Přejít na obsah


Fotka

Nový Nokton 35/1,4 pre M


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 leden 2008 - 14:56:02

Len tak pre zaujímavosť:

http://www.cosina.co...-1.4/index.html

Je otázne, či to dojde aj do našich oblastí.
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 leden 2008 - 17:43:10

Mám tomu rozumnět tak, že nahrazuje Ultrona 35/1,7? Ten totiž v seznamu na odkazu chybí... Vypadá to zajímavě, Nokton 35/1,2 je už prostorově výraznější a rozdíl půl clony už moc roli nehraje.
  • 0

#3 blacklight

blacklight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 leden 2008 - 18:35:37

hmm, tak ak ta cena bude podobna ako za 40-ku, tak to pojde na dracku.
  • 0

#4 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 leden 2008 - 19:12:29

Mám tomu rozumnět tak, že nahrazuje Ultrona 35/1,7? Ten totiž v seznamu na odkazu chybí... Vypadá to zajímavě, Nokton 35/1,2 je už prostorově výraznější a rozdíl půl clony už moc roli nehraje.


35/1.7 se už tuším nedělá. Prostorově výraznější - to je krásný termín. Každopádně, já si nakonec snad tu Bessu koupím, tohle je totiž normální týrání... Nevíte někdo jak jsou k sehnání R2A/M?
  • 0

#5 blacklight

blacklight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 leden 2008 - 20:39:19

Mám tomu rozumnět tak, že nahrazuje Ultrona 35/1,7? Ten totiž v seznamu na odkazu chybí... Vypadá to zajímavě, Nokton 35/1,2 je už prostorově výraznější a rozdíl půl clony už moc roli nehraje.


35/1.7 se už tuším nedělá. Prostorově výraznější - to je krásný termín. Každopádně, já si nakonec snad tu Bessu koupím, tohle je totiž normální týrání... Nevíte někdo jak jsou k sehnání R2A/M?


Davam do pozornosti moj inzerat na Paladixe, je to sice R3M, ale hadam by si neodolal tomu nadhernemu stroju 8-O
  • 0

#6 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 leden 2008 - 20:55:03

○焦点距離/35mm○口径比/1:1.4○最小絞り/F16○レンズ構成/6群8枚○画角/63°○絞り羽根枚数/10枚○最短撮影距離/0.7m○距離計連動範囲/∞~0.7m○最大径×全長/φ55×28.5mm○フィルターサイズ/φ43○重量/200g○マウント/VMマウント

Perfektní recenze 8-O :lol: :lol:
  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 leden 2008 - 21:13:17

○焦点距離/35mm○口径比/1:1.4○最小絞り/F16○レンズ構成/6群8枚○画角/63°○絞り羽根枚数/10枚○最短撮影距離/0.7m○距離計連動範囲/∞~0.7m○最大径×全長/φ55×28.5mm○フィルターサイズ/φ43○重量/200g○マウント/VMマウント

Perfektní recenze :lol: :lol: :lol:


Já myslim, že je to vyčerpávající popis, copak tomu nerozumíš? :lol:

Carlík: cenově tak okolo 8000K, je třeba čekat. Strojky to jsou krásný, ne že ne. Moc se mi to líbí, jenom mám trochu strach z krátký základny (hraju si občas s Kievem kterej má dálkoměrný okýnko na druhým konci foťáku narozdíl od Olyho 35RC, s kterým se neostří snadno - krátký chod dálkoměru, navíc málo kontrastní; u obou skvrna, ne čtvereček). Takový Zeiss Ikon ZM je na tom s parametrama RF velmi dobře, jen ta cena :? S tím tejráním souhlasím. Měl jsem možnost osahat si Bessu R s Ultronem a doteď slintám 8-O

ebay
ebay2
  • 0

#8 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 leden 2008 - 17:15:56

Davam do pozornosti moj inzerat na Paladixe, je to sice R3M, ale hadam by si neodolal tomu nadhernemu stroju :roll:


A býváš někdy i jinde než v Bratislavě, třeba v Praze? :lol: Nebo v Brně?
  • 0

#9 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 leden 2008 - 21:46:15

Strojky to jsou krásný, ne že ne. Moc se mi to líbí, jenom mám trochu strach z krátký základny (hraju si občas s Kievem kterej má dálkoměrný okýnko na druhým konci foťáku narozdíl od Olyho 35RC, s kterým se neostří snadno - krátký chod dálkoměru, navíc málo kontrastní; u obou skvrna, ne čtvereček).


No, taky mě to znervózňuje, ale jenom lehce - viděl jsem Radimovu R3A a nevypadala, že by se s ní ostřilo špatně. On je ten dálkoměr docela pěkný a kontrastní. Ikdyž delší základna je určitě výhoda pro rychlejší ostření.
Spíš nevím, co si myslet o těch řečech, že co kus, to originál - asi by to chtělo kupovat konkrétní stroj a ne na dobírku. Ještě ale vědět, jak se poznají ty podařený :roll:
  • 0

#10 blacklight

blacklight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 leden 2008 - 22:21:35

Davam do pozornosti moj inzerat na Paladixe, je to sice R3M, ale hadam by si neodolal tomu nadhernemu stroju :roll:


A býváš někdy i jinde než v Bratislavě, třeba v Praze? :lol: Nebo v Brně?


V Prahe som buduci vikend a v Brne som hocikedy :lol:
  • 0

#11 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 leden 2008 - 11:15:34

Davam do pozornosti moj inzerat na Paladixe, je to sice R3M, ale hadam by si neodolal tomu nadhernemu stroju :-o


A býváš někdy i jinde než v Bratislavě, třeba v Praze? :) Nebo v Brně?


V Prahe som buduci vikend a v Brne som hocikedy :)


Došel ti ten mail?
  • 0

#12 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 leden 2008 - 12:45:58

No uprimne jsem zvedav jaky bude Nokton 40/1.4 me moc neoslnil - min. bokeh se mi moc nelibil. zas na druhou stranu by mohl byt prijemne maly a ta jedna stopa clona oproti Summicronu se pocita. Tedy pokud to bude realne 1.4 - napriklad nektere objektivy od Voigt. jsou maji clonu mensi nez je deklarovana. Myslim ze i ten 35/1.7. Viz Puttsovy stranky.

No mam Summicron 35/2 4kovou verzi - takze ten Nokton nemusim resit - nastesti :) jinak to urcite bude zajimavy objektiv.

Vcelku se mi ted libil pocin Leicy, ktera vydala celou novou radu Summitaru se clonou 2.5 - ale zatim nevim jake jsou - ale pravda - cenove jsou trochu mimo, pokud by ten nokton byl v cechach do 10ti tisic, tak by to byla super cena.
  • 0

#13 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 leden 2008 - 13:10:31

Jelikož se v těch sklech vůbec neorientuju, dovolte otázku - jak kvalitní tyhle sklíčka jsou? Přijde mi to nějaký levný, jsem zvyklý dávat vyšší ceny za ojetý :) Pokud by to bylo kvalitní, začal bych o lepším dálkoměru i uvažovat....
  • 0

#14 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 leden 2008 - 13:20:03

kvalitni jsou, mel jsem moznost seznamit se s objektivy od Voigtlanderu :

Nokton 40/1.4 - maly, svetelny, na plnou diru se mi moc nelibil, pro me osklivy bokeh

Ultron 28 - pekny, vcelku kontrastni ale uz dost velky ( na dalkomer )

Ultron 35 - pouzitelny tak od 2.8 clony - jinak mekky, relativne velky

Skopar 35 - malicky, kontrastni, za tu cenu super

vlasnim :
Skopar 21/4P - M bajonet - malickaty, nutno pouzit ext. hledacek krom Bessy R4, kontrastnejsi, skoda te 4kove clony - 2.8 by bylo lepsich :)

Skopar 25/4P - M bajonet - malickaty, nutno pouzit ext. hledacek krom Bessy R4, kontrastnejsi - nova verze uz ma sprazeny dalkomer

-------------------------------------
vsechny tyto skla stoji od 7 000 - 10 000 nove. coz je pekna cena
K nekterym je potreba dokoupit redukci ze zavitu L39 na bajonet M. Tato redukce "pry" muze zhorsit kvalitu kvuly odrazum a vzdalenosti - netusim...


V soucasnosti jsou na trhu s objektivy pro Leicu 3 hlavni hraci :

Voigtlander
Zeiss - skla Zeiss, montaz Cosina ( tedy stejne jako Voigtlander), cenove tak do 20 000, objektivy jsou to peknee videl jsem ale jen 35/2
Leica - no comment :)
  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 leden 2008 - 14:44:41

Mě by právě ten coment zajímal :) Tedy ne exaktní, ale alespoň trochu naznačené rozdíly ve kvalitě vůči Voigtlanderu a Zeissu.
  • 0

#16 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 leden 2008 - 14:48:15

Mě by zas zajímal ten bokeh 40/1,4 z toho co jsem potkal na webu moc nechápu, co je na něm špatnýho, ale píšou to všude :)
  • 0

#17 blacklight

blacklight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 leden 2008 - 15:09:38

Davam do pozornosti moj inzerat na Paladixe, je to sice R3M, ale hadam by si neodolal tomu nadhernemu stroju :)


A býváš někdy i jinde než v Bratislavě, třeba v Praze? :) Nebo v Brně?


V Prahe som buduci vikend a v Brne som hocikedy :)


Došel ti ten mail?


myslis ktory, sem (nie) alebo na gmail (ano, ak si to ty) :)
  • 0

#18 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 leden 2008 - 15:16:51

No, jestli je to z adresy, co mám tady v profil, tak to budu já :)
  • 0

#19 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 leden 2008 - 15:32:48

Mě by zas zajímal ten bokeh 40/1,4 z toho co jsem potkal na webu moc nechápu, co je na něm špatnýho, ale píšou to všude
do zejtra dám dohromady mokrej pult a pak už prisámbohu s tou bessou opravdu budu víc fotit a pak ti dám vědět, jak je to teda s tím zobrazením...
  • 0

#20 blacklight

blacklight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 leden 2008 - 15:35:55

tvoju adresu nevidim, ale aj tak mam dojem, ze to ty nie si - iba ak by si bol zo Zlina :)
  • 0

#21 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 leden 2008 - 15:51:58

Divný, měla by být vidět. Je to kkouril na centrum tečka cz. Kdyžtak mi tak napiš mail, nechci tady zaplácávat vlákno. Chtěl jsem se sejít teď o víkendu v Praze.
  • 0

#22 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 leden 2008 - 22:35:21

Tak ten objektiv uz je na cameraquestu za 560 dolaru. Urcite zajimava nabidka.
  • 0

#23 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 říjen 2008 - 00:07:54

co to je vlastně ten dalkoměr? to je to jak tipnu jak je to daleko, nastavím, zamířím a fotím? tak to byly dálkoměry i staré vilie a smeny?

nebo jsem ze sebe právě udělal blbce?
  • 0

#24 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 říjen 2008 - 07:49:48

ýbras: no trošku spíš to druhý... :-P
ne, vážně - de o způsob ostření. první s tim přišel tušimže contax (aspoň ve většim), nejslavnějšim představitelem je nicméně leica. nejstučněji řečeno: máš v hleáčku dva obrazy, který se při zaostření překryjou...

co se tejče skel od CV, uchvacujou mě zejména ty maličký, byť vo fous míň světelný. jako nešťastný (aspoň pro sebe) ovšem vnímám trend týhle firmy nahrazovat u novejch nejmenších skel (M) kovovej ostřící caplik v podobě soustuženýho válečky tou plastovou kolíbkou na prst - ten muj se tam nevejde, respektive vypadává. nehledě na to, že to neni ani tak stylový... :cry:
  • 0

#25 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 15 říjen 2008 - 10:36:13

ýbras: no trošku spíš to druhý... :cry:
ne, vážně - de o způsob ostření. první s tim přišel tušimže contax (aspoň ve většim), nejslavnějšim představitelem je nicméně leica. nejstučněji řečeno: máš v hleáčku dva obrazy, který se při zaostření překryjou...

co se tejče skel od CV, uchvacujou mě zejména ty maličký, byť vo fous míň světelný. jako nešťastný (aspoň pro sebe) ovšem vnímám trend týhle firmy nahrazovat u novejch nejmenších skel (M) kovovej ostřící caplik v podobě soustuženýho válečky tou plastovou kolíbkou na prst - ten muj se tam nevejde, respektive vypadává. nehledě na to, že to neni ani tak stylový... :D


když jsem viděl ten Radimův Super Wide Heliar a především hledáček, to se mi líbilo hodně :-P světelnost sice nic moc, ale ty rozměry a úhel...
  • 0

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 15 říjen 2008 - 10:51:45

když jsem viděl ten Radimův Super Wide Heliar a především hledáček, to se mi líbilo hodně světelnost sice nic moc, ale ty rozměry a úhel...

to je normální, jsi prostě širokoúhelník :-P
  • 0

#27 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 15 říjen 2008 - 14:31:15

co to je vlastně ten dalkoměr? to je to jak tipnu jak je to daleko, nastavím, zamířím a fotím? tak to byly dálkoměry i staré vilie a smeny?

nebo jsem ze sebe právě udělal blbce?



Mrkni na

klik
  • 0

#28 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 březen 2010 - 14:14:32

doba pokročila a já se chci zeptat, jestli někdo aktivně nepoužívá ten nokton 35/1,4
protože mezi clonama 1,4 a 2 je právě jeden čas to pro mě znamená v určitých okamžicích rozdíl mezi tím že snímek relativně ostrý vůbec pořídím, nebo nepořídím
zajímá mě výhradně ta clona 1,4
jestli má smysl si na něj dávat do kasičky, jinak jsem s ultronem 35/1,7 spokojen, sice zasahuje do hledáčku, ale je to pořádnej kus železa že áno
  • 0

#29 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 5 březen 2010 - 14:17:01

Ja ho pouzivam, bohuzel mi predostruje, na plnou diru vinetuje, ale je hodne ostry (u me bohuzel jinde nez bych chtel).
  • 0

#30 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 5 březen 2010 - 14:21:12

http://img521.images...46/img00354.jpg
tady mas fotku na clonu 1.4, je videt vinetace a bylo ostreno na oci, takze ostre je to tak deset cisel dopredu, musim to nejak nechat opravit :-D
  • 0

#31 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 březen 2010 - 15:18:25

co si tak vybavuju tak na noktonu 40/1,4 jsem měl taky některý fotky předostřený :-D
pořád jsem to sváděl na oči, kdo ví jak to je
exaktní test na zaostření jsem nikdy nedělal
  • 0

#32 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2010 - 14:27:12

Ja som mal na leice pri zaostreni na 0,7m, cca 3cm front focus. Tiez som to zistil, az ked som da nudil dost na to aby sa mi to chcelo merat. Zmeriate to lahko aj bez fotenia (s malym hacikom):

Polozte fotak na stol, pod aparat dajte krajcisrky meter tak, aby nula bola niekde v casti kde tusite, ze je rovina filmu(verme tomu ze sa trafite s presnostou (+/- 2mm), ak nemate zalozeny film, tak lepsie to otvorit a triafat sa presne. Do vzdialenosti 70cm (1m) umiestnite nieco, na co sa pekelne dobre a pekelne presne da zaostrit. Idealna je zvisla biela plocha so zvislou jemnou ciernou linkou. Pri ostreni na nu nesmiete naklanat fotak, takze si ju nakreslite v takej vyske aby ste ju videli v strede hladacika. Zaostrite na nu a pozrite sa, aku vzdialenost vam ukazuje objektiv. Mal by byt na 0.7 (alebo 1m). Ak nie je, tak mate dve moznosti:

1) je posahany dialkomer, to je ta jednoduhsia
2) je posahany objektiv, s tym asi doma vela nespravite.

Ak neviete ci 1) alebo 2), skuste nasadit dalsi objektiv (ak mate). Ak dostanete rovnaky posun, tak sa jedna (s vacsou pravdepodobnostou) o moznost 1).

Ked zlozite objektiv, tak to koliesko, ktore hybe s tym mini zrkadielkom (aspon na leice) ma v strede velku sroubu. No a s tou sa treba jemne hrat kym to nedoladite tak aby ste tam mali tych 0.7m, ked zaostrite na priamku vo vzdialenosti 0.7m. Potom to iste by som overil na 1m a 3m a nekonecne (jasna noc a ostrit na mesiac :wink:. Ono na leice ani 50 metrov este nie je nekonecno. Moze sa stat, ze vam nekonecno nebude sediet. To uz je na odbornejsi servis, v pripade ze to vadi. Ak mate len 35 a 50m objektivy a pri zaostreni na nekonecno objektiv skonci(ukazuje nekonecno) a vy mate zaostrene na objekt vo vzdialenosti cca 20 metrov, pre fotku to nema ziadny vyznam, Mozno ak ta 50ka je noctilux :) ale to zistite cez nejaky DOF calculator.

Mne to cele zabralo asi 30 minut. Nemusite robit testovacie zabery. Este raz zdoraznim, ze ten postup vychadza z toho, ze predpokladate, ze objektiv je nakalibrovany, cize, ze ukazuje hodnotu 0.7m, ked je zaostreny na 0.7m. A upravujete dialkomer. Ak vam z viac objektivov u kazdeho vyjde iny posun, tak by som na to nesahal, to bude problem na objektivoch.
Ale myslim, ze by sa dalo predpokladat, ze aj lacne voigtlandery vyjdu z tovarne relativne presne a ze ovela lahsie je rozsahat dialkomer.

Na zaver by som spravil nejake testovacie zabery, text v knihe na plnu dieru na vzdialenost 0.7m, plnu dieru. Zaostrit na jeden konkretny riadok (oznacit v knihe ktory! :)) ) a potom sa po naskenovani pozriet, o kolko ste este mimo. Zvycajne ale ten prvy postup by mal stacit aspon na hrubsiu korekciu. Problem je, ze napis "0.7" na objektive ma istu velkost a otazka je kdeze presne tych 0.7 autor objektivu zamyslal (rysky tam nie su, aspon u mna nie) z toho dovodu je lepsie skusit aj vzdialenost 1m :)).
  • 0

#33 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 březen 2010 - 17:13:03

Obecně, ostření v situaci, kde hloubka ostrosti je v centimetrech, není vhodný úkol pro dálkoměr.
Na rozdíl od předpřispěvatele já bych stupnici na objektivu nebral vůbec v úvahu. To je ten nejméně přesný údaj v celém řetězci. Doporučuji takovýto postup:
Připravit si dobře osvětlený a velmi kontrastní motiv, například testovací obrazec, ve vzálenost asi 3 metry. Aparát upevnit na stativ. Otevřít zadní víko a na místo filmu upevnit matnici, nejlépe ze zrcadlovky s ostřícím klínem (matná strany musí být v rovině filmu). Pak otevřít záběrku na B, clonu naplno a porovnat, zda je zaostřeno stejně podle dálkoměru a v rovině filmu - ke sledování matnice dobře poslouží hodinářská lupa. Pokud ne, seřídit dálkoměr. Je velmi pravděpodobné, že seřízení s různými objektivy nebude sedět, a to i v případě, že se jedná o kvalitní a drahé objektivy. Pak seřídit optimálně buď pro nejužívanější objektiv, nebo pro objektiv s největší ohniskovou délkou (tam se chyba projeví nejvíc).
Pokud používáte pravidelně více objektivů, dá se seřídit dálkoměr na ten nejužívanější a u těch ostatních zkalibrovat odchylku. K tomu výhodně poslouží snímek měřícího pásma, nataženého před aparátem v úhlu 45°.
  • 0

#34 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2010 - 19:17:10

s tym suhlasim. Mne ten moj sposob stacil, keby nestacil, dam to do ruky mojmu dvornemu mechanikovi. On to robi nejak tak, ako pises, akurat ze ako objekt na ktory zaostruje pouziva slabu ziarovku a ostri na vlakno. A presnost zaostrenia sleduje na rovine filmu. To je uplne korektne, ale clovek to nespravi len tak v kuchyni ked si spomenie a so zalozenym filmom.

U mna to bolo tak, ze ked som mal podla dialkomeru zaostrene na objekt vo vzdielenosti 70cm od roviny filmu, na stupnici objektivu mi to ukazovalo cca 2mm menej ako je znacka pre 0.7 (summicron 35) a viem ze na fotkach bol frontfocus. Takze som mal jasno a proste som to vyladil aby to ukazovalo presne. To je cele. Fungovat mi to funguje. Teraz fotim hodne na clonach f2 a f2.4 a do vzdialenosti jedneho metra (mam 5 mesacnu dcerku) a paradoxne RF na to uprednosnujem viac ako AF zrkadlovku. Proste mam istotu.
  • 0

#35 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 březen 2010 - 19:23:03

pomalu a lopotně se učim ostřit s dálkoměrem, jehož kouzlu rychle a snadno poslední dobou podlíham. ovšem muj standartní grif se zavostřenejma zorničkama je tady evidentně trnitou cestou pokání a sebezáporu. u zrcadlovky většinou už při záběru tušim, že to tam bude, tady doufám a sem nervosně napiat
  • 0

#36 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 březen 2010 - 08:11:39

Můžu říct,že po čtyřech pivech se již u mě nedá mluvit o stření, nýbrž zoufalé civění do hledáčku v podobě bacila čumícího do lékárny.Pokud se objekt ještě pohybuje jako že pokaždý, je to horor. :(
  • 0

#37 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2010 - 09:02:12

35mm f2.4 1/60s, Fomapan 100 v R09 tabulkovo :
http://picasaweb.goo...192627336204626

50mm f2.0 cas neviem, Paradies 100 c41:
http://picasaweb.goo...346116161490146

50mm f2.0 cas neviem, Paradies 100 c41:
http://picasaweb.goo...345939741264594

atd, je tam toho kopa, fotene na EOS 10D, EOS 50e obidva s ef 24/2.8, a leicu so summicronmi 35 a 50. To nemusim hovorit, ze mala sebou sije a vyrazy meni kazdu sekundu. Paradoxne pri nej a pri tom foteni na dlhsie casy mi viac prekaza blackout na zrkadlovke, lebo som si nie isty, co mam na zabere (pokial teda fotim na film). S RF pri takychto fotkach ostrim precizne na odrazy v zrenickach (ako percizne je moje nastavenie RF, je druha vec, ale zatial na plnom rozliseni tam nikde nevidim ze by to bolo mimo, ako predtym, takze som snad v ramci tolerancie svetelnosti f2.0)
  • 0

#38 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 27 červen 2010 - 19:43:43

Pote co jsem konecne (po 3 mesicich...) obdrzel z japonska jiz serizeny objektiv, tak muzu sepsat nejake postrehy pro pripadne zajemce o toto sklo. Predem upozornuju ze se opravdu nemuze merit s Leica sklama co se tyce ostrosti, korekce vad.... ALE, za tu cenu je to objektiv, ktery boduje svetelnosti a svym "charakterem", na ktery je si ale potreba zvyknout a bud mu podlehnout, nebo ho zacit nenavidet, kdo hleda precizni objektiv bez vad, ruce od nej dal. K tomu charakteru patri celkem vyrazne soudkovite zkresleni pri male vzdalenosti fotografovaneho predmetu (takze kdo foti architekturu a podobne veci, toto neni sklo pro nej!), naopak je to celkem jedno u fotek lidi kde jsou ty linie stejne v bokehu... Vinetuje tak do clony 2.8, to stejne s kresbou v rozich. Ma taky problemy s vnitrnimi odlesky a poklesem kontrastu pokud se v zaberu (ale i mimo nej) nachazi silny bodovy zdroj svetla, tohle do znacne miry omezuje dokoupitelna slunecni clona, jejiz porizeni vyrazne doporucuju! Clona je opravdu hezky zpracovana a celokovova, takze slouzi i jako mechanicka ochrana objektivu. Pak uz se to objevuje jen pokud je zdroj primo v zaberu, na fotografovani v protisvetle pri zapadajicim slunci to neni, pokud nechceme zajimave (ale kolikrat otravne) odlesky. I pri plne dire je hodne ostry, oskliveho bokehu jsem si nejak nevsiml...

Do ted to mohlo vypadat ze ho jen kritizuju, ale chtel jsem jen upozornit na veci, ktere nemusi kazdemu vyhovovat. Ja osobne jsem s nim ale spokojeny, samozrejme summilux 35 asph by byl resenim, ale tech 80 tisic uz moc ne... A summicron je uz zas jen 2.0 a jsou okamziky kde rozdil mezi 1.4 a 2.0 pro me znamena fotku udelat nebo ne... Proste za ty penize co se prodava kupujici dostane mechanicky velice pekne zpracovany objektiv s tim "classic" pridavkem.
  • 0

#39 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 27 červen 2010 - 19:46:50

Pokud by nekdo chtel ukazkove snimky, ci jakykoliv jiny dotaz, klidne se na me obracejte... Prihodim jeste jednu ukazku od nas ze skoly...

http://img153.images.../odevzdavky.jpg
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních