Přejít na obsah


Fotka

Chemie u strýca Lukeša - MANIPULAČNÍ POPLATEK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 říjen 2007 - 14:59:22

Poslední dobou jsme kupoval chemii jenom u strýca Lukešového z Uherského Brodu. Vždy jsem ji bral osobně. Nyní mi pochybělo do Mytolu krapet kyseliny askorbovej a tak, dle zkušeností temnokomorníků volil zaslání vitamimu C poštou na dobírku.
Telefonicky jsem si chemikálii objednal zaptal se pro sychr na cenu (234 Kč) a po dvou dnech mi přišel balíček na 493 Kč. Znervózněl jsem a shlédl fakruru. Cena chemie 235 Kč, poštovné + dobírka 80 Kč a MANIPULAČNÍ POPLATEK 178 Kč!!!!!!!
Ihned jsme volal do skladu fy Lukeš s tím, že s tímto přístupem nesouhlasím, že jsem mohl být přinejmenším na tento poplatek upozorněn, a to hlavně v tom případě, že jsem se dotazovat na cenu. Bylo mi sděleno, že se možná stala chyba, že mi to nebylo oznámeno(uvedeno někde v katalogu), že se pan Lukeš ozve. Nestalo se.

Proto přítelé, jakmile si budete něco objednávat, myslete prosím i na tento poplatek, protože se Vám pochopitelně nevyplatí posílat chemii v malém množství. U odběru nad 2000 Kč se manipulační poplatek neúčtuje.
Zkuse se spíše obrátit na někoho, kdo tam jede autem a chemii by Vám zakoupil a zaslal standartní poštovným za 30 Kč.
  • 0

#2 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 říjen 2007 - 19:51:19

Krakene,

strýc Lukeš prodává bez jakýchkoli formalit? Čas od času se do Brodu (jedná se o Brod, nebo se mi to s něčím spletlo) dostanu, tak bych to klidně vzal, na Ostratu už to nějak dostaneme (dneska jsem tam kroužil okolo - Štípa, Kašava). Sám sice nic míchat nehodlám, ale temnokomorníci si musejí pomáhat.
  • 0

#3 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 říjen 2007 - 21:37:01

Ondřeji, ano, pokud nechceš vyloženě nějaké jedovaté prevíty, tak ano. Jen je dobré to u něj objednat trošku předem, ať to má nachystané. Mě ten poplatek krapet vyvedl z míry a říkal jsem si, že sem si pro to mohl radši dojet autem. No pokudpojedu do Brodu si něco koupit, tak to hodím dopředu na temnou, aby toho bylo víc a pak to radši rozešlu temnokomorníkům sám. No a pokud do Uh. Brodu občas jezdíš, tak by to taky bylo schůdné. Holt chybäma se čék učí a já to tu prskl proto, aby nebyl nekdo nasraný, protože sem strýca Lukešového tady doporučil já a tak cítím malou odpovědnost. Tož tak.
  • 0

#4 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 říjen 2007 - 11:03:35

Před pár minutami mi pan Lukeš dovezl objednané chemikálie. Bylo to přes 2000Kč, takže manipulační poplatek jsem neplatil, zato dopravu autem (200Kč, údajně o 160 Kč levnější, než kdyby to dával sběrné službě). Problém je v tom, že většinu těch věcí, které my tady objednáváme, on poštou posílat nesmí, kvůli nebezpečným vlastnostem. Takže pokud by to někdo koupil na místě a pak rozesílal poštou, dopouštěl by se nějakého přestupku?
Jinak manipulační poplatek je v katalogu uveden, ale jenom 150 Kč.
  • 0

#5 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 říjen 2007 - 11:18:22

krakene i ondreji1, v brzké době /před vánocemi/ bych vám byl velice vděčný za tuto službičku.
provize pro vás by mohla proběhnout zasláním poštovného na účet, nebo přisunutím počárkovaného lístku na nějakém srazu, který by tímto byl pro mě zavazující :wink:
  • 0

#6 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 říjen 2007 - 12:43:34

Také před vánoci plánuju spáchat nějakou pyrokatechinku, případ. Instant Mytol, tož bych vám chlapi byla rovněž vděčná
Nějakou chemii nakoupím v Brně na Orlí, ale specialitky tam rozhodně nemají
  • 0

#7 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 říjen 2007 - 14:18:05

Papo: co nelze posílat poštou? Myslím, že hromada lidí dělá z chemikálií jedy apřitom je byští v každím jídle. Že jsou dráždivé, zdraví škodlivé či nebezpečné pro životní prostředí? To je ale i JAR na nádobí a celé řada jiných sraček, které el mají pěkný obal z citrony či bůhví čím. Co je nebezpečného na Metolu, siričitanu, vitaminu C? Já mám pocit, že dnes se dělá i z chloridu sodného (kuchyňské sůl) teroristická zbraň. Jsou chvíle, kdy by byrokraty měli střílet!!!
  • 0

#8 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 říjen 2007 - 15:32:20

Já mám pocit, že dnes se dělá i z chloridu sodného (kuchyňské sůl) teroristická zbraň.


A bude hůř. Teď se to probíralo na APUGu a asi nás nečeká nic veselého.
  • 0

#9 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 říjen 2007 - 18:20:59

Kraken: Já se tebou úplně souhlasím, jenom jsem citoval pana Lukeše. V jeho katalogu jsou u většiny položek uvedeny stupně nebezpečnosti Xi,Xn,k1-3,m1-3 a bůhvíco ještě. Pro všechny takové látky je nutný "osobní dovoz nebo dovoz sběrnou službou při dodržení podmínek ADR".
  • 0

#10 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 28 říjen 2007 - 23:49:48

studuju bezpečnostní inženýrství.. poštou by se to posílat fakt nemělo. Lukeš jako právnická osoba by to měl dodržovat tím tuplem, nikdy neví, který hňup ho práskne a hrozí mu pak velký bordel :(

Ale.. žijem v ČR. Osobně bych to řešil tak, že (řekněme jistý Kraken)odebere kila chemikálií pro celý tenhle server a při rozesílání si bude počínat tak, že na poštovném se domluví předem (žádná dobírka), čili převod na účet a pak to jednoduše pošle tak, že do podacího lístku napíše jako odesílatele třeba "Julius Fučík, Na Pankráci 6..." Tím je z toho venku a příjemce, u kterého pak za týden teoreticky zazvoní kriminálka samozřejmě popře, že by čekal nějaký balíček.

Je to sice celé takové temné, ale když už se to tady jmenuje "temnakomora.cz", tak proč ne. Jen jako potenciální bezpečák radím dobře to zabalit. I za cenu nějakého příplatku za kvalitní nádobky. Je rozhodně blbost posílat dvě nebezpečně reagující látky vedle sebe ve skleněných lahvičkách... ale myslím, že selský rozum se špetkou technických znalostí má snad každý návštěvník tohoto fora.

Mimochodem jsem další člověk, který by tuto Krakenovu službičku uvítal (stejně jako tip-alternativu, kde jinde sehnat maloobchodně chemikálie všeho druhu).
  • 0

#11 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 29 říjen 2007 - 00:07:15

To je nádhera! Takováto konspirace činí naši věc ještě dobrodružnější a přitažlivější :D Věřím tomu, že se najdou i tací, kteří začnou temnokomorničit jen z toho důvodu, že jim to přijde jako velmi adrenalinový sport (na rozdíl od sezení u počítače a hraní nějakého Travianu :roll: )
  • 0

#12 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 říjen 2007 - 01:54:15

Hypnogen: Vzhledem k tomu, že tak trošku vím, jak pracuje dnešní policie, potažmo vzato kriminální služba, tak su klidný. Mimo to, je ve tvé teorii krapet díra, jistě by nebyl moc velký problém dohledat pohyby na mém účtu v návaznosti na penízky, které by mi přišly. Ale i tak, pokud by čistě teoreticky na to někdo přišel a chtělo by se mu s tím zabývat, byl by to pouze přestupek (tedy pokud bych neposílal skutečně nějaké jedovaté prevíty - tady by šlo napasovat obecné ohrožení), a to už bych nějak snesl. No každopádně tuto varianu uvážím.
V úvahu by šlo i nejaké osobní předání na nějakém našem srazu, kde bych jsme se při předání poznali podle bílé růže v klopě a bochníkem chleba pod paží :roll:
  • 0

#13 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 29 říjen 2007 - 04:12:38

Hypnogen: Vzhledem k tomu, že tak trošku vím, jak pracuje dnešní policie, potažmo vzato kriminální služba, tak su klidný. Mimo to, je ve tvé teorii krapet díra, jistě by nebyl moc velký problém dohledat pohyby na mém účtu v návaznosti na penízky, které by mi přišly. Ale i tak, pokud by čistě teoreticky na to někdo přišel a chtělo by se mu s tím zabývat, byl by to pouze přestupek (tedy pokud bych neposílal skutečně nějaké jedovaté prevíty - tady by šlo napasovat obecné ohrožení), a to už bych nějak snesl. No každopádně tuto varianu uvážím.
V úvahu by šlo i nejaké osobní předání na nějakém našem srazu, kde bych jsme se při předání poznali podle bílé růže v klopě a bochníkem chleba pod paží :roll:


souhlas. jen s jednou (vlastne dvema) modifikaci...v klope bude zasunuty ustrizek filmu a pod pazi bude vyvojnice.
  • 0

#14 ivan73

ivan73

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 102 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 říjen 2007 - 10:30:34

Jinak manipulační poplatek je v katalogu uveden, ale jenom 150 Kč.


150 Kč je zřejmě cena bez DPH. 150Kč + 19%DPH je potom 178,50 Kč.
  • 0

#15 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:16:40

Ano Ivane, je to 178,50 Kč vč. i s daní.
  • 0

#16 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 prosinec 2007 - 17:09:11

Když to tady čtu, tak nevím, co si myslet. Já zaplatil manipulační poplatek 368,90,- Kč + 71,- Kč nestandartní balení. Zdá se mi že pan Lukeš sice dodává zboží spolehlivě a vše na co vzpomenu, ale ten poplatek je skutečně přehnaný. Když jsem ho pak kontaktoval, že proč je ten poplatek až tak vysoký, neozval se už vůbec.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních