Přejít na obsah


Fotka

Kde nakupovat filmy, chemii, papíry? Seznam obchodů.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#51 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 listopad 2007 - 21:21:03

Ty jo enom poznámka k tomu Vsetínu - prodávali tam fomabron varianty.... tož to k těm MG papírom
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 listopad 2007 - 21:29:03

Já jsem ji opravdu koupil v běžném elektru. Opálová-podle prodavače znamená naprosto mléčná, bez jakéhokoli čirého místa. Potisk nemá. Mám už dvě, protože prasklá žárovka počas vyvolávaní fotek je strašná představa. Kupoval jsem 150W,cca za 90 Kč.


Hmm, tak to já mám opačnou zkušenost. Když jsem v krámu (elsktro speliazované na svítidla) vybalil "opálová žárovka 150W", zírali na mě jak na pošuka a tvrdili, že mléčné se dělají jen do 60W. Přinesená 150W žárovka je nepřesvědčila, že by podle čísla z katalogu Osram nebo Philips byli ochotní objednat, o tom taky nemohlo být řeči. Je to tedy spíš o lidech. Nakonec jsem koupil u Škody.
  • 0

#53 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 listopad 2007 - 21:46:12

A jak je to s wattáží? Do Magnifaxu 4 150W stačí?
U škody jsou koukal za 370, to jsem myslel, že je trochu levnější sranda ...
  • 0

#54 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 23 listopad 2007 - 17:49:10

U nás ve městě je jedno malé elektro, kde se dá sehnat snat všechno. A pokud to nemají tak objednat podle katalogu je samozřejmostí. Dokonce jsem jednou zjistil, že můžu u nich objednávat taky od Conrada a to mě potěšilo. :)
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2007 - 19:46:30

A jak je to s wattáží? Do Magnifaxu 4 150W stačí?
U škody jsou koukal za 370, to jsem myslel, že je trochu levnější sranda ...


Já myslím, že 150W stačí. Koukal jsem na účet od škody, kde jsem to kupoval cca pře rokem a stála 150,-
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2007 - 19:47:05

Tedy Philips.
  • 0

#57 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 listopad 2007 - 12:53:21

Já jsem měl magnifax a 150W je dnes moc .Emulse jsou velice citlivé cca 60 - 130 ASA . Musel jsem jí vyměnit na 75W protože mi časy u náhledů kdy film 6x7 a papír cca 23x18 a clony 11 vycházel někde na tři sekundy . což na mechanických hodináh je dost málo .i s 75W jsem dosahoval u 50x60 cca 50s až 120s (podle papíru samožřejmě).A clonit cca 22 či více je podle mě nesmysll protože hloubka ostrosti u negativu je zbytečně velká a je vidět drobný prach daleko nad úrovní negativu
  • 0

#58 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 24 listopad 2007 - 15:12:13

Jak píše RHfest - něco na tom bude...
Dělám sice s barevnou hlavou, ale při cloně 8, formátu 30x40, "záladní" filtraci pro speed od Fomy (M10) a plně zařazeném neutrálním filtru se s expozicí nedostanu přes 10 sec. A to je hodně nepohodlné...
  • 0

#59 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 listopad 2007 - 16:23:22

Takhle krátké časy jsem měl na svém Opemusu a Magnifaxu dokud jsem nedal nad kondenzor to matné sklíčko. Zezačátku jsem nechápal proč tam vlastně je, (obrazová kvalita se nezměnila) ale časy s clonou f8 mám kolem 30 až 50 sekund při rozměre 30x40 i víc. Žárovku používám Globolux100. Je to 150wattová, opálová žárovka.
  • 0

#60 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 24 listopad 2007 - 18:15:49

MVano: Ano, světelný tok se omezí... Nicméně - to sklo funguje hlavně jako jakási matnice, spíše "difuzér" - vyrábí měkčí světlo a podílí se na rovnoměrnější distribuci světla.
Od doby, kdy pracuji s barevnou hlavou, musím vyvolávat filmy na poněkud vyšší kontrast. Dříve jsme instalovali do světelné skříně automobilové žárovky jako "bodový zdroj světla". Blbě se to centrovalo, ale obrázky byly ostré jako samurajský meč a kontrastnější, než u světla difusního. Ale také bylo vidět každé sebemenší smítko a tak...
  • 0

#61 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 listopad 2007 - 18:42:50

Pentaxisto: Takže pokud tomu dobře rozumím, ostřejší fotky dosáhnu bez toho mattového difuzéru. Ale z podstatně kratším časem. Ano?
  • 0

#62 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 24 listopad 2007 - 20:38:57

MVano: Lze to říci i tak, ale:
Nejdůležitější je čistý ostrý negativ, nehybný správně seřízený zvětšovák, co možná nejlepší zvětšovací objektiv při "ideální" cloně, zcela správné zaostření (nejlépe "na zrno").
Zdroj může produkovat světlo buď rozptýlené (difusní) - barevné hlavy, MG hlavy, nověji snad i LED, lampové skříně, které mají zařazeny různé "rozptylovače". Takové světlo dopadá na zrno "z více směrů". Nebo "bodové" - lampové skříně se silnými žárovkami (co možná nejmenšími), co nejvíce vzdálenými od negativu, jejichž světlo je ev. upraveno kondenzory. "Přísně směrovaný" svazek světelných paprsků dopadá na zrno "z jednoho směru".
Budete-li zvětšovat neostrý upatlaný negativ na rozštelovaném zvětšováku na viklavém stole zahuleným Belarem a zaostřovat budete bajoko, můžete mít zdroj světla jaký chcete a ostrosti se nedočkáte.
Co se týče výkonu žárovky: já jsem si kdysi zhotovil "stmívač" (takový nesmysl, kterým se štelovala intenzita svitu žárovky - a tu jsem používal tzv. "přežhavenou" dvěstěpadesátku. Tím jsem dosáhnul toho, že jsem měl na objektivu nastavenou "ideální clonu" furt a světlo jsem reguloval.
Znovu připomínám - zvolíte-li bodový zdroj, budete bojovat s prachem jako gladiátor!
  • 0

#63 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 listopad 2007 - 22:58:52

Pentaxisto: Budu psát stav, ve kterém se nacházím při zvětšování já.
Dejme tomu, že negativ je ostrý a zvětšovák správně seřízený. Používám nejčasteji Opemus 5A. Cloním na 8, objektivem Anaret, nebo pro větší fotky Rogonarem S - 50/ 2,8 na 5,6. S ostřením mám trochu problém. V podstatě ostřím pohledem na podložku, bez použití lupy. Důvod? Nejsou peníze na koupi nové ani starší. Tak se snažím co nejlíp zaostřit pohledem na vlasy, řasy, nebo něco, o čem vím že je nejostřejší a nejkontrastnější na daném snímku. Vím, že s lupou, nebo mikroskopem to bude lepší. Chybí mi ale ještě jedna věc k dokonalému zaostření a to je mikroposuv ostřícího kolečka. Takže dělám co můžu. Je možné tohle vše nějak pozitivně zkorigovat a dopracovat se k solidnímu výsledku? Často se setkávám z názorem, že moje fotky jsou bez obrysové ostrosti a je to prý způsobeno mými setovými objektivy. Nemůže to být také tou neostrostí při zvětšování?
Měnit vybavení a dokupovat různé objektivy, lupy a jiné pomůcky, které by pomohly odstranit moje fotografické nedostatky nemůžu. Proto se chci poradit, jak to udělat co nejlíp a bohužel, bez peněz. :-)
  • 0

#64 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 listopad 2007 - 23:50:56

to je špatné, pociťuju veskrze totéž,- něco jako Don Quijote s tím, že ještě bojuji s parazitním světlem /prostě mě to více či méně táhne do šedivky/, ale to bude řešit noivá komora.
obávám se že pentaxista doporučí trpělivost a prostý postupný nákup všeho, co je třeba dokonalému printu a jakousi duševní rovnováhu potřebnou ke zvládnutí a přejití do krve základních postupů.
osobně si myslím, že to ani jinak nejde, bohužel :-)
  • 0

#65 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 25 listopad 2007 - 14:28:40

MVano: klííííd!
Nevím, čím fotíte, na co fotíte, jak fotíte, v čem vyvoláváte, jak máte seštelovaný zvětšovák a na čem ho máte umístěný, jaký Anaret máte...?!
Těžko radit, že?!
Ale aspoň poznámka k tomu Anaretu: měl jsem jich tak do půlky kýblu... Vesměs byly na prdlajs, některé byly "průměrné" a jeden jsem si schoval jako relikvii z mládí - u toho nebylo lze odlišit kresbu od Compononů a Rodagonů - včetně APO verzí!!! (Mluvím o čB).
S tím seťákem také není snadné pořízení... Pokud je to pevné ohnisko, pak bych ho postavil na pevný stativ, našteloval clonu kolem 8 a delším časem (aspoň kolem 3 sec.) exponoval členitou a pokud možno ne nekontrastní scénu. Po kvalitním vyvolání (možná na trochu vyšší kontrast) bych zkusil udělat obrázky. Budou-li ostré, je chyba v roztřesení. Nebudou-li, pak buď objektiv nebo proces zvětšování.
Zkušenost říká, že dost fotografujících lidí nedokáže přesně zaostřit (problém s očima, rozštelovaný foťák...) a když už zaostří, dokáže kamerou "hýbnout" i 1/250sec. Kdybych tomu nebyl svědkem - netvrdil bych to.
S tím zvětšovacím objektivem by to šlo prubnout i tak, že si necháte udělat fotku (aspoň 24x30) ze svého (neostrého) negativu někým, kdo to umí a je vybavený. Při úspěchu je to jasné...
Hlavně nepodléhejte depresi, všechno se vychytá a dostaví se úspěch!!! :-)
  • 0

#66 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 10 červenec 2008 - 12:17:27

Dobrý den, prosím máte nějaké zkušenosti z poslední doby z obchodem DOMUS. Před třemi týdny jsem jim zaslal mejlem objednávku a nic (zabloudit může), tak jsem dnes vytočil jejich telefoní číslo a to mne zahlásilo že "volané číslo neexistuje" :roll: .
  • 0

#67 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 červenec 2008 - 14:04:17

V Budějcích jsou asi tak čtyři - pět krámů co nabízejí fototechniku, ale o nějakém výběru filmů, papírů a chemie si tady klasicky fotící jedinci můžou nechat zdát :roll: . Když někam přijdu a řeknu, že chci třeba Fuji Pro 160 C, tak na mě koukaj jak na člověka, kterej asi zaspal digitální boom. Když už jsem na něj jednou v prodejně Kodak narazil (podle expirace ležel pod pultem hodně dlouho), tak mi řekli, že stojí 181 Kč!!!! Tak jsem poděkoval za ochotu a utíkal pryč. Prostě a jednoduše je to tak, že obchodníci v ČB už vytiskli filmu parte a jediný, co nabízejí jsou Superie 200 nebo nějaké Globus filmy.
  • 0

#68 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 červenec 2008 - 16:11:51

jestli sháníš Fuji, mám v sekci Hromadné nákupy jedno takové vlákno...:roll:
  • 0

#69 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 leden 2009 - 19:59:56

Nemáte někdo náhodou zkušenost s touto firmou shop@itek.cz jedná se mi hlavně o nákup papíru v roli konkrétně o KODAK Supra Endura 30,5 cm x 88 m povrch F. Díky
  • 0

#70 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 1 leden 2009 - 20:03:09

Nemáte někdo náhodou zkušenost s touto firmou shop@itek.cz jedná se mi hlavně o nákup papíru v roli konkrétně o KODAK Supra Endura 30,5 cm x 88 m povrch F. Díky

s itekem mám já dobré zkušenosti
  • 0

#71 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 leden 2009 - 14:05:01

Přátelé, nakupujete někdo u Foto Škoda přes internet s dodáním po Praze Kurýrem a platbou kartou? Zajímá mě rychlost dodání !!! Díky.
  • 0

#72 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 15 leden 2009 - 22:48:29

Zkušenost z e-shopem FotoŠkoda (v bodech):
1) Pondělí 12.1.2009. Objednáno zboží ve 13:25 h v hodnotě cca 3.500,- Kč
2) 14:10 - Telefonem mě bylo oznámeno, že jedna položka není skladem a bude ve čtvrtek 15.1.2009. Ostatní věci však posílají běžným kurýrem.
3) Asi v 16:00 dorazil kurýr. Chyběly papíry Ilford 50x60.
4) Po chvilce na telefonu a krátkém hledání se papíry našly v obchodě připravené k odeslání. To se stane. Domluvili jsme se tedy na odeslání ve čtvrtek společně s poslední chybějící věcí (vývojkou).
5) Čtvrtek: telefon, že vývojka je připravena k odeslání, nicméně, že papíry nejsou skladem (jako to? když byly připraveny už v pondělí? Odpovědi se mi nedostalo).
6) Objednal jsem tedy papíry jiné (i když na e-shopu visí ty původní stále jako SKLADEM) a ještě nějaké drobnosti s dodáním v pátek 16.1.2009.
TAK UVIDÍME. ZATÍM NIC MOC!

PS.: Musím dodat, že pán na druhem konci telefonu byl vcelku milý a několikrát se omluvil.
  • 0

#73 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 16 leden 2009 - 02:22:16

Jen pro Info:

Mám možnost velkoobchodně nakupovat u Fotostar s.r.o. a FOMEI s.r.o. prozatím.

Ideální by byli větší objednávky můžu se snažit ukecat ceny.
  • 0

#74 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 16 leden 2009 - 16:06:39

.....Zkušenost z e-shopem FotoŠkoda
TAK UVIDÍME. ZATÍM NIC MOC!......


Tak nakonec všechno dobře dopadlo:-)
  • 0

#75 Vendaka

Vendaka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 duben 2009 - 17:04:38

Chťel bych se zeptat kde v Praze se dá koupit BW papíry ,vývojky a dalčí vybavení od Fomy.Teda kromě Fotoškoda.
Děkuji předem
  • 0

#76 ondrax

ondrax

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 duben 2009 - 20:45:54

befoto ... na webu nema vsechno
a neni to hned,ale je to za slusnej peniz,pan Bruska vzdy sehnal co sem chtel....velka spokojenost.
  • 0

#77 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 30 duben 2009 - 06:57:02

Určitě už to tu několikrát bylo. Pan Jílek (původně vedoucí Fomaprodejny), Jungmannova 28, Praha 1. Je to v pasáži TeTa, poblíž stanice metra Můstek, východ směr Jungmannovo nám; Jungmannova ulice začíná mezi Unicredit Bank a prodejnou ADIDAS, potom cca 100m k pasáži po levé straně.
  • 0

#78 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 květen 2009 - 19:01:40

Já měl možnost nakoupit osobně u pana3laře v hradci a musím potvrdit ,že je to velmi příjemný pán a nakupovat u něj j radost.Samozřejmě je to i levnější než poštou ...
  • 0

#79 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 květen 2009 - 19:03:05

saprlot Šilaře
  • 0

#80 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 květen 2009 - 19:10:34

saprlot Šilaře

To je v pohodě. On se stejně jmenuje Šilar a ne Šilař. ;-)
http://www.nakoukni....ault.asp?id=112
  • 0

#81 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 10 květen 2009 - 20:17:49

befoto velka spokojenost.

kvituji

p. Šilar má taky mé sympatie:)
  • 0

#82 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 květen 2009 - 18:47:02

Ilfordy (CB, filmy a papiry), Kodaky (CB filmy) a Super 8 filmy u Sneka v obchode na www.foto-filmy.cz :-)
  • 0

#83 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 12 květen 2009 - 07:57:05

Rád bych nakoupil z toho www.nakoukni.cz/fotos od pana Šilara a zajímá mě jak to funguje.Abych mohl nakoupit musím mít IČO tzn.dalo by se to napsat na mého tchána.Nevadilo by to,kdybych si bral nějaké filmy,papíry,chemii atd,když on má zímečnictví?Jak to funguje.Nebude to on muset přiznávat v účetnictví?
  • 0

#84 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 květen 2009 - 08:38:45

Rád bych nakoupil z toho www.nakoukni.cz/fotos od pana Šilara a zajímá mě jak to funguje.Abych mohl nakoupit musím mít IČO tzn.dalo by se to napsat na mého tchána.Nevadilo by to,kdybych si bral nějaké filmy,papíry,chemii atd,když on má zímečnictví?Jak to funguje.Nebude to on muset přiznávat v účetnictví?

Nejlépe je teplé lidské slovo osobně či po telefonu a na první nákup trošku větší objednávka :-)
  • 0

#85 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 18:09:02

Kluci Ostravští ani nevíte jaké máte štěstí,že máte Kamrlík.Včera jsem byl soukromě v Ostravě a kupodivu jsem trefil otvíračku.Vizitku jsem dostal na burze v dubnu,ale nebyl čas se tam stavit.Musím říct,že sem se ocitl jako ve snu.Škoda,že to mám 150km a neměl jsem moc času to tam celé prošmejdit.Hotový temnokomornický ráj :) .
Pan majitel je super chlapík povídali jsme si asi půl hodiny.
Co mě maličko rozesmutnělo,že neměl fomu GD-L a dokonce o ní ani nikdy neslyšel.Aspoň si to napsal na papír,že se optá ve fomě.
Kde ji prosím sháníte borci?Jenom po netu?
  • 0

#86 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 2 červenec 2009 - 18:19:31

zdenab2:
Nemusíte mít IČO... Jenom zaplatíte (tuším 8%) obchodní přirážku (nebo jak se to jmenuje).
Nicméně - zatím neznám nikoho, kdo by se s panem Šilarem nedokázal domluvit.
Vyřídí i menší objednávky, ale to pak už není ani tak moc výhodné, protože se musí připočítat balné, poštovné.... a mezi námi děvčaty.... na objednávku: 1 film a flaška vývojky bych se asi taky jako obchodník nekoukal příliš nadšeně.
Použijte Telefonyho vynález a poptejte se.
  • 0

#87 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 červenec 2009 - 19:42:20

gdl primo ve fome, na webu nemaji, tak jim napis objednavku mailem nebo telefonicky
  • 0

#88 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 2 červenec 2009 - 22:40:47

Přímo u fomy jsem párkrát bral,ale gdl nikde.Proč je to podpulťák?
To Pentaxista.U pana Šilara bych toho bral víc,ale to nevadí na filmy už mám béfoto.
Dokonce jsem tenkrát s panem Šilarem i mluvil,ale nedopadlo to.
  • 0

#89 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 2 červenec 2009 - 22:53:43

GDL: asi je v tom rtuť nebo drcený žárofky a tak to EU zakázala
  • 0

#90 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 3 červenec 2009 - 06:50:57

zdenab2:GDL nakoupíš u p.Šilara.Má jak 1litr,tak i 5litrů balení.
  • 0

#91 Magnolar

Magnolar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 červenec 2009 - 06:57:38

Některé chemikálie (např. uhličitan sodný bezv., triethanolamin, propylenglykol) za výhodné ceny zde: zde klikni
  • 0

#92 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 3 červenec 2009 - 07:23:50

Některé chemikálie (např. uhličitan sodný bezv., triethanolamin, propylenglykol) za výhodné ceny zde: zde klikni

Kdyby tam někdo, nejlépe z brňáků, šel a byl ochoten vzít mi láhev propynenglykolu... Můžu si to i v Brně vyzvednout, ale nedostanu se tam v pracovní době.
  • 0

#93 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 3 červenec 2009 - 07:40:49

To je dobrý nápad,totok vlákno,hlavně kvůli těm internetovým obchodům.Já nakupuji v DVF na Pekařské 88 Brno. Něco je tam dražší,ale mají celkem dobrý výběr a hlavně je tam ochotná a příjemná obsluha,což u mě dělá hodně.Naproti tomu Fotoantik na Mendlově náměstí,tak tomu už se vyhýbám.Tam mi připadá,že prodavači hrají soutěž o největší aroganci vůči zákazníkovi. Např:Jse m si chtěl koupit starší kinofilmovou zrcadlovku o které mi tvrdili,že je v pořádku.Zkoušel jsem ji na prodejně a hned bylo vidět,že nefunguje expozimetr.Když jsem jim to oznámil,řekli mi,že to může být starou baterkou.Zeptal jsem se,zda mají nějakou jinou na vyzkoušení.Řekli mi, že ne,ale pokud jsem hráč,tak to risknu a ten foták koupím.
  • 0

#94 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 3 červenec 2009 - 07:45:36

To Kdoco:Pobavilo asi máš pravdu to EU mě vytáčí.tak půjdu do podpultových zásob(zkusím víc prodejen) a dám vědět,jak to dopadlo.
  • 0

#95 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 28 červenec 2009 - 21:23:35

To je dobrý nápad,totok vlákno,hlavně kvůli těm internetovým obchodům.Já nakupuji v DVF na Pekařské 88 Brno. Něco je tam dražší,ale mají celkem dobrý výběr a hlavně je tam ochotná a příjemná obsluha,což u mě dělá hodně.Naproti tomu Fotoantik na Mendlově náměstí,tak tomu už se vyhýbám.Tam mi připadá,že prodavači hrají soutěž o největší aroganci vůči zákazníkovi. Např:Jse m si chtěl koupit starší kinofilmovou zrcadlovku o které mi tvrdili,že je v pořádku.Zkoušel jsem ji na prodejně a hned bylo vidět,že nefunguje expozimetr.Když jsem jim to oznámil,řekli mi,že to může být starou baterkou.Zeptal jsem se,zda mají nějakou jinou na vyzkoušení.Řekli mi, že ne,ale pokud jsem hráč,tak to risknu a ten foták koupím.


U Fotoantiku na Mendláku doporučuju jednat jenom s tím bělovlasým brýlatým pánem, nebo se zaskakujícím osazenstvem z pobočky na Kounicové - pokud se vyhnete flanelovému ďáblovi (nebo jak jinak nazvat toho nevysokého hyperaktivního tvora s bradkou), tak se to dá přežít.

Co se DVF týče, vidím tady nadávání na jejich ceny, ale zase člověk musí zohlednit úžasnou péči o zákazníka, hodně férové jednání (Paní mi objednala Fomaluxy, které došly nakonec za dvojnásobek ceny, kterou Foma uváděla. Přesto mi je dodala za dohodnutou cenu, čímž se dobrovolně oškubala.) a snahu vyhovět, i když si zákazník vymyslí nějakou ukrutnou hovězinu (jenom filmy Rollei nějak ne a ne sehnat).
  • 0

#96 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 29 červenec 2009 - 07:24:07

Rád bych připojil informaci o možnosti nákupu chemikálií. Je to firma Hichem, s.r.o. Sídlí v Běchovicích u Prahy, v arálu (bývalého?) výzkumného ústavu. Stránky zde: http://hichem.i-stud...-pro-verejnost/
Obracejte se na pana Moce, viz kontakt na stránce. Je velmi ochotný a je informován a srozuměn, že budou chodit fotoamatéři. Chemikálie se prodávají v libovolném, naváženém množství, třeba i jednotky gramů na vyzkoušení nějakého procesu. Na požadovanou látku se zeptejte, nehleďte na seznam který je na stránkách, ten není příliš kompletní a aktuální. Prodává se za hotové, bez ŽL, cokoliv kromě zvlášť nebezpečných jedů.
  • 0

#97 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 srpen 2009 - 08:34:23

Po zániku služby výroby redukčních kroužků na zakázku ve fotobazaru Pazdera bývá problém sehnat různé, zejména nestandardní, redukce. Je mi potěšením vás informovat o možnosti objednání redukčních kroužků v Polsku.
Kontakt: paní Katarzyna Kepinska, katarzyna_kepinska@op.pl
Komunikace možná m.j v angličtině, platba možná m.j. přes PayPal, zaslání do ČR, ochota vysoká, jednání vstřícné.
Ceny jsou zhruba stejné jako byly u Pazdery a nižší než u běžně prodávaných hotových redukcí. Např. redukce 39->46 včetně poštovného do ČR stála 25zł, tj. asi 150Kč.
  • 0

#98 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 26 srpen 2009 - 09:33:36

Je mi potěšením vás informovat o možnosti objednání redukčních kroužků v Polsku.


To je dobrá zpráva! Dělá madam i redukce/adaptéry bajonetů?
  • 0

#99 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 26 srpen 2009 - 10:35:49

Když už jsme u těch redukcí, tak v polsku taky existuje f. FOTO AKCESORIA, kteří nabízeji redukce jak pro objektivy, tak i na filtry. Bral jsem jednou od nich redukce na digitály ve větším množství i pro spřátelené digitalníky, a bylo to bez problémů.
  • 0

#100 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 srpen 2009 - 16:10:14

Podle PayPal účtu na který jsem platil myslím, že se jedná o tutéž firmu. Paní Kepinská asi funguje jeko "frontend".
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních