Přejít na obsah


Fotka

Fomatone MG 532


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 27 leden 2008 - 11:31:08

Před týdnem jsem volal p. Šilarovi, aby mi objednal papíry. Krom jiného jsem ještě zkusil, jestli by mi nesehnal Fomatone MG 532. (neplést s 542)

Ten papír je nádhernej, úžasnej a tak dál....

A co se nestalo, p. Šilar se sice divil, ale sehnal. Říkal, že ho normálně nemívaj, neboť veškerou produkci vyvážejí. Koupil jsem jedno balení 24x30 za skoro tisícovku bez daně, což je o asi o 30% víc než MG klassic, který jsem bral taky. Ale jsem spokojen, že ho mám.

Jinak fomabromy varianty budou až v únoru, foma je vybraná. Některé rozměry nemají ani u MG 131.
  • 0

#2 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 27 leden 2008 - 12:31:21

Mám doma také pár kousků tohoto papíru, ale ještě jsem to neozkoušela - můžeš ten papír popsat - třeba ve srovnání s Chamois 542
  • 0

#3 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 27 leden 2008 - 12:55:39

No já ho taky nezkoušel, viděl jsem ho u Mamijaka.
Je to strukturovanej papír, na povrchu takovej hrubej. Je však bělejší a kontrastnější než chamois. Mě na 542 vadí, že prostě nechce zčernat, je takovej měkkej, ale tady z toho 532 se dá vytáhnout slušnej kontrast.
Brzy ho ozkouším. Jelikož má emulzi odpovídající ostatním papírům fomatone MG, měl by se dát dobře tónovat.
  • 0

#4 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 27 leden 2008 - 14:01:07

jj děkuji
hm je to zvláštní, mně se zdá chamois černej až dost, ale je pravda, že kontrast může trochu váznout...že je světlejší, to jsi mě moc nepotěšil - doufala jsem že bude ještě víc dotepla než chamois
  • 0

#5 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 27 leden 2008 - 20:36:55

Zažlutit můžeš každej papír v čaji.
  • 0

#6 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 27 leden 2008 - 21:02:33

jj to je pravda - asi se vypravím do kšeftu s čajem - dneska mají výběry, kolikrát jenom zírám 8-O (kupuju už jenom sypaný - naposledy s názvem "Střelný prach" doporučuju, je špičkovej)
Ovšem budu mít požadavek ne na chuť, ale na barvu :wink:

Ale stejně se na ten papír těším - zvlášť jestli má strukturu...
  • 0

#7 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 27 leden 2008 - 21:21:37

já se taky těím, že na něj něco zvětším
  • 0

#8 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 leden 2008 - 23:36:16

přátelé, kamarádi
z tý 532ky warm jsem se dneska málem v komoře počural - to je materiál.
krásná černá, krásná bílá, tonálně zatím vše co chci, strukturu má jako jemnější ruční papír,- teda ten co vyráběli před revolucí, ještě ho koupu tak jsem zvědav na ztmavnutí a koénečný zabarvení,- zatím je podložka čistě bílá, vypadá to na jednoho z favoritů - hodí se ovšem jak na co, zatím jsem zkusil ode všeho kus,-portrét, arch., street, na makro bych ho rozhodně nezkoušel, už kvůli podložce
kam se hrabe třeba fomabrom var. 112 classic, ten mám pořád takovej zakouřenej, kontrast sice bere to jo, ale...
  • 0

#9 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 27 leden 2008 - 23:41:26

edo, k tomu čaji - jestli máš ráda trošiličku zakouřený, zkus keemun /snad se to tak píše/ no a pak klasický pu - erh, i ten s guaranou, při něm zase docela leze do hlavy učení :lol:
ovšem v komoře nejlíp leze do hlavy nějakej pan tramín, zrovna mě tam dneska zase navštívil 8-) :) :)
  • 0

#10 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 28 leden 2008 - 07:39:19

no zkoušel jsem 542 vykoupat v selenu, a nevypadá to věru zle. Ale jaksi nemám srovnání s tou vaší 532.
  • 0

#11 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 leden 2008 - 09:13:09

jo a chystaj změnu - momentálně je ta emulze na nebarytovaný přírodní podložce a chystaj se to dát na klasickej barytovej podklad

jestli je momentálně pro mně osobně důvod zůstávat věrnej fomě, tak je to kvůli tomuhle papíru...
  • 0

#12 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 leden 2008 - 09:33:42

Mamiaku, pochopila jsem to správně tak, že 532 není baryt? :lol:
  • 0

#13 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 leden 2008 - 14:08:44

ahá, já ho dal na sklo :lol:
gradaci jsem totiž normálně řídil filtrama, tak mě ani nenapadlo, že by to baryt nebyl 8-)
  • 0

#14 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 28 leden 2008 - 14:41:10

moment.... když to je přírodní karton, tzn. nebarytovaný papír (nemám ovšem na mysli RC), tak to nemusím vypínat na skle? já koupil fomatone 542 (povrch chamois, přírodní karton).... a vypnul jsem ho, žejo.... to jsem udělal blbě, to se nemusí?
  • 0

#15 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 leden 2008 - 15:03:00

lukas: děláš dobře, chamois vypínej

Asi bude rozdíl mezi barytem a přirodním kartonem - rozdíly nevím (ale RC to zdá se nebude, a to se mi ulevilo :lol:

pravděpodobně bude rozdíl v gramáži, hustotě papíru (baryt se bude předpokládám víc kroutit oproti přírodnímu kartonu)
  • 0

#16 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 30 leden 2008 - 11:03:12

Zažlutit můžeš každej papír v čaji.

Už jsi ten papír zkoušel tónovat? Zajímá mě hlavně, jak se chová v selenu. Díky.
  • 0

#17 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 30 leden 2008 - 13:57:41

aha, tak jsem dohledal nejaky datasheet k 532 - taky chlorbromostribrna emulze, jako ostatni fomatone. tak to tonovat pujde urcite dobre. na rozdil od beznych bromu
  • 0

#18 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 30 leden 2008 - 14:50:19

K tomu fomatonu 532 jsem se chtěla zeptat, jestli se objevuje obraz na papíru ve vývojce také tak rychle, jako u chamois...

U chamois se mi objevuje obraz tak po půl až třičtvrtě minuty a nechávám ho koupat ve vývojce cca 3-3.5 min...

Jestli ano, soudím, že to bude způsobeno tou karotnovou podložkou, která má rychlejší propustnost vývojky než klasický barytový papír (srovnávám pouze s Ilfordem Multigrade)
  • 0

#19 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 leden 2008 - 19:01:54

Pracuje se s tím úplně stejně jako s 542. IMHO se to liší pouze barvou podložky.
  • 0

#20 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 leden 2008 - 21:06:52

ještě mě zajímá, když je to warm,- myslel jsem si, že to bude trochu do tepla nesmějte se mi, ale bílá je bílá jak padlý sníh.
znamená to tedy, že půjde tónovat dobře a výsledek bude v teplém tónu ?
eda: pozitiv se začínal objevovat až po 3/4 - minutě, tozn. později než třeba u variantu /jinou zkušenost nemám/
  • 0

#21 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 31 leden 2008 - 12:20:10

Pro ty co nevědí co to baryt a jak se liší baryt od přírodní podložky: Fomatone má 2 vrstvy: 1. je papír (ten kartón)
2. je emulze.

Baryt:
1.je papír
2. je barytová vrstva (BaSO4)
3. je emulze

Oba tyhle papíry se vypínají,protože jsou na papíru, který je udělanej z celulózních vláken.

Co se týče archivní stálosti, tak Ten baryt je lepší, protože BaSO4 nežloutne, je to prostě inerní nerozpustná neoxidující se , prostě inert.
Celulózní vlákna ovšem časem oxidují, tím žloutnou.... a po 20 ti letech na světle to bude krásná vykopávka.
Chtělo by to článek.
  • 0

#22 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 31 leden 2008 - 13:27:33

Ještě jedna věc - FOMATONE MG Classic - foma uvádí, že se dělá s povrchem lesklým, matným a velvet. Existuje ten velvet reálně? Foma má v ceníku jen MG Clas 131 lesklý, MG Clas 132 matný, ale ten velvet nějak nevidím. Nebo je to taky vývozní artikl jako 532?
  • 0

#23 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 únor 2008 - 20:21:09

Goro: díky moc za objasnění. Teď, když jsem tvůj příspěvek přečetla, tak mi přijde, že už jsem to někde viděla nebo slyšela (ale zapomněla, ó hlava děravá :-) )
  • 0

#24 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 únor 2008 - 18:41:24

Dnes jsem mluvila s panem Krejčím z Fomy ohledně nových papírů a věc se má tak:
Už se adjustují 3 "nové druhy" - půjdou během 14 dní do distribuce, resp. na export, jestli něco momentálně, tj. během těch 14 dní, půjde i na místní trh, pak Krejčí nevěděl, ale můžu to zjistit od paní z distribuce.

Jedná o papíry 532 - II a 542 - II - nové na nich je to, že budou na nové surové podložce, která bude oproti stávajícím papírům hladší (mají problém s dodavtelem strukturované podložky, tudíž papíry se strukturou tak, jak jsme na ně zvyklí, asi už nebudou - to je konkrétně pro mě velké zklamání :-( ). BaSO4 vrstva na těchto papírech podle pana Krejčího rozhodně není - změna je pouze v podložce, která bude hladší.

Nový papír je ale Fomabrom Variant 123 - je to papír lehounce do tepla, ale prý ne jak Fomatone. Je to velvet - jemně třpitivý. Novinka je dále v emulzi 4.té generace, která není tak náchylná na osvětlení v komoře - vyhovuje i žlutozelené světlo (ale to už tady na temné tuším někdo písal).
  • 0

#25 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 únor 2008 - 19:16:15

rovněž goro děkuji za ozřejmení, v tom jsem taky tápal
  • 0

#26 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2008 - 18:26:32

Podlehl jsem kouzlu chváleného papíru a otestoval. Trochu mě ale překvapil čas nasvícení. Pro formát 24x30 z kina a cloně 8 mi vylezl nakonec čas cca 4min. Zkušenosti s tím papírem nemám, zatím jsem dělal baryty od Ilfordu. Tam ale byly časy cca čtvrtinové. Navíc se mi to zdá o dost kontrastnější. Výsledek je fajn ale ty doby svívení mi vrtají v hlavě. Fakt to potřebuje tak dlouho nebo dělám někde chybu ?
  • 0

#27 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 březen 2008 - 18:29:52

more, ogaro klid, já na něho onehdá svítil 15 min. na plnou díru. Řada fomatone má iný druh emulze (chlorobromoneco) a ta výrazněji nižší citlivost.
  • 0

#28 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 10 březen 2008 - 18:35:20

more: klid, to je naprosto v pořádku :wink:
  • 0

#29 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2008 - 18:36:16

Já vím, na fomatony clasiky používám. Ale byly to teda formáty 18*24. a ze svitku. Tam jsem se dostal tak na 20-30 s. To mi příde jěště dobré. Ale jak teda nastavuješ časy, ev experimentuješ s osvitem ? To je jedna fotka na celou noc ?
  • 0

#30 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 10 březen 2008 - 18:49:44

jj to klidně může bý jedna fotka za večer, pokud si s tím budeš hrát pořádně.
A když ještě použiješ nějaký fitlřík, tak ti to taky trošku světla ubere a přidá na času...ale je to opravdu specifický papír, a když k němu bude pasovati motiv, tak to sedne jak poklička na hrnec.
Čas zvětšování je mínus - to už tak chodí, všechno má své pro a proti
  • 0

#31 more

more

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2008 - 18:55:06

No jo, hodiny mám na 60 s To si zacvakám . Ten Větší kontrast je taky normální ? Na jiný papír jsem to dělal bez fitru a tady jsem nakonec na 1/3 osvitu použi 2. nejměkčí od Ilfordu.
  • 0

#32 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 10 březen 2008 - 19:07:11

aha, teď jsem zjistila, že já píšu o Chamois tj. 542 a ne o 532, na který se ptáš
tam kontrast porovnat nemůžu, protože naopak u Chamois 542 musím na kontrastu malinko přidat. S dobou expozice si budou pravděpodobně 532 a 542 podobné

Ohledně kontrast snad poradí Mamiak, protože ten na 532 zvětšuje
  • 0

#33 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 březen 2008 - 20:36:36

to sou věci... budu muset zjistit...


jinak EDO... za ten víc než měsíc jsi asi zjistila, že jsou i mnohem lepší čaje, než střelnej prach... když už zeleny, různý dračí stundy (lung jing...), na tónování nějakej levnější yunnan třeba :wink:)

jsem zas chytrej jak telegrafní dráty
  • 0

#34 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 10 březen 2008 - 20:51:34

Já na něj teď svítil 1 minutu ze 6x7 při cloně 8 nebo 11. Přijde mi to normální.
  • 0

#35 Thomas

Thomas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2008 - 19:45:21

Trapnej dotaz... nabojíte se o negativy, když je tak zhusta a dlouho opékáte?
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2008 - 20:20:26

No já mylsím, že se to s tím opékáním docela přehání, světlu žárovky stojí často v cestě tolik překážek(matnice, kondenzor, sklo), že toho tepla na negativ příliš nedopadne. Většina tepla odchází větracími otvory.
  • 0

#37 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 12 březen 2008 - 10:55:52

Nebojím se o ně. Jak dlouho pak člověk ještě zaostřuje, hledá výřez... to bývá ještě delší doba než vlastní expozice. A s negativem to neudělá vůbec nic.
  • 0

#38 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 12 březen 2008 - 10:59:51

Teplo naštěstí stoupá vzhůru...
  • 0

#39 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 březen 2008 - 17:15:39

nebojim, bo moje tříagregátová sloupová fréza má přídavný chlazení s přívodem sekundárního vzduchu do topeniště, kterej tam zároveň průběžně přes filtr vofukuje plochu zvětšovanýho negativu vod prachu :D :D
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 duben 2008 - 08:36:18

Ahoj Vsem,

diky Mamiakovi jsem se dostal k balicku techto papiru. A konecne jsem se do nej pustil, zkusil jsem sva oblibena temata: zatisi, krajina, portret.

Papir na prvni omak je nadherny surovy, tezky, proste namka.
Osvit opravdu delsi, citlivost asi jako shamoa.
Bila je nadherne cista az svitiva, cerna velice velice uspokojiva i kdyz mam pocit ze se rychle slejva.

Na zatisi velice dobra volba.
Krajina na vhodne motivy ktere nestoji na detailu opet dobra volba
Kontaktni prace vynikajici volba, uchvatne podani svetel ja bych uprednostil sice delsi sedou skalu ale to je muj pohled. Samozrejmne pokud i zde bude fotografie stat na detailu objevi se jiste ztraty.
Na portretni praci 8x10" se asi stane mou volbou cislo jedna, To same pro zvetseni (portret, akt) z 4x5".
Myslim ze tento papir se asi nejvice hodi pro portretni prace at uz formou zveseniny ci kontaktnich praci.

Osobne papir nedoporucuji vypinat ale nechat volne uschnout a pak vylisovat. Pri vypinani se mirne ztrati ona hrubost a drsnost kartonu.

S pozdravem .D.
  • 0

#41 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 16 duben 2008 - 09:00:18

ahoj, vylisovat myslíš "knižně" ?
jinak mě se zdálo, že hrubost toho povrchu se malinko ztrácí už při namočení do vývojky
  • 0

#42 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 16 duben 2008 - 10:44:31

tady ty strukturovane materialy (532, 542) vzdycky s detailni kresbou zacvici. Ale je s podivem, ze i nektere 8x10 kontakty, kde mam spoustu drobnosti v kresbe vypadaji na 532/542 dobre. Ta urcita ztrata detailu je totiz nahrazena pocitem ze samotne podlozky. Takze bych je nepovazoval za vylucnou domenu pro ksichtiky.
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 duben 2008 - 10:49:07

tady ty strukturovane materialy (532, 542) vzdycky s detailni kresbou zacvici. Ale je s podivem, ze i nektere 8x10 kontakty, kde mam spoustu drobnosti v kresbe vypadaji na 532/542 dobre. Ta urcita ztrata detailu je totiz nahrazena pocitem ze samotne podlozky. Takze bych je nepovazoval za vylucnou domenu pro ksichtiky.


JJ na ja netvrdim ze je to spatny, naopak s nekterejma motivama vyborne. Urcita ztrata detailu je obcas pro mne minusem a obcas plusem.

Uz se tesim na nejaky dlouhy vecer v komore az na to bude delat delsi cas.
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 duben 2008 - 10:50:49

Cos pouzil za vyvojky? Ja Ekubrom, Neutol a GDL, nejprijemnesi mi prisel Ekubrom.
  • 0

#45 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 16 duben 2008 - 12:01:27

no ja se s tim moc nemastim. normalne ilfordi multigrejd nebo gdl
  • 0

#46 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 duben 2008 - 08:37:37

Ogaři, poslúchajte, já se zeptám včilkaj asi krapet mimo mísu, ale kdosi na srazu vysvětloval, že nejak pozná na kterej straně je emulza? Jenže já su hlava dubová a tej slivovice taky cosi bylo a tak si to včíl nepamatuju 8-O
Takže kdybyvá si nekdo vzpomněél, napište mi jak to děláte, ať už sa mi nestane, že to světélko nahňápnu na papírovó podložko.
Děkuju.
  • 0

#47 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 18 duben 2008 - 08:42:54

prejeď si ten papír nehtem, z jedné strany, z druhé. strana s emulzí je hrubší.
  • 0

#48 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 duben 2008 - 08:54:39

Ty poslúcha Jiříku, tak to dělám, ale aj tak su vžckyvá na pochyboch.
  • 0

#49 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 18 duben 2008 - 09:00:42

Člověče Krakene, vždyť ten papír se pozná normálně, když na něj šáhneš. Jemný ruce milovníka a ne lopaty jak dřevorubec. Zkoušel sis už ten papír olíznout? Papír je na jazyku jinej než emulze. Zase nesmíš mítotupenou držku po zopár kalíšcích.
  • 0

#50 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 18 duben 2008 - 09:32:44

Ty ogaro, Goro, s jemnýma prstíkama na ně nechoď, já su zedník. Ale s tým líznutím to zkusím, enem sem netušil, že budu v komoře lízat místová kořaly eště papíry :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních