Přejít na obsah


Fotka

...jen tak...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
6399 odpovědí na toto téma

#6251 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 10 březen 2011 - 11:12:55

tak se pokochejte aspoň tu, když nám tu kony kazí boj o čudlíky

http://blogs.denverp...-the-west/2713/
  • 0

#6252 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 10 březen 2011 - 16:52:58

A o důvod víc , proč se bojím vydat na jarní sraz . Semelete mě i za čudlíky :-) :oops: .
  • 0

#6253 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 10 březen 2011 - 17:01:54

A o důvod víc , proč se bojím vydat na jarní sraz . Semelete mě i za čudlíky :-) :wink: .


mno myslím, že by to na sraze dala jedna lahvinka do pořádku :oops:
  • 0

#6254 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 10 březen 2011 - 20:34:11

A o důvod víc , proč se bojím vydat na jarní sraz . Semelete mě i za čudlíky :-) :? .


mno myslím, že by to na sraze dala jedna lahvinka do pořádku :oops:

pro každého :wink:
  • 0

#6255 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 10 březen 2011 - 20:41:22

Chlapi ... jen tak naokraj... mám pocit že Konymu se alkohol ještě prodávat nemůže :-)
  • 0

#6256 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 10 březen 2011 - 20:52:03

Toff ! :-)
No co , stejně jsem abstinent a navíc , tady nejde o podávání alkoholu mé osobě , ale má osoba má podat lahvinku (a obsah nebyl definován , pozor na to !) a to je rozdíl .
  • 0

#6257 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 21:16:34

mě je to jedno jen když to teče a vývojka taky příjde k chuti :-)
  • 0

#6258 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 10 březen 2011 - 21:29:40

A o důvod víc , proč se bojím vydat na jarní sraz . Semelete mě i za čudlíky :oops: :? .


Kony, ja si tvoju prítomnosť na sraze vyslovene vyžadujem :-) :D Na kus reči, o živote, vývojkách a tak :wink:
  • 0

#6259 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 březen 2011 - 20:14:04

jáj ludia nič sa mi nedarí trávim v komore hodiny a všetko končí v koši. Bolo to aj u vás tak na začiatku?
  • 0

#6260 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 11 březen 2011 - 20:19:36

Popravdě , né , nebylo , ale to jen proto že euforie z toho že na papíře "něco" je naprosto zadupala do země kritiku . S týdením odstupem letělo do koše 90% produkce , po měsíci zbytek . No a nyní ? Za rok občasného focení jsem spokojen se pěti fotkami .

Ale možná problém bude jinde - co je u tebe hlavní důvod směru koš ? Je to pérovka / šedivka , nebo tomu prostě jen "něco" chybí ?
  • 0

#6261 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2011 - 20:27:23

Jo taky se mi to hodně stávalo a někdy se stává i v současnosti.Jenom že negativem počínaje při manipulaci v negativním rámku a papírem konče když je např. špatný čas,změny druhů papíru,filtrace,teplota čistota a vyčerpanost chemie...........ještě by se něco našlo :lol:
  • 0

#6262 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 březen 2011 - 20:41:09

práve to že raz tomu chýba kontrast, raz je tmavá raz svetlá a nakoniec možno je aj celi snimok zly. Nečakal som že cesta fotografie bude tak strnitá :lol:
  • 0

#6263 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 11 březen 2011 - 21:02:30

Marečku, ogaro, díval ses nekdy nekomu na ruky jak to dělá v komoře? Pokud ne, tvá cesta za dobrou fotografií se prodlouží, zklamání tě bude doprovázet ještě chvíli. Doporučuji navštívit nekoho, kdo by ti to ukázal co a jak, vystříháš se hromady odpadu v koši.
  • 0

#6264 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 11 březen 2011 - 21:54:48

Tak mám radost, že jsem dneska konečně dobastlil svojí oboustrannou lucerničku do komory. Na jedný straně ledky 588nm (na barvu, které svítí jentak polehoučku) a na druhé 635nm (na čb, které svítí pekelně moc) + plynulá regulace intenzity svícení. Napájení adaptérem od nabíječky na baterky.

Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#6265 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2011 - 22:11:09

Je to pěkný a docela by se mi takové světýlko líbylo :lol:
  • 0

#6266 Borek

Borek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 březen 2011 - 23:20:28

práve to že raz tomu chýba kontrast, raz je tmavá raz svetlá a nakoniec možno je aj celi snimok zly. Nečakal som že cesta fotografie bude tak strnitá :lol:

Ahoj,a neboj,kazdej mame toto za sebou a nekdy i pred sebou.ja delal tenhle tejden dve velky fotky,prouzky, a porad sedivaci .Pak jsem se naprd ,hrknul jsem od oka vyvojku a ustalovac do stavajici lazne a uz to bylo lepsi.Pak druhej den jsem to dorazil sephii a libi se mi to.Ja zasadne nedobry fotky nevyhazuju,po case se na to kouknu a pripomenu si chyby ktery jsem delal,nehlede na to ze jsou to moje prvni fotky.
Jo ty dve jsem delal asi tri hodiny i s cigaretkou a kafickem na uklidneni.Porad se musime ucit a uspech se dostavi,nezapomen ze to delame pro vlastni potechu
Borek
  • 0

#6267 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 11 březen 2011 - 23:54:08

práve to že raz tomu chýba kontrast, raz je tmavá raz svetlá a nakoniec možno je aj celi snimok zly. Nečakal som že cesta fotografie bude tak strnitá :D

Videt chyby na svoji praci je trnita,ale nutna cast cesty. jedes na sraz do Jizerek? Neboj,do kose mi dodned leti vetsina produkce, vlastne spokojenej jsem s par fotkama za rok,vetsinou to po.... Uz pri stisku spouste :lol:
  • 0

#6268 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 12 březen 2011 - 11:48:39

Tilberien: došly ti poslední dva moje maily? Se mi pak objevily v doručených, což nechápu, tak se radši ptám.
  • 0

#6269 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 12 březen 2011 - 12:13:09

Tak mám radost, že jsem dneska konečně dobastlil svojí oboustrannou lucerničku do komory. Na jedný straně ledky 588nm (na barvu, které svítí jentak polehoučku) a na druhé 635nm (na čb, které svítí pekelně moc) + plynulá regulace intenzity svícení. Napájení adaptérem od nabíječky na baterky.


Tybrďo to je nádhera :D :!:
Neuvažuješ o malosériovej výrobe? Myslím, že je pár ľudí, čo by ti ruky utrhali :lol: (ja medzi nimi)
  • 0

#6270 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 12 březen 2011 - 12:30:27

Tak mám radost, že jsem dneska konečně dobastlil svojí oboustrannou lucerničku do komory. Na jedný straně ledky 588nm (na barvu, které svítí jentak polehoučku) a na druhé 635nm (na čb, které svítí pekelně moc) + plynulá regulace intenzity svícení. Napájení adaptérem od nabíječky na baterky.


Tybrďo to je nádhera :D :!:
Neuvažuješ o malosériovej výrobe? Myslím, že je pár ľudí, čo by ti ruky utrhali :lol: (ja medzi nimi)


Díky. Rozšíření výroby nechystám, tohle mi na dlouho stačilo : ) Naposledy jsem pájel před 10 lety ve stanici mladých techniků krystalky a blikače, takže mě to teď málem stálo nervy.
  • 0

#6271 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 12 březen 2011 - 12:34:05

No, všetko je otázka ceny, však? :D
Ale inak - ja som manuálne úplne mimo (syndróm ORĽ = obe ruky ľavé), pájačku som v ruke v živote nedržal, tak pre mňa je niečo podobné Zázrak :lol:

(fakt je to pekné, aj dizajnovo ujde!)
  • 0

#6272 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 12 březen 2011 - 12:43:41

No, všetko je otázka ceny, však? :D
Ale inak - ja som manuálne úplne mimo (syndróm ORĽ = obe ruky ľavé), pájačku som v ruke v živote nedržal, tak pre mňa je niečo podobné Zázrak :lol:

(fakt je to pekné, aj dizajnovo ujde!)


Já studuju design, takze by to teoreticky melo vypadat mnohem lépe : ) Ale prave uhly jsou proste cesta nejmensiho odporu.
  • 0

#6273 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 12 březen 2011 - 12:45:05

Tak to sme kolegovia (ja už skončený, našťastie)!
Na pravom uhle nie je nič zlé - ako by ti mohli potvrdiť v Bauhause :lol:
  • 0

#6274 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 12 březen 2011 - 14:29:22

nevíte někdo, kde bych v praze sehnal kůži? chci si udělat popruh na nikkormat, původně měly takový tenký, z hnědý kůže mám pocit.
našel jsem nějaký kutilský potřeby v Dlouhý, ale ještě byh rád nějakej další tip.
  • 0

#6275 renegade337

renegade337

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 12 březen 2011 - 18:47:03

Kůže se dá sehnat i v kutilských potřebách na Florenci, mívají tam i slušné odřezky na váhu. Nebo mě pak napadá zkanibalizovat nějaké rozpadlé kožené pouzdro od foťáku případně kožený pásek/kabelku...
  • 0

#6276 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 březen 2011 - 18:56:03

škoda, na zraz nejdem, je to daleko a ja navyše nemám ani 18. Ajtak dakujem za podporu :lol: Ja mám asi zatial najvacši problém s tým že moje fotky nie su čiernobiele ale šedobiele. Neviem čím to bude, robím na multigradačné papiere, a filtre ešte musím dokúpiť.
  • 0

#6277 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 12 březen 2011 - 19:21:13

Mareček - ty mě zlobíš dacane , si mě připravil o neoficiální titul (druhého ?) nejmladšího člena TK :lol: .
Multigrády bez filtru jsou +- Sp gradace , což je o něco měkčí než normální. Pokud se dostaneš k chemii , zkus dát do vývojky jednu či dvě polévkové lžíce hydrochinonu .
  • 0

#6278 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 březen 2011 - 19:41:50

nevíte někdo, kde bych v praze sehnal kůži? chci si udělat popruh na nikkormat, původně měly takový tenký, z hnědý kůže mám pocit.
našel jsem nějaký kutilský potřeby v Dlouhý, ale ještě byh rád nějakej další tip.

Nedávno jsem našel v kontejneru fajnovej koženej, silnej řemen do gatí. ideální pro nařezání těchto řemínků, proto jsem ho vytáhl (taky kvůli nikkormatu FTn :lol:) - u tohoto je jistota, že se nepřetrhne, už je lety prověřený. navíc má tu správnou patinu, žádnej novej lak. a mosazný i poniklovaný cvoky různých velikostí se dají koupit na florenci v těch kutilských potřebách naproti Bille :D
  • 0

#6279 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 12 březen 2011 - 19:58:13

nevíte někdo, kde bych v praze sehnal kůži? chci si udělat popruh na nikkormat, původně měly takový tenký, z hnědý kůže mám pocit.
našel jsem nějaký kutilský potřeby v Dlouhý, ale ještě byh rád nějakej další tip.

Nedávno jsem našel v kontejneru fajnovej koženej, silnej řemen do gatí. ideální pro nařezání těchto řemínků, proto jsem ho vytáhl (taky kvůli nikkormatu FTn :lol:) - u tohoto je jistota, že se nepřetrhne, už je lety prověřený. navíc má tu správnou patinu, žádnej novej lak. a mosazný i poniklovaný cvoky různých velikostí se dají koupit na florenci v těch kutilských potřebách naproti Bille :D


díky za tip, no taky mě napadnul pásek, ale přijde mi poměrně tlustej, uvidim, třeba někde doma něco najdu:)
k tomu nikkormatu jsem si koupil ten profláklej nikoní žlutočernej popruh, ale vypadá to hnusně. na starý klasický foťáky by měly přijít klasický řemeny.
  • 0

#6280 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 březen 2011 - 20:59:21

škoda, na zraz nejdem, je to daleko a ja navyše nemám ani 18. Ajtak dakujem za podporu 8-O Ja mám asi zatial najvacši problém s tým že moje fotky nie su čiernobiele ale šedobiele. Neviem čím to bude, robím na multigradačné papiere, a filtre ešte musím dokúpiť.

to není omluva shopingjs ještě nemá, pokud vím, ani občanku a na srazy se dostavuje
šedobiele? to máme všichni! teda krom vyznavačů pérovek, tóníků, kyanotypistů a těch co zvládají barevný proces :?:
  • 0

#6281 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 12 březen 2011 - 22:33:02

Šedobílé fotky jsou další level, přecijen vypadají líp, než první šero - šedé pokusy 8-O
  • 0

#6282 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2011 - 06:19:24

díky za tip, no taky mě napadnul pásek, ale přijde mi poměrně tlustej, uvidim, třeba někde doma něco najdu:)
k tomu nikkormatu jsem si koupil ten profláklej nikoní žlutočernej popruh, ale vypadá to hnusně. na starý klasický foťáky by měly přijít klasický řemeny.


Na Nikkormata, stejně jako další kultovní kusy železa (N-F1, M-SR-T, Spotmatic, Canon F1 apod) z doby bouřlivácké květinové mládeže, patří stejně stylový široký, různobarevně tkaný textilní popruh s ornamenty - nemusí to být květiny, žejo 8-O
slabý řemínek je nanic, to bu'd prdne nebo ti to uřízne hlavu, Nikkormat s 80-200/2,8 či 4,5/300mm závažím je přeci jen třeba pojistit, vůbec když to jako práče v bronxu roztočíš nad hlavou pro obranu svou i svých čudlíků :?:
  • 0

#6283 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2011 - 08:19:32

Šedobílé fotky jsou další level, přecijen vypadají líp, než první šero - šedé pokusy :?:

náhodou, úplně přesně si vzpomínám na svůj první pokus u zvětšováku, měl jsem čerň dokonalou - ale na celém papíru 8-O
  • 0

#6284 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2011 - 10:06:52

8-O Jojo taky si na něco podobného vspomínáma to bylo i u negativu.Tedy bylo to aparátem a ten měl nefunkční clonu.Začínal jsem na starých papírech od dědy.
  • 0

#6285 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 13 březen 2011 - 12:59:19

Jiřinol byl zkrátka mazák od první chvíle. Vzpomínám si že mi trvalo pár seancí v komoře než jsem přišel na to že pro černou to tam musím koupat delší dobu.

sjirka: Mohl bych znáti přesné označení těch LEDek? Neumím si představit jak na mě budou koukat když přijdu do obchodu s elektrosoučástkama a řeknu že chci žlutý LEDky o vlnové délce 588nm. 8-O
  • 0

#6286 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 13 březen 2011 - 13:17:35

sjirka: Mohl bych znáti přesné označení těch LEDek? Neumím si představit jak na mě budou koukat když přijdu do obchodu s elektrosoučástkama a řeknu že chci žlutý LEDky o vlnové délce 588nm. 8-O


No já to původně udělal a prodavač semnou projel celý katalog. No ještě nemám otestované, jestli nezávojují, ale po projetí technických listů několika papírů mi přijde, že by vlnová délka kolem 590nm měla odpovídat mnohem lépe než často zmiňovaná 605 nm. Jen co otestuju, dám vědět. Jinak je to tato http://www.ges.cz/-l...es10700034.html
  • 0

#6287 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 13 březen 2011 - 18:49:41

Díky. 8-O
  • 0

#6288 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2011 - 20:10:57

Jak řešíte práci s externími blesky a měření? 8-O :?: :?:
  • 0

#6289 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 13 březen 2011 - 20:24:06

Flashmetrem? Pak to lze taky pocitat podle smerneho cisla a vzdalenosti...
  • 0

#6290 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2011 - 20:50:07

jojo flashmetrem.Nevím co a jak podle čeho vybýrat když se tak dívám na netu na nějaké expozimetry.Nebo že bych byl v tomhle máročný? 8-O
  • 0

#6291 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 březen 2011 - 10:32:21

původně jsem měl tento den rezervovanej na fotografii, úklid komory, výběr negativů na zvětšování atd.
asi už tušíte jak to asi dopadlo, jen chci upozornit na to, že dostat v mým věku neštovice je věc zcela opovrženíhodná a nepřeju to ani mýmu největšímu nepříteli
  • 0

#6292 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 17 březen 2011 - 11:24:35

Na Nikkormata, stejně jako další kultovní kusy železa (N-F1, M-SR-T, Spotmatic, Canon F1 apod) z doby bouřlivácké květinové mládeže, patří stejně stylový široký, různobarevně tkaný textilní popruh s ornamenty - nemusí to být květiny, žejo :-)


Hej hej, pod to bych se podepsal. Ten popruh byl jedna z věcí, na co sem koukal, když sem vybíral aparát ze států :) I tak lehká věc jako OM-1 je na něm mnohem příjemnější, než na nějaký tenký šňůrce :!:

Na ebay se celkem prodávaj. Pohledej "hippy strap".
  • 0

#6293 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 17 březen 2011 - 11:32:35


Na Nikkormata, stejně jako další kultovní kusy železa (N-F1, M-SR-T, Spotmatic, Canon F1 apod) z doby bouřlivácké květinové mládeže, patří stejně stylový široký, různobarevně tkaný textilní popruh s ornamenty - nemusí to být květiny, žejo :-)


Hej hej, pod to bych se podepsal. Ten popruh byl jedna z věcí, na co sem koukal, když sem vybíral aparát ze států :) I tak lehká věc jako OM-1 je na něm mnohem příjemnější, než na nějaký tenký šňůrce :!:

Na ebay se celkem prodávaj. Pohledej "hippy strap".


nojo, ono to je asi pohodlný, jenže to docela strhává pozornost, což si úplně nepřeju :-D
ale viděl jsem teď koženej řemen, teda byl takovej tenkej, tvaru spíš elipsy a podobnej tomu co byl ve starejch singrovkách(šlapacích). ale stál 240 za metr :(
  • 0

#6294 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 březen 2011 - 12:12:19

ale viděl jsem teď koženej řemen, teda byl takovej tenkej, tvaru spíš elipsy a podobnej tomu co byl ve starejch singrovkách(šlapacích). ale stál 240 za metr :)


Ptal se jeden pán řezníka v masně: "máte něco čerstvě zaříznutýho?"
"Ano", odvětil řezník, "trenky v prdeli". a můžeme dodat i "řemínek od foťáku v krku" :-)
  • 0

#6295 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 březen 2011 - 12:43:53

Ahoj, dovoluji si pozvat na dnesni zlinský kulturní večer na téma fotografie, více zde:

http://web.fmk.utb.c...&lang=cs&type=0
  • 0

#6296 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 17 březen 2011 - 12:49:13

původně jsem měl tento den rezervovanej na fotografii, úklid komory, výběr negativů na zvětšování atd.
asi už tušíte jak to asi dopadlo, jen chci upozornit na to, že dostat v mým věku neštovice je věc zcela opovrženíhodná a nepřeju to ani mýmu největšímu nepříteli

Tyjo, to to lítá, já neštovice dostal letos v únoru, jako originální dárek ke čtyřicátinám :-) Kdo říká, že svědí, neví o čem mluví, ten pocit je jako zadřená tříska, spíš píchání. Ale zase to má rychlej průběh, pátý den ráno sem se probudil úplně v pohodě, tak vydrž a PUDRU ZDAR !
  • 0

#6297 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 17 březen 2011 - 13:18:47

nojo, ono to je asi pohodlný, jenže to docela strhává pozornost, což si úplně nepřeju :)
ale viděl jsem teď koženej řemen, teda byl takovej tenkej, tvaru spíš elipsy a podobnej tomu co byl ve starejch singrovkách(šlapacích). ale stál 240 za metr :wink:

já bych jeden řemen měl, robustností podle mě patří k nějakému velkoformátu, i když je na něm nápis výrobce ouplně odlišný. chceš ho?
  • 0

#6298 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 17 březen 2011 - 15:03:08

ale viděl jsem teď koženej řemen, teda byl takovej tenkej, tvaru spíš elipsy a podobnej tomu co byl ve starejch singrovkách(šlapacích). ale stál 240 za metr :wink:


Tak to byl nejspíš opravdu ten řemen na mašiny. Von byl vždycky drahej. Mamina si z toho dřív dělávala vodítka na psy. Je to pekelně pevný (v tahu i proti překousání), takže točení aparátem nad halvou v tom Bronxu jedna báseň, ale jak ten hafan moc tahal, tak to řezalo do rukou nehorázně:)

Teď jak psal berraneck tak jsem si vzpomněl, že bych tu někde měl mít po dědovi originál řemen na Praktiku. Nepoužitej. Takovej ten modrej s nápisem. Tak kdyby ti ten nepřišel moc křiklavej, tak bych ti ho taky zřejmě moh přenechat. Kdyžtak mail...
  • 0

#6299 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 17 březen 2011 - 19:49:50

děkuju za nabídky pánové, zatím ještě hledám na aukcích popruh originální k nikkormatu... uvidíme jestli to někde seženu...
  • 0

#6300 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 18 březen 2011 - 21:04:49

...jen tak...

Vložený obrázek
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních