Přejít na obsah


Kazeta 8x10"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2007 - 11:54:08

Vazeni kolegove,

mam velikou prosbu kdo z tech kteri jedou na sraz vlastni kazety na 8x10" puvodni drevene i moderni, mohl byste nekdo od kazde jednu vzit? Potreboval bych zkusit na stroji.

S diky .D.
  • 0

#2 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 říjen 2007 - 11:57:14

A kde ten sraz je?Jestli je to pobliz Brna tak bych to mohl dovezt.
  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 říjen 2007 - 12:08:43

Jestli je pro tebe poblíž 300Km, proč by ne?! :)
  • 0

#4 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 říjen 2007 - 12:24:45

tak uz kamera dorazila? Jake jsou prvni dojmy?
Karel
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2007 - 14:10:23

Dojmy veskrze pozitivni 8-O vypada mnohem lepe nez jsem cekal a nez bylo nafoceno. I tak potrebuje udrzbu, mech ve velmi dobrem stavu jen ho naimpregnuji voskem, vse chodi. Jen zadni standarta se mirne vikla dole v posuvu. A na predni stene nejsou uchyty pro objektivovou desku. Prodluzovaci zadek je spatnej a to dost :) ale zrepasovat taky pujde.
  • 0

#6 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 říjen 2007 - 15:34:08

A jak ten vosk budes nanaset? naredis jej ci nahrejes?
ja zkusil pouzit vazelinu a nemam z toho dobry pocit...prijde mi, ze hrozne spatne pronika do materialu (o nejakem vetreni u stareho mechu nemuze byt rec).
dej vedet az to zkusis.

hodne zdaru, Karel
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2007 - 15:52:14

zatrit prsty a nahrat fenem samozrejmne nejdrive poradne ocistit.
  • 0

#8 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 říjen 2007 - 20:46:30

300? No, tak to mas smulu. Jestli chces neco zmerit tak si napis.

Pro pobaveni: prave jsem zakladal 2 diaky 8*10 do Joba 2840. Teprve po par minutach na svetle jsem zjistil ze spodni dil neni docvaklej a drzi jen nahodou. Tak jsem to docvakl, jak to dopadne uvidim po fotbale.
  • 0

#9 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 říjen 2007 - 22:37:17

Omlouvám se, ale musím - diák 8x10? Whoa!
  • 0

#10 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 říjen 2007 - 00:54:26

No whoa a sou v prdeli. Bajecny vyvolavaci vecer, posudte sami!

Problemy s nedocvaknutim Joba jsem jiz nastinil. Protoze je potreba vytemperovat vyvojnici a na diak se nesmi lit voda tak jsem nechal vyvojnici cely druhy polocas rotovat v procesoru s vodou 39C. Po fotbale naliju vyvojku, merim cas a pak vylejvam. Protoze mam jeste svitky v druhe vyvojnici leju zpet do kadinky. A jake prekvapeni ze z 0,5 litru se za 6:15 min stalo 0,68 litru!
Ted uz je jasne ze i kdyby k osvitu nedoslo tak je to jedno. No a taky ze jo. Ale co s tema svitkama? Musim udelat novou prvni vyvojku a tim padem vyrazne prodrazuji celou seanci. Nevadi, o penize az tak nejde. Je to Zabava, ne?
No tak vyvolavam svitky, prvni vyvojka OK, pri druhe me napadla genialni myslenka - zmerim teplotu! No a jak jsem mel plny ruce a teplomer v hube tak ho tam strkam asi rychle a najednou me boli zub. Teplomer se rozbil do vyvojnice, az zitra uvidim jestli sklo neposkrabalo emulzi. Tak jak doted ubihal cas velmi rychle tak najednou stoji a ja zbyvajici 4 minuty (16 otoceni) premyslim co udela rtut ve vyvojce. Jak na svinu se zaclo ozyvat sumeni z vyvojnice, doufam ze je to jen unikani vzduchu vickem. U dalsich lazni teplota neni kriticka, nastesti.

Takze ve vysledku:
planfilmy v riti,
teplomer taky,
vyplytvana chemie,
mozna skrably svitky.

A navic - vypada to ze do vyvojnice teklo kolem zacvakavani horniho dilu, vsiml jsem si ze se uvolnoval. Proc to je mi zahadou a budu rad kdyz se k tomu vyjadrite. Ochozena soucastka?
  • 0

#11 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 18 říjen 2007 - 12:29:17

Ty brďo - to vypadá na synenergicky efekt sraní se - když už tak pořádně. Jinak ty JOBAtka ještě nemám pořádně v ruce abych se vyjádřil k tomu zda se ošolichla.
  • 0

#12 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 říjen 2007 - 20:11:06

Docela dobre nechapu jak se dostala voda do vyvojnice. Jak jsem psal, nechal jsem ji rotovat zhruba hodinu a za tu dobu nenabrala nic, toho bych si vsiml kdyz jsem tam lil tu prvni vyvojku. A potom za sest minut natahla 0,2 litru. Ted me napada jestli jsem spatne nenasadil vicko. Zpetne si neuvedomuju jestli hladina lazne byla tak vysoko ze by bylo vicko castecne ponoreny. Diaky jsou vyvolany, akorat sou tmavy, uvidim jestli to pujde naskenovat. Jeden je v rohu osvicenej.... Dve Velvie 50 na odpis... Dve hodiny prace v terenu a hodina v komore....
  • 0

#13 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 říjen 2007 - 23:52:08

Mně se zase záhadně vyměnil ustalovač s vodou v nahřívací lázni. Asi také povolené víčko. Jen je divné, že ho tam bylo míň a přitom byl silně naředěný - divný.
  • 0

#14 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 říjen 2007 - 10:32:02

Verim ze te to nenasr*lo jako me! :lol:
  • 0

#15 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 říjen 2007 - 12:09:07

Dany,
mohl bys napsat, kolik ten deskac v aukci stal? Starozitnik tady ve meste ma par podobnych na sklade a ja bych rad znal pribliznou ferovou cenu (se zachovalym mechem). Ta ma Korona byla asi za cca 14 kKCZ za komplet set se skly, kazetami a kufrem.

Dik, Karel
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2007 - 14:42:38

Dany,
mohl bys napsat, kolik ten deskac v aukci stal? Starozitnik tady ve meste ma par podobnych na sklade a ja bych rad znal pribliznou ferovou cenu (se zachovalym mechem). Ta ma Korona byla asi za cca 14 kKCZ za komplet set se skly, kazetami a kufrem.

Dik, Karel


stal 150$
  • 0

#17 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 říjen 2007 - 14:48:42

dik.K.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2007 - 15:01:55

Kdyby tam cirou nahodou zbylo par drevenych kazet 8x10" vzpomen na mne :D))
  • 0

#19 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 říjen 2007 - 15:07:43

OK pokud bude moznost, podivam se, ale pochybuji. I z toho duvodu, ze starozitnik nechce prodavat ty veci uz nadale jednostlive, neb citi, ze bych vybral to hodnotnejsi a zustaly by jen klumpy.... (a ma pravdu) vim jen s jistotou, ze se mu tam jeste povaluji dva tessary 300/4.5 bez zaverek...
kdyztak dam vedet.
K.
  • 0

#20 Weski

Weski

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 prosinec 2009 - 15:59:58

Měl bych prosbu. Dostaly se mi do rukou kazety Lisco 8x10, mají ale špatné šíbry, nevíte čím by se daly nahradit, popř sehnat zdravé?
Díky.
  • 0

#21 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 9 prosinec 2009 - 21:45:27

dostalo se mi ted jedne primo genialni rady, ale predpokladam, ze autor toho skveleho napadu se ozve. ja zatim pro vetsi kazety mam v planu vyzkouset 2mm pvc medur od rempa. Pripadne psh desky, ty se delaji uz od 0,5mm tloustky a mohly by tak vyhovovat i pro aplikaci 8x10". Dodava taktez rempo, alias hansanet.
pvc medur
PSH
  • 0

#22 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 9 prosinec 2009 - 22:06:03

HPS mi pro to přijde jak dělané
  • 0

#23 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 10 prosinec 2009 - 20:05:24

A je to opravdu v takove tloustce neprusvitne?
Ja bych to udelal normalne z plechu, z nejakyho 0,5mm duralu to strihnes normalne u kazdyho zamecnika co ma pakovy nuzky (v Praze mam tip), pripadne vypalit laserem zaroven s rameckama ci preze mne...

Bohousek
  • 0

#24 Weski

Weski

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 prosinec 2009 - 21:45:01

Ten plech se mě zdá být asi nejrozumější. Můžu poprosit o kontakt? Prahu nemám zas tak daleko.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních