Přejít na obsah


Fotka

Acros + Rodinal - 35mm, zkušenosti?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 leden 2008 - 17:54:47

Používáte někdo takovou kombinaci, případně jaké s tím máte zkušenosti?
  • 0

#2 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 14 leden 2008 - 18:39:15

Používáte někdo takovou kombinaci, případně jaké s tím máte zkušenosti?


když bylo v léte hodně světla, tak jsem na něj dost fotil. Volal jsem v rodinalu 1:50 při 20°C, 11 min. exponován byl jako iso 50
Výsledky super, doporučuju!
  • 0

#3 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 15 leden 2008 - 08:00:24

Jednou jsem tuto kombinaci vyzkousel a byl jsem spokojeny. Pouzil jsem cas z podkladu (nejak okolo tech 10 minut), teplota klasicka 20°C, redeni Rodinalu 1+50, EI 100, preklopeni tak 3 x za minutu.
Fotky mely zvlastni prijemny charakter. Vyborna ostrost a odstupnovani sedi, jen v "jednolitych" oblastech (obloha) uz bylo jemne patrne zrno (kinofilm, zvetsenina 18*24cm). Lepe receno nebylo to zcela bezzrnne :-P
Jinak pouzivam Rodinal naprosto bezne k vyvolani Acrosu v redeni 1+100. Casy jsou nekde okolo 18 minut pri 20°C, EI 80 (proste trochu pridat expozice), preklapeni 1 za minutu, ke konci vyvolavaci doby nepreklapim obcas vubec, podle toho jak potrebuji. Negativy jsou ostre, zrnitost prakticky neznatelna (6x4,5). Ostupnovani sedi vynikajici. Na negativu je prakticky "vsechno" (ted myslim rozsah jasu, ktery dostanete na negativ). Jen jsou potom problemy to rozumne dostat na papir. Zabere to hodne casu a casto exponuji casti fotky ruznou filtraci. Ale stoji to za to.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 leden 2008 - 10:06:13

...Ostupnovani sedi vynikajici. Na negativu je prakticky "vsechno" (ted myslim rozsah jasu, ktery dostanete na negativ). Jen jsou potom problemy to rozumne dostat na papir. Zabere to hodne casu a casto exponuji casti fotky ruznou filtraci. Ale stoji to za to.


No a to je největší problém tohoto filmu!
Když se dobře vyvolá, tak je na něm taková halda informací, že se pak musí kouzlit, aby se to všechno přeneslo na papír. Acros je prostě z..raně dobrej film! :-P
  • 0

#5 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 15 leden 2008 - 16:06:07

Rodinal z něj ještě nevytáhne úplně všechno, když sa to vyvolá v microphenu-to pak teprv nejde dostat na papír:D v tom rodinalu mi trochu připomíná klasické emulze, s microphenem je takový..zvláštní.
  • 0

#6 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 leden 2008 - 16:51:26

Teda, ne že bych chtěl nějak vysloveně držkovat, ale nepoznají se dobrý/dobře vyvloaný filmy taky podle toho, že se z nich příjemně zvětšuje? :-P
  • 0

#7 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 15 leden 2008 - 17:15:53

Vyvolaval jsem Acros i v Microphenu. Ze by z neho vytahnul vice, co se tyka rozliseni, mi ani neprislo (je to pravdepodobne, nevim). Kazdopadne zrno bylo mensi (k tomu sedi ten postreh o klasicke emulzi). Na druhou stranu rozhodne nedokazal na negativ dostat takovy roszah jasu, svetla byla zablokovana podstatne drive, coz je pochopitelne a vadilo mi to.
Poznamka o prijemnem zvetsovani je z casti urcite pravda. Ten Rodinal 1+100 s Acrosem je takova specificka kombinace. Spise bych mluvil o tom, ce se z toho da vytahnout za vysledek a v tom pripade je Acros v Rodinalu 1+100 urcite vyborny film.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních