Přejít na obsah


Fotka

Otrava jménem UPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
102 odpovědí na toto téma

#1 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 24 říjen 2007 - 13:50:49

Právě ke mě dorazila zásilka z eBay prostřednictvím UPS. Na rozdíl ode všech předchozích případů (kdy to doručila Česká pošta bez cavyků, nanejvýš se složenkou na DPH), UPS požaduje řadu nejrůznějších papírů a dokladů.

Nějaký nápad, jak se té UPS CZ vyhnout?

Na srazu TK o tom byla diskuse a někdo tam říkal, že je možné se tomu vyhnout a přesposlat to prostřednictvím České pošty (nebo tak něco).
  • 0

#2 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 říjen 2007 - 14:21:48

Neporadím, ale zeptám se. S UPS jsem clil naposledy před pár lety, tenkrát chtěli podepsat plnou moc, že to za mě mají proclít a že jim to pak zaplatím, kopii občanky a připojit komentář k faktuře, aby věděli, jak to clít, prostě na jednu výměnu faxů a další den jsem to měl na stole. Je to teď výrazně horší?
  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 24 říjen 2007 - 15:00:06

Já jsem tam hulákal něco o tom, že nejlepší je nechat si to poslat přes USPS, což je jejich obdoba české pošty. Přijde ti to pak normálně naší poštou jako každý jiný balík. Clo nebo DPH jsem přes ně nikdy neplatil a vše vždy v nejlepším pořádku.
S UPS jsem se spálil jen jednou a už nikdy. Každopádně, jestli u nich chceš zůstat, tak viz Ondrei.
  • 0

#4 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 24 říjen 2007 - 15:15:07

S UPS mam uz taky svoji zkusenost. NIKDY VICE!!!!! A dal bych tam tech vykricniku jeste vic. Je to holata zlodejska. Za to, ze si v podstate vsechno vyridite sam (vyplnite vsechny potrebne formulare), si nauctuji 250 Kc jako provizi deklarantovi. No to me pos.... Za co? za to ze vezme vas fax (bacha chteji, abyste jim to poslal faxem!!!) a preda ho dal? Super!!! Navic je jim uplne jedno, jak to celnici vyridi. Fakt si s tim nedelaji starosti. Me napriklad uvedli uplne jine postovne dle jejich ceniku tady v CR, takze jsem mel ze skutecneho postovneho, ktere cinilo 35 dolaru, razem postovne za 130 dolaru. A dle celniho sazebniku se postovne pocita do ceny zbozi!!!!! Takze si jiste dovedete predstavit, jak jsem byl vytoceny. Pracne jsem to musel reklamovat a bylo to na hodne dlouho, to mi verte.
Jedina rada je: nesouhlaste s tim, aby vam to vyrizovali oni. Ta moznost tu je. Nicmene i tak budete muset UPS dolozit, ze jste ten predmet skutecne proclil, tzn. dalsi otrava. Takze jedina velka rada na zaver: pokud to prodavajici nabizi rozhodne nebrat UPS a podobne firmy!!! Nejlepsi zkusenosti mam s USPS (United States Postal Service). Jedno male pismenko a co to udela :wink:
  • 0

#5 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 24 říjen 2007 - 16:05:44

Koukám, že se víc lidem nelíbil přístup UPS CZ. Co se dá dělat, vyřizovat deklarace mezi Brnem a Prahou by stejně bylo dost komplikovanÉ. Takže do e-mailu prodejci již dále budu vždy psát

"!!! NO UPS PLEASE !!!"

...akorát to část prodejců vyřadí z nabídky, protože někteří tuto společnost výslovně uvádějí jako jedinou možnou.
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 24 říjen 2007 - 16:11:03

U nich totiž UPS narozdíl od nás funguje.
  • 0

#7 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 24 říjen 2007 - 17:44:19

jo, UPS mi raději nepřipomínejte, taky jsem si užil svoje při vyclívání...

Začalo to nevyžádaným emailem, který měl prázdné tělo a jen přílohu, natož nějaké oslovení, že. Takové emaily automaticky mažu.

Když už přišel asi po třetí z adresy ups@něco.cz, tak mi to nedalo a otevřel jsem přílohy. Bylo to snad asi 5 dokumentů, dohromady cca 10 stran, které mi oznamovali, že mi přišla z usa zásilka. Z toho jsem si to měl všechno přečíst a asi polovinu podepsat (plnou moc pro vyclívání atd.) a poslat jim zpátky (na moje náklady!)

Samo o sobě to dost nasere, protože číst 10 stran textu není na 5 min, tím spíš, když se jedná o plnou moc, že :wink: Navíc předpokládaná částka proclení byla asi 3x vyšší, než jsem očekával, cca 1300,- Kč.

Tak jsem zavolal na jejich telefon, že si to vyclím sám.

Následoval problém, jak mi to přivezou, nedalo se s nima domluvit na termínu, v podstatě mi řekli jeden čas, kdy mám bejt doma a hotovo! Zlatá pošta, kam si člověk může zajít kdy chce, jak mu vyjde čas...

Když to konečně přivezly, tak samozřejmě zaplatit celní dluh (podle UPS oněch 1300) + 300 za asi 10 papíru, které k tomu vystavili.

A pointa na konec, celníky zajímal v podstatě papír jen jeden (čili ty kurvy si účtujou 3 kilo v podstatě za nic...)

No a hlavní pointa:clo jsem platil asi 450,- Kč :evil:

Jakýpak to rozdíl proti UPS. Co by se asi stalo s tím zbytkem, kdyby člověk naletěl a zaplatil těch 1300,-, nechť si každý domyslí sám...

Takže vážení, USP a podobným společnostem se VYHNĚTE OBLOUKEM !!!
  • 0

#8 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 24 říjen 2007 - 17:53:03

Zajímavé, můžeš prosím podrobněji popsat, jak to probíhalo s tím proclením - tzn. jaký papír bylo třeba vyplnit?

+ když ti to přivezli (UPS), tak jsi jim něco platil a pak to z nich lámal zpět nebo jak?
  • 0

#9 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 24 říjen 2007 - 18:09:30

Zajímavé, můžeš prosím podrobněji popsat, jak to probíhalo s tím proclením - tzn. jaký papír bylo třeba vyplnit?

+ když ti to přivezli (UPS), tak jsi jim něco platil a pak to z nich lámal zpět nebo jak?


když chceš, aby ti to proclili oni (což rozhodně nedoporučuju), tak musíš podepsat plnou moc, aby tě mohli zastupovat. Myslím, že chtěli podepsat ještě něco, už nevím.

Pokud si to chceš proclít sám, tak jim zavoláš, oni Ti řeknou oukej, tak my vám přivezeme. Ty MUSÍŠ zaplatit clo, tak jak ho oni předběžně vyměřili + 300,- Kč za ty dokumenty. (tj. já platil 1300+300=1600).

Ty dokumenty se myslím nazývaj celný průchodka nebo tak nějak a musí je vystavit přepravní služba, nelze to obejít. Platíš to jen tehdy, když si to clíš sám.

Pak s těma dokumentama a zbožím musíš na celnici, kde si s celníkama hodinu popovídáš (páč se tam celou dobu nuděj a v podstatě jen pijou kafe a kecaj) a zaplatíš clo. Mně to vyšlo, jak jsem psal, proti odhadu ups třetinová částka...

Ještě jsem jim pak volal (byl tehdy opravdu hodně nasranej), jak jako k té částce dospěli - nebyli schopni mi to vysvětlit.

Přitom celní sazebník je i na internetu a tím pádem víš přesně, kolik budeš platit!
I když, musím se přiznat, že celníci to podle jejich šamanskýho počítače spočetli ještě asi o 150,- Kč míň, než já podle celního sazebníku :lol: Ale to jsem už nereklamoval :wink:


No a nakonec ty proclený dokumenty se spoustou celních razítek pošleš zpátky do UPS, která ti tak za 3 týdny pošle rozdíl na účet.

V mým případě jsem jim musel ještě 2x volat, protože na to pořád nějak zapomínali...

No prostě srandy kopec :evil:
  • 0

#10 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 říjen 2007 - 10:51:56

tak to jsou tedy velmi užitečné informace! pokoukávám po e-bay a přes miliony stránek o tom, jak tam nakupovat, nevim skoro nic. teď alespoň to, že UPS nebrat.

tak zatim dík
  • 0

#11 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 říjen 2007 - 15:25:54

Také mám s UPS špatnou zkušenost (např opakovaně z jinak fajn obchodu Shutterblade). Je to několikanásobně dražší (myslím clo a daň), raklemace trvá půl roku a stejně člověk nic nevyreklamuje, musí tam osobně, tráví tam hodinu nebo dvě, fuj! I u položek za 2000 :lol:
  • 0

#12 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 27 říjen 2007 - 17:00:27

No právě že o Shutterblade tu jde.
  • 0

#13 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 říjen 2007 - 17:52:50

Fabius, já už od nich bohužel nic nekoupím, kvůli problémům výše (přestože za to může UPS, ne oni).
Ale jinak mě taky naštvali, když jsem chtěl adaptér pro drátěnou spoušť k Mamče a poštové 38 USD za tak titěrnou věc nehodlali snížit :lol:(
  • 0

#14 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 27 říjen 2007 - 18:31:05

Nojo, to jsou holt ti velkoprodejci - obvykle s nimi není rozumná řeč. Výjimkou je např. Sogus v Německu. S tí se dá vždycky dohodnout.
  • 0

#15 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 říjen 2007 - 19:46:29

Tak vidím, že jsem jeden z mála spokojených s UPS. Především si myslím, že používat UPS pro cokoli pod 10000 CZK je plýtvání penězi, neb to jejich přepravné... Naopak u dražších zásilek, kde není moc šance, že by to celníci pustili, jsem byl s UPS velmi spokojen. Je fakt, že moje zkušenost je ještě z doby před-EU, takže může být (a asi i je) leccos jinak, ale tenkrát to vypadalo asi takhle.

Po příchodu do Prahy mě UPS kontaktovali na mobil a vyžádali si číslo faxu, na který poslali formuláře k vyplnění. Součástí byl odhad výše celního dluhu. Zpátky jsem jim posílal popis zásilky (půl strany), plnou moc k proclení (jednostránkovou) a kopii občanky. Pokud se tohle stihlo za dopoledne, tak další den jsem měl zásilku doma, kurýr vybral celní dluh, který byl vždycky podstatně nižší než odhad (neb teprve na základě mého faxu dali dohromady JCD a vyšla konečná suma) a k tomu připočetl 200 Kč za proclení, které jsem milerád zaplatil, neboť v té době by byla alternativa celní pošta, pro mě to znamenalo výlet 60 km a půl den dovolené.

Vzhledem k tomu, že se chystám možná opět nakupovat v KEHu, což znamená UPS, se chci zeptat, jak to vypadá dneska? Těch 200 či 300 Kč mě sice netěší, ale zas až tak nerozhodí, spíš mě zarážejí ty desetistránkové dokumenty, to za mých mladých let nebývalo. Můžete to někdo popsat?
  • 0

#16 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 28 říjen 2007 - 08:46:28

Jelikož jsem z časových důvodů musel tu UPS použít, tak popíšu zážitky hned jak zásilka dorazí.
  • 0

#17 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 29 říjen 2007 - 15:39:22

Takže jak to všechno dopadlo:

24.10. mi UPS poslala e-mail s celkem 9 přílohami. Z nich bylo potřeba 3 vyplnit a naskenovat, přiložit oboustannou kopii občanského průkazu a poslat jim to všechno zpět. Jednu přílohu bylo potřeba přečíst (návod) a ostatní byly pouze matoucí, protože se mě netýkaly (což UPS sice nemohla na 100% vědět, ale mohla snadno dovodit z celních dokumentů prodejce). Po odeslání emailu (24.10. v noci) nenásledovala žádná reakce a na telefonický dotaz (26.10.) jsem se dozvěděl, že mi to asi přijde v pondělí. Skutečně se tak stalo, kurýr mi tu zazvonil bez varování - tím pádem netuším, proč po mě tak naléhavě chtěli můj telefon. Ještě že tu sedím celý den.

Clo (které se neplatí) a DPH spočítali snad správně (ačkoliv se domnívám, že DPH se platí z ceny zboží a poměrné části poštovného). Žádný pokus o přemrštěné clo/DPH jsem nezaznamenal (na druhé straně jsem jim v mailu napsal kolik to bude). Za svoje služby si napočítali 250 Kč. Což vzhledem k poštovnému 40 USD taky není málo.

Závěr: pokud nějaký prodejce inzeruje jako jedinou možnou UPS, tak to raději zkusím jinde nebo budu holt počítat s dodatečnými náklady (o času nemluvě).
Jen na okraj poznamenávám, že ten objektiv od Shutterblade byl v celkem dezolátním stavu.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 prosinec 2007 - 13:12:09

Jelikož jsem si taky koupil něco z eBay a bylo to poslané přes UPS z Ameriky, taky si taky musím přidat svůj názor. To aby se všechno nezdálo moc černé nebo bílé...

Koupil sem tělo foťáku za přesných 300USD. Výše poštovného bylo uvedené na 39,95USD. Prodejce mi poslal mejla, ve kterém bylo sledovací číslo balíku, abych se cestou taky pokochal. Je pravda, že to sledování má UPS dost vychytané- každé prdnutí skladníka je naskenované.
Ještě než balík opustil Severoamerický kontinent, ozvala se mi česká UPSka přímo na telefon. Bylo to na číslo, co sem zadal někde na eBay nebo snad v PayPalu (to jim dal odesílatel). Slečna říkala, že potřebujou vyplnit nějaké papíry kvůli proclení. (proklel sem UPS, protože sem začal očekávat prachy navíc) Že mi to pošle na mejl a že to potřebujou poslat nazpět buď mejlem nebo faxem. Tato společnost asi nedává svým zaměstnancům mejly z firemní domény, takže ups.něco@seznam.cz. Veselé, že??
Obratem přišel mejl s devíti (9- slovy devět) přílohamy. Jedna naskenovaná faktura od prodejce, asi dva průvodní papíry od UPS co s tím mám dělat, Avízo UPS o příchodu zásliky ze zahraničí, Smlouva o přímém zastoupení a zplnomocnění (3 strany textu) no a pak to zplnomocnění v podobě pro firmy... Vše sem vyplnil třikrát, nechal podepsat notářem, orazítkoval, nalepil kolem a hodil hajzlu!!! Zase kecám- jednou sem to vyplnil a jebnul do faxu- živím se telekomunikacema, ale nikdy sem neviděl tak dlouhé faxování. Abych nezapoměl, tak ještě chtěli kopii občanky z obou stran. To sem taky faxoval, ale jistě to prošlo jako jedno hranaté hovno, takže sem jim to pak skenoval a posílal mejlem. Kořeň říkal, že Celní zprávě to vše stačí elektronicky a bez origoš podpisů. Mají jediné štěstí- CLO ZOLL!!!!!!!

No a pak sem sledoval na netu stav balíku. Tu krabicu si asi schovám- byla na více místech ta 5 dnů, než já budu za celej život. Prošlo to Prahou až do depa Brno. Druhý den se ve stavu objevila hláška, že UPS shání další údaje pro doručení zásliky. Další den mi to nedalo, tak sem si zavolal na UPS a slečna říkala, že se jim to asi nepodařilo doručit, tak jestli je adresa zprávná. Měl sem dvě možnosti: vyzvednout si balík na depu, nebo udat jinou adresu. Takže do hokny. Vše OK! Za 10 minut volal kořeň, že se jim nepodařilo doručit balík, tak že potřebuje adresu- před tím sem mluvil s Prahou a toto bylo přímo z depa a neměl aktuální informace ze systému. Nevadí- nadiktoval sem mu to ještě jednůc.
No a ořed polednem hovor z vrátnice (moderně recepce), že je tady. Chlapec mi vrazil do ruky největší kalkulačku, jakou sem kdy viděl, podepsal sem se na displej a pápá lálá!

A teď se vás tady zeptám- kdyby po mě chtěli colné, daň, správní poplatky, tak by asi nečekali a dali mi (složenku) to hned, ne??? Nic mi nikdo nedal. Asi nic víc platit nebudu....

A fakta: vše bylo krásně, legálně a dle pravdy vyplněné- Cena zboží 300USD. Celní deklarace od odesílatele a odemně: Tělo fotoaparátu- USED/použité. Cena poštovného: kopie účtu z PayPal (to si dokonce UPSka výslovně přála): celkem 39,95USD.


Jsem spokojen. :-D
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 prosinec 2007 - 13:13:25

Omlouvám se, že je to tak dlouhé, ale většina z vás, co sem chodí pravidelně, se v hokně nudí, tak si to rádi přečtete.
  • 0

#20 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 prosinec 2007 - 14:22:47

Ja jsem nastesti nikdy UPS nepouzil.
s cim mam ale zkusenost je TNT.

Clovek co mi posilal kameru 24x30 z Indie ji pouzil - postovne bylo 110$ :-D. - no vazilo to asi 7 kilo.

Kamera po par dnech prisla do Prahy, chteli po me plnou moc - uz se me jala hruzu, nicmene jsem ji poslal - chteli original takze postou ( na kamere byla cena 30$ ) a cekal jsem cca skoro 14 dni.

Pak mi kamerka dosla, nic jsem neplatit - pry to bylo vse v rezii prodejce (takze proto asi tech 110$ )

Doruceni perfektni. Ale nejdelsi cast cesty z Indie byl sklad TNT nekde na periferii Praglu.
  • 0

#21 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 5 prosinec 2007 - 14:23:03

Nemej strach, ze nic platit nebudes....
Zasilku ti vydaji, to je v pohode, ale za chvilku ti taky dorazi i vyzvani k uhrade celniho dluhu :-) A to se potom budes divit. Samozrejme te jeste odrbou o 250,- Kc za praci celniho deklaranta. Coz je nejvice rozkosne, protoze prakticky veskerou praci uz clovek udelal sam vyplnenim tech hafo formularu.... Proste skvele :-D
  • 0

#22 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 prosinec 2007 - 14:25:40

Nemej strach, ze nic platit nebudes....
Zasilku ti vydaji, to je v pohode, ale za chvilku ti taky dorazi i vyzvani k uhrade celniho dluhu :-) A to se potom budes divit. Samozrejme te jeste odrbou o 250,- Kc za praci celniho deklaranta. Coz je nejvice rozkosne, protoze prakticky veskerou praci uz clovek udelal sam vyplnenim tech hafo formularu.... Proste skvele :-D


jo - to me dorazilo taky, na adresu kde bydlim ( buhvi kde ji sehnaly, protoze tu jsem na zasilce nemel ) ale celi dluh 0, nemusel jsem vubec nic platit....
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 prosinec 2007 - 14:43:00

Nemej strach, ze nic platit nebudes....
Zasilku ti vydaji, to je v pohode, ale za chvilku ti taky dorazi i vyzvani k uhrade celniho dluhu :-) A to se potom budes divit. Samozrejme te jeste odrbou o 250,- Kc za praci celniho deklaranta. Coz je nejvice rozkosne, protoze prakticky veskerou praci uz clovek udelal sam vyplnenim tech hafo formularu.... Proste skvele :-D


Tak uvidíme.... ale mohli to poslat s tím, ne???
Dokud mi to nepřijde doporučeně poštou, tak jako by to neexistovalo.
  • 0

#24 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 květen 2008 - 21:29:18

tak... srdce porazilo rozum a já si nechal poslat techniku přes UPS. je neuveřitelný, jak složitě se dá jednoduchá vec provádět. uplně mi to kazí radost a snad už se ani na svůj nový přístroj netěším. čekal jsem mnoho, ale... chjo.
  • 0

#25 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 28 květen 2008 - 22:18:06

tak já varuju před DPD, což je bohužel český partner pro např. Hermes...nejhorší možné zkušenosti, zásilku jsem přes nekonečné telefonáty nedostal a poslali ji zpět do Německa.
  • 0

#26 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 28 květen 2008 - 22:29:24

tak já varuju před DPD, což je bohužel český partner pro např. Hermes...nejhorší možné zkušenosti, zásilku jsem přes nekonečné telefonáty nedostal a poslali ji zpět do Německa.


nestras :roll:

ted mi z nemecka jde pres hermes polaroid back pro bronicu za 1euro, tak doufam ze dorazi...
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2008 - 22:32:54

tak já varuju před DPD, což je bohužel český partner pro např. Hermes...nejhorší možné zkušenosti, zásilku jsem přes nekonečné telefonáty nedostal a poslali ji zpět do Německa.


Tak jsi asi někde udělal chybu. Pokud sem měl dostat něco přes DPD (děkuji pane Škodo), tak sem si v den doručení ráné zjistil číslo na řidiče a vyzvednul sem si to osobě na depu... Tím se dá jen málo co pokazit.
  • 0

#28 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 květen 2008 - 22:34:52

nu, už končim dnes. pořád jsem se snažil prokoumat, jak to co nejméně dementně pořešit, ale asi nemám šanci. nu, a to už mám na cestě s UPS onjektiv. to telefonování už je mi samotnýmu trapný.
  • 0

#29 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 28 květen 2008 - 22:35:11

tak já varuju před DPD, což je bohužel český partner pro např. Hermes...nejhorší možné zkušenosti, zásilku jsem přes nekonečné telefonáty nedostal a poslali ji zpět do Německa.


Tak jsi asi někde udělal chybu. Pokud sem měl dostat něco přes DPD (děkuji pane Škodo), tak sem si v den doručení ráné zjistil číslo na řidiče a vyzvednul sem si to osobě na depu... Tím se dá jen málo co pokazit.


mně to číslo na řidiče opakovaně odmítali sdělit...jelikož je soukromé :roll: a v Praze mají depo až v Říčanech, poštovné neplatím abych si musel brát dovolenou kvůli převzetí zásilky
  • 0

#30 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 28 květen 2008 - 22:36:37

tak já varuju před DPD, což je bohužel český partner pro např. Hermes...nejhorší možné zkušenosti, zásilku jsem přes nekonečné telefonáty nedostal a poslali ji zpět do Německa.


nestras :roll:

ted mi z nemecka jde pres hermes polaroid back pro bronicu za 1euro, tak doufam ze dorazi...


dorazí, jen se k němu možná budeš blbě dostávat...
  • 0

#31 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 28 květen 2008 - 22:38:27

přesně tak! já dam 70 dolarů za ani ne dvoukilovej balíček a budu někomu sypat tři kila za vyplnění papíru. fakt jsem strašně smířlivej většinou, ale už si púřipadam jak debil. zboží je od 23. v praze a já jsem bez váhaní ochoten zaplatit clo. ale to je holt málo...
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2008 - 22:43:08

mně to číslo na řidiče opakovaně odmítali sdělit...jelikož je soukromé :roll: a v Praze mají depo až v Říčanech, poštovné neplatím
abych si musel brát dovolenou kvůli převzetí zásilky


Tak to máš snad aji smůlu- posledně mi dokonce kořeň volal (ten den musel volat více lidem, takže číslo jistě služební a navíc skryté), jestli budu v hokně, případně jestli mi to nemá hodit někam jinam. Poděkoval jsem mu a že mi to má nechat na depu...
  • 0

#33 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 28 květen 2008 - 22:50:43

mně to číslo na řidiče opakovaně odmítali sdělit...jelikož je soukromé :roll: a v Praze mají depo až v Říčanech, poštovné neplatím
abych si musel brát dovolenou kvůli převzetí zásilky


Tak to máš snad aji smůlu- posledně mi dokonce kořeň volal (ten den musel volat více lidem, takže číslo jistě služební a navíc skryté), jestli budu v hokně, případně jestli mi to nemá hodit někam jinam. Poděkoval jsem mu a že mi to má nechat na depu...


to není smůla, to je totální bordel a kreténismus jejich call centra, prostě Hlava XXII.

Musíte mít NAŠE DPD ČÍSLO. mám jen německé od Hermes. to nestačí, musíte mít naše. Jak ho mám mít, když nemám zásilku. Má vám ho sdělit odesílatel. Ten ani po dotazu žádné číslo neví, Hermes také ne. Ptám se, zda mi můžou dát číslo na řidiče. Ne, nejde to. Je soukromé a navíc neví, který řidič to má doručit. Chci čísla na všechny řidiče v dané oblasti, že je obvolám. Ne, nejde to...jsou soukromá...

stálo mně to už celkem asi 100 Euro a některé zboží mám na cestě od loňského listopadu...paoprvé to byla moje blbost, teď jsem se snažil docela dost a bez výsledku.
  • 0

#34 jira

jira

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 květen 2008 - 10:45:27

Pripojuji se k varovani pred DPD. Bezna slova, nestaci popsat tu neuveritelnou kafkarnu. Nechapu, jak takova firma muze vubec na trhu pusobit.

Jednou vratili balik jako nedorucitelny do Nemecka (zadne upozorneni samozrejme do schranky nedali).

Jednou jsem jiz preventivne volal do centra. Odmitli mi to znovu dorucit, ze pry "delaji maximalne tri doruceni" a vic "nemuzou". Serval jsem je a poslali mi to znovu.

A jeste jednou mi ridic odmitl zasilku dovezt do zamestnani, nebot to byl jiny prazsky obvod, ktery on nedela. Ackliv je to jen nekolik bloku od meho bydliste.
  • 0

#35 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 4 červen 2008 - 15:40:31

přátelé... tak jsem se vrátil z celnice. UPS překonala očekávání, ale mohl jsem to tušit již z výrazu celnice, když viděla logo na papírech.

nějak si to doma sesumíruju a napíšu více.

málem mě omejvali.
  • 0

#36 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červen 2008 - 10:15:53

nuže, jak jsem na celnici pořídil.

k proclení jem měl celkem dva balíky - jeden cca 2kg, za nějž jsem zaplatil celkem 250 $, z čehož poštovné činilo 70 $. Druhý za celkem 190 $, poštovné 50 $. Jednalo se o použitou fototechniku. Podotýkám, že obdobné bálíky jiné společnosti posílají levněji - holt ale služby asi budou perfektní...

Na UPS jsem na základě přečtené plné moci - která mě trochu vyděsila (snad kdyby si řekli o ledvinu, musel bych jim jí dát) - poslal pouze vyplněné avízo o zásilce s popisem předmětu a výše poštovného. Na UPS mi potvrdili, že je vše v pořádku.

Po obdržení balíku jsem složil jakousi jistinu, jejíž důvod dosud neznám, ale budiž. Dále jsem zaplatil 300 Kč za vystavení jakýchsi papírů a to za každý ze dvou balíčků - dohromady tedy 600 Kč (dejme tomu prakticky něco přes 30 $ navíc na poštovněm). Papíry jsou takřka nečitelné a jakoby se zdálo, že s mojí zásilkou ani nesouvisí. Dále tam byla vytištěná faktura od prodejce a můj popis předmětů.

Tož si to mašíruju na celnici, poprvé v životě. Když už mě minul automat v pořadí asi o šest čísel, nesměle jsem přistoupil k neobsazenému okénku a zeptal se paní celnice, co jsem udělal špatně. Nu, v jakémsi DOSovském systěmu jsem se zapsal jako někdo s neobchodovatelným autem. Aha... Celnice byla hodná a vzala mě za svého.

Když jsem jí podával papíry a uviděla UPS zjevně litovala. A jéjé... no to teda... to se připravte. Tak tedy ju. NEmáte tu JPC (nebo co) - k čemu to? Bez toho to nelze proclít. Byl jsem odeslán na nějakou úplně cizí speditérkou firmu v téže budově, která mi tento nezbytný doklad musela vystavit! Za 200 Kč - za oba balíky (srovnej s UPS 600 Kč a eště k tomu na h... - pardon, ne to ne, eště hůř, viz později). Nu, dalších 10 $. Ale zaplať pánbůh za tu firmu!

Jsu zpět na celnici, něco probíhá. Celník přinde, okazuju mu tu techniku. Nějak mi nevěří, že jí chci pro sebe (že by jim vyjelo v systému, že jsem bazárník?) - nu svěřil se, že je digitalista. Aj... ale bylo to hned hotový. Dostal jsem nějakej papír, a že mam jet na pokladnu zaplatit. Spěchám tuze, až v autě vidi, že mám vyměřené DPH 2300,-

Fakt jsem v blbý situaci, nemám šanci se zdržet, zaplatim a vyjádřim pochybnost. Zpátky u okýnka už tak jako neformálně probírám s celnicí, kde se to vzalo. No třeba proto, že mi UPS napsala kamsi poštovný za balík 2160,- !!!!!!! Za každej! jeden necelý kolo, druhej dvě, co na tom záleží! Prostě 2160. Holt si příště nechám za 2160 poslat radši bagr.

Nu, teď se chystám posílat alternativní důkaz a nechat si vrátit zálohu. To bude asi něco....

Počítal jsem to jen tak zhruba, ale se vším všady (poplatky za papíry atp.) jsem zaplatil daň za balíky o reálné ceně necelých 450 $ jako kdyby stál 700 $.

Ale nelituji - moje nová Brinica je skvělá!
  • 0

#37 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 červen 2008 - 12:35:13

hruza, hruza....

aspon tedy gratuluji k Bronice :-), co to je?? SQ/ETRx/GS?
  • 0

#38 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červen 2008 - 12:43:57

tohle je zalobu, podani k uradu ktery podobne sluzby reguluje nebo na SOS. nechapu jak muze podobna sluzba fungovat. nikdy vice nic se sluzbami odlisnymi od Ceske Posty a jejich partneru.
  • 0

#39 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 červen 2008 - 12:48:16

Však bych si přes UPS nenechal poslat ani všechny foťáky světa za korunu. Nenávidím je. Hajzly....
  • 0

#40 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červen 2008 - 12:53:44

bronica ETRS, obj. 75/2,8 MC a 150/3,5, šachtička a nemeřící hranol, jen jedny záda... zatím. ale opravdu jsem si jí hned zamiloval. já nechtěl SQ, páč jsem šel hlavně po malym rozměru - očekávám totiž mamču pressku eště.


jinak... já prostě nejsem nějak extra hádavej - nějakej drsnější ranař by z toho možná vytřískal víc. a já včera fakt neměl z nepříjemnejch rodinejch důvodů čas a náladu tam bejt do já nevim kolikda. jen mě strašně vytáčí, že za ne zrovna levný poštovný dostávam úplně strašný služby. to paušální "poštovný" mě dorazilo. nejvíc v tom, že mi česká UPS, ta samá společnost, prostě nebyla za 300 ochotna vypočíst reálný poštovný podle tarifů své sesterské UPS! prostě tam narvou nesmyslnej paušál a fertig
  • 0

#41 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červen 2008 - 12:55:22

tohle je zalobu, podani k uradu ktery podobne sluzby reguluje nebo na SOS. nechapu jak muze podobna sluzba fungovat. nikdy vice nic se sluzbami odlisnymi od Ceske Posty a jejich partneru.


teda, ne že bych si s českou poštou taky svý nezažil... ale tohle nemá obdoby.
  • 0

#42 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červen 2008 - 12:59:53

tohle je zalobu, podani k uradu ktery podobne sluzby reguluje nebo na SOS. nechapu jak muze podobna sluzba fungovat. nikdy vice nic se sluzbami odlisnymi od Ceske Posty a jejich partneru.


teda, ne že bych si s českou poštou taky svý nezažil... ale tohle nemá obdoby.


Ceska Posta je silena, ale asi o 10 radu lepsi nez podobne absurdistany.
  • 0

#43 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 červen 2008 - 13:01:36

Pěkně jsi tu broňu přeplatil .))))
  • 0

#44 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červen 2008 - 13:11:46

když ji miluješ :-))
  • 0

#45 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 červen 2008 - 13:27:27

Počítal jsem to jen tak zhruba, ale se vším všady (poplatky za papíry atp.) jsem zaplatil daň za balíky o reálné ceně necelých 450 $ jako kdyby stál 700 $.

Ale nelituji - moje nová Brinica je skvělá!


Tohle martýrium jsem postoupil taky. Člověk si ho může "ušetřit", když to nechá proclít ty kretény (omlouvám se, ale jiná titulatůra mne nenapadá) z český UPS, nicméně poplatku za vystavení tý hromady pitomejch papírů (žádná jiná společnost potřebu tuhle archiválii vydávat nemá), kterej v mým případě činil cca polovinu poštovnýho, zaplatíte tak jako tak. Když se rozhodnete balík proclít sami, zaplatíte tuším něco kolem 200 kč za vystavení papírů pro celnici + další cca 200 za celní dokumenty od špeditérské firmy. Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi to od UPS jako prostá krádež za bílýho dne. Člověk jim zaplatí přepravu z jůesej a oni mu při doručení naúčtujou ještě polovinu z týhle částky za hromadu nesmyslů s kterejma může dotyčnej pohůnek na ústředí strávit tak max 10 min a to ještě jen v případě snížené gramotnosti (většina jsou nakopírovaný formuláře o vašich právech a povinnostech, originál je tam v podstatě jen vyplnění ceny a poštovnýho). :-) :x :roll:
Jinak s tím výpočtem DPH (19%) se mi zdá , že došlo ve Vašem případě k omylu, neb DPH by se mělo počítat jen z ceny zboží. Z ceny zboží + poštovného se vypočítává, tuším, jen celní hodnota pro následné stanovení cla dle celního sazebníku (bible kralická je proti tomu kapesní kalendářík). Pro analog. fototechniku je dovozní clo cca 2,3%. Ale možná se pletu...
  • 0

#46 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 červen 2008 - 13:34:57

jinak... já prostě nejsem nějak extra hádavej - nějakej drsnější ranař by z toho možná vytřískal víc. a já včera fakt neměl z nepříjemnejch rodinejch důvodů čas a náladu tam bejt do já nevim kolikda. jen mě strašně vytáčí, že za ne zrovna levný poštovný dostávam úplně strašný služby. to paušální "poštovný" mě dorazilo. nejvíc v tom, že mi česká UPS, ta samá společnost, prostě nebyla za 300 ochotna vypočíst reálný poštovný podle tarifů své sesterské UPS! prostě tam narvou nesmyslnej paušál a fertig


... jo a toto jsem s nima též řešil. Z jejich strany se jedná, dle mýho názoru, vysloveně o pokus o podvod. Já jsem měl poštovný přímo uvedený v průvodních papírech a přesto se pokoušeli mi tam naprat ten jejich nesmyslnej paušál (za ty prachy by mi to pošta dovezla na Mars a zpátky se zastávkou u Proxima Centauri). Musel jsem jim extra doložit výpisy z PayPalu aby mi to špinavci přepsali :-)

Jak jsem z toho všeho byl nasr...., tak jsem si pak stěžoval na tý jejich "zákaznický podpoře", ale to je tak asi všechno co s tim člověk může dělat.
Plus teda ještě jedna možnost a to - NEVER MORE !!! :x :x :roll:
  • 0

#47 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červen 2008 - 13:37:31

no, co já jsem to studoval, tak DPH se počítá až úplně nakonec - z ceny, poštovnýho i cla. clo jsem ovšem žádný neplatil.

co mě odradilo od "nechat si proclít" je, že oni nemají žádný zajem na tom, aby clo bylo co nejnižší, páč poplatek za ty papíry se počítá procentně z celního dluhu! a ta formulace zplnomocnění... to bych nedal ani tátovi snad.
  • 0

#48 khorak

khorak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 červen 2008 - 19:49:41

... navíc měli na balíku napsané naprosto nesmyslné telefonní číslo (ačkoli to správné tam bylo zadané). Takže mne resp. manželku zastihli doma víceméně náhodou. Ale to není jen UPS, prakticky stejný postup i cena za přestrčení papírů (pochybuju, že by tu věc na celnici nesli ukázat) byla i u jiné spedice (Služba Speedpost ze Singapuru). Tam mi navíc za "repasovaný" displej do notebooka naúčtovali i clo (možná i právem, ale být poslán poštou, prošlo by to asi bez cla).
Uvnitř USA je UPS nebo třeba Fedex často levnější než pošta, nevím co tady takhle blbnou. Možná že to ani není česká specialita (tedy specialita české odnože UPS), oni nás berou asi na stejné úrovni jako nějaký banánistán v Africe, je to daleko a tak to musí stát fůru peněz.
  • 0

#49 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 červen 2008 - 05:26:46

nevim, mam pocit, že tady prostě je oblast služeb brána pořád tak trochu jako kompetice mezi firmou a jejím zákazníkem. lidi tam sedí, jsou placený za určitou službu, ale berou jako svoje vítězství, když můžou zákazníka trochu natáhnout, ošidit, ulehčit si na jeho úkor práci...

jako s tim poštovnym. napsal jsem ho do popisu, byl bych ochoten (ačkoliv stále nechápu, proč si ho na základě čísla balíku nezjistí -posílala to přeci UPS!!!!!) poslat jakýkoliv výpis z pay palu, případně kontaktovat prodejce... nebo já nevim. ale nic takovýho nikdo nechtěl - jak jsem jim neposlal plnou moc, tak mi za ony tři kila/balík vypsali papíry a vyhráli. je jim zjevně naprosto buřt, že už si nenechám nikdy nic od jejich firmy poslat.
  • 0

#50 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 6 červen 2008 - 17:21:20

nevim, mam pocit, že tady prostě je oblast služeb brána pořád tak trochu jako kompetice mezi firmou a jejím zákazníkem. lidi tam sedí, jsou placený za určitou službu, ale berou jako svoje vítězství, když můžou zákazníka trochu natáhnout, ošidit, ulehčit si na jeho úkor práci...


jo, to je, myslím, dost přesně řečeno...bohužel :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních