Přejít na obsah


Fotka

Otrava jménem UPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
102 odpovědí na toto téma

#51 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červenec 2008 - 16:19:27

Zdarvím, nechce se mi zakládat nový fórum. Nevíte někdo, přes koho doručuje v ČR USPS? Mám na netu napsáno, že se mi pokusili balíček doručit včera ve čtyři - což tedy není tak docela možné, páč ve čtyři, ve tři i v pět jsem byl na místě, obrovská vrata doširoka otevřená, nelze minout.

Nu OK, možná adresa není tak snadno k nalezení. Rád bych ovšem kontaktoval USPS (ale pokud možno v čechách) a ujasnil si převzetí. Nevíte někdo náhodou třeba nějaké telnumr?

DÍKY
  • 0

#52 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 5 červenec 2008 - 16:21:52

USPS ma tusim smlouvu s Ceskou postou.
  • 0

#53 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 5 červenec 2008 - 16:22:53

Je to totiz neco jako statni posta v USA. Aspon myslim.
  • 0

#54 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červenec 2008 - 16:28:14

aha, no podle způsobu nedoručení by to i sedělo. takže bech se měl jít zeptat třeba na místní počtu? jestli tam mam balík? to by bylo eště celkem dobré řešení.
  • 0

#55 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 červenec 2008 - 16:36:58

Zásilky expedované v jůesej přes USPS mi vždy doručila Česká počta. Je li ten lístek od ní, měl by to být takovej ten standardní formulářík i s adresou a provozní dobou pobočky na které balík leží.
  • 0

#56 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červenec 2008 - 16:49:41

nu, papír tu žádný není - protože by mi ho museli nechat ve dveřích, který byly celou dobu dokořán. ale ono to snad nebude tak složité tady v rokycanech trefit na správnou pobočku. každopádně díky moc!
  • 0

#57 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 červenec 2008 - 17:12:45

oni totiz kasparci co dorucuji baliky se na to casto prokazatelne vybodnou a treba ani dany listecek se nenamahaji vyplnit.
  • 0

#58 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 červenec 2008 - 17:28:25

oni totiz kasparci co dorucuji baliky se na to casto prokazatelne vybodnou a treba ani dany listecek se nenamahaji vyplnit.


jo, to je pravda. A vobzvlášť tejdě v létě v čase brigošodoručovatelů.
Minulej tejden mi pro změnu usilovně házeli do schránky výzvu k vyzvednutí na zásilku již vyzvednutou. Docela tím zmátli nejen mě, ale i chudáka bábušku za přepážkou na poštovním ouřadě :(
  • 0

#59 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 červenec 2008 - 21:49:58

U nás (Praha 1) patří k poštovnímu folklóru vhazovat do schránky jen a pouze druhou upomínku, ale až poté, co zásilka leží cca 7 dnů jako nedoručitelná (prý nikdo doma, zamčený dům atd., i když prokazatelně někdo doma je a vzhledem k tomu, že v domě se staví, tak se ani zamknout nedá...).

Pokud se ovšem jedná o profibalík, tak mi tam to upozornění hoděj už dva dny poté (on se po cedmi dnech vrací)...
  • 0

#60 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 7 červenec 2008 - 08:31:59

oni totiz kasparci co dorucuji baliky se na to casto prokazatelne vybodnou a treba ani dany listecek se nenamahaji vyplnit.


jj, to oni dělají. o tom, jak jsem otevřel v 9:20 dveře a vypadl na mě lísteček 9:45 nezastižen jsem již psal. jinak tentokrát zjevně ani nebyli u mých dveří - prostě jsem nemohl být za takových okolností nezastižen.

jinak ale balík v pořádku na počtě, USPS pohohda, ani stopy po clu, DPH atp.
  • 0

#61 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 červenec 2008 - 09:38:25

sranda pokračuje. po tom, co jsem si včera vyzvedl objektiv, našel jsem dnes upomínkus nápisem "není na mapě" zabalenou v letáku. nevypadnout při vyhazování do koše, ani nevím.

když mi jí sem dnes dávali, velice těžko mohli mít balík pro doručení u sebe, že....
  • 0

#62 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 16 červenec 2008 - 21:58:26

Trochu se odchýlím od tématu. Můžu si vybrat mezi UPS a EMS (Express Mail Service). Máte s touto společností nějaké zkušenosti? Docela rád bych se vyhnul našemu černému oblíbenci :-)
  • 0

#63 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 červenec 2008 - 05:59:06

EMS je top produkt pošty (rychlý, s trackingem), čili přijde to u nás na celní poštu, dál se děj vůle boží. Když/Až to propustí, tak to bude doručeno normálně s balíky pošťákem. Více na wikipedii.
  • 0

#64 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 17 červenec 2008 - 11:22:21

EMS je top produkt pošty (rychlý, s trackingem), čili přijde to u nás na celní poštu, dál se děj vůle boží. Když/Až to propustí, tak to bude doručeno normálně s balíky pošťákem. Více na wikipedii.


Dík, wiki mě nenapadla. S dalšíma nákladama počítám - že si o něco řeknou je jasný, jenom bych rád minimalizoval náročnost...
  • 0

#65 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 31 červenec 2008 - 08:39:27

vážení, nedá mi to a musím se podělit o zkušenosti s dalšíma dopravcema, protože UPS je ještě slabá káva proti ostatním

Nejdřív DHL. Klasicky si nechávám poslat balík z usa, v čr je za 3 dny. Až sem super. Druhý den telefonát, že potřebujou plnou moc na proclení a že to bude stát xxx, což je asi 40% z hodnoty zásilky. Se zarazím a říkám, moment, clo je přece cca 5 % a dph 19. Vtip je v tom, že pobočka DHL v čr si účtuje dopravu z USA podle tabulek a nikoli podle skutečných nákladů !!! Takže mi chtěli naúčtovat za dopravu 15kg balíku cenu 10500,- Kč místo skutečných $199 (cca 3 tis kč) a podle toho taky pak vypadá to clo.
Další vtip je v tom, že oni nevědí a nedokáží zjistit, kolik vlastně ta doprava ve skutečnosti stála, ve vlastní firmě... Resp. už to zjišťují asi 5 den. Já to zjistil během 15 minut z faktury naštěstí.
A vůbec největší problém jim dělá, když si chci zásilku sám proclít! Vůbec nevědí, jak postupovat. Zřejmě to po nich asi ještě nikdo nechtěl. Mám s nima za sebou asi 6 dlouhých telefonátů a stále se nic nevyřešilo. Balík už leží skoro 10 dní někde u nich na letišti. A stále ticho po pěšině.
A to jsem si myslel, že nic horšího, než UPS není...

tak bacha na ně!
  • 0

#66 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 31 červenec 2008 - 08:47:35

a to ještě není vše. Minulý týden jsem v raichu vydražil dursta ac650 a nechal si ho poslat přes GLS.
Včera mi přišel mejl od původního majitele, že mi ho podle jejich "trackingu" včera doručili a jestli je všechno v pořádku a jak jsem spokojen.
Tak jsem mu odepsal, že o ničem nevím a nic nedostal.

Volám tedy na centrálu GLS a dozvídám se: "Jo, jo, včera jsme balík doručili, převzal ho nějaký pan Franc" :)

Žádnýho France neznám a ani se tak zdaleka nejmenuju...
No, věřili byste tomu?
  • 0

#67 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 31 červenec 2008 - 09:03:06

Tomu se u nás říká mít kliku :)

Jsem zvědavej, co mi vyvede EMS, když tak pátrám v paměti, už jsem s nima jednou měl tu čest. Kolem Vánoc objektiv z Japonska, cena s poštovným směšných 2500kč (SMC Pentax A 645 200/4, stav jako nový). Tady jsem doplatil něco přes 600Kč, čili asi 20%. Ten jejich sledovací systém polohy balíku ale moc nefunguje. 27. odešel balík z USA a od té doby ticho po pěšině.
  • 0

#68 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 31 červenec 2008 - 10:17:16

vážení, nedá mi to a musím se podělit o zkušenosti s dalšíma dopravcema, protože UPS je ještě slabá káva proti ostatním

Nejdřív DHL. Klasicky si nechávám poslat balík z usa, v čr je za 3 dny. Až sem super. Druhý den telefonát, že potřebujou plnou moc na proclení a že to bude stát xxx, což je asi 40% z hodnoty zásilky. Se zarazím a říkám, moment, clo je přece cca 5 % a dph 19. Vtip je v tom, že pobočka DHL v čr si účtuje dopravu z USA podle tabulek a nikoli podle skutečných nákladů !!! Takže mi chtěli naúčtovat za dopravu 15kg balíku cenu 10500,- Kč místo skutečných $199 (cca 3 tis kč) a podle toho taky pak vypadá to clo.
Další vtip je v tom, že oni nevědí a nedokáží zjistit, kolik vlastně ta doprava ve skutečnosti stála, ve vlastní firmě... Resp. už to zjišťují asi 5 den. Já to zjistil během 15 minut z faktury naštěstí.
A vůbec největší problém jim dělá, když si chci zásilku sám proclít! Vůbec nevědí, jak postupovat. Zřejmě to po nich asi ještě nikdo nechtěl. Mám s nima za sebou asi 6 dlouhých telefonátů a stále se nic nevyřešilo. Balík už leží skoro 10 dní někde u nich na letišti. A stále ticho po pěšině.
A to jsem si myslel, že nic horšího, než UPS není...

tak bacha na ně!


nemohu než prohlásit, že UPS je naprosto totéž! jak jsem psal výše - oni neví, kolik stálo poštovné, které jejich firma sama stanovila! a napálí paušál, který zapíšou pidipísměm někam mezi tisíce prázdných kolonek. opravdu nechápu, ale člověk zaplatí ranec za služby, který vlastně ve finále nejsou. přitom se nejedná o nic složitýho.

je to verbeš.

zatím nej zkušenosti - USPS. baklík na počtě (zbalé komplikace pouze "standardní" práce naší pošty)
  • 0

#69 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 31 červenec 2008 - 17:14:28

zatím nej zkušenosti - USPS. baklík na počtě (zbalé komplikace pouze "standardní" práce naší pošty)


Potvrzuju, nikdy žádnej problém (ťuk,ťuk,ťuk), balík normalně doručenej poštou, žádný nestandardní procedury, žádný dohadování, žádný telefonáty. Navíc clo+DPH se platí jak kdy :lol: . .. Pokud teď něco kupuju z jůesej vždycky si to předem dohodnu s prodejcem, je-li ochotnej poslat USPS. Když ne, du vod toho, bo jednou mi to s těma kašpárkama z UPS úplně stačilo :)
  • 0

#70 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 31 červenec 2008 - 17:26:16

...Navíc clo+DPH se platí jak kdy :lol: . .. Pokud teď něco kupuju z jůesej vždycky si to předem dohodnu s prodejcem, je-li ochotnej poslat USPS. Když ne, du vod toho, bo jednou mi to s těma kašpárkama z UPS úplně stačilo :)


přes USPS jsem clo/daně neplatil zatím nikdy (taky klepu). Jednou jedinkrát a to přes EMS. Systém byl ale stejný s USPS = přes českou poštu, přišlo to na dobírku. Tentokrát jsem si holt vybral menší zlo (mezi UPS a EMS), bejt v nabídce normální USPS, byla by to jasná volba (jestli tomu dobře rozumím, EMS je expresní služba poskytovaná smluvními poštami v čele s USPS; donedávna jsem si myslel, že je to nějaká japonská pošta nebo co...).
  • 0

#71 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 31 červenec 2008 - 17:57:47

přidám alespoň jednu kladnou skutečnost, když už je tohle vlákno taková smuteční vrba, kde si všichni jen stěžujeme.

Ta výše zmíněná GLS dopravní společnost mi balík dneska přivezla a dokonce přímo na strahov (jiná adresa než dodací). Zavolal mi sám řidič, dobře odhadl, kdy asi přijede a opravdu přijel. Pozdravil, předal, poděkoval a odjel.

Navíc jsem si včera nevšiml malého lístečku na dveřích, kde bylo upozornění na balík i s telefonem na řidiče. Takže GLS nakonec celkem v pohodě :)
  • 0

#72 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 4 srpen 2008 - 16:08:32

Přátelé nemáte někdo v poslední době zkušenost s balíkem z jůesej? Čekám balíček a nějak mi ne a ne přijít. Si říkám jestli vopčani nějak nešíleli ze silný koruny a nejsou třeba momentálně kouslý celníci :)
  • 0

#73 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 srpen 2008 - 16:36:46

Přátelé nemáte někdo v poslední době zkušenost s balíkem z jůesej? Čekám balíček a nějak mi ne a ne přijít. Si říkám jestli vopčani nějak nešíleli ze silný koruny a nejsou třeba momentálně kouslý celníci :)


je tomu tak, Fabius a jeho Delty by mohly vypravet
  • 0

#74 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 4 srpen 2008 - 16:46:44

jestli jsi to poslal přes usps, tak si počkáš, minimálně 3 týdny až měsíc.

Mimochodem, podařilo se mi "zpracovat" dhl, takže konečně napočítali normální clo. Akorát to taky trvalo 2 týdny a asi 10 telefonátů.
  • 0

#75 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 4 srpen 2008 - 17:19:51

Dnes mi přišel balík přes EMS, 30. 7. se dostavil na celnici a 2. 8. už byl venku. Připočetli mi 19%, jinak ani korunu navíc. 26. 7. odešel z USA (OH). Novej foťák z obchodu, cena ca10600Kč včetně poštovného (45$ myslím).

Tadle služba funguje výborně, asi vždycky to jde přes celnici (použitý objektiv z Japonska jsem musel taky doplácet dobírkou). Zatím spolehlivé, rychlé, bez starostí a za nižší cenu než UPS (většinou).
  • 0

#76 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 4 srpen 2008 - 21:34:04

Souhlas s EMS. U mně to bylo jak z USA, tak i Japonska bez problému. Člověk si muže najít, kde by se zrovna měl dotyčný balík flákat.
  • 0

#77 halibut

halibut

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 22:15:36

Před časem jsem na ebay vydražil mamču, měla přijít asi před čtrnácti dny (prodávající zvolil Goldstar a ta na svých stránkách prohlašuje, že zboží je v Evropě 3 den), když jsem začínal být mírně nervózní, tak se ozval dispečer DPD , že si chce ověřit adresu a že již na této adrese několikrát byli a nikoho tam nezastihli. To jsem jim ještě věřil a tak jsme se přátelsky rozloučili s tím, že zítra (pátek) zásilka zcela určitě dorazí. No nedorazila, vydržel jsem to ještě několik dnů a ten předposlední den jsem jen na ně řval jak postřelená svině. Strašlivě mě naštvali tím, že mi všichni na všech úrovních tvrdili, že rozvážejí do 18:00, tak ať jsem v klidu, že záslika určitě dorazí. Dva dny jsem takto seděl 10 hodin na prdeli a nikam jsem se nehnul. Mezitím jsem žhavil telefony, prd platný, nakonec jsem vyměkl a domluvil se, že si pro ten balík přijedu k nim na depo., 70 km tam a 70 km zpět, a to jsem to ještě min. hodinu hledal. No paráda, spousta naštvanejch lidí, protože jsem ke konci řval na každého kdo mi u nich zvedl telefon. Prodávající to nemohl pochopit, proč ho bombarduji emaily, když jeho v Goldstaru ujistili, že záslku musím již dávno mít. Uvažuji o tom, že napíšu dopis přímo do Goldstaru a pokusím se na ně zahrát vrácení části peněz za dopravu, když to došlo ze zpožděním. A to jsem si ještě užíval štiplavech poznámek od manželky a od kolegů v práci. Takže to je mé story, jak nakupovat v zahraničí. Na druhou stranu jsem si objednal u pana Šilhara zásobu filmů, večer jsem poslal objednávku, druhý den se mi ozval s tím, že některou položku nemá a u jedné končila expirace (dal mi 15% slevu), po odslouhlasení mi to ještě stihl poslat a já to měl druhý den na poště (mám tam P.O.BOX). Prostě paráda.
  • 0

#78 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 14 srpen 2008 - 21:57:53

Už se mi párkrát stalo, že se mi líbily nějaké věci od
shutterblade
(a teď tam je zase jedno pěkné sklíčko), bohužel ve svých aukcích mají uvedeno jen UPS a ještě to zdůrazňují, že žádná jiná služba není nabízena.
Nezkoušeli jste je někdo zlomit na USPS?
Nebo to UPS risknout ?? Díky za názor, zkušenost.
  • 0

#79 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 15 srpen 2008 - 07:56:22

šechny moje potíže byly u předmětů od tohoto prodejce. nebyl ochoten poslat jinak, ale já to zas tak extra nelámal, doufal jsem v rozumnost UPS. marně...

jinak nechci tohoto prodejce hanět - má dobré ceny (trochu vyšší poštovné), ale ne vše je vzdy úplně v cajku. koupil jsem u něho vše, co mám na bronicu ETR-S - tělo jsem si musel drobet opravit, objektiv má jasně patrné smítko (pravda, na snímcích se neprojeví, ale v popisu nebylo), záda jsem musel přetěsnit a hledáček (pravda, za pár šupů) měl +1,5 dioptrickou korekci - pro mě nepoužitelné. pracuji sice převážně se světlíkem, ale... navíc jsem při rozebírání (zjišťování závady) zjistil, že hranol je štípnutý (opět nemá na fci vliv, ale čekal bych to v popisu). druhý objektiv (150/3,5) byl naopak v lepším stavu, než jsem doufal.

no a co se dělo s UPS, o tom jsem zde již referoval.
  • 0

#80 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 19 srpen 2008 - 17:21:28

Zdravíčko,

tak jsem si tohle téma po delší odmlce přečetl a zkusím se podělit o svoji zkušenost....

Klasika. Surfuju na Ebayi a hele..... Krásný sklo pro RB67 ProSD (127mm K/L). Jak nová. Má to ale háček... Prodávající je Shutterblade. Kdo se pohybuje na Ebayi v sekci Photo, tak ví o koho se jedná. Amíci jak vyšitý, Platinum Power Seller, tuším víc jak 50 tisíc obchodů jen přes Ebay.... A teď to jenže....

Jenže oni posílají jen prostřednictvím UPS. Striktně. Píšou, že pokud kupující neakceptuje UPS, tak že nemáme ani přihazovat.... Nojo, jenže já všude čtu, co je to za kretény, a jak jsou nemožný a co já vím ještě. Ale zvítězila touha po tom sklíčku (už po něm pasu delší dobu). Jdu do toho... Přihazuji, vítězím... Přichází generovaný mail, jak jsou šťastný, že žiju a obchoduju zrovínka s nima.

Platím jako vždy PayPalem a schovávám si veškerou komunikaci s prodejcem, maily, atd. Podle dobrého zvyku uvádím v poznámce k PayPalový transakci svoje mobilní číslo pro kurýra. Jsem totiž málo doma a tak mi snad zavolaj.

Ještě týž den (11.8.) mi večer zvoní mobil a je to jůesejácký číslo. Volá mi chlapík a omlouvá se, že kolegyně zapomněla vyexpedovat mojí zásilku a jako jestli trvám na tom, aby to poslali ještě ten den. Musel by s tím ale do depa UPS. Evidentně ale bych ochoten tam zajet. To nebyl problém. Upozorňuji, že se stále jedná o den, kdy jsem to vydražil.

Nechávám ho v klidu, že se to nepo... Je rád, 105x děkuje a slibuje na smrt vlastních dětí, že druhý den 12.8. to posílá.

Druhý den večer jsem se přihlásil na stránky UPS, kdepak, že se nachází můj balíček. Vždy si totiž nechávám posílat tzv. Label, ve kterém je "Tracking number", čili číslo zásilky. Podle něj lze sledovat balík.

A koukám, že skutečně 12.8. 4:16PM je balík načten v Richmondu, VA. Pak putuje přes Louisville, KY do Philadelphie, PA. Dále pak přes Kodaň do Prahy. Tam je 15.8 v 5:04 ráno!!!!

Mezitím mi ovšem už volá paní Žaloudková z UPS Brokerage. Ty jim vyřizujou celní formality. Říká, že tam mám zásilku ze Států a jestli si chci clít sám a nebo ne. A co to bude stát, říkám.... No 250,- Kč za vyřízení, páč je to jen 1 položka. Nad 5 položek je to pak 450,- Kč. Ptám se... A nic víc? Odpověď je, že ne. Souhlasím. Během 10ti minut mám v mailu 2 dokumenty. Paní se mě dál ptá, jaká byla cena dopravy. Jestli ji vím, tak ať ji doložím. Že jinak mi budou účtovat dopravné podle jakýchsi tabulek. Současně dodává, že vidí, že je to z Ebaye a jestli jsem platil PayPalem, tak že jí stačí sken z "Transaction Detail", kde je uvedena cena dopravy. Děkuju a slibuju, že dodám.

Vyplním 1. dokument: Avízo o příchodu zásilky. To by vyplnila i bráchova čivava. Nacionále, popis zboží (co nejlíp), že clím pro volný oběh a podpis. Max. 2 minuty

Vyplním 2. dokument: Smlouva o přímém zastoupení... Čivava předává k vyplnění králíkovi, páč tohle je na něj moc jednoduchý. Max. 0,5 minut

Oskenuji výpis z PayPalu a raději předtím červeně fixou orámuju tu část, kde je "Shipping & Handling via UPS Worldwide Expedited..... $39,95 USD"

Posílám zpět. Za 10 minut mi přichází mail, že je všechno OK a že balík bude u mě 18.8. Tedy 6tý den ode dne podání ve Státech. A to tam byl ještě víkend. Podle mě za 40 doláčů fajn služba.

18.8. mi volá kurýr, že je za hodinu před barákem a jestli jsem doma. Sděluji mu, že nejsa rentiér pracuji a tudíž doma nejsem. Nabízí mi, že jestli jsem v "dosahu", že mi to hodí do práce. Popíšu mu, kde pracuju. Zná to tam a slibuje, že tam kolem 13:00 bude. Je 13:10 a klepe mi na dveře u kanclu......

Zaplatím mu na místě peníze, předá mi komplet papíry, kde je jasně rozdělena cena zboží, přepravné, DPH, clo a provize 250,- Kč za vyřízení celních formalit. Předá mi balík, uctivě poděkuje a odkráčí.

Doma otevírám..... Chvíle napětí..... A je to tam. sklo je jak nový. Stálo to za to.

A pohádky je konec..... :?:

Suma sumárum. Za 6 dní doma. Chovaj se slušně, poraděj. Fakt je, že balík je do koruny vyclen podle zákona. Ale tak by to mělo podle mě být. Jasně, nějaký chybky by se našly. Např. ta smlouva je trochu úsměvná a každej právník by ji asi smetl ze stolu, že nevědí kolik vybrala jejich firma na druhý straně zeměkoule přepravný, ale za 250 káblí to podle mě stojí.

Takže tu máte opačnou zkušenost a každej ať si to přerovná v hlavě sám. A samo upozorňuju, že v UPS ani nepracuju a ani ji nevlastním, takže nemám žádný zájem tu něco zkreslovat. Možná mám ale jen štěstí.....

Užijte dne, já čekám až vyjde čas (snad zítra) a vyrážím s Mamčou do terénu :wink:

Mějte se a moc mě nekamenujte

Kjuba
  • 0

#81 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 19 srpen 2008 - 17:35:08

Zdravíčko,

.... Např. ta smlouva je trochu úsměvná a každej právník by ji asi smetl ze stolu, že nevědí kolik vybrala jejich firma na druhý straně zeměkoule přepravný, ale za 250 káblí to podle mě stojí...


No čoveče a vo tom to přesně je. Mě štve, že lokální pobočka tytéž společnosti neví kolik si zaplatil jejím spolubratrům, že když bys to nedoložil napálej nějaký nesmyslný tabulkový ceny, že to stojí 250 kč (proboha proč, když už jsi jednou poštovný zaplatil?) a že tě vůbec prostě votravujou nějakým dopisováním telefonováním a papírama. Pro mě teda jednoznačně obtížnej hmyz. Když to de normální poštou, tak většinou za ňákejch 7 až 10 dnů přijde pošťák, pozdraví, vybere celní doplatek, navalí čočku, já mu poděkuju a von vypadne. Fertig.
Ale jako jinak podle chuti každého soudruha :wink:, vo tom žádná. Každýmu halt vyhovuje něco jinýho.
  • 0

#82 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 19 srpen 2008 - 18:46:40

Blekentvajt: jo jasně. Tohle neměla být oslavná óda na UPS. Jen konkrétní zkušenost v konkrétním čase.

Mám pár 10tek nákupů na Ebayi za sebou a můžu s klidem říct, že USPS taky nejní špatná, ale většinou to trvá dýl. 14 dní i víc není vyjímkou. A mě se skoro nikdy nepodařilo vyrazit tracking number od prodejce co to posílal přes USPS (sledování zásilek maj samo taky). Nevím proč. Jestli je to nějaký komplikovanější.... Ale přes UPS vždy.

Mě spíš šlo o to, aby lidi, který třeba uvažujou o Ebayi a nakupování, nevyděsilo to, co tady lidi píšou. Jako, že jsou s tím spojeny tuny papírů, ohromný cla (vyplývající z tabulkových hodnot přepravného), přemrštěný poplatky napsaný milimetrovým písmem někde z druhý strany papíru...... Vím, jak to občas bývá na fórech. Jak lidi přehánějí a mají tendenci zveličovat. Kolikrát já už viděl na netu fóra, kde se psalo, že na Ebayi může nakupovat jen zneděnej milionář, páč Ti stejně po zaplacení přijde domů cihla.... No to je samo úsměvný. A tohle může napsat buď jen ooooobrovskej smolař nebo trdlo, který o tom moc neví. Skutečně objektivně, mě se nic z toho prostě nestalo. Nic víc a nic míň.:) :D

Jinak s tou smlouvou máš asi pravdu, ale ono vlastně o nic nejde. Není to asi napsaný nejlíp. To poznám i já neprávník. Ale myslím, že nepodstupuješ žádný velký riziko podpisem takový smlouvy. Ale možná mě někdo práva znalý vyvede z omylu. Rád se nechám poučit.

Tu neznalost vlastní účtované ceny přepravy skutečně nechápu. Asi je to moloch a tam většinou levá ruka neví co dělá pravá....

A s tím poplatkem. Pozor, aby nedošlo k mýlce. Zaplatil jsi sice balné a přepravné, ale to nijak nesouvisí s poplatkem za vyřízení celních formalit. Rozhodně neplatíš jednu věc 2x. Bohužel máme obchody s takovejma zeměma jako USA zatížený clem a DPH. To je už ale úplně jiná kapitola. Mě třeba štve, že platím DPH tady i v USA. To je podle mě daleko víc nefér, než chtít 250,- Kc za vyřízení těch papírů s tím spojených.

Ale jak řikám. Každej podle svého gusta. Já byl spokojen.

Kjuba
  • 0

#83 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 19 srpen 2008 - 20:27:14

Kubo, dph v US nemají, takže si ji ani nemohl platit. Za druhé, určině jsem nepřeháněl, když jsem psal o ups nebo dhl. Jenom se už asi poučili a situace se mění k lepšímu. Aspoň že tak.

Já si dhl taky vycvičil, ale bylo nutno napsat stížnost na vyšší místa, pak se to začalo hýbat, tak jak má a já po 3 týdnech, 10 telefonátech a spoustě času, kdy jsem si sám zjištoval cenu dopravu, dostal svůj balík...
Tohle všechno by za ty prachy měli zvládnout sami...

A co se týče rychlosti, tak když ještě lidi kvůli dolaru nešíleli a celníci pustili skoro všechno, tak jsem měl balík z usa doma za 3 DNY! V podnělí poslal a ve středu jsem ho měl na stole! Když jsem to povídal paní z UPS, tak mi nechtěla věřit :D Bylo to přes USPS a klasicky českou poštu.

Teď to trvá dlouho kvůli celníkům, protože nestíhaj, ale v poště problém není. Až vyleze dolar trochu nahoru a lidi se uklidněj, tak to bude zase ok :)
  • 0

#84 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 19 srpen 2008 - 22:30:38

sbriza: Aha, tak to je pro mě novinka. Já myslel, že DPH mají. Jen jí říkají VAT. Myslel jsem, že celková cena je incl. VAT, tedy včetně DPH. Prodejce by ji měl ve svých daních přiznat. A to odděleně od ceny excl. VAT (bez DPH). Jak to tedy je? Že by v USA vůbec neznali DPH se mi nějak nezdá. Snad to tu někdo osvětlí. Celkem by mě to zajímalo.

Btw. já vůbec netvrdím, že jsi přeháněl. Neber to na sebe. Jistě jsi psal svoji zkušenost. Ale co si budem povídat. Na fórech tyhle sklony k přeháněním obecně jsou. Je to ale jedno. Na tomhle fóru jsou lidi dost chytrý, aby si to sami přebrali.

Dobrou
  • 0

#85 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 19 srpen 2008 - 23:00:18

sbriza: Aha, tak to je pro mě novinka. Já myslel, že DPH mají. Jen jí říkají VAT. Myslel jsem, že celková cena je incl. VAT, tedy včetně DPH. Prodejce by ji měl ve svých daních přiznat. A to odděleně od ceny excl. VAT (bez DPH). Jak to tedy je? Že by v USA vůbec neznali DPH se mi nějak nezdá. Snad to tu někdo osvětlí. Celkem by mě to zajímalo.


v USA je Sales Tax což je obdoba naší DPH, v překladu VAT. Platí se jen při nákupech v rámci daného státu, je různá, většinou cca 5-7%
  • 0

#86 MichalCZE

MichalCZE

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 prosinec 2008 - 09:59:28

Tak se s Vámi musím podělit o zkušenost s UPS, dne 9.12 jsem na Ebay koupil od uživatele shutterblade digitální fotoaparát, cena 200$ poštovné 40$ a pouze přes UPS, od nich jsem dostal balík poprvé. A musím uznat že jsem byl velice mile překvapen, zásilka dorazila 16.12 přsně jak mi přišlo v emailu, holt ten víkend to trochu prodloužilo, ale nejen že jsem neplatil žádné CLO ale ani daň, fotoaparát přišel v obrovské krabici dobře uskladněný tak aby se mu nic nestalo. Akorát mně zaráží, že dvakrát mně prozvonilo jedno číslo, nějak jsem na to nereagoval, ale zkusil jsem to napsat do googlu a světe div se, vylezlo mi číslo od FedExu ikdyž od nich nic nečekám, ten fotoaparát byla jediná zásilka na kterou jsem čekal. Toť moje zkušenost s UPS.
Jedinej dodatek mám k prodejci, nenapsal na balík moje tel. číslo, tudíž pošta trochu hledala. Ale jinak naprostá spokojenost.
Jinak kupoval jsem Canon EOS 10D
  • 0

#87 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 17 prosinec 2008 - 10:50:22

Tak se s Vámi musím podělit o zkušenost s UPS, dne 9.12 jsem na Ebay koupil od uživatele shutterblade digitální fotoaparát, cena 200$ poštovné 40$ a pouze přes UPS,

já jsem od nich chtěl brát objektiv - mohli jsme se podělit o poštovné
  • 0

#88 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 17 prosinec 2008 - 11:09:10

Tak se s Vámi musím podělit o zkušenost s UPS, dne 9.12 jsem na Ebay koupil od uživatele shutterblade digitální fotoaparát, cena 200$ poštovné 40$ a pouze přes UPS, od nich jsem dostal balík poprvé. A musím uznat že jsem byl velice mile překvapen, zásilka dorazila 16.12 přsně jak mi přišlo v emailu, holt ten víkend to trochu prodloužilo, ale nejen že jsem neplatil žádné CLO ale ani daň, fotoaparát přišel v obrovské krabici dobře uskladněný tak aby se mu nic nestalo. Akorát mně zaráží, že dvakrát mně prozvonilo jedno číslo, nějak jsem na to nereagoval, ale zkusil jsem to napsat do googlu a světe div se, vylezlo mi číslo od FedExu ikdyž od nich nic nečekám, ten fotoaparát byla jediná zásilka na kterou jsem čekal. Toť moje zkušenost s UPS.
Jedinej dodatek mám k prodejci, nenapsal na balík moje tel. číslo, tudíž pošta trochu hledala. Ale jinak naprostá spokojenost.
Jinak kupoval jsem Canon EOS 10D


stesti, nahoda - nevim, mam s UPS pouze tu nejhorsi zkusenost, mozna ze pred vanocema maji spoustu prace jinde a byrokracie dala pokoj
  • 0

#89 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 17 prosinec 2008 - 15:35:09

Mam obavu, ze ohledne cla se Vam jeste brzy ozvou .... 8-O
Hodnota 200 dolaru podleha procleni a UPS to rozhodne vzdy a vse nechava proclit. Pokud se tak nestalo, pak mate velke stesti a jen to u nich"zaskripalo". Zatim bych, byt Vami, jeste cekal dopis s "lejstry".
  • 0

#90 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 17 prosinec 2008 - 17:19:31

Mam obavu, ze ohledne cla se Vam jeste brzy ozvou .... 8-O
Hodnota 200 dolaru podleha procleni a UPS to rozhodne vzdy a vse nechava proclit. Pokud se tak nestalo, pak mate velke stesti a jen to u nich"zaskripalo". Zatim bych, byt Vami, jeste cekal dopis s "lejstry".


zpětně už nic nepřijde, to by si ups nelajzla. Prostě se to vešlo do bezcelního limitu. Ono se ups docela snaží (poslední dobou) to tak udělat, protože i oni sami si tím ušetří práci...

A jinak ten bezcelní limit je tuším 150 Eur, takže záleží na kurzu, kolik je to v USD. Pokud je tam pár dolarů rozdíl, tak to myslím nikdo neřeší...
  • 0

#91 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 17 prosinec 2008 - 17:40:32

Ma zkusenost je opravdu jina. Zasilku predaji a az posleze se ozyvaji ohledne celniho dluhu. U me to tak bylo. Zpozdeni bylo tusim dva dny.
Ohledne bezcelniho limitu. Prave diky UPS jsem docela mohutne hledal ve vyhlaskach a zakonech (celni zasebnik) bezcelni castku. Byl jsem prekvapen, ze to bylo v radu desitek dolaru - tusim, ze snad 30. Tuto castku mi rekli i v UPS zaroven s tim, ze vse automaticky davaji proclit, pokud je uvedena hodnota vetsi. A bacha, pocita se do ni i postovne!!!Nevim presne, ale prislo mi to hodne malo. Mozna se to za tu dobu zmenilo, ale pochybuju. Proste se uvidi. Kazdopadne dejte vedet, jak to dopadlo 8-O
  • 0

#92 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 17 prosinec 2008 - 17:49:36

Ma zkusenost je opravdu jina. Zasilku predaji a az posleze se ozyvaji ohledne celniho dluhu. U me to tak bylo. Zpozdeni bylo tusim dva dny.
Ohledne bezcelniho limitu. Prave diky UPS jsem docela mohutne hledal ve vyhlaskach a zakonech (celni zasebnik) bezcelni castku. Byl jsem prekvapen, ze to bylo v radu desitek dolaru - tusim, ze snad 30. Tuto castku mi rekli i v UPS zaroven s tim, ze vse automaticky davaji proclit, pokud je uvedena hodnota vetsi. A bacha, pocita se do ni i postovne!!!Nevim presne, ale prislo mi to hodne malo. Mozna se to za tu dobu zmenilo, ale pochybuju. Proste se uvidi. Kazdopadne dejte vedet, jak to dopadlo :)


UPS a zpětně vybírat clo? Neplatil si předtím nějakou zálohu na clo? Upřímně se divím 8-O nečekal bych to.

Bezcelní limit je od 1. prosince opravdu 150 eur, viz např.
http://www.zasilkova...i-na-slovensku/
  • 0

#93 MichalCZE

MichalCZE

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 prosinec 2008 - 00:31:41

Předem sem nepplatil vůbec nic, prostě jen cenu za zboží a za poštu, ale na balíku nikde nebyla napsaná částka a co jsem se dočetl na internetu, tak za digitální fotoaparáty je clo 0 Kč.
  • 0

#94 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 18 prosinec 2008 - 01:29:41

clo ať spere čert....DPH je průser.
jinak teď mi před českou poštu došel Panoram a vše v poho, bez cla i když to zlevně otevřeli - vevnitř byl obal přelpen páskou česká pošta. myslím, že mají tolik balíků, že to už tolik neřeší...zvlášť pokud to nevypadá nějak zvlášť lákavě. a limit se fakt zvedal.
  • 0

#95 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 18 prosinec 2008 - 02:17:13

Taktak.. clo je oproti DPH malá částka. Teď mi naúčtovali páni celníci 1836kč doplatek na balíku za 254dolarů(x20,5Kč).. fuj.. počítal sem tak s polovinou:(
  • 0

#96 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 18 prosinec 2008 - 08:08:36

Předem sem nepplatil vůbec nic, prostě jen cenu za zboží a za poštu, ale na balíku nikde nebyla napsaná částka a co jsem se dočetl na internetu, tak za digitální fotoaparáty je clo 0 Kč.


tak buďto jim leží v žaludku jen klasická fotografie, nebo....

nepřehlédl jsi jedno písmenko? nebylo to USPS? :lol:
  • 0

#97 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 18 prosinec 2008 - 08:41:34

Aha, tak to potom jo :lol: Pri tomto limitu, to urcite proslo bez cla a DPH.
  • 0

#98 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 září 2009 - 20:46:04

Máte nějaké zkušenosti s Fedex? Chovají se jako UPS nebo USPS ? :D Mám vyhlédnůté jedno sklo na ebay od shutterblade a jinou dopravu než FedEx nenabízejí.

Jejich stránky jsem vzdal :) .
  • 0

#99 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 9 září 2009 - 05:46:07

S Fedexem zatím zkušenost dobrá, ale vše s udanou cenou nad 200 USD ti celníci stejně rozbalí, aspoň mě to tak dělají :D , takže s DPH je třeba počítat. S Shutterblade zkušenost zatím nic moc, to co popisovali jako stav "very good" a "clean" se skoro blížilo nepoužitelnosti - totálně zamlžená vnitřní čočka objektivu, kterou dal do pucu až optik sundáním antireflexní vrstvy :)
  • 0

#100 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 9 září 2009 - 06:24:21

v USA je Sales Tax což je obdoba naší DPH, v překladu VAT. Platí se jen při nákupech v rámci daného státu, je různá, většinou cca 5-7%


Pro upřesnění - v USA je jedna "nezvyklost", že v naprosté většině států se v obchodech vůbec neudávají ceny s VAT, vše je psané "bez daně", doúčtují to až u pokladny. Přirozeně US eshopy mají také ceny bez VAT a když to pošlou k nám, tak nic nepřičtou, dvojí zdanění nenastane. Trochu složitější to někdy je kolem nákupu z eshopů přímo v USA (ze státu do státu), ale to asi v tomto threadu není třeba rozebírat.

Jinak obecně k tomuto tématu - já mám zkušenosti s USPS velmi dobré, s TNT taky, s UPS řekněme průměrné, nad průměr mě vytočilo jen jednou DHL. Ovšem nejradši mám China Post, ti jsou velmi v pohodě :D :)
Celkově musím dost jasně říct, že nákupy jak z USA, tak z Číny (kontinentální i HongKongu) jsou velmi pohodové, jakmile si člověk navykne na některé věci, tak nemá problém. Za poslední dva roky jsem řešil skoro sto zásilek (nešlo jen o foto, více toho bylo z oblasti modelařiny) a z té stovky se ztratila jen jedna (za asi 8USD, tak jsem to neřešil) a nějaká složitější komunikace s celnicí či jinými službami byla tuším u dvou, ale obě byly posléze vyřešeny zcela korektně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních