Přejít na obsah


Fotka

...jen tak...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
6399 odpovědí na toto téma

#6051 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 469

Publikováno 8 únor 2011 - 21:24:27

Nepořizuj, roztočila bys tím jen další kolotoč výdajů. Tentononc je lepší nechat na filmy :)
  • 0

#6052 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 únor 2011 - 21:45:26

To bude těžký pořízení,....Jak člověka popadne GAS, tak tomu ani sedum čertů nezabrání...:)
  • 0

#6053 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 8 únor 2011 - 22:04:19



:D :D )

Ještě o tom popřemejšlej, určitě by Ti slušela :lol: :lol:


Téda další kulišák, téda že i ty mne budeš takhle nahlodávat. :D Já už doma slíbila, že si nebudu pořizovat nový fotoaparát, že už mi stačí co mám. :? Manžel mi to rozumně vysvětlil. :? To je jasný, že hned po podzimním srazu jsem chodila doma a pořád mu o ní básnila. Jen opravdu zatím nejsou tentononc... Když jsme si nepořídili z peněz, co jsme dostali ke svatbě televizi, ale pro mne dva nové objektvivy a stativ, to bylo opodstatněné. Ale tohle netuším jak ukecám. :-D

Takže znova: Nebudu si pořizovat další fotoaparát, nebudu si pořizovat další fotoaparát, nebudu si pořizovat další fotoaparát, nebudu si pořizovat...

:cry: :cry: :cry:

Jestli Ti to pomůže, tak si táta za peníze, co dostali za moje narození, koupil Pentacona. Část rodiny s ním pak prej docela dlouho nemluvila.


Tak to taky znám, ale moc mi to nepomáhá. Už to stačí, že je na mne pravděpodobně švagrová asi trochu naštvaná, že jsem to po pěti letech nevydržela, a po vánocích řekla, že už nechci dostávat žádnou kosmetiku, ať mi raději nic nedávají. Že to stejně pak vyhazuji nebo rozdávám, aby mi to doma nezabíralo místo. Nejsem asi moc švagrová, podle jejího gusta. :cry: V kosmetice a v líčení se vůbec nevyznám. Asi taky podle toho vypadám. :) (Ale jinak je to bezva holka, a už jí mám domluvenou, že jí budu moci využít na focení :) )
  • 0

#6054 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 únor 2011 - 13:19:21

Vážení temnokomorníci, chci se zeptat na Vaši zkušenost s objektivem Anaret 105/4.5.
Sám jeden vlastním a rozhodl jsem se ho použít jako klasický objektiv pro makro snímky. Ale zjistil jsem, že tento konkrétní kus kreslí použitelně pouze na clonu 5.6 a 8. Pokud zacloním na f/11 a víc, začíná se kresba rapidně zhoršovat. Clonové číslo f/8 se jeví jako optimum. Přiznávám rovnou, chtěl jsem to používat dočasně na převod filmových negativů do počítače (nestřílet, prosím) než našetřím na lepší objektiv nebo nějaký skenovací strojek. První obrázky takto získané mě přesvědčili, že pro mé osobní potřeby to je dobré až dost, hodně mi to ušetří za skenování filmů v labu kde výsledek je nejistý. Dokonce bych si troufnul něco z toho postupu nechat udělat na malé formáty osvitem v labu.
Nicméně zpět k Anaretu 105/4.5. Je to v tomto ohnisku a světelnosti vlastnost tohoto objektivu? Nebo je to otázka konkrétního kusu? Předem děkuji za odpovědi.
  • 0

#6055 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 199

Publikováno 9 únor 2011 - 14:20:42

Talpe, dle mých zkušeností kreslí Anaret nejlíp při clone 5,6 a 8, ale nevyhýbám se ani cloně 4,5. Jednak to bude tímm , že to moc neřeším, ale prostě okometricky mi to tak přijde. Ale to se byvím, jen o zvětšování........
  • 0

#6056 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2011 - 14:44:05

Jestli Ti to pomůže, tak si táta za peníze, co dostali za moje narození, koupil Pentacona. Část rodiny s ním pak prej docela dlouho nemluvila.


tebe si vaši spíchli na kšeft? Tess, vidíš, tudy by cesta ke broni mohla vést :(
  • 0

#6057 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 únor 2011 - 14:45:38

Děkuju Krakene. To by zatím souhlasilo, i když já s Anaretem místo zvětšování zmenšuji. Na clonu 4.5 mě přijde kresba sice měkká pro potřeby mého použití, ale věřím že na klasicky zvětšované papírové fotografii to může být někdy velikým plusem. Jinak, kdybych s ním fotografoval něco jiného než zrovna filmové políčko, tak i na plnou díru bych pro něj našel užití. Ne že ne :(
Ještě dodám, že světlo mám difuzní, pokud by se v tom chtěl někdo vrtat i z tohoto úhlu pohledu.
  • 0

#6058 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 9 únor 2011 - 21:51:01

Nechci zakladat nove vlakno, tak se zeptam tady. Potreboval jsem michaci komoru na 6x6 do hlavy Color 3... napadlo me vyndat z te na kinofilm ten maskovaci papir. Zda se ze to funguje. Resil to nekdo podobne nebo vam to prijde jako moc velkej bastl. Je nekdo kdo ma obe komory a muze popsat, zda je mezi nimi krome toho papiru nejakej rozdil?
  • 0

#6059 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 10 únor 2011 - 10:15:07

Před třemi dny jsem se v jedné místní zavedené optice informoval o možnosti vsadit brýlovou čočku 0,5 dioptrie do filtrové obroučky ( velice opticky slabá předsádka ) . Bylo mi sděleno, že není naprosto problém, čočka bude za 81,- Kč + velmi mírný poplatek za zabroušení na požadovaný průměr. Donesl jsem tedy obroučku staršího filtru i s vyjmutým sklem jako mustr a s informací, že druhý den bude vše hotovo, odešel. Přišel jsem pro jistotu až po dvou dnech , načež mi bylo sděleno, že skener, který snímá velikost obrouček nebyl schopen toto provést, protože sklo mělo obvod málo hladký a naopak obroučka byla hladká až příliš !!! Museli si tedy na vlastní náklad zhotovit jakousi šablonu, která jim obroušení skla umožní. Podotýkám, že šlo o naprosto obyčejnou úpravu průměru brýlové čočky. Pro mne neuvěřitelné. Před léty mi totéž provedli v jiném krámě ručně prakticky na počkání !!!
  • 0

#6060 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 10:20:04

Pro mne neuvěřitelné. Před léty mi totéž provedli v jiném krámě ručně prakticky na počkání !!!


вот технический прогресс
  • 0

#6061 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 10 únor 2011 - 10:28:52

Pro mne neuvěřitelné. Před léty mi totéž provedli v jiném krámě ručně prakticky na počkání !!!


вот технический прогресс


To znám tenhle technický pokrok 8-) , když jsem přišla kvůli opravě brýli v Litoměřicích do optiky, řekli mi, že to nepůjde opravit, že si musím koupit nové. A ve V. Bíteši mi to v optice opravili za chvíli a za 200,- Kč. Už je to čím dál horší, najít někoho, kdo umí i opravovat a ne jen prodávat. :-)
  • 0

#6062 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 10:31:32

Už je to čím dál horší, najít někoho, kdo umí i opravovat a ne jen prodávat. :-)


dovolím si doplnit citaci: "A je čím dál horší, najít někoho, kdo umí i prodávat, nejen podávat. " 8-)
  • 0

#6063 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 10 únor 2011 - 10:42:43

Už je to čím dál horší, najít někoho, kdo umí i opravovat a ne jen prodávat. :-)


dovolím si doplnit citaci: "A je čím dál horší, najít někoho, kdo umí i prodávat, nejen podávat. " 8-)


To je trefné. :lol:
  • 0

#6064 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 10:43:54

:-) dovolím si pochvalu-Kamrlík fotografie,ten ostrůvek na rozbouřeném moři! Tam je radost nakupovat a pan Vavřík umí podávat i prodávat...takových je dnes málo,takže po-pá 12-17.00hod. bude každý kdo přichází v dobrém vyslyšen a odměněn!
  • 0

#6065 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 10 únor 2011 - 10:47:15

8-) dovolím si pochvalu-Kamrlík fotografie,ten ostrůvek na rozbouřeném moři! Tam je radost nakupovat a pan Vavřík umí podávat i prodávat...takových je dnes málo,takže po-pá 12-17.00hod. bude každý kdo přichází v dobrém vyslyšen a odměněn!


To věřím, jen kdyby to nebylo "tak z ruky". :-)
  • 0

#6066 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 128 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 077

Publikováno 10 únor 2011 - 10:47:45

Bylo mi vysvětleno, že to nejde vybrousit tak malou čočku do hledáčku. Jednak bude mít všechny optický vady atd.
Tak jsem já šťoura zašel do jiné optiky a slyšel slova. To by neměl být problém. Za hodinu to bude. Nebylo. Nenašli kružítko. Tak jsem donesl z domu kružítko a koukal. Bylo hotovo. Paní se jen smála se slovy " no já jsem si tu kružnici obkreslila z koruny".
:-) 8-) :lol:
  • 0

#6067 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 385

Publikováno 10 únor 2011 - 10:54:19

Už je to čím dál horší, najít někoho, kdo umí i opravovat a ne jen prodávat. :-)


dovolím si doplnit citaci: "A je čím dál horší, najít někoho, kdo umí i prodávat, nejen podávat. " 8-)

ó není to tak zlé, záleží jistě na oboru, ale jak je nouze o zákazníky, tak se to zlepšuje poněvadž jestli jediná věc, která tvoří obrat firmy je ten koncovej zaměstnanec u regálu, tak si majitel či nájemce dá velkej pozor koho tam postaví či posadí
nepočítám markety samozdřejmě i když v těch odborných jsou školený zaměstnanci dobře a snažej se, poněvadž pan manažér se dívá někde z kukaně a taky mezi ně posílaj ty testovací zákazníky co vo nich pak píšou hlášení
aspoń takle to máme nyní v hradci
mám bejvalýho kolegu, co ty testy dělá, tu má účet, kde létají stovky tisíc, tu jde kupovat volvo tu otravuje dvě minuty před zavřením kvůli otevření účtu v bance a tak
ale všecko jen "jako"
škoda, takový volvo jako bonus :lol:
  • 0

#6068 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 10 únor 2011 - 11:05:16

No ja koupil na ebay nefunkcni telo mamci 645pro za hubicku s tim, ze kdyz bude stesti, tak to bude prkotina a i s opravou to bude porad super cena.

Sel jsem s tim u nas v Plzni za panem Adamcikem a ten mi mezi dvermi pri prvnim pohledu rekl, ze je prorazena zaverka, a ze to prakticky nema cenu opravovat, ze ten kdo to prodaval moc dobre vedel proc. Ze to mam vyhodit nebo prodat na nahradni dily. Tak jsem zkoumal platno a bylo nedotceny jen na jedna strane vyvlecene z ty drahy kterou projizdi, takze vypadalo cele trochu zvlnene, tak jsem ho tam opatrne soupnul zpet a volal panu Kocianovi, ten mi rekl at mu to poslu, ze na to mrkne.

No a ukazalo se ze chyba je v systemu sklapeni zrcadla a natazeni zaverky (proste se volne protacela klika) a ze zaverka jako takova uplne nedotcena. Kompletni oprava za 3,5 takze komplet to telo vyslo na 4,5 (takze bych rekl uspech).

Zajimalo by me jestli si pan Adamcik opravdu myslel, ze to ma prorazenou zaverku nebo si na ten stroj proste netroufal, protoze je ponekud novejsi, nez to co normalne dela, ale nechtel to priznat.
  • 0

#6069 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 095 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 725

Publikováno 10 únor 2011 - 11:18:56

Bylo mi vysvětleno, že to nejde vybrousit tak malou čočku do hledáčku. Jednak bude mít všechny optický vady atd.
Tak jsem já šťoura zašel do jiné optiky a slyšel slova. To by neměl být problém. Za hodinu to bude. Nebylo. Nenašli kružítko. Tak jsem donesl z domu kružítko a koukal. Bylo hotovo. Paní se jen smála se slovy " no já jsem si tu kružnici obkreslila z koruny".
:-) 8-) :lol:


Šikovný a ochotný lidi žijou porád ... jen se někdy blbě hledaj, růžky vystrkujou většinou ti druhý ...
Hned je trochu líp na duši :D
  • 0

#6070 SISKA

SISKA

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 12:01:50

V úterý 1.2.2011 zemřel tiše ve věku 85 let umělecký fotograf z Valašského Meziříčí - pan Milan Borovička.
  • 0

#6071 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 12:05:14

Ano,už to tady Kraken minulý týden popisoval....já bych jen dodal,že pohřeb pana Milana Borovičky se koná od 14.00hod.ve Valašském Meziříčí v kostele...
  • 0

#6072 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 12:06:03

pardon-ta moje hlava,v pátek 11.2.2011
  • 0

#6073 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 10 únor 2011 - 17:56:22

Před třemi dny jsem se v jedné místní zavedené optice informoval o možnosti vsadit brýlovou čočku 0,5 dioptrie do filtrové obroučky ( velice opticky slabá předsádka ) . Bylo mi sděleno, že není naprosto problém, čočka bude za 81,- Kč + velmi mírný poplatek za zabroušení na požadovaný průměr. Donesl jsem tedy obroučku staršího filtru i s vyjmutým sklem jako mustr a s informací, že druhý den bude vše hotovo, odešel. Přišel jsem pro jistotu až po dvou dnech , načež mi bylo sděleno, že skener, který snímá velikost obrouček nebyl schopen toto provést, protože sklo mělo obvod málo hladký a naopak obroučka byla hladká až příliš !!! Museli si tedy na vlastní náklad zhotovit jakousi šablonu, která jim obroušení skla umožní. Podotýkám, že šlo o naprosto obyčejnou úpravu průměru brýlové čočky. Pro mne neuvěřitelné. Před léty mi totéž provedli v jiném krámě ručně prakticky na počkání !!!



Tak jsem po dalším celodenním marném čekání na optičkou slíbenou SMS oznamující hotovou práci zašel do krámu osobně. Zábrus samozřejmě opět nebyl hotov, nicméně v krámě neměli ani ty mé díly ( sklo a obroučku), protože si je vzal manžel optičky- frézař do práce, aby podle nich vyfrézoval navíc speciální kovový přípravek, který umožní jejich automatu zmíněný zábrus !!! Kristova noho !!!
  • 0

#6074 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 10 únor 2011 - 19:53:11

Před třemi dny jsem se v jedné místní zavedené optice informoval o možnosti vsadit brýlovou čočku 0,5 dioptrie do filtrové obroučky ( velice opticky slabá předsádka ) . Bylo mi sděleno, že není naprosto problém, čočka bude za 81,- Kč + velmi mírný poplatek za zabroušení na požadovaný průměr. Donesl jsem tedy obroučku staršího filtru i s vyjmutým sklem jako mustr a s informací, že druhý den bude vše hotovo, odešel. Přišel jsem pro jistotu až po dvou dnech , načež mi bylo sděleno, že skener, který snímá velikost obrouček nebyl schopen toto provést, protože sklo mělo obvod málo hladký a naopak obroučka byla hladká až příliš !!! Museli si tedy na vlastní náklad zhotovit jakousi šablonu, která jim obroušení skla umožní. Podotýkám, že šlo o naprosto obyčejnou úpravu průměru brýlové čočky. Pro mne neuvěřitelné. Před léty mi totéž provedli v jiném krámě ručně prakticky na počkání !!!



Tak jsem po dalším celodenním marném čekání na optičkou slíbenou SMS oznamující hotovou práci zašel do krámu osobně. Zábrus samozřejmě opět nebyl hotov, nicméně v krámě neměli ani ty mé díly ( sklo a obroučku), protože si je vzal manžel optičky- frézař do práce, aby podle nich vyfrézoval navíc speciální kovový přípravek, který umožní jejich automatu zmíněný zábrus !!! Kristova noho !!!



Tak to aby si pak člověk nechal podle toho speciálního přípravku další brýlové čočky. :D :?:
  • 0

#6075 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 únor 2011 - 22:17:50

ahojte, neviem kde som to mal zaradiť ale mal som proste potrebu sa vás opýtať ako ste (alebo boli) na tom s foto suťažami, rád by som sa totiž do dákej zapojil rád by som sa nijak prezentoval, myslím že to je dôležité. Či náhodou neviete kde by som k dákym suťažiam mohol prísť .... :)

Nedávno som sa vytočil keď som v pravidlách jednej súťaže zbadal:
fotografie - musia byť vyhotovené výlučne pomocou digitálneho fotoaparátu akejkoľvek značky. Zo súťaže budú vyradené skenované obrázky alebo snímky zhotovené inou ako fotografickou technikou.

Kam ten svet speje.
  • 0

#6076 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 11 únor 2011 - 22:29:03

Švejkovsky : zhotovím zvětšeninu a tu pak přefotím DSLR či kompaktem .
- poslední fotografie v řetětci je digitálem zhotovená
- nejedná se o skenování
- fotografická technika je při výrobě snímku použita
- jsi jednoznačným autorem fotky i v její původní analogové formě .
Není co řešit (tedy krom zbytečné ztráty kvality přefocováním a puncu kvality ve formě krásně vyleštěného barytu) .
  • 0

#6077 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 11 únor 2011 - 23:04:48

Tak na takovou soutěž se dá reagovat dvěma způsoby:
1) buď se na to s odpuštěním vykašlat, zejména pokud se snímek zasílá v elektronické podobě
2) nebo nadrzo poslat papírovou fotografii udělanou klasicky - pozná vůbec někdo, že jsi to fotografoval a zvětšoval klasicky? aspoň by byla legrace
  • 0

#6078 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 12 únor 2011 - 06:10:07

Prezentovat se můžeš i tak,že si postavíš vlastní vévévé stránky...Fotosoutěže neobesílám-právě pro takové a podobné "idiotské" prapodmínky.O kvalitě různých porot vím také své za těch skoro 30 let,co dělám černobílou...Pokud přece jen bys chtěl zkusit nižší soutěž než je třeba Enháel-Interfotoklub,prosím-máš moje požehnání! Časem člověk stejně příjde na to,že to k životu nepotřebuje,nebo se vypracuje až do toho řekněme Interfotoklubu Vsetín! Ale jinak chápu /z vlastní minulosti/ touhu mladého člověka k prezentaci! Je to na Tobě.... :roll:
  • 0

#6079 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 únor 2011 - 18:01:36

ďakujem, asi to urobim tak ako mi povedal kony.
  • 0

#6080 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 12 únor 2011 - 19:28:43

Ufff...

Není to zas tak hrozné. A je to leštění, ne broušení. To si víc škody můžeš nadělat těma kleštěma.
Přeju úspěšné vyřešení, udělá Ti to radost. Vyzkoušeno :roll:
  • 0

#6081 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 12 únor 2011 - 19:30:17

Já na soutěže kašlu, protože stereofotografie neberou nikde.
  • 0

#6082 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 25

Publikováno 12 únor 2011 - 19:59:36

Chlapi dotaz, Fomatone baryt lesk, je to stejny lesk jako klasicky fomabrom? Dik.
  • 0

#6083 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 12 únor 2011 - 22:43:26

Chlapi dotaz, Fomatone baryt lesk, je to stejny lesk jako klasicky fomabrom? Dik.


Ano stejný povrch (pokud se bavíme o obou variantách v lesku) rozdíl je pouze v odstínu
fomatone - do hněda
fomabrom - klasická černa
(za mě fomatone jedny z nejlepších papírů co foma dělá)
  • 0

#6084 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 25

Publikováno 12 únor 2011 - 22:49:37

Diky za odpoved, a ten odstin, jak vam to vychazi v LQN? Pisou do zelenohneda a to se mi asi moc nelibi, chtel bych spis takovy lehce teply odstin. Prikladam ukazku co bych rad dosahl.
Vložený obrázek
  • 0

#6085 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 12 únor 2011 - 22:55:14

já tedy používám amaloco, které se mi většinou chová velmi podobně jako LQN - jen je o něco "živější" ve všech směrech. ten tón nevypadá až tak zle, opravdu se na to příjemně kouká. ten scan je možná trochu "saturovaný" - ale já scanovat moc neumím. ve skutečnosti (na papíře) mi to přijde mnohem příjemnější.

Vložený obrázek
  • 0

#6086 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 111

Publikováno 12 únor 2011 - 22:57:56

v každém případě se to tónu na tvém přikladu neblíží, asi by to chtělo jinou vývojku. ale ve fomě se tímto zabývají a snad by byli schopni pomoci a poradit. on mi to pna krejčí asi i říkal, ale já hlava děravá... nic :wink: mi vyhovuje ten tamten tón.
  • 0

#6087 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: -3

Publikováno 13 únor 2011 - 10:48:45

začala mi sezóna, jen škoda že včera bylo až zas moc pěkně, ale slunce už nejni tak vostrý a na dubech se mísí starý listí s novým.
ve vzduchu to sice ještě nejni, ale lze chvíli hejbat se stativem aniž by čéku upadly prsty a mamča slupla svuj první jarní svitek jak malinu, jen ty votřící kroužky jdou ještě trocha ztuha, ale to se poddá.
už jste vy zimouřivý jako já byli venku, nebo eště čekáte a voddalujete tu chvíli potěšeníčka? :wink:
  • 0

#6088 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 62

Publikováno 13 únor 2011 - 11:34:27

mickael: takhle dotepla dává odstíny ilford ID-3 (blízký agfa selectolu soft) a kodak d-52b (blízký agfa selectolu) na klasickym fomabromu. oboje produkuje měkčí gradaci.
  • 0

#6089 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 13 únor 2011 - 11:51:29

už jste vy zimouřivý jako já byli venku, nebo eště čekáte a voddalujete tu chvíli potěšeníčka? :wink:

já jsem byl už 1x s Magnolou a 2x TOYOem
a dycky si mne prohlíželi jak cirkus, netvrdím že mi to nemastí ego, ale ať mi furt nelezou do záběru
  • 0

#6090 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 13 únor 2011 - 14:52:18

:lol: Já mám jeden železný stroj permanentně v práci / sklad žuly / a když nejedou zákazníci,tak jsem hned za plotem v bezva krajině,takže já to mám tak nějak celoročně ten "studený chov"...
  • 0

#6091 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 785 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 375

Publikováno 13 únor 2011 - 15:15:10

pepafotograf,
s tebou by som sa rád niekedy stretol :lol:
pôjdeš na sraz, hm?
  • 0

#6092 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 785 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 375

Publikováno 13 únor 2011 - 15:18:05

A k zajdovej otázke:
ja mám rád fotenie v zime - sneh, mráz a tak. mám otestované všetky foťáky, že fungujú aj v mínus 10 (menej na Slovensku je málokedy), a ktorý to nezvládne, nesmie ku mne domov :lol:
  • 0

#6093 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 13 únor 2011 - 15:25:40

Ták tedy první domácí E-6 . Jediný problém je v závojovací lázni , zbytek naprosto bez problémů .
  • 0

#6094 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 13 únor 2011 - 15:29:51

pepafotograf,
s tebou by som sa rád niekedy stretol :wink:
pôjdeš na sraz, hm?


:lol: Teď mi to právě nevýjde,ale nabudúce určitě!
  • 0

#6095 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 14 únor 2011 - 14:55:53

Diky za odpoved, a ten odstin, jak vam to vychazi v LQN? Pisou do zelenohneda a to se mi asi moc nelibi, chtel bych spis takovy lehce teply odstin. Prikladam ukazku co bych rad dosahl.
Vložený obrázek

Já to nemám v LQN vyzkoušené tak nemůžu poradit, ale volám v Ilford Multigrade což je sice prvotně dražší při nákupu ovšem po ředění a průběžné regeneraci bych řekl ekonomicky výhodná pozitivní vyvojka. V té Multigredce mi to vychází pěkně jemně mírně do hnědého odstínu. Není to zdaleka tak výrazně do tepla jako sépiovým tónovačem od fomy, ale od klasickýho fomabromu to je znát.
Tvoje ukázka mi příjdě spíš jen jako klasický baryt bez hnědého nádechu.
  • 0

#6096 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 14 únor 2011 - 16:01:08

Mě se osvědčila pozitivní vývojka na barytové papíry-Tetenel Eukobrom,1litr koncentrátu za 230,-Káčé,ředění 1:9...prodává csfotoobchod.cz Je vydatná,pracuje spíš neutrálně...
  • 0

#6097 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 14 únor 2011 - 17:00:36

Mickael: a že sa nestavíš na radu, ogaro :wink:
Za mně - Foma GD-L více ředěná táhne Fomatony 131 tepleji, hněději, než třeba Foma LQN nebo Ilford Multigrade.

LQN
Vložený obrázek

GD-L
Vložený obrázek
  • 0

#6098 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2011 - 14:19:46

koupil sem si rokkor 135/2.8, tak mám radost :)
  • 0

#6099 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 25

Publikováno 15 únor 2011 - 14:30:11

vanourek: no vidis, to jsem ale osel co? :) Musime nekdy s tema tvyma fotkama aj na denni svetlo, to jsou porad schuzky v temnici, hospode... :)) S tou GDL to vypada tak jak bych to asi chtel.
  • 0

#6100 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 15 únor 2011 - 14:34:09

Jeden uživatel neustále přidělává práci moderátorům tím, že se jím založená vlákna musí zamykat. Co kdyby se zamknul ten uživatel. Neušetřilo by to moderátorům práci?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních