už použití sametek z kazety, kupř. 13 x 18, může být problém.
  • 0

#28 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 12 červenec 2021 - 11:11:51

Jedná se o Certo Certotrop s objektivem 2.9/105 Xenar který jsem získal za velice mrzký peníz neb človíček nevěděl co prodává a který jsem dal přes víkend do kupy, byl akorát hodně zaplivaný. Skla jak křišťál, závěrka jede na všechny časy a nezní ani unaveně což je s podivem když ležela 20 let v almaře. Z fleku by se s tím dalo fotit, jen ty sametky jsou úplně dodrbaný, vždycky něco musí být.
Chlup má docela vysoký.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#29 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 12 červenec 2021 - 11:56:18

Hm, ja má tiež Certrotrop 6,5x9, len s iným objektívom, a "sametky", či čo to tam je som nemenil, aj keď vyzerajú dosť ošumelé, a netečie do toho. Obetuj jeden plan nafoť a vyvolaj, možno nebudeš potrebovať meniť.


  • 0

#30 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 12 červenec 2021 - 12:02:26

Mám origo fotografickou sametku šířky 5 mm, když tak napište


  • 0

#31 Tomas80

Tomas80

    Nováček

  • Předplatitel
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 7

Publikováno 12 červenec 2021 - 20:51:53

Nikdy som to neskúšal využiť týmto spôsobom, ale nedali by sa použiť aj tesnenia, ktoré sa používajú napríklad pri vstavaných skriniach? Je pravda, že ten vlas je dlhší, ale myslím, že som videl niekde aj kratšie... nie som stolár, takže neviem aké druhy existujú, myslím niečo takéto:

 

http://www.dexshop.s...-12-samolepiace

 

https://www.cps-inte...p-1725422.xhtml


  • 0

#32 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 15 červenec 2021 - 18:49:49

Přetěsněno plyšovou stranou z nalepovacího suchého zipu z galanterie. Vzal jsem tam nějaké sametky, filc a sucháč a tohle zafungovalo hned z první dobrý. Zandal kazetu, vyndal šíbr a prosvětloval baterkou - ani píď světla, ono to není vůbec tak horký jak se zdálo. Může se jít fotit.

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních