Přejít na obsah


Fotka

Smena 100


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 31 říjen 2007 - 21:39:23

Teď jsem viděl na internetu nabídku na kinofilmy svema 100 s expirací v roce 93. Vzhledem k tomu, že byly skoro zdarma, zajímalo by mě, jestli zde má někdo zkušenosti s použitelností a zpracováním tak starého filmu obecně a nejlépe s tímto obecně. Mám dost pokušení to vzít a prostě fotit co mě napadne, ale aby byla šance, že z toho něco bude.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 říjen 2007 - 21:58:43

Teď jsem viděl na internetu nabídku na kinofilmy svema 100 s expirací v roce 93. Vzhledem k tomu, že byly skoro zdarma, zajímalo by mě, jestli zde má někdo zkušenosti s použitelností a zpracováním tak starého filmu obecně a nejlépe s tímto obecně. Mám dost pokušení to vzít a prostě fotit co mě napadne, ale aby byla šance, že z toho něco bude.


Jasně! Přesně tady toto kupuje mohutně Martin Kučera a mrví to v R09. Je to blázen, takže si ho najdi na FA a napiš mu- rád se podělí. Jinak na FA uvidíš i jeho práce z tohotok...
  • 0

#3 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 1 listopad 2007 - 00:19:59

Sakulajda ogaři, kde sem to enom viděl, kde ty filymy byly? Dáte mi odkaz na stránky, prodávali tam aj nejaké sklíčka do zvětšováků. Díky moc.
  • 0

#4 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 1 listopad 2007 - 01:55:50

www.fotoinfo.cz
  • 0

#5 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 1 listopad 2007 - 02:06:34

Děkuju Gorgi!!!
  • 0

#6 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 1 listopad 2007 - 09:44:10

Svema byly s citlivostí 65 a 130. Film 65 byl super, 130 nic moc. Zpracování standardní, jen byly někdy problémy s citlivostí emulze na různé teploty lázní (normální vývojka, chladná voda na přerušení = trhliny a odplavování emulze). U filmů poslední série ale tyto potíže už nebyly.
Filmy s expirací 93 doporučuji nebrat ani zadarmo. Tam se už nějaká kvalita nedá předpokládat. PL
  • 0

#7 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 listopad 2007 - 10:50:14

muzes mit stesti, ale myslim, ze to za to nestoji.
Sam jsem dostal zadarmo par desitek delsi dobu proslych svitku ORWO NP22 a ILF. FP4+. jinak vynikajici material
Byla z toho akorat hrozna frustrace nad zbytecne promarnenymi zabery na casem degradovanou emulzi.

vyzkousej a neduveruj.
KarelJ
  • 0

#8 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 1 listopad 2007 - 20:32:14

Já tedy při čtení takovýchto dotazů vždy uvažuji,co od takové koupě tazatel vlastně očekává.Podle mého názoru byly Svemy naprosté katastrofy ještě před expirací,v dobách, kdy byly za komančů ještě na pultech pro mě byly na kvalitativním žebříčku asi tak vysoko,jako v téže době v hudbě Horňák,Melen,David apod.Smysl jejich dovozu a uložení do polic obchodů vedle např. ORWO 15,22 atp. jsem viděl asi stejný,jako prodej Ukrajin vedle Favoritek.A případné použití na tzv. retro ? Nenahrazuje se někdy pojmem retro spíše naprostý paskvil ? Vždyť v době,jejíž atmosféru by toto tzv. retro mělo navozovat vznikaly vynikající fotografie na vynikajících materiálech,zatímco různé Svemy,Ljubitěly a podobné výkřiky do tmy byly v naprosté většině případů vyhrazeny spíše takové cílové skupině uživatelů,jakou jsou dnes mobiltakyfotografové.
  • 0

#9 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 1 listopad 2007 - 22:21:38

Bral tak maximálně na mechanické testování převíjení kinofilmových fotoaparátů...
  • 0

#10 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 listopad 2007 - 22:33:27

taky bych dal od toho ruce pryc, kdysi jsem na to fotil a je to jeden z mnoha dalsich duvodu, proc mi nic ruskyho z teto oblasti nesmi do bytu. A muzou si me presvedcovat, jak chteji.
  • 0

#11 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 5 listopad 2007 - 18:53:55

Koupil jsem ty filmy kvuli rozebiratelnym kazetam, fotit se na to da, ale jen si tak cvakat, na nic duleziteho se to nehodi, a radej snad vubec, jednak mi vyslo, ze idealni je nastavit iso 25, jednak ma dost kazu a docela dost zavojuje, na dane iso velke zrno......
  • 0

#12 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 6 listopad 2007 - 00:14:12

prošlé čb nebrat. u barev už je to trochu jiná písnička. někteří lidi záměrně pracují s prošlými barevnými filmy a ty fotky docela stojí za to. když zrovna není po ruce film prošlý, tak se nechá aspoň zmrvit v slunci, v mrazu, vlhku.. no prostě všechno, čemuž se má správně vyhnout. efekt je efekt. ale u čb je to z toho většinou prd :lol:
  • 0

#13 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 listopad 2007 - 09:42:21

Podla toho ako boli skladovane. Ja mam metraz np22 a np55 skladovane v mrazaku. Ak neurobim blbost ja, a spravne to naexponujem, tak z toho lezu velmi velmi dobre fotecky. Film je uplne v poriadku. Mne doporucil jeden fotograf vyvojku od Calbe E102, je to univerzalna vyvojka a riedenie okolo 1:60? musel by som pozriet pri 20DegC 12 min. Tiez mi vravel ze ked nemal Orwo alebo Forte filmy tak pouzival Svemu. Vravel ze vsetci na nu bnadavali, ale on sa ju naucil spracovat a bola ok. Takze asi tak.
  • 0

#14 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 listopad 2007 - 09:45:25

apropo smena bol fotak
  • 0

#15 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 8 srpen 2008 - 16:26:32

Zdravim. snazim se tenhle film nakonec ukocirovat.
Minuly jsem fotil na 25-50ASA a vyvolaval ve 2x pouzitem stocku ID11 15minut. Negativ mi vysel ale celkem tmavy a to tak, ze je tmavy i na okrajich pri perforaci. Ono by tohle ukazovalo na to, ze se mi film nekde osvitil, ale to se nestalo. je proste prosly.
spis mi jde o to, jak tohle upravit volanim - zkratit nebo prodlouzit dobu volani? dodnes nemam jasno v tom, o cem svedci moc svetly negativ a o cem moc tmavy - vzhledem k volani. (predpokladam spravnou expozici, ustaleni atd.)

diky
  • 0

#16 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 8 srpen 2008 - 17:15:53

zkus se podivat TADY
  • 0

#17 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 8 srpen 2008 - 17:18:41

jo a na iso 25 jsem to fotil proto, aby byl co nejvetsi odstup expozice od zavoje a samozrejme pak zkratit volani
  • 0

#18 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 8 srpen 2008 - 17:35:17

Já bych se takovým materiálům vyhnul. Fotit a už dopředu vědět, že to bude stát za .... přece nemá smysl. Na normální práci se to nehodí a pro začínající temnokomorníky už vůbec ne, neúspěchy a špatné výsledky tak akorát odradí. Navíc se zrovna může podařit snímek s velkým S a pak si budeš rvát vlasy, že to máš na takovém materiálu.
  • 0

#19 jindra1327332584

jindra1327332584

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 srpen 2008 - 18:37:24

tenhle film za 5,80 doporučuji koupit maximálně kvůli rozebíratelným kazetám, kdo kupujete metráž
:)
vyvoláno 8 minut ve foma excel, 3 filmy někdo exponoval už v kazetě :)

http://picasaweb.goo...key=31LqO8HJrcQ
  • 0

#20 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 8 srpen 2008 - 20:49:10

Tak já jsem si zamiloval staré filmy z důvodů oldschoolového vzhledu fotek, které z nich lezou. Nebo snad mám fotit na ilford a prasit to photoshopem?
Čisté čb fotky mě začínají nudit. (stejně, jako by mě nudilo focení přírody/krajinek, pro které jsou takové materiály opravdu nepoužitelné)

takže v mém přípaě pouze zkrátit volání, ok?
  • 0

#21 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 9 srpen 2008 - 11:48:47

Tak já jsem si zamiloval staré filmy z důvodů oldschoolového vzhledu fotek, které z nich lezou. Nebo snad mám fotit na ilford a prasit to photoshopem?
Čisté čb fotky mě začínají nudit. (stejně, jako by mě nudilo focení přírody/krajinek, pro které jsou takové materiály opravdu nepoužitelné)

takže v mém přípaě pouze zkrátit volání, ok?


No ale toho se snad da dosahnout I normalnim filmem. Tohle jsem pouzival pred cca 20 lety, to jsem zacinal. Kdyz uz jsem zvladnul zaklady, zacal jsem pouzivat filmy, kde se da ocekavat rozumny vysledek. Souhlasim, je to fajn na nauceni se jak zakladat film, jak zalozit film do vyvojnice, jak vyprat, vysusit, zvecovat. Ale na rozumnou praci se imho nehodi. Navic kdyz nevim jak byl skladovanej.
  • 0

#22 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 9 srpen 2008 - 23:05:33

No ale toho se snad da dosahnout I normalnim filmem. Tohle jsem pouzival pred cca 20 lety, to jsem zacinal. Kdyz uz jsem zvladnul zaklady, zacal jsem pouzivat filmy, kde se da ocekavat rozumny vysledek. Souhlasim, je to fajn na nauceni se jak zakladat film, jak zalozit film do vyvojnice, jak vyprat, vysusit, zvecovat. Ale na rozumnou praci se imho nehodi. Navic kdyz nevim jak byl skladovanej.


kazdy ma svuj styl
kdyz analog, tak poradne
je to 2. film ze serie 10ks, ktere jsem koupil, takze cca vim, co od toho mam cekat (skladovani)
navic narozdil od digitalu me pri foceni na film prave nejvic vzrusuje to ocekavani vysledku, ktery neni hned k dispozici.. proto me bavi treba i pinhole
-vyvolal jsem to v 3x pouzitem (a jiz pekne zakalenem) stocku ID11 opet 15 min a vysledek je presne takovy, jaky jsem od toho ocekaval a po kterem jsem touzil.. proste hodne syrovy :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních