Přejít na obsah


Fotka

Kde nakupovat filmy, chemii, papíry? Seznam obchodů.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#1 kalmir

kalmir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 31 říjen 2007 - 18:25:29

Napadlo mě udělat v tomto vlákně jakýsi seznam obchodů, kde se dá dobře pořídit fotomateriál. Spíš než bazary apod. mám na mysli obchody (kamenné i webové), kde nakupujeme filmy, chemikálie, papíry. To je pro mě jako černýho začátečníka docela zásadní otázka. Nakonec by se data tady z vlákna mohly sebrat a udělat přehlednej seznam (třeba jako článek), i s komentářema k danýmu obchodu (co se vyplatí).

Všichni známe FotoŠkoda: kamenný v Praze 1, Vodičkova 37; webová verze viz http://www.fotoskoda.cz/eObchod/.

Z kamenných přidám ještě Foto Antik, Brno, Mendlovo náměstí 17. Sežene se základní chemie (určitě bude na skladě ID-11) a papíry (Foma, Ilford).

(I když jsem tu na fóru zachytil pár dalších webových obchodů, nemám s nimi zkušenosti, takže jejich zveřejnění nechám na vás!)
  • 0

#2 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2007 - 18:46:38

www.nakoukni.cz/fotos

Filmy ma skoro vsechny, papiry a chemii jen Foma. Je potreba mit zivnostnak, jestli si dobre pamatuju. Nad 3000,-Kc bez DPH doprava zdarma. Uvedene ceny na netu bez DPH.

Zrovna budu delat objednavku, takze brnaci co nemaj zivnostnak se muzou ozvat a koupim za ne.
  • 0

#3 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 31 říjen 2007 - 20:30:58

V Brně dole na Pekařské, vpravo asi 30m před úvozem. Zapadlý obchůdek, ale pro komoru je tam celkem dost výběr, filmy v ledničce, dá se i objednat. Ale přes Internet to myslím vyjde levněji.
Občas kupuji něco na www.lightq.cz nebo na www.photorevue.cz.

IngKarelCheval: Podle obchodních podmínek na www.nakoukni.cz/fotos to nevypadá, že by vyžadovali živnosťák. Je tam uvedeno mj. toto:

Maloobchodní prodej je realizován pro koncové spotřebitele, kteří nemají oprávnění k podnikání a tudíž ve své objednávce neuvedli IČO, případně DIČ.

Rozdíl je jen v tom, že se počítají v tomto případě maloobchodní přirážky. Taky se tam chystám něco objednat.
  • 0

#4 IngKarelCheval

IngKarelCheval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 237 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2007 - 22:22:19

Aha, no ja kdyz u nich zacal brat tak to tak bylo, dal jsem to nesledoval.
  • 0

#5 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 31 říjen 2007 - 23:01:19

Z nakoukni beru taky a živnosťák po mě chtěli taky. Je to dobrý internetový obchůdek za vynikající ceny, jsou tam velmi ochotní, co slíbí tzo dodrží.
  • 0

#6 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 31 říjen 2007 - 23:01:53

Jo a platí cena "B" + 19% DPH.
  • 0

#7 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 listopad 2007 - 00:49:32

nakoukni je super. Hodně levný a živnosťák nepotřeba, akorát si mosíte k ceně připočítat nejaků přirážku - nevim kolik to dělá, je to tam kdesi napsané. Každopádně já to beru na kámoša a vždycky ok. Chlap mi tam sám řekl, že tam prostě mám napsat nekoho známého a je to. Jeden den objednáš a většinů majů všecko na skladě a za 2 dny to máš doma.

Jinak kamenného neco - v Brně na té Pekařské dole. Hodně věcí majů, ale trošku dražší. Tož ale když sa potřebuje neco rychlo tož je to k nezaplacení
  • 0

#8 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 1 listopad 2007 - 10:07:11

Ostrava:
1) asi nejlepší je ten fotoobchod v pasáži Vesmír. Filmy (hodně druhů vč. svitků), papíry (řek bych, že jen Foma, ale snad všechny formáty), chemie (mám dojem, že jen Fomácká), komorní příslušenství (to je ale dražší - Hama apod. - samý plast) a pak samozřejmě vše, co se ve fotoobchodech prodává.
2) na Masarykáči ten obchod na rohu hned naproti vchodu do Lasa. Mají zajímavý výběr filmů (nevím, jak svitky, ale myslím, že taky), fotochemii zejména Ilford (od Fomy jen něco), papíry buď vůbec nebo něco možná od Ilfordu.
3) Laboratorní sklo - prodejna by se měla nacházet kdesi na Hulváckém kopci. Nedokážu říct přesně, kde to je.. řek bych, že někde naproti Ferony jakoby. Myslel jsem, že je to tam jen velkoobchod, ale prý tam normálně nakupujou vařiči peří a tak.

Místek:
Drogerie na náměstí (Svobody) v tom rohu nejblíž kostelu. Tohle je naprostá nouzovka - mají tam jen Foma - kyselý ustalovač a univerzální vývojka, ale jednou mě to už zachránilo.
  • 0

#9 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 1 listopad 2007 - 10:34:44

Takže jsem zkusil propočítat, o kolik že je levnější ten nakoukni.cz:

Fomapan 200 - kino/36:
---------------------------
1) nakoukni.cz:
B => 57,80 Kč + 27% (19%DPH + 8%MO) = 73,40 Kč

2) fomaobchod.cz:
77 Kč

rozdíl 3,40 Kč tz. 4,4%

Fomapan 100-135 / 50 bm:
-------------------------------
1) nakoukni.cz:
B => 812,00 Kč + 27% = 1031,24 Kč

2) fomaobchod.cz
1075 Kč

rozdíl 43,80 Kč tz. 4,1%


Pro člověka bez živnosťáku tedy nic moc.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 10:52:15

No když si k tomu připočtu velmi ochotné a bezproblémové jednání, tak není co řešit ...
  • 0

#11 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 1 listopad 2007 - 12:03:29

Nakoukni s panem Šilarem je pro mě jednoznačně nejlepší web obchod. Bleskové jednání, dobré ceny, objednal mi i věci, které běžně od dodavatelů. Jasné doporučení. Jen je potřeba si sehnat někoho se živnosťákem.
  • 0

#12 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 listopad 2007 - 14:05:37

Hypnogen: živnosťák má dneska kde kdo a možeš to kůpit na koho chceš. Já sem jim poslal objednávku normálně na svoje jméno a adresu a kámošovo IČO a DIČ a všecko v pohodě. Navíc když uděláš objednávku za 3000 a víc, tož máš poštovné zadara. A že to není žádný problém, pár filmů, papírů a máš to.
  • 0

#13 kalmir

kalmir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 listopad 2007 - 15:54:46

Jedna exotika. Na nyx.cz nekdo resil objednavku z USA - ze slavneho B&H Photo Video.

Napříkad metráž Tri-Xu (30m) vychází na $49 (cca 1 000 CZK, v ČR se neprodává), metráž HP5+ vyjde na $39 (cca 800 CZK, v ČR stojí 1 520 CZK). Poštovný za 4 cívky 30m metráže do ČR stojí $48, za 6 cívek $60.


Někdo tam propčítal, že 1 film (36 snímků) Tri-Xu vyjde na 64 Kč. Ale jen když to objednává plátce DPH, jinak to narůstá o 19% daň. Proto ta exotika.
  • 0

#14 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 listopad 2007 - 18:23:43

Já nakupuju ve velkoobchodu www.ringfoto.cz a pozor i bez živnosťáku !!!
  • 0

#15 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 1 listopad 2007 - 23:02:26

No hezké odkazy, ale při porovnání cen, hlavně za filmy, se mi jeví velmi zajímavý tento odkaz:
http://www.domus-ag.cz/
Jirka
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 23:08:14

Uvádějí, že ceník je platný od 1.2.2006, tak nevím, nevím, jestli budou ještě schopni tyto ceny dodržet. Zejména u Kodaku. Taky nevím, kde by sehnali např. Ilford PAN 400 ve svitku...
  • 0

#17 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 1 listopad 2007 - 23:10:13

Naposledy jsem u nich nakupoval v červenci a ceny byly dle ceníku ..
Jirka
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 23:24:37

Tak to potom mění situaci. Mohu se zeptat, jaká byla dodací lhůta? Jednání? Docela by mě to zajímalo. Díky.
  • 0

#19 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 1 listopad 2007 - 23:38:36

Dovolil bych si Ostravu doplnit o "Kamrlík fotografie" pana Vavříka. Najdete to na Hulváckem kopci. Je to bazar... a taky tam má ledničku s filmy - svitek - kino, nějaké planfilmy mi posledně taky nabízel. Ilfordy a Fomy to bývají obvykle.. To samé v konfekční chemii a v papírech samozřejmně Foma. Případně nějaké levné Ilfordy z výprodejů. No a hlavně si tam s ním člověk může pokecat...
  • 0

#20 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 1 listopad 2007 - 23:48:13

Tak to potom mění situaci. Mohu se zeptat, jaká byla dodací lhůta? Jednání? Docela by mě to zajímalo. Díky.


Notorie, Kodaky maji tusim za jine ceny a obcas je nemaji, s metrazi byvaji take problemy...ale zkus jim napsat, reaguji celkem v pohode. Nebo jim rovnou brnkni.
  • 0

#21 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 23:54:57

Já na ty kodaky narážel v souvislosti s nově zřízeným skladem v Polsku a následným zvýšením ceny. Osobně na ně nefotím. Ovšem některé ceny tam mají zajímavé. Ale nakonec dám asi opět přednost p. Šilarovi. :wink:
  • 0

#22 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 listopad 2007 - 00:14:36

Já na ty kodaky narážel v souvislosti s nově zřízeným skladem v Polsku a následným zvýšením ceny. Osobně na ně nefotím. Ovšem některé ceny tam mají zajímavé. Ale nakonec dám asi opět přednost p. Šilarovi. :wink:


presne ze stejnych duvodu je maji drazsi i u DOMUS...
  • 0

#23 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 2 listopad 2007 - 07:36:45

u DOMUS jsem nakupovala jednou, jednání bylo fine, ale půlku zboží, co jsem chtěla koupit neměli, resp. nemohli sehnat za ceny v ceníku - jinak cenu Ilfordů podle ceníku drželi. Ale asi bude vždycky záležet na konkrétní objednávce.
  • 0

#24 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 2 listopad 2007 - 07:47:29

TOFF: No ogaři už sem sa lekl. Synci z Ostravy a zapomněli na kamrlík Laďě Vavříka. To je ostuda!!! A ejhle TOFF, nezapomněl. Platí všecko co si psal, aj pokecání z Panem Vavříkem stojí zato bo je to fajný chlap a žádný cip. Navíc tam někdy mívá i výstavy, ne?

Jinak co se týká internetových obchodů tak nejlepčí je dle mě fakt Nakoukni.cz, ring foto není špatný na akce. Kde seženete fomu 100 za 50 i s daní?
  • 0

#25 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 2 listopad 2007 - 10:38:27

Kraken: je to tak ... U pana Vavříka jsou i výstavky, nejsou to sice žádné velké plachty, bo na te volne zdi toho místa moc nemá, ale člověk v tom brlohu prostě najde všechno... techniku, knihy, časopisy, materiály i to umění. A výstavky se obměňují docela často.
  • 0

#26 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 listopad 2007 - 12:11:00

Obchod pana Šilara je skutečně férovej, možná až moc. v neděli jsem si objednal pár balení papírů, mimojiné FomaBrom 24*30/50 listů a přišly mi 5x10lisotvý obálky s vysvětlením, že velký balení nebylo zrovna k dispozici. To vše za původní cenu (menší balení je přitom na jednotku obsahu dražší).

Naopak www.fotoskoda.cz nic moc, ve stejnou dobu jsem tam objednal archivační folie po padesáti kusech, odběr osobně (protože zasílají jenom nějakou debilní zásilkovou službou; 1. věčně je barák prázdnej, 2. není tu signál takže se ani nedovolaj - pokud by volali), platba kartou a ještě se neozvali. Od neděle. A přitom je mají na 99,999999999999% skladem!
  • 0

#27 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 listopad 2007 - 12:35:16

IngKarelCheval: Mohl bych se ještě přifařit k té objednávce v nakoukni.cz, nebo už je pozdě? Šlo by to zřejmě i bez živnosťáku, ale přece jenom se takhle dost ušetří. Měl bych toho zhruba za 2000, takže bychom se určitě dostali přes těch 3000. Pracuji v Brně, takže bych se pak pro to mohl zastavit.
  • 0

#28 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 listopad 2007 - 18:23:56

tak, když je tu povolená reklama trochu... v praze jistě není nedostatek, ale ne všude za stejné peníze. zpravidla se snažím nejprve navšívit pana břusku v janovského ulici (pod strossmayerovo náměstím) - mívá zajímavé ceny. i-pany cca 70,- i kodaky, navíc jeden z těch, co fotografii opravdu rozumí. s titány ze škody se co do zásob rovnat nemůže, ale ceny bývají lepčí.
  • 0

#29 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 listopad 2007 - 19:21:32

díky za tip, ty ceny vypadají docela zajímavě a mně se tenčí zásoby
  • 0

#30 JKHT

JKHT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2007 - 08:15:38

Nemáte někdo tip na nějaký šikovný obchod s filmy u nás v Ústí nad Labem???
  • 0

#31 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 12 listopad 2007 - 21:58:16

http://film1635.cz/
U této společnosti jsem objednal Kodak TX 400 120 (5) za 330,- i s daní.
Exp. tohoto filmu je 3/08
  • 0

#32 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 13 listopad 2007 - 01:22:07

http://film1635.cz/
U této společnosti jsem objednal Kodak TX 400 120 (5) za 330,- i s daní.
Exp. tohoto filmu je 3/08


No ja na tyhle stranky kdysi narazil ve spojeni s amaterskou filmarinou. Mam ale trochu problem s pochopenim.. to cislo v zavorce udava metraz?
  • 0

#33 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 13 listopad 2007 - 07:54:05

http://film1635.cz/
U této společnosti jsem objednal Kodak TX 400 120 (5) za 330,- i s daní.
Exp. tohoto filmu je 3/08


Jestli jsem dobře pochopil, tak číslo v závorce udává počet kusů svitků v jednom balení. Za 330,- Kč je 5 svitků TX 400.
  • 0

#34 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 13 listopad 2007 - 11:29:10

http://film1635.cz/
U této společnosti jsem objednal Kodak TX 400 120 (5) za 330,- i s daní.
Exp. tohoto filmu je 3/08


uz se nemusite namahat tam neco ze zlevneneho sortimentu objednavat, prave jsem s nima mluvil, nejaky saboter z umprum to vykoupil vsechno.
  • 0

#35 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 13 listopad 2007 - 11:45:55

Georgi to si děláš srandu. Jedno balení TX 400 jsem chtěl objednat.
  • 0

#36 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 13 listopad 2007 - 11:59:44

Honzo, obavam se, ze je to opravdu tak...rad bych onoho cloveka potkal a zakroutil mu krkem...volal jsem tam kvuli Georgovi (chtel 3 baleni...), sam jsem mel objednano za 3tis. a take nic.
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 listopad 2007 - 12:14:43

Grrrr. To je mrzuté.
  • 0

#38 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 13 listopad 2007 - 12:58:10

Musíme to brát sportovně, byl rychlejší. Zakroutit krkem by si ale zasloužil.
Díval jsem se na www.domus-ag.cz a v jejich cenových akcích se dají najít také výhodné slevy.
  • 0

#39 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 15 listopad 2007 - 21:28:39

Já nakupuju ve velkoobchodu www.ringfoto.cz a pozor i bez živnosťáku !!!

sice tu možnost mám, ale jak to prosimtě děláš?
ps:na tomhle webu mají i atomal na který v jiných, starších fórech pěje chválu kolega pentaxista pro ilfordy pany, o ně se začínám trochu víc zajímat jen jich tam mají trochu víc typů a nevím který zavolit.- můžete mi poradit? -dík
-...a ne abyste ho hned vykoupili :-)
  • 0

#40 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 listopad 2007 - 21:16:54

Prosím temnokomorníky na Zlísku.Existuje tady nějaký obchod, který neprodává jenom chmii Foma a dají se tam koupit základní potřeby do TK?Na internetu je toho hafo.Vím.Ale objednávat kdejakou kravinu, kterou si nemůžu osahat, popř. pročíst....ach jo.... :)
  • 0

#41 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 listopad 2007 - 21:54:12

Jo Termite tož to bude asi těžší - maximálně co vim na Vsetíně je na náměstí drogerka, tož tam - to by sa člověk aji divil, co tam všecko nemajů. Ale byl sem tam naposledy loni, tož nevim. Cca měsíc zpátky z tama dovezl známý balení fomabronů strašně levně, že to vyprodávali, že to nikdo nekupuje, tož nevim, jak to tam bude teďkaj
  • 0

#42 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 listopad 2007 - 21:55:46

Jo mimochodem nevíte nekdo, jestli nezměnili u Nakůkni nejak cenu poštovného. Minulý týden mě došel balík a zaúčtvali si dobírečné, aji když byla cena dost přes 3000Kč...
  • 0

#43 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 listopad 2007 - 22:46:44

Prosím temnokomorníky na Zlísku.Existuje tady nějaký obchod, který neprodává jenom chmii Foma a dají se tam koupit základní potřeby do TK?Na internetu je toho hafo.Vím.Ale objednávat kdejakou kravinu, kterou si nemůžu osahat, popř. pročíst....ach jo.... :)


Ještě před nedávnem (pár měsíců) měl celkem výběr chemie Ilford FotoCZ, toho času sídlem na Čepkově. Základní potřeby do TK (tanky, osvětlení, misky ...) neexistovaly ve Zíně už před pěti lety a od té doby se situace rozhodně nezlepšila.
  • 0

#44 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2007 - 00:55:39

Na vsetíně nakupuju nejvíc.Poslední fobů je to tam samý digitál.fuj!Vadí mi třeba že tam nemajů vůbec žádné MG papíry a např. takové prkotiny, jako třeba žárovku do zvětšováku atd... :)
  • 0

#45 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 22 listopad 2007 - 06:42:08

Na vsetíně nakupuju nejvíc.Poslední fobů je to tam samý digitál.fuj!Vadí mi třeba že tam nemajů vůbec žádné MG papíry a např. takové prkotiny, jako třeba žárovku do zvětšováku atd... :)

tož mg papíry bych tam skutečně nečekal. to nekúpíš ani ve zlíně. všecko beru z webu, kamenné obchody na zlínsku nemá cenu kvůli klasice vůbec obcházat, všecko enom digitál. trochu nečeho pro temnokomorníky sa dá zehnat ve zmiňovaném fotocz na čepkově.
  • 0

#46 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 listopad 2007 - 17:34:37

Vadí mi třeba že tam nemajů vůbec žádné MG papíry a např. takové prkotiny, jako třeba žárovku do zvětšováku atd... :roll:


Žárovku do zvětšováku? V každým slušným elektru. Hlavně aby byla "opálová"
  • 0

#47 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 listopad 2007 - 17:44:20

Takže chci koupit žárovku do zvětšováku. Přijdu do obchodu a řeknu: dobrý den, prosím jednu opálovou žárovku ... a dál?
je to do Magnifaxu 4.
Díky :roll:
  • 0

#48 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 22 listopad 2007 - 18:24:38

himself: ... opálovou = s mléčným sklem. Pak musíte říct, jak silná ta žárovka má být (to nevím, mám barevnou hlavu, kdysi jsem používal "přežhavenou" žárovku 250W do Opemusu + stmívač). Pak stojí za to zabývat se tvarem baňky - existují totiž i žárovky se zmenšenou baňkou a to není dobré, dost to rozehřívá patici - objímku. Pokud bude na baňce nějaký nápis (dříve bývaly), kdysi jsme ho odstraňovali tuším kyselinou solnou (ale určitě by to mělo jít něčím méně brutálním a nebezpečným).
  • 0

#49 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2007 - 19:01:23

Tak děkuju, že jste mě poučili jak se kupuje žárovka. :D
To byl asi ne moc dobrý příklad... :lol:

Jinak vím že se dají žárovky koupit kdekoli, ale já měl celkem problém sehnat "pravou" mléčnou žárovku,která by svítila opravdu bíle a zároveň byla bez potisku. :roll:
  • 0

#50 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 listopad 2007 - 19:29:05

Já jsem ji opravdu koupil v běžném elektru. Opálová-podle prodavače znamená naprosto mléčná, bez jakéhokoli čirého místa. Potisk nemá. Mám už dvě, protože prasklá žárovka počas vyvolávaní fotek je strašná představa. Kupoval jsem 150W,cca za 90 Kč.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních