Přejít na obsah


Fotka

Měření rychlosti závěrky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#1 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 6 leden 2008 - 16:49:25

Zdar lidi. Dnes jsem dal dohromady krabičku pro měření rychlosti závěrky. Je to klasika s fototranzistorem, která se dá najít různě na internetu. Použil jsem dvě čidla ve vzdálenosti 18 mm (optimum pro kinofilm), takže by tím mělo být možné měření i rychlosti lamel. Připojuje se na mikrofoní vstup zvukovky a pomocí softwaru pro editaci zvuku se vyhodnocuje rychlost. Na to, jak je to ledoduché zapojení to funguje vcelku spolehlivě, chyba měření není určitě větší než 5%.
Pro toho, kdo si s tím chce pohrát a něco si otestovat rozhodě doporučuju.

Jen tak mimo - Praktica (MTL50) při při časech nad 1/125 moc přesnosti nevykazuje, časy jsou obecně delší (což zase tak moc nevadí), ale spolehlivost (opakovatelnost) je velmi dobrá. Nikon (F3) a Pentax (P30T), které mají elektronickou závěrku, jsou přesný jedna radost (jen je trochu problém změřit 1/2000).

jenda1250 - někde v jiném vlákně jsi měl zájem to půjčit na velkou kameru. Myslím, že příští týden by to neměl být problém (asi bych ti to poslal poštou).

Link na zapojení: http://www.kyphoto.c...tiontester.html
místo odporu 4k7 jsem použil 2k2 + LED pro indikaci zapnutí a samozřejmě vypínač
  • 1

#2 jira

jira

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2008 - 15:59:18

To funguje na vsechny typy zaverek, nebo jen na sterbinove?
  • 0

#3 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 7 leden 2008 - 16:29:18

Teoreticky na všechny, jen u centrálních závěrek je větší nejistota měření vlivem rychlosti otevření a zavření závěrky.
  • 0

#4 jira

jira

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2008 - 20:55:45

Rad bych si premeril zaverky u svych VF objektivu. Pokud byste mi vyrobil meric za uplatu mel bych zajem. Ja sem to bohuzel sestavit nedokazu.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2008 - 21:17:31

Kurňa! Vidět to, tak to lehce vošvihnu.
Nechce si to nějakej Brňák pučit? Bych to pak vyrobil...
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2008 - 21:20:00

Rad bych si premeril zaverky u svych VF objektivu. Pokud byste mi vyrobil meric za uplatu mel bych zajem. Ja sem to bohuzel sestavit nedokazu.


Ja bych to ani nedelal pokad to vyhovuje v praxi tak je to burt. U copal zaverek se rika ze 1/2-1/30 zhruba sedi nahoru to je tak 1/50 1/80 1/120 1/200

1s pak vetsinou byva malicko vic coz taky neskodi. Mam takhle promerene zaverky a zhruba to sedi compurka je na tom lepe. compur electric pak uplne paradne.

Kamarad ma meric a jednou jsme to ze srandy promerili on to pak zacal korigovat, chvili nadaval a uz na to kasle :wink:
  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 červenec 2010 - 08:22:58

není na to taky nějaká metoda, že máš kruhovej terčík před sebou, dle štítku na motoru znáš jeho otáčky, uděláš tam nějakou čárku a vyfotíš když se to točí a podle toho jak velká šmouha je to, tak je čas závěrky?
něco mi v podvědomí říká, že to tak jde, ale matematickofyzika... :-(
potřeboval bych určit asi tři kratší časy na jedný závěrce, na delší stačí oko a ucho
  • 0

#8 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 12 červenec 2010 - 09:25:45

Radime, pokud ho najdu (dlouho jsem nepoužíval), tak ti můžu ten svůj měřák půjčit. Jen je ale třeba se při tom trochu pohrabat v jednom programu, ale není to zas tak složité.
Jinak co Mamiya, už jsi jí odzkoušel? Tomáš
  • 0

#9 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 12 červenec 2010 - 09:28:14

Pro centrální závěrku by to platilo, pro lamelovou ne.
Konzlutoval jsem to s kolegou elektronikem, a říkal, že při použití fotodiody není nutná baterka (ona možná není nutná ani s fototranzistorem, protože běžná zvukovka napájí elektretový mikrofon), a taky by to mohlo být přesnější, protože dioda je rychlejší.
  • 0

#10 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 červenec 2010 - 09:37:22

mamija je u mamijaka :-( věřím, že ji vyzkouší dobře
mě jde o centrální závěrku a udělal bych to pomocí papíru místo filmu, točil bych rollerem na volání - přesně určený otáčky, jenom ten vzorec a poloměry a .... a jestli najdu kalkulačku
s elektronikou bych to asik nevládl a taky budu rád, když se mi to podaří "domácími prostředky" :-)
nu nyní odjíždím do jiných krajin tuzemských, tak zas za tejden!
  • 0

#11 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 červenec 2010 - 13:19:25

mamija je u mamijaka :-( věřím, že ji vyzkouší dobře
mě jde o centrální závěrku a udělal bych to pomocí papíru místo filmu, točil bych rollerem na volání - přesně určený otáčky, jenom ten vzorec a poloměry a .... a jestli najdu kalkulačku
s elektronikou bych to asik nevládl a taky budu rád, když se mi to podaří "domácími prostředky" :-)
nu nyní odjíždím do jiných krajin tuzemských, tak zas za tejden!


Jde to jednoduše:
stačí gramofon (pokud možno nějaký novější s krystalem řízenými otáčky) a na kraj talíře umístit světelný bodový zdroj a hodit stálé otáčky (33ot. za min.) a pak na základě vzorce úhlové rychlosti změřit na fotografii úhel dráhy světýlka za dobu expozice, který svírá světýlko na obvodu a z toho spočítat skutečný čas expozice. Nebo 60sekund vydělit počtem otáček libovolného otáčivého konstantního točivého zdroje a pak zjištěný čas = 360° (jednu otočku) a je to už jednoduchá trojčlenka po odměření vyfoceného úhlu. Jen to nebude mít nejspíš moc velký význam u kratších expozic, kde to nebude tak přesné.
  • 0

#12 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 červenec 2010 - 16:46:44

Hm, podobnej "udělátor" mám taky. Funguje spolehlivě, tedy pro centrální závěrku, pro lamelouvou jen do X-Sync času. U štěrbinové závěrky dochází k tomu, že měřák stejně změří X-Sync, protože je osvícen celý prostor a světlo dopadá na senzor celou dobu pohybu závěrky. Ale jinak je to relativně slušná metoda.
Na štěrbinovou závěrku používým jiný "trik". Změřím X-Sync a následně blesknu velice krátkým zábleskem, samozřejmě na první lamelu. Poměr osvícená a neosvícená říká skutečný expoziční čas. Pravda, není to naprosto přesné, ale 10 procent se již hodně projevuje. Osobně mě to na černobílém i barevném negativu stačí.......
  • 0

#13 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 13 červenec 2010 - 06:15:49

Zdar lidi. Dnes jsem dal dohromady krabičku pro měření rychlosti závěrky. Jen tak mimo - Praktica (MTL50) při při časech nad 1/125 moc přesnosti nevykazuje, časy jsou obecně delší (což zase tak moc nevadí), ale spolehlivost (opakovatelnost) je velmi dobrá. Nikon (F3) a Pentax (P30T), které mají elektronickou závěrku, jsou přesný jedna radost

Takový udělátor používám už léta, ale jen s jedním tranzistorem. Laboruji spíš s tím, že měření opakuji vícekrát s různým umístěním čidla. U štěrbinové závěrky třeba vlevo a vpravo - zjistí se tím rozdíl v rychlosti běhu roletek. U centrální závěrky uprostřed a na okraji - u krátkých časů může mít podstatný vliv rychlost pohybu lamel.
Přesnost starších mechanických závěrek, štěrbinových i centrálních, nebývá vysoká. Vlivem únavy materiálu (slábnutí pružin) bývají kratší časy o dost delší než je jmenovitá hodnota. Běžně 1/500 = 1/300, 1/1000 = 1/500. U štěrbinové závěrky se to dá do jisté míry korigovat seřízením, u centrální se víceméně nemá smysl o to pokoušet, pokud nemáte k dispozici novou hlavní pružinu.
  • 0

#14 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 červenec 2010 - 10:25:37

............. Nebo 60sekund vydělit počtem otáček libovolného otáčivého konstantního točivého zdroje a pak zjištěný čas = 360° (jednu otočku) a je to už jednoduchá trojčlenka po odměření vyfoceného úhlu. Jen to nebude mít nejspíš moc velký význam u kratších expozic, kde to nebude tak přesné.

no tohle já vím, jen jestli by mi někdo sem nevložil ten vzorec s jednoduchým popisem co kam dosadit a tentokrát mi nepište o čtvrtý třídě zš děkuji .... na běžné středoškolské pětiminutové matematické příklady jsem potřeboval i třicet minut, zato na puškinově památníku jsem dostal čestné uznání za recitaci! :-)
ale nevím kde je :-) a hledal jsem poctivě ve všech bednách na půdě
  • 0

#15 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 červenec 2010 - 19:46:34

nechal jsem zatím matiku a věnoval se vlastnímu provedení a ejhle - na papír to neobtisknete, nebot není síla, která by terčík nasvítila tak silně a daly se použít rychlé časy při f6,7 (citlivost tak do 12 iso)
no tak jsem vzal plan orwo, na jeden udělám dva záběry a to je koruna na jedno měření - dá se to nákladově unést........ ovšem malej zádrhel tu je, čas kolem setiny a terčík 30 ot/min společně nefungují, poněvadž setina ho zmrazí a on není tedy vůbec v pohybu na záběru :lol: :wink:
no samý zajímavý poznání dneska během toho hraní
  • 0

#16 Lawrence

Lawrence

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červenec 2010 - 22:04:57

Pokud to kotoucek zmrazi, tak je moc maly. U kotouce o polomeru 30cm se bod na okraji pri setine a 30 otackach za minutu pohne o cca centimetr. Vzorec by byl (cas zaverky)=60*(delka smouhy)/[2*pi*(polomer kotouce)*(pocet otacek kotouce za minutu)].
Otazka je, nakolik ta metoda plati pro kratke casy, jak psal dubraro. Problem by mohl byt v tom, ze intenzita svetla se pri otvirani a zavirani zaverky meni, takze ta zaznamenana smouha by mohla byt o trochu delsi, nez by odpovidalo "efektivnimu" casu zaverky, ktery chceme znat.
  • 0

#17 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 červenec 2010 - 06:20:15

nechal jsem zatím matiku a věnoval se vlastnímu provedení a ejhle - na papír to neobtisknete, nebot není síla, která by terčík nasvítila tak silně a daly se použít rychlé časy při f6,7 (citlivost tak do 12 iso)
no tak jsem vzal plan orwo, na jeden udělám dva záběry a to je koruna na jedno měření - dá se to nákladově unést........ ovšem malej zádrhel tu je, čas kolem setiny a terčík 30 ot/min společně nefungují, poněvadž setina ho zmrazí a on není tedy vůbec v pohybu na záběru :) :roll:
no samý zajímavý poznání dneska během toho hraní

¨

Chtěl jsem napsat dříve a nějak to nevyšlo. Přikládám vzorec jak bych na to šel já Vložený obrázek
na tom výpočtu si můžeš předem zkusit jaký by měl cca svírat úhel rozmázlý bod otáčivého kotouče, při tvých zvolených otáčkách. Ale je jasný, že to bude muset být nejspíš v počtu stovek otáček za minutu, pokud se budeš chtít pohybovat od času 1/100 a kratší. Také je jasný, že u většího kotouče se lépe změří úhel posunu bodu na jeho okraji. Zkusil bych to cestou například vrtačky, kde sice otáčky přesně nespočítáš, ale nejdříve si to vyfotit třeba na kino, kde máš jistotu, že čas sedí a pak to stejné vyfotit přes závěrku, u které si nejsi jist s jejím dobrým seřízením.
  • 0

#18 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 červenec 2010 - 09:27:47

děkují za pěknej nákres, nicméně mám už od hodného kolegy jirinola fungující na počítaču pomůcku úplnej zázrak :) :roll: a dělá to za tebe
nyní hledám ten správný motor se známým, nebo zjistitelným počtem otáček, ev. nějaké ty řemenice apod.
čék se s tím vyblbne :?
  • 0

#19 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 červenec 2010 - 09:35:44

děkují za pěknej nákres, nicméně mám už od hodného kolegy jirinola fungující na počítaču pomůcku úplnej zázrak :!: :roll: a dělá to za tebe
čék se s tím vyblbne :)


:) :? :lol: člověk línej jako já se naučí tabulkový procesor využívat s použitím selského rozumu, i když z matiky propadal :lol: :lol: :lol:
  • 0

#20 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 20 červenec 2010 - 10:02:04

Závidím všem co mají čas na takový hovadiny . :roll:
  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 červenec 2010 - 10:26:47

Závidím všem co mají čas na takový hovadiny . :roll:

jaký si to uděláš, takový to máš :)
-
ohledně prospěchu
u mě to bylo zajímavý, na zš za dvě, na sou za dvě, na nástavbě před maduridou trvalej průměr 4,8
ale měli jsme fanatického matikáře, který si při výkladu rozuměl jen se dvěma žáky a tito dva nakonec maturovali z "toho jeho" a zbytek to odbyl radši cizím bratrským jazykem
já za dvě
jinač i u mě plaltí: zimój ja něguljáju
  • 0

#22 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 prosinec 2013 - 17:53:46

oživím téma a ptám se, jestli se nějaké elektrické udělátko na měření CENTRÁLNÍ závěrky nedá někde koupit hotové, modul k počítačovi, nebo samostatné
oč mi jde, jestli máte tři skla a děláte s nimi pořád, znáte jak chodí
ale já jich mám pět a dělám s nima málo a plasmat hledám už měsíc...
dlouhý časy vidím-slyším, ale jestli je padesátina setinou, nebo setina padesátinou poznám obtížně
tak vzhledem k rostoucím cenám planů (třebas trix 320 4x5") bych si takový starý sklíčko procvakl na měřáku a až pak šel na dvorek
internet jsem neprohledával
  • 0

#23 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 17 prosinec 2013 - 18:21:34

Mam toto:

http://www.ebay.com/...#ht_2997wt_1133

Staci pichnout pres MIC vstup zvukovky do pocitace. Stahnout zadara Audacity a uz se meri.
Funguje to vyborne. Prodejce je spolehlivy a napomocny v pripade potreby.
  • 0

#24 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 17 prosinec 2013 - 18:58:44

Mám také něco podobného a i když jsem docela nešika, tak s tímhle jsem to měření zvládl též. Takže také doporučuji. Tedy až na to poštovné ....
  • 0

#25 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 17 prosinec 2013 - 19:11:52

Tuhle k tomu je manuál, prodejce jistě dovolí ...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 prosinec 2013 - 19:32:27

tedy dobré zprávy
poptám se okoloživších ebayníků, jestli by mi to některý nekoupil
jestli to budu umět napoprvé užívat nevím, ale věřím nakonec v úspěch
-
čili to není tak od věci, vědět kolik ti která závěrka dává
  • 0

#27 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 17 prosinec 2013 - 20:37:09

Přiznám, že jsem ta první měření dělal někdy před víc než rokem, záznamy mám někde zahrabané. Trochu v paměti ale mám pneu Compound, který překvapil odchylkou sotva 15 %, na 1/10 byl úplně přesný.
Asi před dvěma měsíci jsem kontroloval pořízeného Spotmatika. Tam byly časy 1,2,4,8,15,30 skoro přesné, pak od 1/60 všechno trochu pomalejší. Mám SP 500, tak mě zajímala ta další skrytá poloha za 1/500 a naměřil jsem myslím něco přes 1/850
  • 0

#28 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 17 prosinec 2013 - 21:02:20

asi před půl rokem jsem tu někde popisoval jak jsem "měřil" přesnost štěrbinové závěrky pomocí digi, asi by se to dalo použít i na centrální závěrku.
Před pár týdny jsem si nechal asi 4 závěrky vyčistit abych zvýšul jejich spolehlivost. Za normálního počasí je to OK, ale teď, v zimě, špinavá závěrka může být nepředvídatelně nepřesná.
  • 0

#29 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 17 prosinec 2013 - 23:43:38

pro krátké časy (1/125 a kratší) pro hrubou orientaci jak na tom foťák je postačí toto, musí na to být stará televize

y:/tvshutter_mini.jpg
  • 0

#30 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 17 prosinec 2013 - 23:49:50

nějak se mi nepodařilo tam vložit obrázek, ikdyž se mi tam když jsem to psal zobrazil, tak se pokusím vložit odkaz

http://petapixel.com...-tv-or-monitor/
  • 0

#31 Miro

Miro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 2

Publikováno 18 prosinec 2013 - 09:24:26

Pre orientačné meranie používam aplikáciu pre iPhone
https://itunes.apple...d560154244?mt=8

Je to len na základnú informáciu. Pre mňa zatiaľ postačujúce... Jednoduché, rýchle a kompaktné

Autor ponúka aj možnosť dokúpiť si prídavný hardvérový doplnok - fototrazistor, na spresnenie merania.
Princíp je rovnaký ako v vyššie uvedených riešeniach...
  • 0

#32 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 18 prosinec 2013 - 09:32:26

Pre orientačné meranie používam aplikáciu pre iPhone
https://itunes.apple...d560154244?mt=8

Je to len na základnú informáciu. Pre mňa zatiaľ postačujúce... Jednoduché, rýchle a kompaktné

Autor ponúka aj možnosť dokúpiť si prídavný hardvérový doplnok - fototrazistor, na spresnenie merania.
Princíp je rovnaký ako v vyššie uvedených riešeniach...

hmmmm, dobré :)
  • 0

#33 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 prosinec 2013 - 21:24:53

Mam toto:

http://www.ebay.com/...#ht_2997wt_1133

Staci pichnout pres MIC vstup zvukovky do pocitace. Stahnout zadara Audacity a uz se meri.
Funguje to vyborne. Prodejce je spolehlivy a napomocny v pripade potreby.

neměl by někdo zájem? poštovné při jednom kusu vychází draho
případně sz, nebo na rhx alt64 centrum
mám zde nabídku zapůjčení, ale rád bych měl přístroj doma trvale
  • 0

#34 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 18 prosinec 2013 - 21:52:42

Ja urcite... Kdyz to nekdo obstara...
  • 0

#35 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 19 prosinec 2013 - 02:03:21

http://www.davidrich...tter_tester.htm
nebo
http://lalob.info/?page_id=66

a za toto chcete platit 3 stovky? (plus postovny a evtl Zloamt marzi a kalouskovny) ... to je jak "TDI Powerbox" :-D ...
  • 2

#36 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 19 prosinec 2013 - 07:51:35

Tak jestli to postavis levneji... Krome toho, ze mame v cesku divnej vztah k penezum, tak mame i divnej vztah ke svymu casu. Ale jestli je to nabidka, ze to obstaras za pulku, tak ji beru :-)
  • 0

#37 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 prosinec 2013 - 08:47:59

http://www.davidrich...tter_tester.htm
nebo
http://lalob.info/?page_id=66

a za toto chcete platit 3 stovky? (plus postovny a evtl Zloamt marzi a kalouskovny) ... to je jak "TDI Powerbox" :grin: ...

čili ještě jednou a polopatě
neptám se, kdo to umí sletovat-sám pro sebe (to umím dubovou poličku vyrobit taky), ptám se, jestli má někdo zájem o nákup zmíněného výrobku
např. už při počtu 5ks náklady výrazně poklesnou
nejlíp, kdyby byl mezi zájemci ten, co umí takové nákupy zrealizovat, jinak (v)hodného kolegu, co mi koupí ten můj jeden kus už na drátě mám
  • 0

#38 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 19 prosinec 2013 - 08:51:00

při počtu 5 ks sice poklesnou náklady na poštovné, ale vzrostou na clu, DPH a nákladech celního zastoupení.
  • 0

#39 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 19 prosinec 2013 - 10:15:50

tak pokud je Rumunsko stale jeste v Eu:)))
  • 0

#40 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 prosinec 2013 - 10:30:16

Ačkoliv si to umím zbastlit sám, ty tři stovky když je to v pěkné krabičce bych dal. Pošta z Rumunska by měla jít bez dalších poplatků. Prodejce má 100% positiv. Poštovné bude cca 320 Kč i za více kusů ($16). Bude to někdo organizovat?
  • 0

#41 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 19 prosinec 2013 - 10:40:42

Když se to bude posílat hromadně, ještě si je potřeba připočítat případné náklady za distribuci v tuzemsku, pokud nebudou zájemci z jednoho hnízda ...
  • 0

#42 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 19 prosinec 2013 - 11:15:36

taky jedno chci, ebay mám, pokud se nenajde někdo jinej, tak to teda objednám ;-)
jinak má poslední dva krabičkový a pak už má jen ty balíčky kabelovejch se zahrnutým poštovným, asi by se to i vyplatilo, ale nevim, jak moc jsou praktický, cena je stejná.
  • 0

#43 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 19 prosinec 2013 - 11:33:26

Bude to někdo organizovat?

Pokud bude, rád se přidám mezi vážné zájemce. Zdařec Luigi :shock:
  • 0

#44 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 19 prosinec 2013 - 12:30:01

taky jedno chci, ebay mám, pokud se nenajde někdo jinej, tak to teda objednám ;-)
jinak má poslední dva krabičkový a pak už má jen ty balíčky kabelovejch se zahrnutým poštovným, asi by se to i vyplatilo, ale nevim, jak moc jsou praktický, cena je stejná.

Co si pamatuju, byl docela ochotnej, když jsem se ho ptal na nějaké upřesnění. Takže si myslím, že když dáte požadavek co chcete, připraví i ty krabičkový podle zájmu.
  • 0

#45 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 19 prosinec 2013 - 14:06:42

To ze je to v Rumanii sem si nevsiml.. takze jen odpada ta cast za evtl ...

RHx se muze uklidnit, nic proti nemu a planu to ve velkym koupit sem nerekl (a neni to tu hromadnej nakup ale diskuse v "ostatni") ... jen mi to prijde divny platit minimalne 200czk za pul hodiny prace ... pokud se uz tedy bavime v rovine "cas = penize" ... at si to kazdej prebere dle sveho :-) ...

to si vezmu radsi krabicku od sirek (2kc) prelepenou elektrikarskou izolackou ("0kc"), nalepim do ni CdS-ku (25kc) s jednim odporem (1kc) a nekde vystracham kus kablu s jackem (ani nevim, tyhle veci mam skladem z mrtvejch sluchatek)...
  • 0

#46 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 19 prosinec 2013 - 15:17:25

... jen mi to prijde divny platit minimalne 200czk za pul hodiny prace ... pokud se uz tedy bavime v rovine "cas = penize" ... at si to kazdej prebere dle sveho :smile: ...

Kolik že to zaplatíš za půl hodiny práce např. v autoservisu a maximálně tak jen mrkneš okem ? :(
  • 0

#47 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 19 prosinec 2013 - 16:31:14

jen mi to prijde divny platit minimalne 200czk za pul hodiny prace ... pokud se uz tedy bavime v rovine "cas = penize" ... at si to kazdej prebere dle sveho :smile: ...


No ano.. tohle si právě přebere každej sám ;-) Když budu raději místotoho pracovat, tak sem i za tu půlhodinu v těžkym plusu. A NENÍ to půlhodina přece... Mysel bych se dosti dovzdělat v oboru, další čas na shánění součástek, cínu a vimjá čeho všeho ještě ;-) Právě měřeno penězi by mě to mohlo stát i několik tisíc...
  • 0

#48 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 20 prosinec 2013 - 00:17:49

LuzJi... srovnani s autoservisem je absolutne zcestny... duvody si hledej na automobilovejch forech kde se tahle problematika resi (pokud si extra na tomhle budes jakkoliv bazirovat)

Standulin... no taky nazor...
  • 0

#49 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 20 prosinec 2013 - 02:18:23

To vubec neni zcestny srovnani. Na jakoukoliv praci potrebujes know-how, naradi, material, dilnu. To vsechno stoji penize, cas a energii.
Na auta potrebujes neco uplne jinyho nez na jednoduchy elektro krabicky, takze konkretni ceny jsou jinde. Ale i tak neplati, ze ubastlit meracek je zadarmo. Je to za velmi malo pro toho, kdo je jiz vybaven a ma tedy naradi a dilnu "zaplacene" z jinych zdroju. Kdo nema, tomu to tak symbolicky nevyjde.

Hele, proc to tu vubec takhle rozpatlavate? Prece kdo chce at si to koupi a kdo nechce, at si to treba vyrobi, navody jsou. Ale proc se tu vzajemne presvedcuji ti co to chteji koupit a ti co si to chteji vyrobit? Svobodni lide at utraci penize za co chteji a nebo at travi cas bastlenim. Dobre tak obema, kazdy sveho stesti strojvudce...

  • 0

#50 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 20 prosinec 2013 - 02:36:49

heh :-D .. o autech a autoservisech tohle tema ani web neni .. takze ano, samozrejme, ze mate pravdu a da se to k tomu prirovnat ... a nikomu nic nevnucuju .. jen jsem se pozastavil nad tim jak lehce se daj vytriskat dengi :-D ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních