Přejít na obsah


Fotka

KODAK ENDURA METALLIC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 28 listopad 2007 - 10:52:11

Chtěl jsem zeptat, jestli tady mezi námi není někdo, kdo by si někdy nechal zhotovit fotografie na tento papír.
Především by mě zajímalo, zda-li dojem z těch fotografií je o poznání jiný, než z normálních barevných papírů. Na kodakových stránkách píšou cosi o silné saturaci, která připomíná "Chrome" (diáky) na papíru.
Jelikož je ten papír k dostání v roli, tak by se na něj dalo dělat.
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 listopad 2007 - 11:32:44

no to bude asi nejvhodnější pro majitele minilabů, ne? :!: :? :lol: :
  • 0

#3 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 28 listopad 2007 - 11:40:28

Nechal jsem si udělat jeden svitek u p. Karbusického. Pro mě to není. Je to přesaturované, pleťovka do fialova a zelená do žluta. Holografický efekt jak u tinťonků na stánku... Vložený obrázek
  • 0

#4 poerfoto

poerfoto

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 listopad 2007 - 11:56:25

tiež so si nechal urobiť nejaké krajinky, ak je vhodný námet tak odporúčam. ale portrétne asi nebudú to pravé orechové
  • 0

#5 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 28 listopad 2007 - 12:11:04

Loni mi fotky na tento papír nevyžádaně udělal p. Janhuba - nic tak hnusného jsem do té doby neviděl - důrazně před nimi varuji !!!
  • 0

#6 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 28 listopad 2007 - 15:17:55

Já jsem si myslel, že by to bylo tak na podzimní listí, nebo něco takovýho.
  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 listopad 2007 - 16:48:28

Je to už aspoň rok co v PL jako přílohu dávali kartičku tohodle papíru a nějak mě to nezaujalo. Na první pohled sice atraktivní, dlouhodobě ale trochu kýčovatý. Mému stylu to nevyhovuje.

P.S.: vybíráš papír do domácího minilabu? :!:
  • 0

#8 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 29 listopad 2007 - 10:14:27

No právě, do domácího minilabu.
Samozřejmě že první papír co budu kupovat je supra endura , možná na něco ultra endura a pak jsem narazil na tuhle kýčovku a jelikož jsem z ní nikdy nic neviděl, tak jsem se chtěl zeptat.

Spíš to vypadá, že moc oblib nezískal.
  • 0

#9 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 29 listopad 2007 - 10:26:59

To budete kupovat roli nebo listy? Mě se v listech nepodařilo sehnat nic jiného než Kodak Supru Enduru. Tedy pominu-li patrně prošlou Ultru II.

Zkušenost práce s rolí by mě velice zajímala. Uvažuji o tom jednak z důvodu dostupnosti více typů papíru a také kvůli ceně. Na druhou stranu se obávám řezáni po tmě a hlavně kroucení papíru pod zvětšovákem.
  • 0

#10 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 29 listopad 2007 - 18:47:16

Sklen:
Já taky nevím, jak se s rolí dělá, ale v neděli jsme dopravili do mé fotokomory minilab a tam se dávaj jenom role.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 listopad 2007 - 00:14:52

V případě minilabu se role potmě nainstaluje do "kazety", ta se za světla šoupne do minilabu a ten už krájí nastavenou délku papíru.
  • 0

#12 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 listopad 2007 - 11:00:25

Hynku, jestli budete tu roli kupovat, odkroj mi kousek. Vyzkousim si ho doma a srovnam se Suprou. Ta mi vyhovuje, ale preci jen, stejne jako filmy bych pro urcite namety stridal i papiry...;)
  • 0

#13 Oscar76

Oscar76

    Nováček

  • Předplatitel
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 30 listopad 2007 - 13:25:53

Tenhle papír je vhodnej především na krajinky, pokud má někdo zájem o "mediální" fotky, které maj zaujmout širší, méně informovanou veřejnost. Jsou prostě hodně saturované (ale samozřejmě záleží na fotce) a ta zářivá "metalická" barevnost je prostě líbivá. Nezavrhoval bych ho, jde o to kdo ho chce a k jaký příležitosti použít. Kdyžtak bych doporučil tu lesknoucí se fotku třeba nechat zalaminovat na kapa desku polomatnou fólií, hned je to trochu civilnější, při zachování těch jasných barev. Samozřejmě je to zcela mimo vkus mého oblíbeného černobílého Ilford fiber...
  • 0

#14 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 2 prosinec 2007 - 23:10:03

Jirko, ještě nevím jestli budeme, zatím papír máme, koupíme supru a možná ultru.
  • 0

#15 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 prosinec 2007 - 07:03:03

Čaute, ta metalíza je opravdu totálně kýčovatá, ale na krajinku s jiskřící jinovatkou se to hodí.
  • 0

#16 Lubos

Lubos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 duben 2008 - 08:38:36

Je to věc názoru. Každý máme jiný vkus. Metal je vhodný hlavně tam, kde je kov, voda sníh a led, které vypíchne. Pamětníci jej přirovnávají k dříve používané Cibě, na kterou se dělaly kdysi fotky z diáků. Zpracovávám na něj taky, ale je to jen zlomek v běžné produkci zvětšenin.

P.S.
Pro Meriomona: Pokud nejsi spokojen, máš to dát vědět a fotky se předělají, než důrazně varovat před metalem.
  • 0

#17 bryan

bryan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 duben 2008 - 14:59:34

Několik fotek jsem si nechával na metalickej povrch dělat, konkrétně šlo o makrosnímky hmyzu. Tomuto námětu to myslim prospělo třepa nazlátlé odstíny na snímku včelího roje byly cítit medem. Viděl jsem na něm i snímky krajiny, ale to mě příliš neoslovilo.
  • 0

#18 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 únor 2009 - 21:26:55

trošku som sa prehrabal v archíve.. metalic papier xi

Ano , je kontrastný ako ciba, dokonca by som povedal, že kontrastnejší..
nejaké svadobné fotky z neho, no na prvý krát asi nie, muselo by sa to nasvietit makkým svetlom a vela by sa musel naučit aj fotograf v spolupraci s labom, zobrat ho k monitoru a komunikovat s laborantom.. postup scan, photoshop a tlač asi nutný..

Ze má nejaké fialove farby, ako tu niekto píše hore, tuším na portrétoch.. No to je vec filtracie !! a nie podania papiera, ten za to nemože
:-)
Určite nepouživat negatívy VCčkových emulzií.. skor makke, a podexponovat.. alebo vyvolat na nižšej teplote..

Kde ho použit? Určite smerom k efektovej fotografii. Výborný by bol na motívoch, kde je rovnomerná expozície, v strede, v rohoch,/nie expozicia dolnej časti 60/8 a hornej časti políčka 500/11 /snád ma pochopíte, ako to myslím./ nejaké štúdiové fotky známok, artefaktov,atd..

Kedže je to neokukané, v prípade zvládnutia celého procesu, by sa mohol fotograf značne odlíšit od bežnej "sekačky" a ponúknut niečo extra.. len trochu vytrvalosti..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních