Přejít na obsah


Fotka

Nikon F100 přetáčení filmu zpět


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 listopad 2007 - 18:57:46

Koumám takovou věc: jelikož sem dycky měl manuální zrcadlofku, tak sem při přetáčení filmu zpět do kazety kousíček nedotočil, abych ho měl jak vytáhnout a nacpat do vývojnice. Nikon F100 však film zatáhne úplně, a to je problém. Co s tím? Lze nějak nastavit, aby nepřetočil úplně, nebo si fakt musím koupit vytahovák na filmy? Kdesi sem kdysi četl(snad pentaxlife), že lze těsně před koncem otevřít zadní vrata, a film se přestane přetáčet, ale toto opravdu není příliš praktická metoda..takže jak?
  • 0

#2 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 30 listopad 2007 - 19:14:57

V autorizovaném servisním středisku Nikon s.r.o., Kodaňská 46, Praha 10 (+420 267 154 566) vám to přeprogramují na počkání. Cenou si nejsem jistej, ale mělo by to bejt kolem 500 Kč. Každopádně bych doporučil domluvit se předem na termínu přes e-mail service@nikon.cz - nevím, jak moc napilno mají v současnosti, přes prázdniny to byla docela krize.
  • 0

#3 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 30 listopad 2007 - 19:15:39

Zastavení přetáčení otevřením zadních dvířek u Nikonu používám už dlouho. Je to snadné a foťáku se nic nestane.
  • 0

#4 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 30 listopad 2007 - 19:19:51

Na mojej Minolte sa sice nastavit da, aby nechavala trcat kusok filmu..ale stalo sa mi an Praktice, ze som sa sekol a film rucne zatiahol az do kazety. Vytahovak som si spravil podla navodu http://spyderman.eko...ak.php?s=t&p=11 a kupodivu to islo...hned na prvy krat...a nestalo ma to ani korunu.. ;)
  • 0

#5 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 listopad 2007 - 19:22:23

kurňa 500?! dyť je to jen firmware.. tím otevíráním dvířek se nebojím o foťák, akorát je to prostě nepříliš exaktní(otevřu o fous dřív, a mám po políčkách). ne, nebudu se učit žádné pochybné grify:) a po tom přeprogramování to funguje jak?
  • 0

#6 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 listopad 2007 - 19:22:51

Někde jsem slyšel, že stačí propojit několik dírek perforace - čidlo převíjení si pak myslí, že film už se zamotal a zastaví motor.
  • 0

#7 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 listopad 2007 - 19:32:41

..no a na obou stranách, či jen na jedné(které)? dik za tip
  • 0

#8 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 listopad 2007 - 19:49:38

No, to nevim, F100 nemám - buď to chce najít něco, co vypadá jak to čidlo a na té straně vyříznout perforaci, nebo zkusit obě strany ;)
  • 0

#9 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 prosinec 2007 - 01:10:28

Přesně to sem řešil dřív - mrkni sem
http://www.fotoapara...i=95806&t=95739
  • 0

#10 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 prosinec 2007 - 12:45:26

já jsem byl vděčný že mi foťák zasunul film do plechovky aspoň jsem poznal už naexponovaný film. :lol:

A při vyvolánáví potmě jsem strhnul kleštičkama víčko z plechovky a vytáhl celou špulu
  • 0

#11 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 prosinec 2007 - 16:11:18

4 ochu: no a jak si nakonec vyřešil? mi připadá nejshůdnější cesta upravit firmware, akurát se určitě v dohlené době nedostanu do práglu:( v té diskusi jsem pochytil něco o nějakém softu od nikonu-nevíš, jak se to jmenuje? a jak zbastlit ten kábl? to už bych zvládl, kdybych znal zapojení..
  • 0

#12 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 prosinec 2007 - 17:51:49

berraneck: No tož ten kábl sem taky přemýšlal, ale sám bych to nezmontoval a nikde sa mě ho nepodařilo sehnat. Software sem taky nenašel, ač hledal. Tož to nakonec dopadlo tak, že používám vytahovák bohužel. Až pofrčim do Práglu, tož skočim k Nikonom, ať mi to tam nejak předělajů a bude. Zkůšal sem to s těma dvérkama otevírat nejak dřív, ale ta stovka narozdíl od osumdesátky, kde sem to měl už naučené, přetáčá strašně rychlo, tož sem to nikdy nestihl... Tož asi tak. Počítám, že sem ti moc stejně nepomohl
  • 0

#13 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 prosinec 2007 - 20:10:47

Jaká je výhoda vytahování filmu vytahovákem, oproti otevírání kazety? (normálním otvírákem na pivo)
  • 0

#14 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 prosinec 2007 - 20:22:01

Jaká je výhoda vytahování filmu vytahovákem, oproti otevírání kazety? (normálním otvírákem na pivo)


Můžeš film znovu založit do foťáku a dofotit (taky občas měním nedoexponované filmy). Někteří taky kazety "recyklují" = navíjejí do použitých kazet ještě jednou, dvakrát metráž. Vim, je to prasečina, ale funguje to :lol:
  • 0

#15 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 1 prosinec 2007 - 23:11:54

Ono u F 100 nejde uživatelsky nastavit nezatahování filmu? Já byl přesvědčen, že to lze....
  • 0

#16 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 prosinec 2007 - 10:49:08

Předsedo, hledal jsem to, ale bohužel nenašel... Taky sem myslel, že to bude nekde v nastavení a ono prd
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 prosinec 2007 - 14:22:49

Dnes mi došlat F100! Kráska to je...

Na úplné přetočení filmu mám svůj názor:
Je to opatření intiblbec!! Prostě si nepřefotím již exponovaný film. A pokud bych chtěl přerušit exponování jednoho filmu, vlžit jiný a pak zase pokračovat, tak na to mám vytahovák... Mimochodem- investice 250kč do vytahováku se v tomto případě prostě musí vyplatit.
  • 0

#18 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 4 prosinec 2007 - 14:42:48

Ten vytahovák není tak drahý, akorát bych nerad poškrábal filmy. Zatím jsem ho nepoužíval, tak k němu mám docela nedůvěru, to nezatáhnutí filmu mi přijde proti poškrábání lepčí. No a na nepřefocení exponovaného filmu mám systém a hlavu, což zatím nezklamalo, a že jsem i fotil s hlavou značně podroušenou, takže to mne netrápí8-O
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 prosinec 2007 - 14:46:02

Ten vytahovák není tak drahý, akorát bych nerad poškrábal filmy. Zatím jsem ho nepoužíval, tak k němu mám docela nedůvěru, to nezatáhnutí filmu mi přijde proti poškrábání lepčí. No a na nepřefocení exponovaného filmu mám systém a hlavu, což zatím nezklamalo, a že jsem i fotil s hlavou značně podroušenou, takže to mne netrápí8-O


Jasně! Systém a hlavu- to máme asi všichni! Problém nastane třeba při takovém fofru, jako je focení svatby. Tak už to musí být táááákhle dobře zmáknutá hlava a systém. (proto už to nikdy dělat nebudu).
Při "běžném" focení to je tak, jak píšeš.
  • 0

#20 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 prosinec 2007 - 15:01:17

No já vytahovák momentálně používám, ale už sem mi stalo, že sa mi díky tomu podařilo poškrábat film - nebo byl špatný už od začátku, to asi nepoznám. Od té doby k tomu nemám důvěru
  • 0

#21 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 4 prosinec 2007 - 15:35:03

Poškrábat film vytahovákem se mi nikdy nepodařilo (a to mám nejlevnější Kaiser za 150 Kč od Škody). Film se může poškrábat jedině prachem ze sametky utěsňující kazetu, případně z prachu na vytahováku, válejícím se na stole v prachu - jinak vytahovák přichází do styku s filmem jen v místech zaváděcího jazýčku, na který se stejně neexponuje.
  • 0

#22 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 prosinec 2007 - 21:12:05

Tož to nevim, kdesi sem četl, že nekeré vytahováky možů škrábnůt vnitřní stěnu kazety a o to sa potom može poškrábat film.... Tož asi žiju teda v bludoch
  • 0

#23 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 červenec 2011 - 12:19:04

Trošku toto vlákno opráším...
dle diskuze jsem zkoušel prostříhnout dvě políčka perforace na kinofilmu abych zabránil převinutí filmu zpět do kazetky. Bohužel se nepodařilo, zkoušel jsem to na testovacím kinofilmu z obou stran a nic.
Fotoaparát do servisu posílat nechci a tomu grifu s těmi dvířky bych se rád vyhnul. Nemáte někdo přesnější popis (kolik dírek perforace, na které straně atd...) jak toto na Nikonu F100 zvládnout?
Za případnou odpověď díky :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních